PDA

Zobacz pełną wersję : PAS KULTURYSTYCZNY !Prosze o informacje!



dawid12311
06-12-07, 21:26
Witam nie posiadam pasu kulturysty lecz tenuje.Jakie mogą byc zagrozenia ze go nie stosuje ?Dlaczego jest lepiej cwiczyc z tym pasem?I czy efekty sa lepsze po uzyciu tego pasa ?Prosze o wypowiedzi :)DAJE SOGI !:)

Dominiczek17
06-12-07, 21:40
Ten pas jest po to by uchronic twoj kregosłup od niepotrzebnej kontuzji. Uzywa sie go przy duzych ciezarach i niektorych cwiczeniach (szczegolnie plecow)takich jak np martwy ciag itd. Jezeli zaczynasz zabawe z tym sportem i nie szarpiesz za wiele to daruj sobie ten pas... pozdro

Lukasz_L
06-12-07, 21:40
Zdaje mi sie, ze pas ratuje przed kontuzja. Efekty - moze troszke...

Scott
07-12-07, 12:48
Nie zdajesz sobie sprawy jak dużo ludzi cierpi na ból pleców/kręgosłupa, a jest to o tyle szczególny ból że udziela się na inne części ciała. Tak jak ból głowy eliminuje cię na jakiś czas np z oglądania tv (migrena) tak plecy mogą Cię "usztywnić", mówię to z doświadczenia bo przez pewien czas ćwiczyłem bez pasa...mając 17 lat nie mogłem ustać w autobusie 15min, w kościele było mi raz zimno raz gorąco mimo że było 2 tyg od ostatniego ćwiczenia. Kręgosłup składa się z 34 kręgów (plus dyski) łączy się z czaszką, obręczą barkową i obręczą miedniczną, więc nawet jeśli krzywo staniesz (jedna noga wyżej) to mogą zaboleć Cię plecy. Radzę Ci nie podchodzić do ćwiczeń gdzie narazić możesz swoje plecy, a nie posiadasz pasa. Jak mówiłem wiele ludzi choruje na plecy bo raz zaczęte problemy ciągną się latami (ale to od pewnego wieku czasem od 35) więc nie warto sobie popsuć w stosunkowo młodym wieku.

Pas... niemal zupełnie chroni Cię przed konsekwencjami, poza oczywiście miażdżeniem krążków między żebrowych, to niczym nie grozi (daltego kulturyści zatrzymują się nieraz na wzroście 170cm). Plecy moa cię boleć najdłużej do kolejnego dnia, ale zazwyczaj po plecach robi się wolne, bo ciężko zrobić klaciwo z bólem pleców.