PDA

Zobacz pełną wersję : Trening klatki.Czy brac priorytet?



oSiŁeK_sNd
10-12-07, 13:22
Witam, mam pare pytan dla doswiadczonych, na poczatek moze troche informacji, moj staż treningowy to ponad 2 latka, pytanie dotyczy jedynie treningu klatki gdyz jako jedyna partia miesni u mnie rosnie najwolniej i pozostawia sporo do zyczenia co prawdopodobnie jest skutkiem takiej a nie innej genetyki, badz to dawnego przetrenowania klatki w ktorym to okresie stalem z nią po prostu w miejscu, blednie rozumujac jeszcze wtedy brak rozwoju klatki cisnolem najwieksze mozliwe dla mnie ciezary co oczywiscie w czasie przetrenowania dawalo odwrotny efekt niz zamierzony czyli brak przyrostow masy na cycach.Teraz jest po prostu tak ze mam rozwiniete bardziej inne partie miesni a klatka jest delikatnie z tylu, nie stoje z nią teraz w miejscu ale przyrost masy na klacie postępuje bardzo powoli dlatego chcialbym abyscie mi doradzili jaki trening w tej sytuacji wrzucic, raz w tygodniu czy np. 2 razy w tygodniu robic klatke, widzialem tu na forum takie treningi gdzie np w poniedzialek robilbym gorną czesc klatki a zaluzmy w czwartek dół klatki, czy raczej zmeczyc ją raz a porzadnie tylko raz w tygodniu, moze macie jakies przyklady takich treningow, odpowiednich, skupiających sie bardzo na rozwoju klatki a mniej na innych partiach miesni, dodam ze aktualnie jestem na cyklu Cell Pump 2x665g + białko Matrix5.0 + (nitrix firmy BSN 180kaps ale juz zjadlem prawie ) mam jeszcze N.O-Explode rownierz tej samej firmy 820g ale to raczej zostanie na po sylwestrze...oczywiscie te 2 ostatnie produkty to takie mniej znaczące dodatki, czyli ogolnie mowiac jestem gdzies tak w polowie cyklu i tu tez pojawia sie pytanie czy to dobry moment na zmiany w treningu, czy np ten priorytet sobie wrzucic po cyklu.troche sie rozpisalem ale mam nadzieje ze w miare zrozumiale, licze na wasza pomoc.pzdr

Punisher
10-12-07, 16:28
Wklej swój plan na klatkę.

oSiŁeK_sNd
10-12-07, 16:52
teraz robie robie raz w tygodniu, cwiczenia takie:

1.Wyciskanie hantli lub sztangi lawka pozioma
(jesli hantle to 4 serie po 12 powt. bo mam stale obciazenie a jesli sztanga to 4 serie powt. 12/11/10/9 ze zmiana obciazenia

2.Rozpiętki lawka skos glowa w gore albo pozioma 4 serie po 12 ( czasami robie 2 serie na poziomej + 2 na skosie )

3.Wyciskanie sztangi na lawce skosnej glowa w gore 4 serie powt. 12/11/10/9 rownierz ze zmiana obciazenia

moze za duzo tych serii...dlatego takie male przyrosty, nie wiem?! jesli chodzi o obciazenie to kiedys robilem maxymalne czyli 80kg seriami bez zmiany obciazenia i wtedy sie skatowalem, doprowadzilem do stagnacji, akutualnie juz obciazenie na mniej wiecej 3/4 mozliwosci czyli 60-70kg,czekam na propozycje co do zmian.pozdr

oSiŁeK_sNd
10-12-07, 17:02
aha no i mniej znaczaca raczej informacja, po klatce robie jeszcze triceps

nowin
10-12-07, 18:35
rób co trening to samo a nie albo to albo co innego jak mam ochote.
np.
wyciskanie na skosie sztangi 4x
wyciskanie na płaskiej sztangi 4x
rozpiętki na skosie 4x
i jest git

Punisher
10-12-07, 19:29
Rób klatkę 4 tyg mało powtórzeń, 4 tyg dużo powtórzeń (zmiana obciążenia) i z 4 takie cykle i powinno ruszyć.
Zmień kolejność ćwiczeń, tzn nie zaczynaj od rozpiętek oczywiście, ale np 1 seria na skosie, a nie na płaskiej. Zmieniaj szerokość uchwytu (w cyklach, a nie ze np jedna serie waskim druga szerokim).
Przy duzej ilosci powtorzen rob przerwe 1,5min a w nastepnym cyklu juz minute. Kombinacji jest dużo.
Czy robić zmianę podczas cyklu.. to zależy jak długo jedziesz danym planem, jeżeli ok 10 tyg to zmień.

Aha i zmieniaj zawsze : raz hantle raz sztanga.
Wyciskanie hantlami rób z obrotem nadgarstka w różnych kombinacjach. Oczywiście tak jak wcześniej-cyklicznie.

oSiŁeK_sNd
10-12-07, 21:35
ale zostawic tak jak jest,czyli 1 dzien w tygodniu na klatke? sproboje zmienic ten plan wedlug twoich wskazan.Mam jeszcze pytanie co do gornych czesci klatki, czy lepiej robic to na sztandze czy na hantlach na skosie w gore?? chodzi o to ze ten dolek miedzy jednym cycem a drugim konczy sie gdzies tak troche wyzej niz w polowie...nie moge zabudowac gory klatki bardziej w wewnetrznych czesciach tak zeby ten dolek szedl do samej gory, moze robic to na hantlach tez z supinacja nadgarstka ?!

reman
10-12-07, 21:58
zdecydowanie jezeli chcesz nabrac masy w gornych czesaciach klatki to rob to hantelkami:)

Punisher
10-12-07, 22:04
Czy 1 czy 2 razy w tygodniu to zależy od tego:

Mięśnie klatki piersiowej
Przy intensywności niskiej 2-3 dni
Przy intensywności średniej 4-5 dni
Przy intensywności wysokiej 6-7 dni

http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Ja bym robił na skosie hantle,(jw) na sztandze poziom.

PuaPAj
10-12-07, 22:36
hm ja bym mial takie swoje zdanie na ten temat w zwiazku z Twoim starzem radzilbym robic trening klatki RAZ w tygodniu i taki o jakim pisales jaki jest do tej pory ale zdecydowanie zwiekszyc INTENSYWNOSC tego treningu przez zarzucenie sporych obciazen i wprowadzeniu ruchow oszukanych np mozesz prawie kazda serie ciwczen na klatke (z rozpietkami bedzie to dosyc trudne) robic max powtorzen i jescze do tego prosic kogos zeby Ci pomogl dwa lub jedno powtorzenie zrobic. Powinienes skatowac sobie klate porzadnie i ja dobrze zregenerowac jesli poczekasz tydzien do nastepnego treningu

oSiŁeK_sNd
11-12-07, 09:10
intensywnosc raczej wysoka, 16 serii na klatke to wydaje mi sie ze max jesli chodzi o trening klatki, obciazeniami tez sobie nie ulatwiam, tylko po prostu mam jakis uraz do tej klatki bo tym przetrenowaniu, boje sie zeby to sie nie powtorzylo,dlatego wole sie upewnic czy np nie lepiej byloby wlasnie zmniejszyc intensywnosc i robic ja 2 razy w tygodniu, ale ok to narazie wrzuce sobie raz w tygodniu tak jak mam, tylko ze na poczatek zmienie na:

1.Lawka skos w gore, hantle 4 serie 12/11/10/9

2.Rozpiętki 4 serie ( robic je tez ze zmiana obciazenia czy stalym ciezarem? )

3.Lawka pozioma, sztanga 12/11/10/9

Punisher
11-12-07, 13:10
Rozpiętki bym proponował zawsze na koncu zrobic w celu rozciagnięcia mięśni.
I 1 raz w tygodniu o wysokiej intensywności.
Możesz też zrobić odpoczynek tak z 2-3 tyg od klatki i potem z powrotem.

oSiŁeK_sNd
11-12-07, 13:51
ok to wrzuce jako 3 rozpietki, ale robic je ze zmiana obciazenia?

Punisher
11-12-07, 15:10
Rozpiętki rób ze stałym obciążeniem.
Co do techniki to chyba wiesz jak wykonywać, faza negatywna wolna itp.