PDA

Zobacz pełną wersję : Moje dzienne zapotrzebowanie kalorii i dieta.



hans87
13-12-07, 22:02
Witam. Postanowiłem ułożyć sobie diete, bo zrozumiałem ze ona jest podstawą dla osob ktore ćwiczą siłowo.

Mam 174cm wzrostu, waże 78 kg, ćwicze 3x w tyg. (praca siedziąca)
Chciałbym aby ktoś kompetentny sprawidził mi czy dobrze obliczylem sobie dzienne zapotrzebowanie kcal, zakładając że ćwicze na mase.

Obliczyłem, że moje dzienne zapotrzebowanie wynosi 2246 kcal, ćwicze na mase wiec dodaje 500 kcal i wychodzi ze musze dostarczać 2746 kcal na dobe. Dobrze to jest obliczone????

I jeszcze jedno pytanie instruktor na silce powiedzial ze mam jesc 2 g białka na kg masy ciała i 3 g węglowodanów na kg masy. Może tak być?

Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

pw
13-12-07, 22:06
2g białka
A węgli to zależy od zapotrzebowania, tłuszcz też z reszty
Myślę że nie jest źle obliczone.

monohydrat
13-12-07, 22:08
3 gramy wegli, ale chyba jesli rzezbe robisz. Matko boska co za ludzie pracuja w branzy... Najlepiej zrob sobie tak:
3 gramy bialka na kilogram masy ciala
5 gram wegli na kilogram...
1 gram zdrowych tluszczy na...
Zdrowe tluszcze to oliwa z oliwek, olej mct, zoltka jajek, ser zolty i serek wiejski ( chco te ostatnie nie sa najlepsze, ale w diecie tez nie powinno ich zabraknac)

hans87
13-12-07, 22:20
monohydrat:
Tylko musze dodać że ja mam lekką oponke i chce sie jej pozbyć, więc stąd tak mała ilośc węgli.
Do tego co trening robię 30 min rowerka stacjonarnego.

pw:
"A węgli to zależy od zapotrzebowania" tzn? bo nie bardzo rozumiem? :)

monohydrat
13-12-07, 22:41
Oponka sie nie przejmuj, na nia przyjdzie czas. Na samym poczatku traci sie tluscz, wiec jesli oponka jest lekka to byc moze zniknie

Symu
13-12-07, 23:58
3g wegli jesli chcesz zgubic tluszczyk jest ok ale 3g bialka na kg to za dużo. Dbajmy o swoje nerki :)