PDA

Zobacz pełną wersję : Moj trening - wypowiedzcie sie.



nygyt
10-12-07, 19:41
Witam wszystkich,
jestem nowy na forum, a zarejestrowalem sie, aby uzyskac pewne informacje.
Mianowicie od jakiegos czasu znow wzielo mnie na cwiczenia, jednak nie na siłce tylko w domu - bardziej dla lepszego samopoczucia. Ostatni raz chodzilem na siłke prawie 3 lata temu i trenowałem regularnie przez 10 miesiecy, jednak musiałem zrezygnowac. Teraz znow mam ochote sie zmeczyc od czasu do czasu, wiec zaczalem ponownie. W zwiazku z tym chcialem zebyscie mi doradzili czy trening, ktory sobie wymyslilem sa w miare i nie zrobie sobie krzywdy.
Cwicze 3 razy w tygodniu (pon/sro/pia), jednak nie sa to treningi dlugie - max to pol godziny. Generalnie skupilem sie na klatce (bo zapadnieta :) ) i bicepsie, jednak nie porzucilem reszty.
Trening wyglada mniej wiecej tak :
1) sztanga na lawce poziomej, powtorzenia : 12 i 10 z obciazeniem 20kg, pozniej 8 i 6 z obciazeniem 40 kg, pozniej 4 i 2 z obciazeniem 60 kg, pozniej 10 znow z obciazeniem 40 kg i na dobitke 30 z obciazeniem 20kg.
2) wyciskanie nogami : powtorzen 20, 3 lub 4 serie z obciazeniem 20 i 30 kg.
3) podciaganie sztangi do brody 4 x 7 razy obciazenie 20kg
4) triceps 3 x 7 obciazeniem 8 lub 10 kg
5) biceps : hantlem na przemian na kazda reke 10 serii x 10 powtorzeń z obciazeniem 10 kg

Przerwy miedzy cwiczeniami - max. 1 minuta.
Sprzet jaki mam to "atlas" - ławeczka do sztangi, modlitewnik polaczony z wyciskaniem na nogi.
Jezeli chodzi o trening to nie robie wszystkiego 3 razy w tygodniu, ale zawsze jest to 1), 2) i 5) i co trening albo 3) albo 4).
Generalnie nie chodzi mi o to, zeby wygladac jak chlopaki ze Strongmenow, ale jakas sila i wyglad by sie przydaly.
Przy wzroscie 175 cm waze 75 kg (z tego troche to brzuch :) ) [23 lata], dlatego najbardziej interesuje mnie klatka i biceps. Tylko nie pamietam juz czy mozna laczyc trenowanie na raz tych 2 partii. A nawet jesli
to nie czuje zmeczenia przy treningu 3 razy w tygodniu w takiej formie, wiec doradzcie czy jest to ok.

Odzywianie standardowe, zadnych odzywek, czasem mieso, czasem nie. Generalnie bez jakichs wysokobialkowych produktow. Posilek 2-3 razy dziennie (pracuje i nie mam za bardzo mozliwosci jesc wiecej dziennie, za to jest regularnie). W weekend od czasu do czasu jakies picie :)

I na koniec co powiecie na robienie pompek - kiedys robilem, ale nie wiem czy lepszym rozwiazaniem nie jest cwiczenie na sztnadze. Druga sprawa - trening Weidera na brzuch - czy to przynosi efekty ? Ktos to stosuje ?



pzdr
nygyt