PDA

Zobacz pełną wersję : Plan treningowy na mase



Kaziu
06-06-06, 08:48
mam wzrostu jeśli to potrzebne 179, waga 69 kg, a wiek 17 lat, przy odpowiedniej diecie.
Proszę o ułożenie planu treningowego na masę (trening 3x w tyg)

sławo
06-06-06, 09:20
tu masz dobry plan
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=882

degustator
06-06-06, 09:57
uluz sam a my sprawdzimy

Raskus
06-06-06, 11:51
Zweryfikuj ten gdzie masz do niego link.

Kaziu
06-06-06, 15:55
zobacze co sie da zrobić ;)

Matrixs88
06-06-06, 17:46
Przez pierwsze 3 miesiące ćwicz 3 razy w tygodniu (np. poniedziałek, środa, piątek) na każdym treningu poddawaj ćwiczeniom wszystkie grupy mięśniowe. przez kolejne 3 miesiące trenuj 2 razy wtygodniu (np.poniedziałki i czwartki). Wszystkie mieśnie podziej na 2 zespoły (np. 1 zespół to: klatka, naramienne, bicepsy i tricepsy 2 zespół to: grzbiet, nogi, brzuch). każdy zespół trenuj w innym dzniu np. zespół 1 w poniedziałki, zespól 2 w czwartki. Po 6 miesiącach treningu wszystkie grupy mięśniowe podziel na 3 zespoły (np. zespół 1 to: klatka, naramienne, bicepsy, zespół 2 to: grzbiet, triceps, brzuch zespół 3 to: uda i łydki) i każdy zespół trenuj w innym dniu (np. zespół 1 w poniedziałki, zespół 2 we środy, a zespół 3 w piątki) takie treningi kontynuuj przez 2 miesiące. Na swoich treningach nie wykonuj takich ćwiczeń jak: martwy ciąg, podciąganie sztangi do brzucha, przysiady ze sztangą ponieważ te ćwiczenia silnie oddziałują na kręgosłup, są bardzo trudne technicznie, źle wykonywane mogą doprowadzić do poważnej kontucji! &#379ycze Ci wielkich efektów!

sławo
06-06-06, 18:21
Matrixs88, uważasz że jest to dobry plan na masę

Matrixs88
06-06-06, 21:20
Wnioskuję że Kaziu jest początkujący, więc nie powinien od razu rzucać się na program treningowy dla średnio zaawansowanego. Powinien stopniowo zwiększać intensywność treningów. "Nie od razu Kraków zbudowano" Początkujący nie może ćwiczyć jak zaawansowany bo mięśnie zamiast rosnąć będą mniejsze. Stopniowo ale systematycznie. Po treningu wstępnym, wprowadzającym takim jaki napisałem wyżej dopiero możesz przejść do typowego treningu trzy czy nawet cztero dniowego ukierunkowanego na wzrost masy (na plan takiego treningu sławo podał Ci link).

degustator
06-06-06, 21:47
no ale 2 razy wtyg to malo troche...

sławo
07-06-06, 15:48
nie ma co bawić sie we wróżkę
chłopak chce na masę to na masę a nie obwodowy
w końcu nie jest dzieckiem i jak co to oszuka tylko samego siebie

Kaziu
08-06-06, 14:15
Trenuję już 4 miesiące, za sobą mam trening obwodowy - widać efekty (kondycja, siła sylwetka itp.). Trenowałem 3 razy w tygodniu, teraz myślę o 4 treningach tygodniowo, zakupiłem NitroBolon i można trenować na masę :) dlatego prosiłem o ułożenie planu, ktoś podał mi linka do planu treningowego w tym temacie, narazie korzystam z tego. NitroBolonu narazie nie ruszam, podobno efekty stosowania tego widać po 3 dniach!

A oto plan treningowy, który ułożyłem:
Poniedziałek : klatka, triceps, biceps (lepiej trica z bicepsem ćwiczyć)
Wtorek: wolne
Środa: plecy,brzuch, przedramię
Czwartek: uda, łydki
Piątek: wolne
Sobota: barki, kaptury, brzuch
Niedziela: wolne

ćwiczenia by Marcin17
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=882

Jose
08-06-06, 16:12
trica daj do treningu plecow a reszta polaczen jest ok...
z poczatku wystarczy Ci taki trening a za jakis czas skoro chcesz robic bica i trica razem to sobie ulozysz plan 4 dniowy i wtedy bica i trica bedziesz robil w jeden dzien bo nie ma sensu robic 3 partii jednego dnia...

Kaziu
09-06-06, 15:45
A da coś mi nitrobolon?

sławo
09-06-06, 16:30
jak dopiero zaczynasz to może zacznij od mono a na nitro albo coś innego przyjdzie jeszcze czas

choc chodzą pogłoski że nitro to badziewie
że tylko na cyklu jest ok