PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta - pytania



szczecin1948
28-11-07, 22:02
Powoli chce zacząć zabierać się za siebie (mierze ok. 186-187 waże ok. 85 kg) i w związku z tym trzeba coś zrobić z dietą, głównie chce zrzucić dość spory brzuszek, mam parę pytań.

- dość często pije energy drinki (tigere, red bulle etc.) - muszę je ograniczać do minimum albo wcale nie pić jeśli chce schudnąć? jest to już coś w rodzaju uzależnienia więc całkowite zrezygnowanie z nich może przysporzyć mi nieco kłopotów,

- co najlepiej pić? zrezygnować z wszystkich gazowanych napojów, soków owocowych i jedynie pić wodę mineralną? czy mogę pić wodę mineralną smakową? (np. żywiec zdrój cytrynowy) czy jest ona kaloryczna, czy przeszkadza w odchudzaniu? a co z resztą wyżej wymienionych, w ogóle ich nie pić, czy nieduże ilości nie zaszkodzą?

- konieczne jest szczegółowe rozpisanie diety z jakimś bilansem kalorycznym i tego typu sprawami? Czy wystarczy jeśli na początek będę regularnie jadł i ograniczę niektóre rzeczy? Jem parę posiłków dziennie, nigdy nie liczyłem ile dokładnie ich jest (powinna to być jakaś konkretna ilość? np. 3 duże 2 małe? czy coś w tym rodzaju?)

- trzeba całkowicie zrezygnować ze wszystkich fast foodów, słodyczy etc.? czasami mam natłok zajęć i po prostu nie mam innego wyboru niż zaopatrzyć się w którąś z ww rzeczy, a czasami dopada jesienna depresja a na takie rzeczy jak wiadomo najlepsza czekolada ;p

jak mi się coś przypomni to dopiszę, wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc

milo90
28-11-07, 22:15
wiec tak. dieta przydała by sie (oczywiście wysoko białkowa).
jezeli naprawde nie chcecz miec rególarnej diety to poprostu radze jesc kilka posiłków dziennie, w małych porcjach. Patrz na to co jesz (ograniczaj tłuszcze i wegle (w szczególnosci proste), a staraj sie jesc białka)
co do napojów kofeinowych, ja bym wogóle ich nie pił. Natomias jezeli uzalezniłeś sie od nich to staraj sie je spozywac przed lub zaraz po treningu, taka sama sytuacja jest ze słodyczami, staraj sie je spozywac w niewielkich ilosciach i tylko wtedy gdy masz wzmozone zapotrzebowanie na energie.
Co do fastfoodów, ja nie popieram tego jedzenia (ogrom cholesterolu) staraj równiez tego unikac, a jezeli juz nie masz wyboru to polecam chicken burgera w mcdonalds- poprostu ze względu na białko:)

Symu
29-11-07, 18:40
Wszystkie napoje energetyczne, soki, cole, wody smakowe odpadaja. Tyle,że wszystko raczej powoli nie z dnia na dzień bo wiem że nie da się tak zmienić przyzwyczajeń żywieniowych. Dieta by się przydała aczkolwiek możesz zacząc od zdrowego odżywiania się
1. 5-6 posiłkow dziennie
2. wyeliminuj cukry z diety
3. dodaj więcej warzyw
4. jedz tylko żywność nisko przetworzoną (mcdonald odpada)
5. aeroby dodaj

ćwiczysz na siłwoni??

możesz looknac
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=7076

noiser
30-11-07, 23:57
A nawyki zywieniowe?

W kazdym posilku warzywa, do picia tylko woda i mleko, zero słodyczy ;)

ja tak robie tylko ze przy diecie na mase

Ja generalnie jak robilem redukcje to przed posilkiem piłem np. 2 szklanki wody

Symu
01-12-07, 00:14
mleko na redukcji takie srednie, wode pijemy 30-40 minut przed posiłkiem, nie do posiłku.

szczecin1948
03-12-07, 14:43
Wszyscy za pomoc nagrodzeni SOGami. Jeszcze parę pytań.

Normalnie na obiad jem to co przygotuje rodzina, i zwykle na to uwagi nie zwracam. Co jest mile widziane a co nie? np.
- co wybrać ziemniaki / ryż / kasza / nic z wymienionych?
- mięso / ryba?
- przed głównym daniem zupa czy nie warto?
A co do kanapek które jadam na śniadanie i na kolacje, to:
- koniecznie musi to być czarne pieczywo?
- normalny biały chleb odpada?
- masło / margaryna / nic?
- ser żółty odpada?
- co na takich kanapkach najbardziej mile widziane (oczywiście prócz warzyw bo to wiadome).

Znajomy mówił, że najlepiej nie jeść po godzinie 18:00 prawda to? zwykle chodzę spać ok. 24-1 wieczorem.

johny
03-12-07, 14:57
Symu - dlaczego wode pijemy 30-40 minut przed posilkiem?? dotyczy to masy tez?

Symu
03-12-07, 20:48
ormalnie na obiad jem to co przygotuje rodzina, i zwykle na to uwagi nie zwracam. Co jest mile widziane a co nie? np.
- co wybrać ziemniaki / ryż / kasza / nic z wymienionych? / wszystko dobre tylko ziemniaków trochę więcej trzeba zjeść
- mięso / ryba? /obydwa dobre, możesz urozmaicać
- przed głównym daniem zupa czy nie warto? /raczej nie bo zapycha
A co do kanapek które jadam na śniadanie i na kolacje, to:
- koniecznie musi to być czarne pieczywo? /tak
- normalny biały chleb odpada? /tak
- masło / margaryna / nic? /ja jestem za masłem
- ser żółty odpada? / możesz jeść
- co na takich kanapkach najbardziej mile widziane (oczywiście prócz warzyw bo to wiadome). / filet z kurczaka

Znajomy mówił, że najlepiej nie jeść po godzinie 18:00 prawda to? zwykle chodzę spać ok. 24-1 wieczorem./ nie prawda. Wersja oficialna jest że 3 godziny przed snem nie jemy węgli. Chudzielcom poleca się nawet jeść na noc ww. W twoim wypadku ser bialy z oliwą przed snem:)


Johny tu chodzi o lepsze trawienie, a to przekłada się na przyswojenie składników odżywczych co jest b.ważne.
No i tam trzeba dodać, że godzinę poposiłku też nie pijemy choć wiadomo czasem trudno się powstrzymać.

szczecin1948
04-12-07, 20:39
Wiek: 20 lat
Waga: 83 kg
Wzrost: ~186 cm
Cel: zrzucenie brzucha, drugiego podbródka
Aktywność fizyczna: 3x w tygodniu siłownia (bieżnia, ergometr, rowerek - poniedziałek, wtorek/czwartek, sobota lub niedziela - inaczej raczej nie mogę z powodu natłoku zajęć), czwartek 45 min. basenu na uczelni, sobota 2 h. gry w piłkę na hali wieczorem.

Szukam kogoś chętnego do pomocy przy ułożeniu diety, bo sam kompletnie się na tym nie znam i nie wiem jak to zrobić. Chodzi mi o dietę ogólną pomagającą w szybkim zrzuceniu brzucha.
Rano śniadania przeważnie nie jem (przed wyjściem na uczelnię) zawsze coś w przerwach jem (kanapki). Obiad po uczelni (~15-17) i kolacja ~19-20.

johny
04-12-07, 20:53
to zle ze nie jesz sniadania,powinienes jesc co 3h odpowiednie rzeczy,w odpowienich ilosciach.przeczytaj w podwieszonych tam jest wszystko.wtedy ulozysz diete i sie ewentualnie cos podpowie

szczecin1948
04-12-07, 21:39
to zle ze nie jesz sniadania,powinienes jesc co 3h odpowiednie rzeczy,w odpowienich ilosciach.przeczytaj w podwieszonych tam jest wszystko.wtedy ulozysz diete i sie ewentualnie cos podpowie

Za takie porady serdecznie dziękuję, w podwieszonych widzę w większości diety na masę, a ja takowej nie potrzebuje. Na uczelni mam sporo zajęć i dużo do roboty więc czasu na obliczanie jakichś zapotrzebowań i bilansu kalorycznego nie mam. Proszę jedynie o ogólne porady na cały dzień.

szczecin1948
04-12-07, 21:56
Da się jakoś edytować posty?

Zaraz podam ogólny zarys diety.

szczecin1948
04-12-07, 22:16
TRAGEDIA Z TYM EDYTOWANIEM POSTÓW

Zapotrzebowanie kal. : 3013 kcal

Śniadanie rano (godz 7-9):
- 2-3 kanapki (ciemne pieczywo) + masło + ??? (no właśnie co na kanapki najlepiej?)
- jakiś jogurt, maślanka, jakiś serek - warto, czy niekoniecznie?
- mleko / kakao / herbata bez cukru - co wybrać?

Drugie śniadanie (godz 10-12):
- jak wyżej, tyle, że bez napoju

Obiad (godz 15-17):
- to zależne od tego co rodzina ugotuje, ewentualnie mogę jakieś tam swoje zachcianki wrzucić, co najlepiej jeść na obiady, dość regularnie, żeby nie było problemów?

Kolacja (godz 19-21):
- kanapki (pieczywo ciemne)
- herbata (bez cukru)

Czy godziny i ilość posiłków jest dobra?
Można to jakoś urozmaicić? Nie wiem jakaś jajecznica na śniadanie lub kolację czy coś innego?
Całkowicie zielony jestem w temacie odżywiania i nie wiem na co mogę sobie pozwolić a na co nie.

szczecin1948
04-12-07, 22:22
Przypominam, że to ma być dieta na redukcję masy (zrzucenie brzucha) na poprzedniej stronie moja waga, wzrost.

Symu
04-12-07, 22:50
TRAGEDIA Z TYM EDYTOWANIEM POSTÓW

Zapotrzebowanie kal. : 3013 kcal

Śniadanie rano (godz 7-9):
- 2-3 kanapki (ciemne pieczywo) + masło + ??? (no właśnie co na kanapki najlepiej?) /najlepiej to płatki owsiane zamaist chleba
- jakiś jogurt, maślanka, jakiś serek - warto, czy niekoniecznie?/jaja mołgbyś dac
- mleko / kakao / herbata bez cukru - co wybrać?/zielona herbatka lub mniej zdrowow a odchudzająco czarna herbata lub kawka

Drugie śniadanie (godz 10-12):
- jak wyżej, tyle, że bez napoju/ wode popijaj

Obiad (godz 15-17):
- to zależne od tego co rodzina ugotuje, ewentualnie mogę jakieś tam swoje zachcianki wrzucić, co najlepiej jeść na obiady, dość regularnie, żeby nie było problemów? /kurak, wołowina chuda +węgle np. ryż, kasza, ziemniaki

Kolacja (godz 19-21):
- kanapki (pieczywo ciemne)
- herbata (bez cukru) /daj tu posiłek np. ryż + kurak chleb nie jest najlepszy na redukcji

/posiłek przed spaniem ser biały 150g + 15g oliwy

Czy godziny i ilość posiłków jest dobra?/ no godzina i ilość tak
Można to jakoś urozmaicić? Nie wiem jakaś jajecznica na śniadanie lub kolację czy coś innego? /koniecznie bo masz malo białka
Całkowicie zielony jestem w temacie odżywiania i nie wiem na co mogę sobie pozwolić a na co nie.

do każdego posiłku warzywa
nie wiem jak kalorie, bo trudno powiedzieć ile tego wszystkiego jesz.

Obowiązkowo aeroby lub HIIT, musisz być aktwyny fizycznie bo to podstawa.

szczecin1948
08-12-07, 15:26
Czyli co mam w ogóle pieczywa nie jeść (nawet ciemnego)?
To bardzo ogranicza moje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe.

johny
08-12-07, 15:49
gosciu on ci moze rozpisac diete ale wiadome jest ze nei wszytsko msuis ci smakowac,mozesz pozmieniac jakies posilki,ale do tego musiz poczytac, (pieczywo cimne np z szynka z piersi,z serkiem wiejskim z twarogiem,do jajecznicy,mozliwosci sporo...