PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań



kamil_10
12-12-07, 20:37
Siemka!
Mam klika pytanek:
Ważę 40 kg mam 153 cm wzrostu i chodzę do 1 gim.
Chciałbym wiedzieć czy w tym wieku jest sens zaczynać ćwiczyć czy nie będę przez to miał problemów z kręgosłupem i czy urosnę jak będę ćwiczył jeśli możecie to odpowiedzcie napiszcie jakiś schemat ćwiczeń.

Z góry dziękuję

klosu93
12-12-07, 20:42
czesc witaj na forum, zalecałbym raczej cwiczenia rozciągające, na siłke pojdz w połowie 2 klasy najwczesniej narazie pompki na krzeslach wyciaganie na drazku pompki na scianach , bez problemu znajdziesz dokładne informacje, wpisz w googlach trening domatora pozdro :)

Nuru89
12-12-07, 21:11
Myśle dokladnie jak przedmowca :) chociaz jesli masz w domu jakies hantle czy sztange to mozesz sie nimi pobawic delikatnie ;)

Tomasz.
12-12-07, 21:29
No dokładnie. Rozciąganie, podstawowe treningi domatora typu pompki, drążek, przysiady itp. Siłka NAJWCZEŚNIEJ w drugiej klasie gim. Możesz też sobie machać tak jak kolega Nuru89 mówi hantelkami.

johny
12-12-07, 21:32
a ja sie z tym nie zgodze,moj kumpel zaczol cwiczyc w twoim wieku a ja kilka miechow temu,jak go dogonie to bedziemy w nastepnej dekadzie jak nic:) zajebiscie tego zaluje ze sluchalem brata ktory mowil jak przedmowcy

lo3
12-12-07, 21:49
to , ze nie urośniesz to jedna wielka bzdura, chociaz maly jestes ;p

johny
12-12-07, 21:52
tu nie chodzi tylko o rosniecie,ale tez w trzeba uwazac zeby sie nie przemeczyc,wtedy jest zajebiscie wazna regeneracja witaminki dieta...

Snakers
12-12-07, 21:54
Nie próbuj przypadkiem podnoszenia sztangi z obciązeniem nad głowe bo to na pewno spowolni wzrost. W Twoim wieku to kupiłem sobie drążek, pożyczyłem od wujka 2 hantelki 4kg i wyduszałem z siebie ostatnie poty (choć zapał znikał po kilku dniach ;p ).

Paluch
12-12-07, 22:25
czy ja wiem... treningi na malych ciezarach pod okiem trenera na pewno mu nie zaszkodza ;-)

Ikar
12-12-07, 23:18
wiego wieku to nieraz dziaciaki juz po kilku cyklach na kaxach sa ^^ ale to juz patologie jakies
jak wyzej kup drazek hantelki dobrze sie odzywiaj chodz na basen itp

Paluch
12-12-07, 23:31
jak dla mnie koxy to w ogole patologia, nawet dla zawodowych kulturystow. Przeciez tu nie o to chodzi... kulturystyka to sport, a nie chemia.

Kolega ma 13 lat... pudzian w wieku 16 lat bral na klate 160 haha :D nie wierze, ze na czysto :P zreszta on cale zycie pewnie koksowal :P

ale chyba lepiej bedzie jak skorzystasz z rad kolegow - basen, odzywianie sie i machanie hantlami w domu, pompki, brzuchy, podciaganie sie na drazku (mozesz kupic za niewielkie pieniadze i zamontowac we framugach).

reman
13-12-07, 00:14
Po pierwszy koxy to nie jest jakas byle jaka chemia tylko leki.
Po drugie w kulturystyce powinne byc stosowane przez ludzi myslacych ktore maja opdowiedni staz oraz wiedze a nie przez sezonowych koxownikow:)
Znam ludzi ktorzy sa po ielu cyklach a maja dzieci wiec zanim cos napsizesz najpierw to uzasadnij kolego:)
pozdrawiam

Ikar
13-12-07, 13:22
O ile to nie pompa to pudzian w wieku 16 lat byl chudy jak patyk i dopiero zaczol trenowac no i wyglada jak wyglada teraz

Paluch
13-12-07, 15:03
Ja powiem tyle, ze Szwarzeneger tez mowil, ze branie koksow pod okiem lekarzy mu nie zaszkodzi.
Teraz placi swoja cene za swoj pogląd i koksowanie.

johny
13-12-07, 15:33
Paluch - moj kumpel w eiku 16lat bral na klate 120:) mimo ze nigdy nie bral zadnych odzywek ani nie trzymal sie zadnych diet,zaczol cwiczyc w weiku 13 lat...

reman
13-12-07, 16:12
Ja powiem tyle, ze Szwarzeneger tez mowil, ze branie koksow pod okiem lekarzy mu nie zaszkodzi.
Teraz placi swoja cene za swoj pogląd i koksowanie.

Nie porownoj tu ludzi rozsadnych do kulturystow bo nie na tym to polega..
Nie pochwalam sterydow, ale jak psialem wyzej ludzie myslacy moga z nich korzystac:)

Paluch
13-12-07, 17:26
uwazam, ze to jak z narkotykami, ludzie myslacy po prostu nie korzystaja...
pamietaj, ze morfina to tez lek...

sluchaj, w wieku 15 lat bralem na klatke 95

prawdopodobnie przez brak diety i dobrego treningu oraz przerwy w trenowaniu stanalem na 100kg przez rok... bywa ;D
natomiast widze koksow na silowni, nietrudno ich rozroznic - mega silni i popelniaja podstawowe bledy przy wykonywaniu cwiczen... szybko, niedokladnie, byle jak, zeby jak najwiecej zalozyc...