PDA

Zobacz pełną wersję : Mój trening - napiszcie co sądzicie ;)



Mankei
07-12-07, 22:58
Postanowiłem napisać swój tygodniowy plan treningowy po to byście go ocenili i napisali mi co o tym sądzicie, liczę na Wasze opinie, jeśli macie jakieś zastrzeżenie to piszcie śmiało. Jeśli pomożecie to daje SOGa ;)

Poniedziałek
Klata
1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej.
2. Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej.
3. Wyciskanie sztangi na ławce skośnej, głowa w górę.
4. Rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej.
Biceps
1. Uginanie ramienia ze sztangielką siedząc, w podporze o kolano.
2. Uginanie ramion ze sztanga na "modlitewniku"
3. Uginanie ramion ze sztanga "łamaną" stojąc
4. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (jedne tydzień trzymając podchwytem i jeden "młotkowo" - na zmianę)

Środa
Barki
1. Wyciskanie sztangi zza głowy.
2. Wyciskanie sztangielek.
3. Podnoszenie sztangi wzdłuż tłowia.
4. Unoszenie ramion w przód ze sztangą.
Plecy
1. Podnoszenie na drążku szerokim uchwytem.
2. Podciąganie hantelki w opadzie tzw. "wiosłowanie".
3. Podciąganie sztangi w opadzie.
4. Szrugsy hantlami lub sztangą.

Piątek
Klata
1. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce skośnej, głowa w dół.
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej, głowa w dół.
3. Pompki na poręczach.
4. Rozpiętki sztangielkami leżąc na ławce skośnej, głowa w dół.
Triceps
1. Wyciskanie "francuskie" hantli jednorącz w siadzie.
2. Wyciskanie "francuskie" sztangi łamanej w siadzie.
3. Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tłowia.
4. Pompki na poręczach tyłem.

Sobota
Nogi
1. Przysiady ze sztangą na barkach.
2. Prostowanie nóg w siadzie.
3. Uginanie nóg w leżeniu.
4. Wspięcia na palce w staniu.
5. Wspięcia na palce siedząc.

Każde ćwiczenie wykonuję w 4 seriach po 8 powtórzeń, ciężary dobieram tak by z maksymalnie możliwym ciężarem samemu kończyć serię. W każdy dzień treningowy wykonuję po ćwiczeniach serie brzuszków.
Tu podaje link do stronki na podstawie której ustalałem sobie ćwiczenia do planu (ruchome gify doskonale pokazują jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia)
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Proszę o ocenę planu! ;)

Riddick
07-12-07, 23:14
Troche dni sobie dziwnie dobrałes i według mnie połączenie pleców z barkami nie jest najlepsze. klatke przesunął bym z piątku na czwartek, do poniedziałku nie uzyskasz pełnej regeneracji. Poza tym jest ok

Scott
07-12-07, 23:19
"Tu podaje link do stronki na podstawie której ustalałem sobie ćwiczenia do planu (ruchome gify doskonale pokazują jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia)"

ale przecież ci, którzy mieliby ocenić Twój plan raczej wiedzą na czym polegają ćwiczenia ;)
Ogólnie plan wydaje mi się dobry, widze priorytet na klatkę, ale któregoś dnia wywaliłbym jedno wyciskanie rozpiętek a wrzucił przenoszenie sztangielki nad głowa, na prawde bardzo dobre ćwiczenie, odpowiednio wykonywane może dać zdumiewające efekty. Co do brzucha to jednak poleciłbym Ci a6w, ale to kwestia wyboru.
Pozdrawiam.

Mankei
07-12-07, 23:30
ale słyszałem ze strasznie ciężko jest połączyć a6w w poźniejszym stadium z normlanymi dniami treningowymi ??

Mankei
07-12-07, 23:33
Troche dni sobie dziwnie dobrałes i według mnie połączenie pleców z barkami nie jest najlepsze. klatke przesunął bym z piątku na czwartek, do poniedziałku nie uzyskasz pełnej regeneracji. Poza tym jest ok

juz ktos mi właśnie mówił, że pleców najlepiej nie łączyć z barkami, a co do klaty to moze coś w tym jest bo ciężej mi w poniedziałek się ćwiczy :) SOG!

Dolce Martino
08-12-07, 08:10
za dużo ćwiczeń ja to widze tak
poniedziałek- klatka piersiowa
1-wyciskanie sztangi na prostej
2-wyciskanie sztangielek na skosie
3-wyciskanie sztangi głowa w dół na ławce
4-rozpietki na ławce skośnej
wszystko 3x 7,7,6
wtorek-plecy
1-podciąganie na drążku
2-martwy ciąg
3-podciąganie sztangi w opadzie
4- rzymskie krzesło
wszystko 3x7/7/6 z tym że ostatnie ćwiczenie na maxa w 3 seriach

czwastrek-biceps oraz triceps
trening na antagonistyczne partie
1-ug. sztangą na modlitewniku
wyciskanie sztangi w wąskich chwycie
2-ug. ze sztangielkami młotkowe
wyciskanie do czoła ze sztangą
3 ug. ze sztangą stojąć
pompki arnolda
z tym że to nie są superserie robisz raz biceps czekasz 1,5 min robisz triceps i tak w koło, miesnień odpoczywa dłużej, wiecej obciążenia założysz a co za tym stoi wieksza masa i pompka
piątek- barki
1-wyciskanie sztangi zza karku
2-wzniosy sztangielek bokiem
2-wyciskanie sztangielek siedząć
4-podciąganie sztangi wzdłuz tułowia
sobota-nogi
co do nóg sie nie wypowiem bo trtenuje od pieciu lat i mało kiedy trenowałem nogi to przez kontuzje kolana nie oceniam niczyich podejs bo w tym aspekci nie mam doswiadczenia ale łydki musisz trenować przynajmniej dwa razy w tyg. raz z nogami i powiedzmy z plecami albo z kjlatka
powodzenia. ten probram jest dobrze poukładany mi daje świetne efekty ale każdy organizm jest inaczej skonstruowany. jezeli chodzi o poprawniosć to jest ok. może ręce bym obrócił z barkami tak zeby barki były we czwartek a rece w piątek pewnie jest poprawniej ale ja wole tak.pozdro

Mankei
08-12-07, 08:40
Dzięki wielkie... postaram się spróbować Twoje wskazówki wprowadzić w życie i zobaczę jak to będzie ;)
SOG oczyswiście !!