PDA

Zobacz pełną wersję : Uderzenie z półobrotu



Snakers
16-12-07, 11:20
Witam. W jaki sposób nauczyć się samemu uderzenia nogą z półobrotu? Jakie ruchy trzeba wykonywać itp.?

Ikar
16-12-07, 12:11
Przydala by sie pomoc Chucka Norrisa

47
16-12-07, 18:02
:D powinienes cwiczyc rozciaganie. jak bedziesz zwinny to sie nauczysz :)
zdaje mi sie ze to sie wykonuje:
jak jestes prawo reczny to noga wykroczna jest lewa (lewa w przodzie)
wiec robisz malutki kroczek lewą i prawą nogą takjakby za plecy jedziesz i jednoczesnie sie obracasz :]
moze jakis karateka ci powie :D

Coristo
18-12-07, 20:23
Wyższa szkoła jazdy, ale rozciąganie na pewno się przyda :)

moro
20-12-07, 23:15
Pewnie chodzi ci o round kicka (kopniecie okrezne), bo nie ma czegos takiego jak uderzenie z półobrotu... jedynie w bajeczkach Chucka Norrisa. Przechodząc do sedna spawy. Ważnym elementem w kopnięciu okrężnym jest skręt na stopie podporowej (czyli jeśli jestes prawonożny, to twoją stopą podporową bedzie stopa u lewej nogi, i odwrotnie jesli chodzi o lewonożnych). W końcowej fazie twoje biodra powinny być ustawione bokiem lub skosem do przeciwnika. Ten skręt pozwoli ci uzyskać dużą siłę i dynamikę kopnięcia. Cała teoria. Jeszcze została tylko praktyka :)

Snakers
21-12-07, 00:56
Wszędzie mówią na to PÓŁOBRÓT więc myślałem, że to sie tak nazywa. Nie kapuje tego póki co :/

Snakers
21-12-07, 00:59
Aha pomału kminie... dosyć trudne póki co ;)

47
21-12-07, 07:29
Pewnie chodzi ci o round kicka (kopniecie okrezne), bo nie ma czegos takiego jak uderzenie z półobrotu... jedynie w bajeczkach Chucka Norrisa. Przechodząc do sedna spawy. Ważnym elementem w kopnięciu okrężnym jest skręt na stopie podporowej (czyli jeśli jestes prawonożny, to twoją stopą podporową bedzie stopa u lewej nogi, i odwrotnie jesli chodzi o lewonożnych). W końcowej fazie twoje biodra powinny być ustawione bokiem lub skosem do przeciwnika. Ten skręt pozwoli ci uzyskać dużą siłę i dynamikę kopnięcia. Cała teoria. Jeszcze została tylko praktyka :)

nagraj tutorial i wrzuc na youtube xD

Yoshi
21-12-07, 19:44
a mi sie wydaje ze najlepiej zrobisz jak pojdziesz do klubu i zaczniesz trenowac pod okiem trenera bo samemu to sie mozna tylko zlych ruchow nauczyć

Snakers
22-12-07, 00:15
Tylko gdzie tu u mnie jakiś klub... Klub to ja mam w parku na świeżym powietrzu :p

HuGsoN
23-12-07, 14:36
W karate nazywa się to Ushiro Mawashi Geri.
Ja miałem z tym problem, dużo się rozciągałem, próbowałem, aż tu pewnego dnia samo przyszło :) Nie umiałem i umiem, trzeba się przełamać. Teraz jeszcze w dodatku z wyskoku próbóję, już zaczyna wychodzić, ale jeszcze nie to.

Nie wiem do czego Ci to potrzebne, jak trafisz na kogoś mądrzejszego to to Ci nie pomoże. Nawet w K1 jak jest mawashi ( round kick ) to tylko na wątrobę, nie na wyższe partie, no chyba, że oglądasz wali Karaieva to tam będzie :)

kicker
15-06-09, 14:55
Ze jak to sie robi^^?

kicker
15-06-09, 14:57
W karate nazywa się to Ushiro Mawashi Geri.
Ja miałem z tym problem, dużo się rozciągałem, próbowałem, aż tu pewnego dnia samo przyszło :) Nie umiałem i umiem, trzeba się przełamać. Teraz jeszcze w dodatku z wyskoku próbóję, już zaczyna wychodzić, ale jeszcze nie to.

Nie wiem do czego Ci to potrzebne, jak trafisz na kogoś mądrzejszego to to Ci nie pomoże. Nawet w K1 jak jest mawashi ( round kick ) to tylko na wątrobę, nie na wyższe partie, no chyba, że oglądasz wali Karaieva to tam będzie :)
__________________
zal'

Anaboliczny Koks
15-06-09, 15:07
Po co skopiowałeś treść hugobossa ?.

A jak to się robi ? no to chyba się stoi i się obraca kopiąc...

KowalX
15-06-09, 15:13
Ze jak to sie robi^^?

z pięty czy przodem? oba banał...

1.stań z nogą prawą z przodu
2.uginasz kolana i obracasz stopy by kolana były skierowane prawie do tyłu.
3.unosisz lewe kolano i wykonujesz obrót w lewo
4.gdy uniesione kolano znajduje się w pozycji (ok 90stopni do miejsca gdzie na starcie była noga prawa)wykonujemy wyprost nogi.
5.po uderzeniu w cel zginamy kolano z powrotem i stawiamy stopę w początkowej fazie z tyłu

mam nadzieję ,że skumasz mój bełkot ;)

magic_key
15-06-09, 16:49
no wlasnie jak myslicie, dobre to na ulice? niby fajnie wyglada i siła jest, ale wystarczy lekki odskok do tyłu, myśle że lepiej stosować najrpsostrze lowkicki na ulicy

KowalX
15-06-09, 17:32
,
no wlasnie jak myslicie, dobre to na ulice? niby fajnie wyglada i siła jest, ale wystarczy lekki odskok do tyłu, myśle że lepiej stosować najrpsostrze lowkicki na ulicy

dobre jest ,bo mało kto się tego spodziewa testowałem już nie raz, polecam.
szybkie mawashi też dobrze wchodzi, mało jaki kolo umie patrzeć na całą sylwetkę podczas bójek .

dodatkowo nauka takich kopnięć doskonale wyrabia siłę nóg, dynamikę i koordynację oraz równowagę.

Anaboliczny Koks
15-06-09, 17:55
ja bym nie liczył ,że przed komputerem się tego nauczysz jak nikt Ci nie pokaże.

patryk1336
15-06-09, 18:30
moze i jest dobre ale jak trafisz na zawodnika który nic niepotrafi a tylko bedzie udezał na pałe i wchodził w Ciebie to nim sie odwrucisz dostaniesz buma na potylice:) osobiscie umiem to i uwazam ze dobre to jest tylko na pijaków nic wiecej :) pzdr

KowalX
15-06-09, 18:53
moze i jest dobre ale jak trafisz na zawodnika który nic niepotrafi a tylko bedzie udezał na pałe i wchodził w Ciebie to nim sie odwrucisz dostaniesz buma na potylice:) osobiscie umiem to i uwazam ze dobre to jest tylko na pijaków nic wiecej :) pzdr


nie prawda, nie raz to sprawdzałem i działa...
do tego zajebiste są jeszcze maigeri na twarz i kopnięcia w piszczel hehe
albo wjazd z dyni i podbródek

tacy co wjeżdżają na pałę to 5sek hehe ...
kilka prostych i mawashi

magic_key
15-06-09, 18:58
ja bym nie liczył ,że przed komputerem się tego nauczysz jak nikt Ci nie pokaże.

do mnie to bylo?

Anaboliczny Koks
15-06-09, 20:33
do mnie to bylo?

Nie ,ogólnie .

patryk1336
15-06-09, 21:27
hehe nie no powiem tak moge Ci przyznac racjie ale pod względem tylko jezeli ktos jest bardzo dobrze wycwiczony bo pierwszy lepszy przeciętniak tym kopniakiem sie przewali sproboj kiedys z kims tak Ty kopnij z pół obrotua on niech da kroka w Twoja strone niedojze kopniesz udem to i jeszcze sie przewalisz ... to juz zalezy od zawodnika. mozemy sie kłucic do skutku czy to jest dobre czy nie jezeli masz perfect wyrobione pierdolniecie błyskawicznie szybkie to czemu nie ale przecietniaka da sie wyczuc co robi i nawet kopnac w tyłek i sie rpzewali hehe :)

KowalX
15-06-09, 21:53
hehe nie no powiem tak moge Ci przyznac racjie ale pod względem tylko jezeli ktos jest bardzo dobrze wycwiczony bo pierwszy lepszy przeciętniak tym kopniakiem sie przewali sproboj kiedys z kims tak Ty kopnij z pół obrotua on niech da kroka w Twoja strone niedojze kopniesz udem to i jeszcze sie przewalisz ... to juz zalezy od zawodnika. mozemy sie kłucic do skutku czy to jest dobre czy nie jezeli masz perfect wyrobione pierdolniecie błyskawicznie szybkie to czemu nie ale przecietniaka da sie wyczuc co robi i nawet kopnac w tyłek i sie rpzewali hehe :)

przyznaje rację trzeba mieć swoje wykopane :)
ja już mam hehe'

pozdr

Anaboliczny Koks
15-06-09, 22:08
efektownie wygląda i jak ktos potrafi to bdb jest kop z półobrotu na głowe z wyprostowanej nogi ,ale to juz wyzsza szkola jazdy i gwarantuje ,ze jak dostanie takiego kopa na glowe to upadnie :P. Tylko tak jak wlasnie piszecie trzeba miec ta szybkosc.

Rush
15-06-09, 23:45
Wdzie ze przynajmniej w tym jestem dobry w przeciwieństwie do siłowni bo bez problemu wykonuje kopnięcia okrężne i uderzenia nogą powyżej własnej głowy a jakoś nigdy sie nie rozciągałem i nie trenowałm kopnięc :]

Chyba jeszcze skuteczniejsze niz z prostej nogi jest gdy prostując noge w kolanie uderzasz :] Dokładnie tak jak ten gość w 6:18 minucie dokumentu

http://www.youtube.com/watch?v=cw0DppI-PAA

Polecam ten film,w tej częsci naukowcy mierzą siłe uderzenia ciosów i kopnieć w róznych stylach walki.Zresztą polecam oglądnąć ten dokument w całości :]

KowalX
16-06-09, 00:35
nawet może być kiedyś oglądałem...
trochę za dużo tam wymyślania np w Tajlandii wcale nie kopię się bananowców i nie tępi nerwów hehe
kopią w worki ;)

Anaboliczny Koks
16-06-09, 07:47
hehe bananowce kopią mhm ,tak jak Tong Po w Kickboxerze kopał betonowy filar ,aż tynk się sypał prawda? ,ale faktycznie kopnięcie ma większą i to dużo siłę od ciosu ,w tym że ręką łatwiej trafić i przeważnie wali się rekami i nagle kopem.

patryk1336
16-06-09, 10:46
KowalX a ja mam do Ciebie akie pytanie czy na treningach obijacie konkretniej piszczela? jak tak to w jaki sposób bo ja to jakos niemoge . prubowałem piszczel o piszczel oczywiscie z partnerem ale to ból niesamowity... masz jakies na to gadzety ?

Anaboliczny Koks
16-06-09, 16:15
Dołączam sie do pytania patryka i tak samo z low kickami jak najlepiej utwardzac uda ?

patryk1336
16-06-09, 20:52
uda to trzeba obijac low kickami ja osobiscie uda mam juz ladnie obite niebola mnie takie przecietne udezenia w tzw ,,mydło" ale piszczela obic tak sie chyba nieda.... niemam pojecia jak Ci zawodnicy swiatowych rang to robia :)

Anaboliczny Koks
16-06-09, 21:11
patryk ,a jak się obijałeś z partnerem to też Cię tak bolało ,że prawie nie mogłeś na tą nogę stanąć ? Ja już z 6-7 miesięcy ćwiczę i dalej odczuwam ,fakt ,że nie utwardzam za często. A co do piszczeli to próbowałeś w worek kopać ? Tak ze 100 razy .

patryk1336
16-06-09, 21:57
w worek tak nie obijesz... a ze bolec to boli w jakims tam stopniu dalej ale bez przesady dam rade wytrzymac ja osobiscie dosc czesto i niezawsze było to obijanie ale często walka i przy udezeniu na udo zawsze w jakims stopniu sie utwardza i wazne jest by noge napiąc przy udezeniu wtedy o wiele mniej boli :)) ale jak piszczel napiąc hahahah:D

KowalX
16-06-09, 22:17
piszczeli się nie obija zawodowcy też tego nie robią...

Anaboliczny Koks
16-06-09, 22:45
Może oni maskują ból ?

hehe ,a słyszałem ,że można kupić piwo wybić i butelka jeździć po piszczelu ;d Nie stosowałem ^^.

adonis18
16-06-09, 22:52
taaa... i w łepetyne też można sobie przyyebać, bo co? czoło też "utwardzisz". dajcie już spokój z tymi bredniami o "utwardzaniu". tang-po sie naoglądali. potem widze gimnazjum jak na parkingu znaki kopią. jak tak lubicie ból to se szpilki powbijajcie pod paznokcie. (tylko odkazić wcześniej!)
co za czasy, same emo koorwa...

Anaboliczny Koks
16-06-09, 22:55
adonis ty nie wiesz co mówisz ,na każdym treningu się utwardza coś ,w tym ,że to nie jest utwardzanie ,ale przyzwyczajanie do bólu ;) Jak zwał tak zwał ... Ja nie wiem gdzie ty mieszkasz ,że na parkingu znaki kopią. Tak btw emo się tną ,a nie utwardzają ^^.

KowalX
16-06-09, 23:01
adonis ty nie wiesz co mówisz ,na każdym treningu się utwardza coś ,w tym ,że to nie jest utwardzanie ,ale przyzwyczajanie do bólu ;) Jak zwał tak zwał ... Ja nie wiem gdzie ty mieszkasz ,że na parkingu znaki kopią. Tak btw emo się tną ,a nie utwardzają ^^.

nie wiem jak to twój trener nazywa ,ale nie ma czegoś takiego jak utwardzanie kości co najwyżej może to doprowadzić do stanów zapalnych ...

Obijanie się po udach czy klacie i innych duperelach to część sparingu i bardziej chodzi o zapanowanie nad strachem może po części nad zapanowaniem nad bólem,ale mięsień to nie kość.Jak się lejesz na ulicy to naprawdę musi być coś poważnego by coś poczuć.Przeważnie ból czujesz po wszystkim.

adonis18
16-06-09, 23:17
adonis ty nie wiesz co mówisz ,na każdym treningu się utwardza coś ,w tym ,że to nie jest utwardzanie ,ale przyzwyczajanie do bólu ;) Jak zwał tak zwał ... Ja nie wiem gdzie ty mieszkasz ,że na parkingu znaki kopią. Tak btw emo się tną ,a nie utwardzają ^^.

chłopcze... prawdopodobnie to więcej zapomniałem o SW niż ty się kiedykolwiek nauczyłeś. nie zarzucaj mi co wiem, a czego nie. nie będe ci tłumaczył podstaw. po prostu wbij sobie do łepetyny, że nie ma czegoś takiego jak utwardzanie! pogadaj z okostną kości piszczelowych... może sie utwardzi albo zmniejszy swoją wrażliwość na ból. ręce koorwa opadają... a co tam emo robią, to tym bardziej mnie wali
elo

Anaboliczny Koks
16-06-09, 23:19
A co ja napisałem >

w tym ,że to nie jest utwardzanie ,ale przyzwyczajanie do bólu ,jakby można było utwardzić kość to by sie napierdalali i by nigdy nikt nie wygrał...

KowalX
16-06-09, 23:29
jak zwał tak zwał kości się nie przyzwyczaja do bólu ;)
pzdr

dzieci nie robimy tego w domu :)

skajłoker
16-06-09, 23:33
dosyć ciekawa technika raczej sie tego nie stosuje bo jest wiele prostszych i skuteczniejszych(pewniejszych technik) jak masz słabo opanowane to sie wyjebiesz i cie chłopcy dojadą:) stoisz lewą do przodu robisz obrut o 180 stopni noge tylną podnosisz dopiero wtedy gdy przednia jest obrucona o 180 i kopisz tak jkaby ura mawaschi a dlatego podnosisz dopiero po obrocie o 180 zeby zaskoczy,c przeciwnika a nie ze kurwa zawijasz jak chuck noris jak największe kółko któe widać odrazu:D

KowalX
16-06-09, 23:36
dobry jest też obrót z kopnięciem poniżej pasa np w piszczel kupa śmiechu jak wejdzie :)

skajłoker
16-06-09, 23:39
jeżeli chodzi o półoboty to chyba najlepszy jest piętą w wątrobe boli tak kurewsko ze szok mi sprzedał dzieciak na treningu waga może z 60pare ale kurwa troche mnie przycieło na chwile:)no i najlepsze ze mozesz to bić w półdystansie

KowalX
16-06-09, 23:46
jeżeli chodzi o półoboty to chyba najlepszy jest piętą w wątrobe boli tak kurewsko ze szok mi sprzedał dzieciak na treningu waga może z 60pare ale kurwa troche mnie przycieło na chwile:)no i najlepsze ze mozesz to bić w półdystansie

chyba moje ulubione :) szczególnie szybko i mocno można zrobić bez skrętu tak ,że palce stopy skierowane są do dołu z lekkim doskokiem zabija jak trafisz :)

Anaboliczny Koks
17-06-09, 08:04
jak zwał tak zwał kości się nie przyzwyczaja do bólu ;)

Kości nie ,ale "niby" kiedyś czytałem ,że jak się bije lub kopie w 1 miejsce to może to miejsce troche przyzwyczaić do bólu bo występuje zanik nerwów ;d .

Ale jak np w kickboksingu są zawody LowKick i tylko Low'y napieprzają to na pewno ich boli ,ale nie tak jak przeciętnego człowieka.

KowalX - Co ćwiczysz karate jakieś ?

P.S
Temat się rozwinął :D.

skajłoker
17-06-09, 11:18
A CHYBA SIĘ przyzwyczajają bo pamiętam jak sie kiedyś utwardzałęm to potrafiłem walić low kicki i nawet jak nadziałem sie na piszczel gościa to mnie nie bolało potem 3 miesiące przerwy znowu wyładowałem low kicka nadziałem sie i bół jak skurwysyn:D

patryk1336
17-06-09, 20:52
muszą sie utwardzac niemozliwe bys sobie siedział i wiecznie nic z tym niebyło popatrz na walkach goscie blokuja caly czas low kicki piszczelem i stoją jakos. ja jak zblokuje mocniejsze kopniecie to za długo juz neipostoje...... wiec cos musi w tym byc a zawodnikim muay thai jakim cudem wytrzymują takie kopnięcia gdzie u nich to normm?

Anaboliczny Koks
17-06-09, 21:39
Oni są niezrównoważeni psychicznie i nie mają nerwów może :>

patryk1336
17-06-09, 21:46
nawet na tych filmikach ,,Anatomia Sztuk Walki" ze prze te kopanie ich w jakies tam rodzaju drzewo niepamietam jakie niszczą w jakis tam sposób nerwy w piszczelach ..

KowalX
17-06-09, 22:25
KowalX - Co ćwiczysz karate jakieś ?


w tej chwili ćwiczę od czterech lat MMA(4razy na tydzień) i czwarty rok Muay Thai(2razy)

czasem boksuję z kumplem od siłki na chacie.

ogólnie w życiu ćwiczyłem 3lata seitedo karate i 1rok Kyokushin
taekwondo(14lat) capoeira(2miesiące)combat kalaki( 2miesiące)
kickboxing(1 rok)breakdance(2lata) i 2lata balet :)

z teakwodno i karate wyglądało to tak ,że w środy i piątki taekwondo ,a wtorki i czwartki karate...

liznąłem też kravata w wersji militarnej (2tata) i przez 2lata ćwiczyłem ze służbami mundurowymi techniki interwencyjne.
no i od jakiś 14lat uprawiam w domu stretching.
Ogólnie sporty walki ćwiczę 18lat ,a trening siłowy dołożyłem niedawno jakieś 3lata temu. Między 14-15rokiem życia ćwiczyłem około roku przy wadze 65-68kg podnosiłem 84kilo 4serię po 10 bez żadnych suplementów czy diety :)
Więcej grzechów nie pamiętam :)

taka moja historia hehe

bumbum86
17-06-09, 22:36
KowalX jeździsz na jakies zawody ? Jakieś osiągniecia ? pzdr

magic_key
17-06-09, 22:39
co prawda nie jestem zadnym zawodnikiem ale z tego co wiem to nog poza zwyczajnym treningiem w klubie sie nie utwardza. po prostu przyzwyczajamy się do bólu a przy lowkasach, to nie blokujemy że bije mocno piszczel o piszcel, tylko tak żeby piszczel przeciwnika tylko osunął się po naszym piszczcelu (nie wiem jak to napisać)

magic_key
17-06-09, 22:42
aha i nie mowie o zadnym zanikaniu nerwów tylko o psychicznym przyzwyczajeniu się, tak samo jak dostajemy 1 raz po mordzie to wydaje nam sie ze ała to koniec, a po wielu sparingach wiemy ze to nic takiego ze to my zaraz damy mocniej :D

KowalX
17-06-09, 22:52
nawet na tych filmikach ,,Anatomia Sztuk Walki" ze prze te kopanie ich w jakies tam rodzaju drzewo niepamietam jakie niszczą w jakis tam sposób nerwy w piszczelach ..

tak doprowadzają do martwicy tkanek i takie rzeczy to mogą do kalectwa doprowadzić. Zawodnicy tajscy używają worków i odbywa się to tak

trening 1 (http://www.youtube.com/watch?v=5aIZ_13ASAw&feature=related)

trening 2 (http://www.youtube.com/watch?v=4Awr3RwdHPU&feature=related)

kiedyś utwardzano ,ale kopaniem w drzewo bananowca gdyż jest bardzo miękkie ,a te pierdy z filmów i innych trenerów specjalistów którzy robią zwykły kickboxing z low kickiem i dodają łokcie nie ma nic wspólnego.Przeważnie mają instruktora z kickboxingu ,a to dwie różne rzeczy.
trening dzień w dzień jest taki sam 6razy w tygodniu po 6-8h z przerwami

a kości utwardzamy wapniem :)

KowalX
17-06-09, 22:57
KowalX jeździsz na jakies zawody ? Jakieś osiągniecia ? pzdr

niestety nie interesują mnie walki na zawodach ,a jednostki specjalne i tam kieruję swoje kroki :)

mam doświadczenie tylko na ulicach i na sparingach oraz wyjeździe na 1rok do ciepłego kraju gdzie je się ryż na śniadanie z jajkami, na obiad ryż z warzywami później znowu ryż z warzywami i na końcu kolejny ryż ,pycha :) i można pooglądać słonie.

Może kiedyś spróbuję gdzieś wystartować teraz nie myślę o tym.

pzdr

skajłoker
18-06-09, 00:10
tak strone broniącą jak wystawi blok to nie boli ale strona atakująca jak sie nadzieje swoim piszczelem na blok czyli na piszczel to boli

KowalX
18-06-09, 00:15
Można blokować tęż tylną stroną uda.Kopiemy goleniem nie piszczelem.

patryk1336
18-06-09, 20:40
Tylną stroną uda? mogl bys jakis filmik z tym pokazac czy cos albo wyjasnic inaczej bo niezabardzo pojmuje :)

KowalX
18-06-09, 20:42
Tylną stroną uda? mogl bys jakis filmik z tym pokazac czy cos albo wyjasnic inaczej bo niezabardzo pojmuje :)

robisz leki skręt stopy do środka...