PDA

Zobacz pełną wersję : plan na mase do oceny



mmm
08-12-07, 19:29
wiek:16 lat
waga: 69kg
wzrost: ok. 185
płeć: mężczyzna
cel:masa
aktywność fizyczna: trening 3 razy w tygodniu
suplementacja: mam carbo i power name power mass ale jeszcze nie piłem wcześniej piłem carbo, mass xxl i magnu 8000

cześć instruktor na siłowni wypisał mi dietę na cały tydzień od pon. do niedz.
nie wiem czy to dobra dieta na moja wagę on napisał mi na kartce ze dieta dla osoby ok.60kg wzrost 175 ja mu powiedziałem ze mam wzrost około 185 i wagę 69kg i on powiedział ze ta dieta będzie dobra dla mnie a ja nie jestem pewien czy nie powiedział tak zęby nie musiał pisak mi nowej bo wcześniej nie mówiłem mu ile waz napisze, proszę o ocenę dla przykładu dietę na 1 dzień poniedziałek dzień treningowy:

Poniedzialek w dniu treningu
po przebudzeniu 7.00 -3g kreatyny lub 5g glutaminy
godz7.30
1.sniadanie -1szklanka platkow owsinych + kukurydzianych +przennych (wymieszac) na mleku 0.5l - 1,5% +5-10g dzem lub rodzinki + 2,3 migdaly
1 jogurt naturalny (0,5% tluszczu)-0.3l 250 ml soku pomaranczowego
RAZEM:ok.600kcal+suplementacja

2.2 sniadanie jajecznica 3-4 jaj cale na oleju slonecznikowym
do 100 g warzyw (pomidory cebula ) +100g grahamki / razowiec 0,5l soku warzywnego (lub herbata zielona) +1-2 lyzeczki masla orzechowego okolo 30g
RAZEM:675kcal

Ok. 30 min. przed obiadem 3-5g kreatyny z sokiem lub glutamina
godz14.30
3.Obiad bulion lub wywar wielo warzywny z makaronem (durum lub razowym) 250 g ziemniakow gotowanych 100g filetu z indyka gotowany
150g surwki warzywnej + oliwa z oliwek (1-2lyzeczki) + 1\2 lyzeczki soku cytryny 250 ml soku pomidorowego
RAZEM:600kcl

okolo 15.00 po obiedzie lub w trakcie 1 lyzeczka oleju kokosowego
okolo 16.30 redbull 1 puszka lub kawa 1 filizanka

godz.17-18 trening w czasie treningu pic wode mineralna nie gazowana malymi lykami co 10 min ok 1l

bezposrednio po treningu isostar +kreatyny 3-5g 5 g glutaminy po 15-30 min 406 caps.BCAA po 30 min. - 4 miarki ok 120g odzywki mega mass

4. posilek po treningu ok.30 min
sok owocowy(banan,winogrono,pomarancza,morela)+4-5 tab. AMINO 2000

5.kolacja ok.20.00
100g zytnie pieczywo razowe
-2-3 jajka gotowane +50g tunczyka z warzywami (ogorek, pora, cebula) +1 jogurt naturalny 0,3l -0,5%tl

i co wy nato sorki oczywiscie za bledy bo troche tego bylo do przepisywania;/ napisal mi tez ze ta dieta jest na budowe masy o abolicznym wplywie na uklad miesniowy przy jednoczesnej redukcji tkanki tluszcowej oczywiscie na poczatku niepolecal mi brac odzywek i suplementow prosze o ocene czy na tej dzecie cos najdzie masy miesniowej no i czy nienajdzie tkanka tluszczowa;/ powiedzial mi takze przed napisaneim diety ze niebedzie liczyl tych kilogramow btw na kg masy ciala tylko rozpisze jak powinienem sie odzywiac z gory dzieki za odpowiedz

mmm
08-12-07, 20:12
sorry nie plan na masę tylko dieta.

Nuru89
08-12-07, 20:39
nawet... w tym drugim sniadaniu bym dał 5 bialek jaj + 2 żółtka zamiast 4 calych...

mmm
08-12-07, 21:05
myslisz ze nabiore przy tym cos masy miesniowej??

Nuru89
09-12-07, 11:44
Podstawa jest cwiczenie. Dieta to tylko dodatek wspomagajacy. Jezeli bedziesz dobrze, wg. dobrego planu cwiczyl to napewnoe nabierzesz mase...

johny
09-12-07, 12:22
taka sobie ta dieta,ale ogolnie jest przyzwoicie

PuaPAj
09-12-07, 12:59
Podstawa jest cwiczenie. Dieta to tylko dodatek wspomagajacy. Jezeli bedziesz dobrze, wg. dobrego planu cwiczyl to napewnoe nabierzesz mase...
Slucham??? Dieta to tylko dodatek? To nie wiem z kosmosu chcesz brac budulec dla miesni??

milo90
09-12-07, 13:04
nuru chyba coś ci sie pomyliło... oczywiście trening jest wazny, ale nawet przy najlepszym treningu nie nabierze masy bez odpowiedzniej diety!!!

Nuru89
09-12-07, 21:13
Przesadzacie panowie z tymi dietami... Wiekszosc ludzi jest na etapie poczatkujacym lub zaczyna dopiero swoja przygode z siłownia... Oni nie potrzebuja diety jak kulturysci. Wystarczy kiedy beda jesc o stalych porach i minimalnie zmienia swoje nawyki zywieniowe, dodadza wiecej miesa mniej chleba itd... Pomyslcie kiedy zaczynalem, mialem w reku tylko program treningowy na mase rozpisany przez jednego z polskich kulturystow, jadlem tak jak zawsze (nieregularnie, i ogolnie co mi wpadlo w rece), stosowalem tylko kreatyne i to w malych ilosciach. Przez 2 miesiace cwiczen ( 4 razy w tygodniu ) przybralem 8 kilo zywej masy, przez kolejne 2, 6 kilo. Pewnie napiszecie ze to niemozliwe :) ale tak bylo. Wiedz prosze was nie mowcie mi ze dieta na poczatku jest niezbedna...

mmm
09-12-07, 21:22
nuru to mówisz ze nabiorę na tym masy mięśniowej a nie tłuszczowej wyliczając dzienne zapotrzebowanie to trochę więcej wychodzi na tej diecie??

Nuru89
09-12-07, 21:28
Ja sadze ze jak najbardziej :) ale ja nie lubie sie klucic ze specjalistami wiedz co napisza czyn to a bedzie dobrze ;)

mmm
09-12-07, 21:30
heh ale to jak najbardziej nabiorę masy mięśniowej czy tłuszczowej
sorry ze sie ciągle pytam ale chce bym pewny:)

Nuru89
09-12-07, 21:49
Miesniowej :)

Nuru89
09-12-07, 21:57
Ale zes sie rozpedzil z tymi Sogami. Przystopuj bo pomysla ze my tak specjalnie :P poza tym zostaw je dla innych bo mnie nie bardzo rajcuja... Pzdr

johny
10-12-07, 13:58
Nuru89 - odnosnie tego co pisales wczesniejj...Masz racje to nie mozliwe :)

PuaPAj
10-12-07, 22:43
Przesadzacie panowie z tymi dietami... Wiekszosc ludzi jest na etapie poczatkujacym lub zaczyna dopiero swoja przygode z siłownia... Oni nie potrzebuja diety jak kulturysci. Wystarczy kiedy beda jesc o stalych porach i minimalnie zmienia swoje nawyki zywieniowe, dodadza wiecej miesa mniej chleba itd... Pomyslcie kiedy zaczynalem, mialem w reku tylko program treningowy na mase rozpisany przez jednego z polskich kulturystow, jadlem tak jak zawsze (nieregularnie, i ogolnie co mi wpadlo w rece), stosowalem tylko kreatyne i to w malych ilosciach. Przez 2 miesiace cwiczen ( 4 razy w tygodniu ) przybralem 8 kilo zywej masy, przez kolejne 2, 6 kilo. Pewnie napiszecie ze to niemozliwe :) ale tak bylo. Wiedz prosze was nie mowcie mi ze dieta na poczatku jest niezbedna...

fakt ale sluchaj zalezy jak ktos sie odzywial na codzien. Mam np kumpla ktory wogole nie cwiczy na silowni a zobaczylem jak sie odzywia: Na kazdy obiad je ryz albo kasz i czesto ma w domu na obiad mieso z kurczaka, Je duzo jajek. I tak jak z nim gadalem i sluchalem co on je to nadawalby sie na kulturyste z ta dieta. Jednakze sa tez tacy ktorzy np pol zycia obzeraja sie na miescie. I dam glowe ze odzywiajac sie na miescie w tandetnych barach oczywiscie nie dobierajac specjalnie dan pod kulturystyke tylko jedzac jak lecie nie mialbys takich przyrostow miesni a najwiecej w obwodzie to by ci przyszlo w pasie:P Pozdro

Nuru89
11-12-07, 17:12
Mowisz ze niemozliwe, a jednak... Po 4 miechach waga 84... co prawda zeby dojsc do 100 to byla ciezka praca i straszliwa dieta ;)

johny
11-12-07, 18:34
sory nie popatrzylem w twoj profil:) jezeli bez sciemy tam piszesz to gratuluje osiagow,i postury.(moze moglbys wkleic fotki???)