PDA

Zobacz pełną wersję : Bialko a trening



Adamusss
04-12-07, 14:23
Witam mam takie pytanie jestem poczatkujacy cwicze lekko ponad miesiac.Nie chce zadnej diety konkretnej ale pomoze mi to jesli zwieksze bialko w swoim jedzeniu np w dzien treningu 2szkl mleka 1 jogurt z 2 jajka? cos w tym rodzaju wiem, ze niektorzy mi poleca diete calkowita taka ale nie pisze sie na to:P chodzi mi o przyrost masy zadnych odzywek tez narazie nie chce brac wiec co o tym sadzicie?

milo90
04-12-07, 16:22
jezeli chodzi ci o przyrost masy to jedz wiecej tłuszczy i weli. białko mozesz jeść na noc zeby mieśnie miały sie z czego odbudowywać, a wiadomoz e regeneracja nailepiej przebiega w nocy kiedy spimy

Adamusss
04-12-07, 16:35
tluszczow czyli? myslalem ze bialko na dzien troche przed troche po silce bedzie dobre nie chodzi mi o mase tluszczowa:)

dexter
04-12-07, 16:51
poczytaj troche a sie dowiesz wszystkiego, nie wspominam o tym ze nic nie napisałes o sobie - typ budowy itp

Deathbreaker
04-12-07, 17:05
Uzupełnij profil kolego to pogadamy ;)

johny
04-12-07, 17:37
po co mu tluszcze:O zwieksz wegle,a nie tluszcze,bialko okolo 2 g na kilo,wegli 4-5g,ale to jest tez wszytsko zalezne od twojej budowy.Jak nie chcesz diety to nie,ale bedzie wolniej szlo.Mozesz sie trzymac kilku zasad a bedzie w miare ok,ale to jest sporo pisania,poczytaj w podwieszonych...

Symu
04-12-07, 17:42
Potrzebujesz wszystkich składników pokarmowych. Bialko jak najbardziej cały dzień jest potrzebne gdyż jego syntezy zachodzą cały czas, a największe tuż po treningu. Ustal sobie żebyś miał 1,7-2g białka na kg masy. Twój przepis wydaje mi się szczerze do du... Zjedz 3 jajka i wyjdzie ci to na lepsze jeśli masz zamiar masować to jako posiłek to nie przejdzie. dodaj wegle.


Johny tłuszcze są jak najbardziej potrzebne poczynając od zwiększenia kaloryczności przez funkcje zdrowotne po odpowiednią produkcję testosteronu.

Adamusss
04-12-07, 17:47
dodajac waze 71kg wzrost 185cm jeszcze cos? wiec da mi to cos? bo jakos malo konkretne te wasze odp w sumie nic sie nie dowiedzialem jeszcze

johny
04-12-07, 18:14
wiem po co sa tluszcze,ale zakladajac ze on nie bedzie sie trzymal diety to oliwe tez oleje,itp.po za tym zdecydowanie wiecej jest wegli:)

Symu
04-12-07, 18:16
Może da, może nie. Bez diety to pozostaje wróżka.pl

johny
04-12-07, 18:17
TAK - pomoze ci,mozesz jesc w miare normalnie ale musisz trzymac sie podstawowych zasad i wyliczyc ile ci wyjdzie b/w/t bialek ma byc okolo 2 g na kilo w 4-6 a tluszczy okolo grama na kilo...musisz jesc rzeczy odpowienie czyli fast foody odpadaja,w kazdym posilku musisz miec odpowiedni ilosc bialka i wegli,jedz przed i po treningu pelnowartosciowe bialko,na noc ograniczaj wegle a zwieksz bialko,na noc najlepszy jest twarog bo zawiera kazeine.postaraj sie wszystko wmiare rowno policzyc.oblicz tez bilans kaloryczny,i przeczytaj w podwieszonych na te tematy tam jets lepiej to opisane i doklandiej

Adamusss
04-12-07, 21:00
da sie jeszcze dokladniej? az taki pro nie jestem by to liczyc waze 71kg to gdzie ja wytrzasne 71g bialka:D bede sie odzywial normalnie tylko zwieksze ilosc mleka i dziennie jogurcik bo takie opisy to jhuz dla mnie PRO:D

Symu
04-12-07, 22:12
To są podstawy bez tego ani rusz.

milo90
04-12-07, 22:16
chcesz mase?? to wpieprzej co popadnie...

Adamusss
06-12-07, 21:49
Milo takie rady to to wiesz nie o takie cos tu chodzi w sumie jem co jest ale tu chodzi o odp na to pytanie ktorej widze nie znajde bo za bardzo nikt nie umi odpowiedziec ale nie poddaje sie dzinnie jako tako bialko wlewam:D

tom
06-12-07, 21:57
jedzenie sklada sie z weglowodanow, białka i tluszczy reszta to juz matematyka i dobieranie tych produktow ktore lubisz...
wejdz na tabele kaloryczna to ci sie rozjasni troche...:)

Cielu7
06-12-07, 23:18
jakie 71 musisz wszamac ok 142 no juz 150 gram bałeczka

Deathbreaker
07-12-07, 07:44
da sie jeszcze dokladniej? az taki pro nie jestem by to liczyc waze 71kg to gdzie ja wytrzasne 71g bialka:D bede sie odzywial normalnie tylko zwieksze ilosc mleka i dziennie jogurcik bo takie opisy to jhuz dla mnie PRO:D
Jakie 71 ? ;| Przypominam ,że przy ćwiczeniach powinno się brać około 2 gramy białka na kilo masy Twojego ciała , więc 2x71 daje nam 142 gramy białka , więc możesz zaokrąglić sobie do 150 gramów białka dziennie.

Adamusss
08-12-07, 17:59
O ciup skad ja tyle bialka wytrzasne przykladowo jak pisalem na poczatku pije z 2,3szkl mleka do tego jogurcik i czasem jajka na kolacyjke:D a tu zeby tyle az tyle co biore to za malo? nic to nie da?

Deathbreaker
08-12-07, 18:02
No powinno dać ,ale przyrosty masy będą wolniejsze...

rafal92
15-12-07, 00:17
witam jestem nowy na forum i mam do was takie pytanie...a mianowicie chodzi o "banany" wyczytałem gdzieś ze dają one podobno dobre efekty na początku trenowania i właśnie nie wiem czy to prawda...może ktoś z was powie mi coś więcej na ten temat?? dzięki i pozdro:)

Snakers
15-12-07, 00:31
Przyłanczam się do pytania kolegi. Ojciec mi polecił żebym wpiepszał teraz dużo bananów ale jak zapytałem dlaczego to nie umiał wyjaśnić.

mały huba
15-12-07, 01:33
Trzeba było założyć inny temat(moda poproszę o przeniesienie tego do działu dieta). Banany to zwykle węglowodany proste +trochę potasu,nic więcej.Nie urośniesz na tym(chyba,że w brzuchu).

Symu
15-12-07, 12:55
Tak jak kolega wyżej mówi dużo potasu i mają dość dużo wegli jak na owoce. Polecane szczególnie w okolicach treningowych i sportowcom wytrzymalosciowym. Raczej wielki od nich nie bedziesz.

rafal92
16-12-07, 10:58
Aha czyli jeśli chodzi o te banany to one nic nie dadzą??
Jak czytałem o tym to pisało że są bardzo dobre na początku trenowania ale skoro mówicie że nie to chyba maci racje;)

dexter
16-12-07, 13:51
chyba że chcesz wziąsć sie za skoki narciarskie dołóz jeszcze do banana bułeczkę i bijesz rekordy skoczni hehe

rafal92
16-12-07, 14:07
liczyłem jednak na jakąś sensowną odp. moze mi ktoś konkretnie powiedzieć czy to coś da czy mam to sobie odpuścić???

mały huba
16-12-07, 14:28
Dostałem konkretną odpowiedź.Banany to cukier(fruktoza) + potas.Sprawdź sobie zapotrzebowanie na węgle(ile % z tego mogą być cukry) oraz zapotrzebowani na potas(ile potrzeba,a ile zawiera 100g banana).

Symu
16-12-07, 16:33
Banan to zwykłe jedzenie nie spodziewaj się, że to jakiś suoper anaboli. Czy bedziesz je jadl czy co innego to i tak nie zauwazysz roznicy.

rafal92
16-12-07, 19:51
no i o takie stwierdzenie mi chodziło...krótko i konkretnie:)
dzięki wam:) i pozdro dla wszystkich