PDA

Zobacz pełną wersję : Chodzi o Masę



MlodyPudzian
06-06-06, 21:05
To tak mam 17 lat około 173 wzrostu i około 80kg wagi, to tak ułożyłem plan na masę zamieściłem go w "Treningi" i skomentowaliście go i super. Ale tak bo mam zamiar zacząć biegąc tzn już wcześniej troche biegałem ale teraz tak na poważnie ale jeżeli mam ćwiczyć na masę to raczej biegać niewolno tak przeczytalem w poście wcześniejszym który został tu zamieszczony. No i tak przy mojej wadze (jestem dosc zbity, cwicze juz 3 miesiące) zastanawiam się czy stosować się do typowej diety na masę?? przecież ja już naprawde dużo ważę i jeżeli zaczne jeść posiłki o 21 to przybędzie mi jeszcze dużo kilo tym bardziej, że niemam cudownej przemiany materia bo juz od dziecka byłem puszysty :) i myślę czy to ma sens, ćwiczyć na masę, biegać i stosować się do diety na masę?? martwię się, że przez diete znowu przytyje i bede mial problemy??

Jose
07-06-06, 00:01
hmmm wiec tak... skoro jest lato to mozesz narazie odpuscic diete na mase i skupic sie na diecie redukcyjnej i na cwiczeniach aerobicznych (bieganie, sporty wysilkowe, jazda na rowerze itd) i zrzucic troche zbednych kg bo masz gdzies conajmniej z 5 kg do zrzucenia...
a nastepnie przejsc na diete masowa ...

lub innym wyjsciem jesli chcesz od razu mase robic to po treningach silowych zacznij robic aeroby... w ten sposob od razu bedziesz spalal tluszcz... a dietke trzymaj taka nie do konca masowa ogranicz troche weglowodany i tluszcze nie tak jak powinno byc typowo dla diety masowej....
a takze jesli chcesz jak najwiecej zrzucic tluszczu to w dni nietreningowe (wolne od silowni) wykonuj cwiczenia aerobiczne z rana naczczo...

to taka moja propozycja mysle ze mozesz smialo wyprobowac :)

MlodyPudzian
07-06-06, 19:44
Hmm jak to troche dziwne skoro mam ćwiczyć na masę i mieć dietke taka masową no ale jak mówisz niedokońca i będe robił aeroby to dieta na masę bedzie ciągle spalana to mi nic nieda??

degustator
08-06-06, 00:24
pic duuuzo wody. ona przyspiesza metabolizm o nawet 30%!!! wiec duuzo wooodyi nie na mase jedz tylko na rzezbe i spal tłuszczyk caly :D

Jose
08-06-06, 00:47
opanuj sie troche z Twoimi radami degustator :roll: bo co chwila wprowadzasz kogos w błąd...
jaki sens jest w treningu na rzezbe dla poczatkujacego ktory nie ma co rzezbic ?
prosze zastanow sie troche zanim cos napiszesz... przemysl to wpierw kilka razy...
Pozdrawiam

degustator
08-06-06, 00:48
no lae jak zacznie spalac tluszczyk to mu rzezba wyjdzie :P myle sie??? jestem tylko az czlowiekiem :D

Jose
08-06-06, 00:50
redukcja a rzezbienie to zupelnie co innego...
bo redukcja to spalanie tluszczu i to moze robic kazdy a rzezbic sie nie ma sensu aby robil poczatkujacy poniewaz ma z pewnoscia niezbyt okazale miesnie wiec nie ma co rzezbic... rzezbi sie osoba majaca juz pewien staz poniewaz dzieki temu podkresla definicje swoich miesni a poczatkujacy nie ma co podkreslac a wiec taki trening nie przyeniesie mu zadnych efektow...

degustator
08-06-06, 00:51
trzeba mu cos doradzic bo chlopak chce na mase jechac jak wazy i tak sporo do swojego wzrostu lol

Jose
08-06-06, 00:55
juz mu doradzilem wiec troche wyloozuj z tymi niektorymi zbednymi postami ;)
bo sie lekki syf robi ...
Pozdrawiam

MlodyPudzian
08-06-06, 15:16
I w końcu nie uzyskałem odpowiedzi :) mam trzymać diętę na masę i mam aeroby robić i ćwiczyć dalej na maśe ale czy te aeroby niebędą spalać mi tej dietki na masę czy jedno drugiemu przeszkadzać niebędzie???

Jose
08-06-06, 16:09
aeroby ktore bedziesz uprawial po silowni nie beda spalaly Ci miesni a tluszcz... a wiec to jest najlepsze dla Ciebie wyjscie...
zastosuj sie do porad jakie Ci na poczatku napisalem to bedzie ok...

PS. wiadomo ze przy treningu na mase i diecie trenujac aeroby nie bedziesz maxymalnie przybieral na masie no ale chyba chodzi Ci nie tylko o to by byc wielkim (tluszcz i miesnie) ale o to by dobrze wygladac a nie byc zatluszczonym...

MlodyPudzian
08-06-06, 20:35
Aha a jeszczę jeżeli mam trzymać niedokońca dietę masową tzn można poprostu jeść posiłki typowo na masę tylko poprostu ograniczyć ich ilość?? zamiast 100g warzyw np 70g poprostu jeść to samo tylko w mniejszych ilościach?;] czy jeść całkiem co innego co będzie zawierać mniej weglowodanów i tłuszczu?

zizu
08-06-06, 20:52
21 to przybędzie mi jeszcze dużo kilo tym bardziej, że niemam cudownej przemiany materia bo juz od dziecka byłem puszysty

tego to ja w ogole nie rozumiem, to niby co ty jesz po tej 21 ?;-)

a tak w nawiasnie to przy diecie na rzezbe gdzie sie pali fet tez sie je po ,,21,, :)


Ale tak bo mam zamiar zacząć biegąc tzn już wcześniej troche biegałem ale teraz tak na poważnie ale jeżeli mam ćwiczyć na masę to raczej biegać niewolno tak przecz :razz: :oops: ytalem w poście wcześniejszym który został tu zamieszczony.

wszytko zalezy od intensywnosci i czasu biegu.
No i tak przy mojej wadze (jestem dosc zbity, cwicze juz 3 miesiące)

no kawal czasu nie ma co :mrgreen:


zastanawiam się czy stosować się do typowej diety na masę?? przecież ja już naprawde dużo ważę

duzo wazysz? ale ta waga to bardziej z miesni czy tluszczu, bo z tego co wnioskuje z tych twoich postow nie masz zielonego pojecia o diecie


i myślę czy to ma sens, ćwiczyć na masę, biegać i stosować się do diety na masę??

ale jaki jest twoj cel? bo ja nic z tego nie wiem
masa ?
rzezba?
jesli chcesz spalic troche tluszczu, to ,zajpodaj,, sobie trening silowy + areoby ( moze byc nawet 6wejdera) + ograniczenie weglowodanow, za ktore wstawisz wieksze porcje bialka :cool:


martwię się, że przez diete znowu przytyje i bede mial problemy??
:mrgreen: :twisted: :evil:

MlodyPudzian
08-06-06, 22:50
Niewiem oco ci chodzi?? chyba zadaje pytanie a ty wycinasz urywki z mojego tekstu i coś pisesz zastanów się, chodzi mi oto, że dużo waże i jeszcze dieta na masę to niebęde potrafił tego wszystkie spalić itp podczas treningu a reszty niechce mi sie tlumaczyc poczytal bys uwaznie to bys zrozumial oco mi chodzi. I prosze o odpowiedz na ostatnie pytanie a nie wyrwane zdania z kontekstu calego tekstu, pomysl troche!

degustator
08-06-06, 22:56
po co jechac na mase jak masz jej za duzo.. hmm najpierw pozbadz sie namiaru tłuszczu i jedz na siłe i aeroby

MlodyPudzian
08-06-06, 23:03
a czy niemożna jechać na masę i robić aeroby tak jak mówił "Jose", może jeszcze mam jechać na rzeźbę ale najpier trzeba mieć co rzeźbić!!

degustator
08-06-06, 23:17
ja bym jechal na rzezbe, do tegfo dieta nickotluszczowa i aeroby. moja opinia

Jose
09-06-06, 00:08
to ze bedziesz robil trening na mase nie znaczy ze nie mozesz spalic tluszczu ! bo mozesz jak najbardziej...kazdy rozumie rozumie slowo "masa" z wielka masa co maja juz zaawansowani zawodnicy a zeby do tego dojsc to jeszcze daleka droga...

MlodyPudzian
09-06-06, 09:59
ok czyli mam trzymac dietke na mase tylko spożywac mniej posilkow tzn tak jak w diecie tylko w mniejszych ilosciach??[/list]

zizu
09-06-06, 19:55
Niewiem oco ci chodzi??

no a skad mozesz wiedziec jak ty zlieonego pojecia nie wiesz o dietach i treningu


chyba zadaje pytanie a ty wycinasz urywki z mojego tekstu i coś pisesz zastanów się, chodzi mi oto, że dużo waże i jeszcze dieta na masę to niebęde potrafił tego wszystkie spalić itp

inaczej nie umiem CI odpowiedziec na to zagmatane pytanie.Czy ty podczas tego trenijngu na mase masz sie zamiar spasc jak ,sumo, :shock: ze nie dasz rady tego spalic,Trening na mase nie znaczy ,utyc jak pig, :smile: dlatego uklada sie odpowiednia diete zeby zabardzo sie nie zalac tluszczem :)


a reszty niechce mi sie tlumaczyc poczytal bys uwaznie to bys zrozumial oco mi chodzi. I prosze o odpowiedz na ostatnie pytanie a nie wyrwane zdania z kontekstu calego tekstu, pomysl troche!

:mrgreen:

zizu
09-06-06, 19:59
ja bym jechal na rzezbe, do tegfo dieta nickotluszczowa i aeroby. moja opinia

z jego doswiadczeniem to nie ma sensu :)

a czy niemożna jechać na masę i robić aeroby tak jak mówił "Jose", może jeszcze mam jechać na rzeźbę ale najpier trzeba mieć co rzeźbić!!

to czy palimy tluszcz zalezy przedewszystkim od diety,w twoim przypadku dieta low cabr byla by na miejscu badz wysokotluszczowa ( CKD) chodz mysle ze ckd bys mogl sobie odpuscic jeszcze. :)


ok czyli mam trzymac dietke na mase tylko spożywac mniej posilkow tzn tak jak w diecie tylko w mniejszych ilosciach??[/list]

nie :shock: niby jaki cel miala by miec ta :shock: :lol: :lol: :lol: twoja dieta : ) ))

MlodyPudzian
09-06-06, 20:24
ehh do Jose napisał żebym cwiczył i robił aeroby i trzymał taką niedkońca dietke na masę czyli się pytam czy to ma byc tak jak wcześniej napisałem??;]

a tak propo w dietach zamiast serków wiejskich to można jest jakieś inne serki czy raczej niebardzo bo niemoge zjesc tego wiejskiego bleee niedobry jest :P prędzej się po**gam niż go zjem :)

zizu
09-06-06, 20:33
z domieszka np koperku,badz szyczypiorku jest wypas:)
polecam naprawde!

MlodyPudzian
09-06-06, 20:55
wlasnie chodzi oto, ze przed chwilka jadlem sprobowalem troche i mi niesmakuje wogole :P :) a inne mi smakuja np typowy serek homogenizowany czy jakos tak takie mozna jest czy niebardzo?? jeszcze on ma te grudki blee :P

zizu
10-06-06, 00:10
a kto powiedzial ze dieta kulturysty jest smaczna :-))
to nie jest bajka tutaj trzeba sie poswiecac:-)
a homo mozna jest jak najbardziej lecz on zawiera o wiele mniej bialeczka od wiejskiego i o wiele wiecej laktozy,chodz jak nie wylejesz tej smietanki z wiejskiego to maja podobne gramatury tej nieszczesnej laktozy
pozdr

MlodyPudzian
10-06-06, 00:15
ale ja niebede umial tego zjesc bo sie po*ygam :P a tej smietanki?? tzn takiej wody na wierzchu mysalem ze to tez sie je i nietrzeba wylewac :) a co takiego robi ta laktoza?

zizu
10-06-06, 01:49
2dwu cukier :-)
ciezko strawny
weglowodan,ktory przyczynia sie do nagromadzenia tkanki tluszczowej