PDA

Zobacz pełną wersję : pompki czy siłka



erni
29-11-07, 20:45
Witam

Moim celem jest zbudowanie klatki nie zbyt przypakowanej, ale żeby było
widać że coś robie no i żeby jakaś rzeźba była (chodzi mi o coś takiego co
podoba się dziewczynom np coś zbliżonego do tych danserów co tańczą dla
babeczek, lub modeli co reklamują bieliznę).

Od jakiegoś czasu robię pompki 3'rzy serie na płasko
1'wsza seria= 30-35 powtórzeń
2'ga= 20-25
3'cia=20-25
potem 7'seri na skośno na stołku po 15 powtórzeń
jadę tak prawie codziennie. Efekt jest, ale trochę brakuje do mojego celu.

Zaletą mojego treningu jest to że pracują różne grupy mięśni przy
pompowaniu, a na siłce skupiam się na wybranych partiach

i Tu mam do Was pytanie:
1) ciągnąć swoje pompki w treningu tak ułożonym jak do tej pory i codziennie
2) zmodyfikować trening oparty na pompkach, jeśli tak to jak ?
3) Zapisać się na siłownię

proszę o porady

Robalo
29-11-07, 20:50
Krótka odpowiedź 3 zapisz się na siłkę tam rozbudujesz dobrze wszystkie grupy mieśniowe. Same pompki są dobre na początek. Jeżeli masz możliwość chodzić na siłkę to nie marnuj czasu tylko leć i karnet kupuj.

Nuru89
29-11-07, 21:19
Zdecydowanie siłka :) pompki sa dobre na rozgrzewke :P

Mooshrom
29-11-07, 22:15
Hej ja pompki robie co drugi dzień 5 serii po 20 i po miesiącu widzę ze triceps sie powiekrzyl i cycki urosły<LOL>:D

pkmh
29-11-07, 22:32
Ja pompki robie po treningu klaty na dojebke i to mi zupelnie wystarczy, czasami na weekend sobie wieczorem zrobie ale to rzadko ..śmigaj na siłke bo samymi pompkami to dużo nie zdziałasz ;) pozdro

MhL
29-11-07, 23:35
Silka !

Ja chce byc madrzejszy i ogladam okladki ksiazek - To cos jak pompki przy treningu :P
Koledzy sie wypowiedzieli, pompki dobre na rozgrzewke, moze na 1 msc przed silka polaczone z biegami, aby przyzwyczaic organizm do wysilku. Choc to inna para butow.

otarod
30-11-07, 12:21
Witam



i Tu mam do Was pytanie:
1) ciągnąć swoje pompki w treningu tak ułożonym jak do tej pory i codziennie
2) zmodyfikować trening oparty na pompkach, jeśli tak to jak ?
3) Zapisać się na siłownię

proszę o porady

Jak już gdzieś wspomniałem nie należy trenować codziennie tego samego. Zwłaszcza że z tego co wyczytałem robisz serie do bólu bo zmniejszasz ilość powtórzeń czyli nie możesz już pewnie więcej robić. Jest to złe !!!! Nie urośniesz a jedynie wzmocnisz sie i systematycznie będziesz mógł coraz więcej robic. Wzmacniasz tak ścięgna co nie jest najgorsze ale chcesz wyglądać czyli przybrać na masie, chcesz pokazać że ćwiczysz wiec posłuchaj mojej rady i zrezygnuj z takiego treningu. Podczas treningu na masę wystarczy kilka serii po 6-8 powtórzeń. Nowością nie jest że każdy ma inny organizm i na każdego działa co innego ale musisz doprowadzić do mikrouszkodzeń mięśnia które podczas regeneracji wzmocnisz i powiększysz. Musisz zrezygnować z pompek i zacząć dokładnie wykonywać ćwiczenia na ławce płaskiej i pochyłej w górę. Zaznaczyłem słowo dokładnie gdyż wielkie znaczenie ma opuszczanie sztangi do samej klatki piersiowej a to dlatego że podczas maksymalnego rozciągnięcia otwierają sie szczeliny włókien do których dostarczane są jony wapnia potęgując uszkodzenie mięśnia które później podczas regeneracji odbudowuje sie. Mówie to by pokazać Ci że robienie tego samego bez przerwy nie da pożądanych przez Ciebie efektów. Potrzeba regeneracji i dlatego raz w tygodniu wystarczy odpowiednio obciążyć prawie wszystkie partie mięsni (nie dotyczy łydek brzucha). Nie wspomnę już o braku proporcjonalności robiąc jedynie te same ćwiczenia...

Dodarek
30-11-07, 15:58
Jeśli już tak robisz te pompki to rób je na krzesłach i opuszczaj się maksymalnie na dół. Możesz zrobić też na skosie , jeśli oprzesz nogi na oparciu krzesła a ręce na jakiś stołkach. Możesz także załorzyć plecak z obciążeniem np. 2 tależe po 5 kilo, przez to zrobisz mniej . Nie rób takich sesji częściej niż 2 razy w tyg.

tm7
01-12-07, 17:11
moj znajomy jak staral sie dostac na awf do katowic to wczesniej robil po 1000 pompek dziennie w 4razy dziennie po 250 po 50 w seriach i efekty byly niesamowite klate rozbudowaną mial bardzo :D

erni
04-12-07, 09:44
Ok więc siłownia
Tylko tu pojawia się problem treningu i znowu mam do Was pytanie
jaki trening i ile powtórzeń
będę koncentrował się głównie na klatce i brzuchu, (nogi i poślady też ale nie tak intensywnie)
Tu proszę naprawdę doświadczonych o poradę.

Dzięki
PS:
a i co do klatki to jak wspomniałem w domu koncentrowałem się głównie na pomkach skośnych na stołku, a na siłce jakie ćwiczenie symuluje takie ćwiczenie

pkmh
04-12-07, 09:50
PS:
a i co do klatki to jak wspomniałem w domu koncentrowałem się głównie na pomkach skośnych na stołku, a na siłce jakie ćwiczenie symuluje takie ćwiczenie

Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową do góry, możesz też robić rozpiętki na skosie...

otarod
04-12-07, 12:09
Ok więc siłownia
Tylko tu pojawia się problem treningu i znowu mam do Was pytanie
jaki trening i ile powtórzeń
będę koncentrował się głównie na klatce i brzuchu, (nogi i poślady też ale nie tak intensywnie)
Tu proszę naprawdę doświadczonych o poradę.

Dzięki
PS:
a i co do klatki to jak wspomniałem w domu koncentrowałem się głównie na pomkach skośnych na stołku, a na siłce jakie ćwiczenie symuluje takie ćwiczenie

Dziwie sie ludziom którzy koncentrują sie przykładowo na klatce i brzuchu nie znając wartości innych partii mięśni. Dla przypomnienia ćwicząc barki poszerzasz się w nich czyli stajesz sie szerszy co widać nie tylko jak zdejmiesz koszulke. Ćwicząc łape stajesz sie 'facetem', ćwicząc plecy stajesz sie potężny, szrugsy zmniejszają CI szyje powodując żę wyglądasz ładnie. Zauważ że żeby być atrakcyjnym musisz wszystkie mięsni mieć proporcjonalne i nie ulega to wątpliwości. Chcesz rozbudować klatkę bardziej wiec polece CI trening z priorytetem na klatke piersiową.



PLAN #1
TRENING NA KLATKĘ DWA RAZY W TYGODNIU
priorytet na klatkę piersiową

PONIEDZIAŁEK - Klatka piersiowa górna część, barki

Klatka piersiowa górna część:

1. Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w górę - 12, 10, 8
2. Wyciskanie hantli na ławeczce skośnej głową w górę - 10, 10, 10
3. Rozpiętki na ławeczce skośnej głową w górę - 12, 12, 12

Barki:

1. Wyciskanie sztangi zza karku - 12, 10, 8
2. Unoszenie hantelek na boki - 12, 10, 8
3. Podciąganie sztangi wzdłuż ciała - 12, 10, 10

WTOREK - Nogi, brzuch, przedramiona

1. Przysiady ze sztanga 12, 10, 8, 8
2. Wyciskanie na suwnicy 10, 10, 10
3. Prostowanie na maszynie 12, 12, 12
4. Wspięcia na palcach - 4 x 20

ŚRODA - Wolne

CZWARTEK - Klatka piersiowa dolna część, triceps

Klatka piersiowa dolna część:

1. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej - 12, 10, 8, 6
2. Wyciskanie hantelek na ławce płaskiej - 12, 10, 8, 6
3. Rozpiętki na ławce skośniej głową w dół - 3 x 12
4. Pompki na poręczach - 3 x max

Triceps:

1. Prostowanie ramion na wyciągu (podchwytem) - 12, 10
2. Prostowanie ramion na wyciągu (nachwyt) -12, 10
3. Francuskie wyciskanie sztangielek stojąc - 4 x 12 - 10
4. Francuskie wyciskanie sztangi siedząc - 4 x 12 - 10

PIĄTEK - Plecy, biceps

Plecy:

1. Wiosłowanie sztangą w opadzie / podchwytem - 12, 10, 8
2. Wiosłowanie hantelką - 12, 10, 8
3. Ściąganie drążka wyciągu do klatki w wąskim uchwycie - 12, 10, 8
4. Szrugsy - 12, 10, 8
5. Martwy ciąg - 12, 10, 8

Bicepsy:

1. Uginanie ramion ze sztanga stojąc - 4 x 12 - 10
2. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy) - 12, 10, 10
3. Uginanie o kolano - 3 x 10

SOBOTA, NIEDZIELA - Wolne

Prosze bardzo :) masz tutaj wszystko opisane pielęgnuj ten plan gdyż jak pierwszy raz go stosowałem to miałem oszałamiające wyniki (+7kg)

erni
04-12-07, 18:17
Dzięki "otarod"

erni
04-12-07, 20:13
Jeszcze mam do Was pytanie
Wracam z roboty po 17'ej czasami około 18'ej i nie mam wogóle energii i czuję się wypompowany, w takim stanie na treningu wiele nie zwojuje nie chcę pić kawy ani jeść słodkich batonów bo może mi pójść w sadło czego nie chcę.

Co Wy robicie jak przychodzi czas na siłkę a nie macie energii ?

Jezcze zapytam o jedzenie, mogę jeść tylko dwa razy dziennie przed pracą (śniadanie) i po (obiado-kolacja) co mi radzicie co mam jeść ?

otarod
04-12-07, 21:01
napoje energetyzujące możesz pić lub w czasie treningu carbo jest dobre. Ja przed trengiem 0,5-1h jem ryz lub makaron i dodaje mi to energii... po trenigu bezpośrednio jakieś proste cukry... czyli soki, rodzynki banan itd...

Lukasz_L
05-12-07, 16:25
Powinienes jesc kilka razy dziennie (5-6 posilkow). Przed terningiem wegle zlozone. Na poczatek moze nie jest potrzebna skomplikowana dieta, ale tak jak pisalem, jedz kilka razy dziennie, a nie tylko 2 posilki. Jedz pelnowartosciowe produkty, fast foody ograniczaj...

Pozdro :)