PDA

Zobacz pełną wersję : Początek



PP
15-12-07, 18:54
Witam. Mam 17 lat i chce z kolegą zacząć ćwiczyć do dyspozycji mamy hanteki, ławke, gryf i 45kg obciążenia. Przy wzroście 176 waże ok 50kg. Chcemy sobie kupić gainera żeby przybrać na masie. Co polecacie, jak brać i ogolnie jakie macie porady dla początkujących?

Napewno było już tutaj wiele pytań i tematów tego wypu, ale nie mam za bardzo czasu zeby przeglądać całe forum.

Z góry dzięki.

nowin
15-12-07, 19:15
daj sobie spokj z gainerem i całą kase ładuj w diete
gainer nic Ci nie da jak nie będziesz miął dobrej diety
to chyba że masz kasy jak lodu to możesz kupić gain fast

paweleeekkk
15-12-07, 19:58
Nawet jak niema kasy jak lodu... to teraz będą zbierać na GainFast. :D

Zapodaj se te diete. Zacznij ćwiczyć i nie myśl o odżywkach. :)

PP
15-12-07, 20:04
Troszke pogrzebałem w tematach i wszędzie tylko 'zrob diete'
Niech ktos opisze pokolei jak dobrać taka diete i w ogole wszystko co przydatne.

paweleeekkk
15-12-07, 20:11
To idź do działu dieta i czytaj podwieszone.

Ikar
15-12-07, 20:32
zamiast kupowac gainery dokupcie sobie obciazenie bo za jakies 2 miechy bedzie za malo

Nuru89
15-12-07, 20:45
Nie ma sensu z gainerami, zdecydowanie... Lepiej, właśnie jak rzekł przedmówca, dokupić jakiegos sprzetu ( chocby drążek )... Narazie z diety wyeliminujcie fastfoody, starajcie sie jesc o stalych godzinach przynajmniej 5 posiłków dziennie...

PP
15-12-07, 20:54
Ok wyczytalem co jesc.
Jezeli ulozylbym sobie diete wg tego:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=391
to 'zaspokajałbym' dzienne zapotrzebowanie. Zastanawia mnie jedno musiałbym jesc dokladnie tyle ile mi wyszlo z tych obliczen czy mozna to dowolnie przekraczac i jesc wiecej?

Ikar
15-12-07, 20:58
Mozesz spokojnie jesc wiecej byle by nie mniej

PP
15-12-07, 21:04
Jeszcze jedno pytanie. http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=228 Tutaj napisane aby jesc produkty pochodzenia zwierzecego min. jogurty, zaś http://www.augustow.mm.pl/~leon/co_jesc.htm tutaj napisane aby unikac jogurtow slodzonych. Domyslam sie ze zwykla jogobella jest jogurtem slodzonym, wiec jakie mam jesc/gdzie je kupic?

milo90
15-12-07, 23:21
jogurty mają pełno cukrów prostych. i taką jogobelle pozesz sobie wszamac przed treningem bądz bezpośregnio po. Chodzi o to ze wegle proste są bardzo szybko spalane w organiźmie, są szybkim źródłem energii, w przypadku gdy nie wykozystamy szybko tej energii zostanie ona przerobiona w tłuszcz. Dobrze jest wiec jesć wegle proste wtedy gdy mamy zapotrzebowanie na wiekszą ilość energii.
Czesto mozna spotkać ze wegle proste sa nie zdrowe. chodzi tu o to ze duza ilosć wegli prostych podnosi nadmiernie poziom glukozy we krwi, a to jest nie zdrowe dla naszego układu krązenia, sprzyjając takim chorobom jak miażdżyca. tym jednak bym sie nie przejmował bo niektozy tonami pochłaniają wegle proste i zyją:0

tom
16-12-07, 09:25
miazdzyca i cukrzyca glownie
a co bys powiedzial o saa?
niektorzy tez wbijaja w siebie "beczki" saa i tez zyja...

dexter
16-12-07, 13:42
a co to jest to "saa"??

milo90
16-12-07, 17:16
no własnie tez nie wiem co to jest...

reman
16-12-07, 21:26
Saa jest to doping w kulturystyce czyli sterydy:)