PDA

Zobacz pełną wersję : Kawa, papierosy?



Kaziu
03-06-06, 12:02
Mam pytanie, czy kawa jako duża dawka koffeiny przeszkadza w diecie? A jak z papierosami?

degustator
03-06-06, 13:01
no papierosy to przeszkadzaja baaardzo bo zmniejsza sie wydolnosc pluc a co zxa tym idzie wytrzymalosc wiec odradzam palenie... wiem ze ciezko rzucic ale wiem tez ze sie da.. ja palilem 3 lata teraz nie pale od roq. jesli chodzi o kawe to nie wplywa zle jakos ale jesli bioerzesz jakies odzywki to lepiej o niej zapomniec

Jose
03-06-06, 21:05
jesli chodzi o kawe to nie wplywa zle jakos ale jesli bioerzesz jakies odzywki to lepiej o niej zapomniecniby dlaczego?

zizu
04-06-06, 11:52
To czy kawa szkodzi czy nie zalezy prawie ze od nas :)
tzn kawet trzeba umiec zaparzyc,pic kawe wysokogatunkowa.Zle zaparzona i w duzych ilosciach powodoje ze
kawa wyplukuje nam z organizmu wapn zelazo magnes, przyczynia sie tez do osteroporozy, drazni nasz przewod pokarmowy i watrobe ( negatywnie na nia wplywa)
co tam jeszcze:D a.. jesli chodzi o tluszcze to kawa je zawiera i sa to tluszcze szkodliwe dla naszego organizmu dlatego ze podnosza poziom tego zlego cholesterolu co prowadzi np do choroby wiencowej :)

alee.. troche smuty tutaj pisze :) wiec nie przejmowac sie tylko pic kawe z umiarem bo kawa ma dzialanie pobuzdajace okolo 30 minut po wypicu kawy nasz organizm chodzi jak nakrecony przez jakies 3-4 godziny :) czyli jest dla nas jak skarb podczas areobow :D czy treningow


wiec pijcie rodacy 2 kawy dziennie najlepiej zeby to byly kawy filtorwane poniewaz na filtrze osadzaja sie szkodliwe tam dla zdrowia zwiazki :)

jesli o czyms zapomnialem to dopisze :D


a papierosy,chyba nie trzeba tlumaczyc oprusz powodowania raka,bezpodnosci,powoduje tez ze skladniki w diecie sa mniej przysfajalne co bardzo szkodzi w kulturystyce :)
pozdrawiam

zizu
04-06-06, 11:53
chcialem jeszcze dodac ze poprzez picie duzej ilosci kawy i palenie papierosow :) nasze kubki samowe zatracaja na wartosci, tzn ze nie poczujemy np dobrze smaku rosolu babci :mrgreen:

degustator
04-06-06, 12:14
i wech sie pogarsza

zizu
04-06-06, 16:49
tego nie mowili :mrgreen:

vince
04-06-06, 17:50
ja paliłem jakoś ponad rok i powiem wam z doświadczenia że jak sie pali z umiarem (w moim przypadku poł paczki dziennie) i prowadzi aktywny tryb zycia to na kondycje wiekszego wpływu nie maja, nie mniej jednak szkoda zdrowia :wink: , rzuciłem 2 miechy temu, teraz tylko okazjonalnie przy piwku, albo do zmieszania wiadomo z czym.. :mrgreen:

Jose
04-06-06, 18:07
albo do zmieszania wiadomo z czym..wiadomo ;)