PDA

Zobacz pełną wersję : program na mase prosze o porady



grzendy
29-11-07, 15:21
Witam.
Jestem początkującym kulturystą i mam kilka pytań na początek, myślę ze ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć.
Zacząłem trenować już kilka lat temu, ale to były treningi typu miesiąc ćwiczeń i 3 przerwy, teraz chce się wziąć trocie poważniej za treningi i odżywianie. Kupiłem sobie białko i kreatyne byłem w sklepie sportowym i koleś doradził mi tak:
MASS XXL-TREC NUTRITION(1kg, węglowodany 74% białko 20%) 50g-70g 3 razy dziennie
oraz
BEST XTREME MASSA(1kg, węglowodany 35% białko 40%) 50g 1-2 razy dziennie.
kreatyna to OLIMP tcm Mega caps 1100. (4 kapsułki 3-4 razy dziennie przed śniadaniem po treningu i przed snem)
Jak myślicie czy to dobry wybór. Mam 22 lata ok. 70 kg wagi i 178 cm i dobrą rzeźbę ciała, głównie chodzi mi o to aby zwiększyć masę ciała do ok. 80 kg. Koleś w sklepie powiedział żebym najpierw wziął gajnera z większością białka no i tak zrobiłem. Teraz będę brał to drugie jeżeli chodzi o dawkowanie to powiedział ze tak jak na opakowaniu pisze.
Kreatyny jeszcze nie zacząłem brać bo powiedział żebym poczekał trochę tylko nie wiem ile mam czekać (gajnera zjadłem w 10 dni. Chodzę tez do pracy pracuje w zakładzie drzewnym i czasami trzeba się troszkę spocić, czy to nie wpływa jakoś negatywnie na wzrost masy bo czytałem ze podczas treningu na masę nie są wskazane np. aeroby a to co robię jest trochę do nich podobne.

Napisałem poniżej program według którego ćwiczę. W treningu na mase powinno się ćwiczyć jak największym obciążeniem oczywiście takim aby cały trening był poprawnie wykonany technicznie i ilościowo - czy to prawda?
Jeżeli chodzi o pytanie ( jaki gryf prosty czy łamany?)- można zastosować cos takiego jak zrobienie 4 serii w tym 2 prostym i 2 łamanym?
A jeżeli chodzi o „unoszenie ramion sztangą pochwytem” czy tez można zastosować taką kombinacje

Poniedziałek
Klatka piersiowa
-wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie 12, 10, 8, 8 pow.
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3x10
-rozpietki na ławce skośnej 3x10
Triceps
-wyciskanie francuskie siedząc 3x10 ( jaki gryf prosty czy łamany?)
-wyciskanie francuskie leżąc 3x10 ( jaki gryf prosty czy łamany?)
-pompki na poręczach 2x max

Środa
Grzbiet
-wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4x10
-wiosłowanie sztangielką w oparciu o ławkę 3x10
-rozpiętki bokiem w półskłonie 4x12, 10, 8, 8
Biceps
-unoszenie ramion sztangą pochwytem 3x10 ( jaki gryf prosty czy łamany?)
-unoszenie ramion sztangielkami stojąc chwytem młotkowym 3x10
-unoszenie ramion sztangielkami na ławce skośnej z supinacją nadgarstka 3x10

Piątek
Barki
-wyciskanie sztangi z klatki siedząc 4x10
-unoszenie hantelek bokiem w opadzie tułowia 3x10
-unoszenie hantelek bokiem stojąc 3x10
Nogi
-przysiady ze sztangą trzymaną z przodu 4x10
-przysiady wykroczne 3x10
-wspięcia na palce 3x10
-wspięcia na pietach 3x max

SEBAN
29-11-07, 17:35
Ile już ćwiczysz po tej dłuższej przerwie??
Co do gryfu to wybrałbym łamany i nie zmieniał pomiędzy seriami tylko jechał wszyskie serie tym samym.Po np 3 miechach gdy będziesz zmieniał plan, możesz wtedy zmienić gryf na inny.Tak bym zrobił.
Co do planu to:

Triceps - wymień jedno wycisk. franc. na inne,np prostowanie na wyciągu()super ćwiczonko!)
Grzbiet - przydałoby się cos dodać,nie wiem co to za ćwiczenie to ostatnie???
Nie masz nic na kapturowe,czemu?? Dodaj szrugsy sztanga lub sztangielkami.

Reszta ok,pozdro!!!!

grzendy
06-12-07, 00:20
witam. nie miałem dostepu do internetu. trening przerwałem ok 4 miesiecy temu. a to ostatnie cwiczenie to chodzi o

UNOSZENIE SZTANGIELEK W OPADZIE TUŁOWIA. dzieki SEBAN gratuluje sylwetki tak trzymaj jak bedzie co pokazac to Ci przesle swoje pozdro>>>>

SEBAN
06-12-07, 17:52
Tak a propo to nie ja na zdjeciu w avatarze tylko Irek Kuraś,chyba że widziałes moje foty w naszych relacjach.

Dolce Martino
06-12-07, 18:04
Za mało ćwiczeń na klatke cztery by pasowało a co do odżywek to kreatyna i nic poza tym. jeżeli wogóle moge sie wtracić

Dolce Martino
06-12-07, 18:07
a wogóle to bym poukładał to tak dzien 1 klatka, dzien 2 plecy, dzien 4 barki oraz nogi, dzień 5 biceps triceps
ja tak cwicze juz pare lat i nie narzekam

Dolce Martino
06-12-07, 18:16
JA bym to tak rozpisał
poniedziałek- klatka
1- wyciskanie sztangi na prostej 3x 8-6
2- wyciskanie sztangielek na skosie 3x8-6
3- wyciskanie sztangi głową w dół 3x 10-8
4- rozpietki na ławce skosnej 3x 10-8
wtorek-plecy
1- martwy ciąg
2-podciąganie sztangi w opadzie
3- wiosłowanie sztanga(gryf w kacie sciany)
4- rzymskie krzesło
czwartek- barki oraz nogi
1- wyciskanie sztangi zza karku
2-wzniosy boczne sztangielkami
3-wyciskanie sztangielek siedząc
4-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia1-
1-przysiady ze sztanga
2 wykroki ze sztangielkami
3-prostowanie nóg na maszynie
4-ugianie nog na maszynie leżąc(dwugłowy)
piątek-rece
1-sztanga na modlitewniku
wąski chwyt to superseria ale 1,5 min przerwy pomiedzy kazda seria
2- uginanie naprzemienne w oparciu
wyciskanie francuskie do czoła
3- ugianie ze sztanga
pompki arnolda
łydki ćwiczysz po plecach i z udami 5 seri wspieć na palce

to mój sposób na sukces mocno polecam ćwicze tym systemem 3 lata i jest spoko.

grzendy
11-12-07, 09:20
nie wątpie ze twój plan jest dobry ale ja nie dawno zaczołem treningi i nie chce szalec tak od razu i katowac tak intensywnie partie mięsniowe, z czasem jak bede sie czuł pewniej to bede dokłdał jakies cwiczonko, a pozatym siłownie mam w domu i nie posiadam zadnej maszyny tylko wolne ciezary i w sumie to tez jestem zadowolony...
pozdro...

grzendy
11-12-07, 09:22
SEBAN ale sie pomyliłem szkoda ze śledze zawody strong man juz od kilku dobrych lat i nie poznałem jednego z najlepiej zbudowanych strongmanów...
pozdrawiam:)

paweleeekkk
11-12-07, 12:51
a co do odżywek to kreatyna i nic poza tym.

No i gainer by się przydał?