PDA

Zobacz pełną wersję : L-glutamine czy kreatyna+dextroza???



Marcin17
03-06-06, 16:36
witam!!!
mam mały problem poniewaz nie wiem co jest lepszcze do połączenia z Gainerem 2 z Vitealmaxa. wiec prosze was o pomoc L-glutamine czy kreatyna+dextroza. ?? :!:

sławo
03-06-06, 16:59
to są dwa różniące się od siebie suple tzn gluta i kreta
najlepiej by było wszystko naraz
ale jak nie to kreta + dextro

Marcin17
03-06-06, 17:05
hmm.. tzn najlepiej glutamine i kreatyne+dextroza razem i do tego jakis gainer;]
a czy mozna mieszac je razem tzn. glutamine kreatyne i dexstroze w jednym szejku czy lepiej osobno ....

sławo
03-06-06, 17:15
tzn glutę je się chyba 3 razy na dzień rano na czczo po treningu i przed snem
kretę z dextro również rano na czczo i po treningu
jeśli masz glutę w proszku to chyba możesz to mieszać
gajnera nie mieszaj z kretą

ale poczekaj aż wypowiedzą się experci

Marcin17
03-06-06, 17:23
oki spoko dzieki :mrgreen: no to czekam na innych wypowiedzi... ale mi sie zdaje ze 3 razy dziennie to tylko przez pierwszy tydzien aby nasycić organizm a po tem wystarczy tylko przed i po treningu...

Jose
03-06-06, 21:56
jaki masz staz? jesli juz z pol roku gdzies to mozesz sie skusic na kreatyne ...
glutaminy z kreatyna nie ma jak porownac ;]
kreatyne i glutamine mozesz razem mieszac nie ma ku temu przeciwskazan
jesli chodzi o to zeby jak najwiecej masy poszlo to polaczenie gainer+kreatyna + dextroza bedzie najodpowiedniejsze glutamine mozesz sobie darowac bo bedzie zbednym wydatkiem...

Marcin17
04-06-06, 00:31
oki spoko. no to tak ćwicze juz ponad 6 miesiecy. i postanowiłem cos wziąść ponieważ juz nie rosne a jak sie to mówi ze na sucho to nawet trawa nie urośnie :mrgreen: :wink: wiec postanowił wziaś gainera 2 z vitealmaxa oraz kreatyne cllassic taka w granatowym opakowaniu równiez z vitealmaxa no i do tego dexstroze lub glutamine. albo to i to. ale skoro mówisz ze glutamine mozna sobie darować to sobie daruje :mrgreen:

Ps.a tak wogóle to co myslisz o tych odzywka dobre sa czy poradził bys coś innego...

Jose
04-06-06, 01:08
oraz kreatyne cllassic taka w granatowym opakowaniukup ta zielona poniewaz ta zielona ma lepsze rozdrobnienie a dokladnie 200 mesh a wiec jest lepiej wchlaniana do miesni...
bralem ta zielona wlasnie i efekty bardzo dobre :)

Marcin17
04-06-06, 11:48
oki spko dzieki za rade... :mrgreen: :smile:

vince
04-06-06, 12:37
kup ta zielona poniewaz ta zielona ma lepsze rozdrobnienie a dokladnie 200 mesh

dokładnie to 250 mesh.. :wink: i popieram kolege, zielony vital na pierwszy cykl to bardzo dobry wybór..

Jose
04-06-06, 15:00
250? a to cos mi sie juz pomieszalo bo dawno ja bralem i zapomnialem ;)
sorki za wprowadzenie w blad

Marcin17
04-06-06, 15:36
oki spoko. ale jaszcze ma jedno pytanko ?? cy w dni nie ćwiczace tez mam brac kreatyne i dexstroze. czy tylko samego gainera???? a jak tak to kiedy...

vince
04-06-06, 15:40
tez masz brac, rano na czczo (conajmniej 0,5 godziny przed jedzeniem) a druga jakos w ciagu dnia najlepiej w porze o ktorej robisz trening...

Marcin17
04-06-06, 15:47
oki dzieki myslałe ze nie trzeba.. dobrze ze sie zapytałem :mrgreen: :smile:

A jak ćwiecze to przed i po treningu brać....

vince
04-06-06, 16:50
A jak ćwiecze to przed i po treningu brać....

w dni treningowe z rana 0,5h przed jedzeniem i zaraz po treningu..

Marcin17
04-06-06, 16:54
spoko a jeszcze ma jedno pytanie czy duzo sie traci po takim cyklu kreatyny jak sie przestanie brac..

i jeszcze jedno słyszałem także ze nalezy pic duzo wody ale czy to jest dobrze jak sie nawali wody w mięśnie...???

vince
04-06-06, 16:59
spoko a jeszcze ma jedno pytanie czy duzo sie traci po takim cyklu kreatyny jak sie przestanie brac..

teoretycznie nie, jeśli bedziesz dalej cwiczył ostro jak w czasie cyklu, jednak są różne opinie na ten temat, są osoby które twierdzą że pomimo dalszego treningu po cyklu niewielkie spadki były...


i jeszcze jedno słyszałem także ze nalezy pic duzo wody ale czy to jest dobrze jak sie nawali wody w mięśnie...???

pij tyle ile potrzebujesz, z wodą nie należy sie ograniczać...

Marcin17
04-06-06, 17:07
oki dzieki za pomoc :mrgreen: :wink:

[ Dodano: 2006-06-04, 16:32 ]
dobra to juz wiem jak mam brac ta kreatyne+dexstroze. :mrgreen: :wink: :grin:

Ale czy gainera też brać rano i po treningu czy lepiej przed treningiem i po ...?? a jak przed to ile 30min czy wiecej....

a w dni nie trenujace tylko miedzy posiłkami...??

vince
04-06-06, 17:37
Ale czy gainera też brać rano i po treningu czy lepiej przed treningiem i po ...?? a jak przed to ile 30min czy wiecej....

gainera nie radze brac tak krótko przed treningiem bo cie moze przymulic przy wysiłku, najlepiej około 1,5 godziny, i bierz go w 2 lub 3 porcjach, pierwsza przed lub po sniadaniu, druga moze byc przed treningiem a najwieksza po treningu..

sławo
04-06-06, 17:44
spoko a jeszcze ma jedno pytanie czy duzo sie traci po takim cyklu kreatyny jak sie przestanie brac.
jak po cyklu zaprzestaniesz przestrzegac diety to może ci spaść prawie wszystko

Jose
04-06-06, 17:58
no wlasnie po cyklu najwazniejsza jest dieta i trening jesli bedziesz tego przestrzegal to niepowinienes odczuc zadnych spadkow...

Ale czy gainera też brać rano i po treningu czy lepiej przed treningiem i po ...?? a jak przed to ile 30min czy wiecej....

a w dni nie trenujace tylko miedzy posiłkami...??gainera to nalezy brac tyle ile masz brakow w diecie ... ale zapewne nie obliczasz wartosci jakie potrzbebujesz (jak wiekszosc ;) ) wiec mozesz go brac np miedzy sniadaniem a 2 posilkiem , godzine- pol przed treningiem i 20-30 minut po treningu (tyle po treningu bo musisz odczekac tyle czasu po przyjeciu kreatyny gdybys nie bral jej to moglbys od razu po treningu)...
a jesli chcesz dwie porcje dziennie brac gainera to ta po treninug 20-30 minut bierz koniecznie a jedna z tych wczesniejszych jak cos to wyrzuc zalezy jak Ci pasuje ;)
a w dni nietreningowe bierz tylko jedna porcje jakos w ciagu dnia....
Pozdro

Marcin17
04-06-06, 18:13
oki spoko. a wracajac do tej diety to jak ona powinna wygladac tzn. co jeść i i w jakich odstepach czasu.. zeby było dobrze...

Jose
04-06-06, 18:30
dzial dieta zaprasza :mrgreen:
ale tak ogolnie to 5-6 posilkow dziennie i o odpowiednich porach odpowiedni wartosci odzywcze ale co dokladnie kiedy to sie w dziale dieta dowiesz ;)
Pozdrawiam

Marcin17
04-06-06, 18:32
oki dzieki ... :mrgreen: :wink: :smile: :grin: