PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie mięśnie pracują przy windsurfingu?



Grizz
27-11-07, 16:00
Jak myślicie, jakie mięśnie pracują najbardziej przy jexdzie na windsurfingu(to ta jazda na deske z żaglem) i jak się z takowej spadnie, bardzo ciężko z wody podciągnać sie spowrotem na deske. Które mieśnie również do tego są potrzebne? No i teraz najważniejsze, jakie ćwiczenia na te mięśnie są dobre? Jestem młody, mało ćwicze, mam jakieś 166cm i około 60kg. Zależy mi na czymś, co by mi potrzebne mieśnie wyćwiczyło w pół roku/rok ze sporymi efektami, oraz nie wymagało specjalnego sprzętu sprzetu (mam tylko drążek do podciągania i 2 hantle po 1kg) Licze na waszą pomoc.

ProxX
27-11-07, 16:39
przy wszystkich manewrach skrętach pracują ci ręce biceps i triceps oraz mięśnie przedramienia no i barki myślę też (Jak pływałem przez 2 tyg bic mi urósł i to bardzo [miałem wtedy z 14 lat i był to dla mnie szok :D]) Przy wyciąganiu pędnika(tzn żagla) pracują ci mięśnie pleców oraz rąk.
Jeżeli chcesz trenować w domu to rób ćwiczenia na bic oraz tric, rób dużo pompek, podciągaj się przysiady też będą wskazane, również bieganie i rowerek.

Ale jeżeli chcesz się wzmocnić szybko zapisz się na siłownie, znajdziesz tam masę przyrządów do trenowania pleców (podczas pływania bardzo łatwo je nadwyrężyć przy ciągłym wyciąganiu pędnika z wody, szczególnie u początkujących). Moja rada siłka :) ale oczywiście w domu też możesz. I życzę powodzenia :)

Grizz
27-11-07, 16:50
Dzięki! No z przysiadami to bedzie mały problem bo nie moge uginać kolana przez jakieś 2 miesiące jeszcze...ale będę dużo ćwiczył biceps no i triceps. Mam jeszcze pytanie. Powiedziałeś abym biegał, lecz przy twoim opisie nic nie było na temat mięśni nóg. Silne mięśnie u nóg będą przydatne przy windsurfingu?

ProxX
27-11-07, 19:19
bieganie bardziej kondycja :) bo mięśnie nóg nie są zbyt dużo używane ;D chyba że wybicie od ziemi na deskę ale to rzadko więc nogi nie są aż tak ważne rowerek bieganie wystarczy a skoro masz problemy z kolanem to większość ćwiczeń odpada :)