PDA

Zobacz pełną wersję : nieinwazyjne ćwiczenia pleców



Scott
06-12-07, 01:03
ostatnimi czasy doskwiera mi kręgosłup i źródłem tego bez wątpienia są co-piątkowe ćwiczenia grzbieciwa. Zna ktoś może jakieś zupełnie lub mało inwazyjne ćwiczenia? muszę poskładać sobie nowy plan bo nieraz bywa że spać nie mogę:/ idealny byłby dla mnie wyciąg, ale teraz już nie mam dostępu :/

aha dodam ku przestrodze innym, kiedy zaczynałem ćwiczyć robiłem to bez pasa... i masz placku babe:/

otarod
06-12-07, 10:25
ostatnimi czasy doskwiera mi kręgosłup i źródłem tego bez wątpienia są co-piątkowe ćwiczenia grzbieciwa. Zna ktoś może jakieś zupełnie lub mało inwazyjne ćwiczenia? muszę poskładać sobie nowy plan bo nieraz bywa że spać nie mogę:/ idealny byłby dla mnie wyciąg, ale teraz już nie mam dostępu :/

aha dodam ku przestrodze innym, kiedy zaczynałem ćwiczyć robiłem to bez pasa... i masz placku babe:/

no wiec pas przy odpowiednim ciężarze jest bardzo potrzebny. Uważam że powinieneś zrezygnować z martwego ciągu i zastąpić to ćwiczenie ławką rzymską. Możesz wiosłować hantlą z kolanem na ławce. unoszenie hantli w pochule ręce ugięte w łokciach do góry... podciąganie na drążku w szerokim chwycie. Uważaj na koci grzbiet. Jeżeli będziesz czuł ból przy jakimś ćwiczeniu od razu rezygnuj z ćwiczenia pleców tego dnia. Jeżli złapiesz kontuzje grzbietu to masz przejebane nie będziesz mógł już spokojnie żadnych innych partii mięsni trenować... gdyż bół pleców promieniuje !

Scott
06-12-07, 16:10
gdyż bół pleców promieniuje !
no tego akurat doświadczyłem :/ dzięki. zrobię sobie przerwe zupełnom na jakieś 2tyg a potem na świeże plecy zupełnie bezpiecznie ćwiczenia z pasem i wszytko mślę bedzie dobrze.