PDA

Zobacz pełną wersję : ostrowia waga i dawkowanie



kozioł
18-12-07, 14:05
kupiłem sobie ostrowie . nie wiem ile brac jej dziennie na
Za wartość wyjściową przyjmuje się:
- ok. 1,4 g białka/kg m.c. - zalecana zawodnikom dyscyplin wytrzymałościowych
- 1,6 - 1,8 g/kg m.c. - zalecana zawodnikom dyscyplin wytrzymałościowo-siłowych
- 2,0 - 2,5 g/kg m.c. - zalecana zawodnikom dyscyplin szybkościowo-siłowych.
Białko pochodzące z uzupełniania diety nie powinno przekracza 1/3 zapotrzebowania dopasowanego do prowadzonej aktywności sportowej.


Wybrałem przedział 2g i to razy 66 i wyszło mi 45 g. będzie dobrze? diety nie mam ale do tej pory tyłme okolo 1kg miesiecznie bez tłuszczu. mam 185cm cwicze z 5 miesiecy? w jakich porach to najlepiej brac i na ile to podzielic. skombinowałem miarke tyle ze z ml i nie wiem ile np. 10ml to gram ostrowi?

Punisher
18-12-07, 14:35
Ja tylko powiem ci tak:
Bierz dwie łyżki stołowe z lekkim czubkiem i to tego szklanke mleka i będzie ok.

kozioł
18-12-07, 15:40
to na ile wtedy wystarcza ci np 800g bo nie wiem jak kase gospodarować?

dzako18
18-12-07, 17:17
Ilosc białka spozywanego z odzywki zalezy od tego jakie masz braki w diecie, ale skoro nie masz diety to mysle ze moze ta Ostrowia mało Ci dac ale jak juz chcesz to bierz dwie porcje dziennie pierwsza najlepiej rano po przebudzenia a druga w ciagu dnia lub po treningu

kozioł
18-12-07, 21:12
wiem ze bez diety to cienko. ale jak moje diet apolegajaca na najadaniu sie ile wlezie wagi mi ubywa i tłuszcz sie nie odkłąda to jezeli dołoze troche białka to bede miał troeche wiecej kcal i na dodatek uzupełnie troche białko bo wydaje mi sie ze jest go za mało bo mleka nie pije.Dobrze gadam? jak bede brał te dwie łyzki o na ile mi starczy 800g? wam tez po ostrowi było niedobrze za pierwszym razem( rozpuszczałem w wodzie)

Sebool
18-12-07, 21:26
Do smaku z czasem mozna sie przyzwyczaić.... ale to chyba nie o to chodzi żeby smakowało. a co do ilości porcji to wystarczy sobie policzyć.. prosta matematyka:)

Punisher
18-12-07, 21:32
Mleko ma w sobie laktoze, więc pamiętaj o tym.
Sobie policz na ile Ci starczy, wa zależności ile będziesz brał.

Ilosc białka spozywanego z odzywki zalezy od tego jakie masz braki w diecie, ale skoro nie masz diety to mysle ze moze ta Ostrowia mało Ci dac ale jak juz chcesz to bierz dwie porcje dziennie pierwsza najlepiej rano po przebudzenia a druga w ciagu dnia lub po treningu
Święta prawda.
A w budowaniu masy kluczową rolę odgrywają węglowodany, aczkolwiek białko też jest ważne.