PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem bardzo chudy. Czy jest sens isc na silownie?



lskora
26-11-07, 16:19
Witam

Mam 21 lat.Jestem strasznie chudy. Mam 175 cm i waze jakies 55 kg. CHcialbym nabrac troche masy. Czy siłownia moze mi w tym pomoc? BYlem dzisiaj sie dowiedziec oczywscie wlasciciel powiedzial ze TAK no ale wiadomo to dla niego kasa i inaczej nie mogl powiedziec. W ogole to wstydze sie tam isc. Wszyscy tacy napakowani a ja wejde takie chucherko:(. Czekam na rady tych co sie na tym znaja.

POZDRAWIAM

lo3
26-11-07, 16:45
Oczywiście :D Tez zaczynałem i to dokladnie z takiego samegoo wzrostu i wagi. W lipcu wazyłem 55, a teraz 69. także jest ładnie. Dieta pamiętaj, a do tego jakiś gainer. Na siłowni nikt Ci nic nie zrobi, a napweno nie będzie sie śmiał (kazdy od czegoś zaczynał) ;p

Punisher
26-11-07, 16:49
Nie gainer a dieta. Wejdź do działu dieta i poczytaj podwieszone posty.
Jeżeli jesteś cierpliwy i naprawdę chcesz w miarę wyglądać to się zapisz na siłownie i chódź wytrwale. A jeżeli masz to w bani i chcesz tylko przytyć to siedź w domu i wpiepszaj chipsy czy tam inne świństwa. I węglowodany złożone twoim przyjacielem!

lskora
26-11-07, 17:01
Jestem cierpliwy i chce poprawnie wygladac. Zaraz poczytam wlasnie o tej diecie bo kompletnie sie na tym nie znam. Nawet nie wiem co to ten gainer ale spoko dopiero zaczynam;-).

Pytalem tego wlasciciela czy on mi bedzie mowil jak mam cwiczyc. Powiedzial ze tylko pierwsze spotkania zeby przygotowac miesnie do silowni pozniej musze juz wszystko sam a kompletnie sie na tym nie znam ale spoko poczytam w necie i dam rade.

Ile razy w tygodniu na poczatek powieniem chodzic bo nie wiem jaki karnet wykupic?

POZDRAWIAM I DZIEKI CHLOPAKI ZA POMOC. DZIEKI WAM UWIERZYLEM W TO ZE AMBICJA I SIŁOWNIA POMOŻE MI W OSIĄGNIECIU CELU:D

Deathbreaker
26-11-07, 18:05
Gainer to takie uzupełnienie diety jak np. nie masz czasu zjeść posiłku no i ogólnie pomaga w przybraniu na masie ;) Spokojnie , wszystko się uda - poczytaj sobie w dziale dieta tematy podwieszone , ułóż sobie dietę na masę z
bilansem kcal + 500 i masa powinna iść do góry , ale zanim zaczniesz stosować dietę to weź ją daj na forum w dziale dieta do oceny.Wtedy chłopaki Ci pomogą i ewentualnie wprowadzą korekty.Ja myślę ,że na razie na siłownię za wcześnie i powinieneś porobić trochę treningu ogólnorozwojowego.No a jeśli siłownia no to ułóż sobie plan treningowy i też go daj do oceny , pamiętaj że mięśnie muszą się regenerować aby ich nie spalać i trzeba skupiać się na różnych partiach mięśni (każdy dzień inna partia) no i też daj chłopakom do oceny.To tyle ode mnie.

Pozdrawiam ;)

Białas
26-11-07, 18:48
Ile razy w tygodniu na poczatek powieniem chodzic bo nie wiem jaki karnet wykupic?

3x w tygodniu po 1.5h - 2h

Archi
02-12-07, 10:33
3x w tygodniu po 1.5h - 2h


To ja zapytam, przy okazji - jakie to ma znaczenie, czy ćwiczę 3x w tyg., czy ćwiczę codziennie, regularnie?

Pytanie dość trywialne, jednak nie wiem jaki jest sens odstawiania mięśni na 4 dni dalszego tygodnia. Jeżeli ma to znaczenie - ćwiczę codziennie - to czy jest to błędem, który przekreśla w pewnym stopniu cel, do którego dążę?

PanT
02-12-07, 10:49
To ja zapytam, przy okazji - jakie to ma znaczenie, czy ćwiczę 3x w tyg., czy ćwiczę codziennie, regularnie?

Pytanie dość trywialne, jednak nie wiem jaki jest sens odstawiania mięśni na 4 dni dalszego tygodnia. Jeżeli ma to znaczenie - ćwiczę codziennie - to czy jest to błędem, który przekreśla w pewnym stopniu cel, do którego dążę?

Hmm tak ma to duże znaczenie i błędem jest że cwiczysz codziennie. Mięśnie potrzebują czasu żeby się rozrastały i rosły, a jeżeli bedziesz ćwiczył bez przerw przynajmniej jeden dzień nie bedzie dobrych efektów ;)

Punisher
02-12-07, 11:52
Archi, to zależy jaki masz plan treningowy.
Załóż sobie temat i wklej swój plan (lub tylko jakie partie i ilosc serii)

Białas
02-12-07, 19:07
Mięśnie rosną podczas regeneracji, nie podczas treningu. Jeśli przy nieodpowiednim planie będziesz ćwiczył za często to się przetrenujesz i trening będzie dawał marne efekty.

tom
02-12-07, 22:15
archi poczytaj zasady treningu dzielonego.

Riddick
08-12-07, 18:16
archi to wes zacznij trenowac 7 dni w tygodniu i relacjonuj jakie są efekty takiego treningu.

pimols
12-12-07, 19:57
plany treningowe na mase masz podwiesozne no i zacznij od treningu ogolno rozwojowego tak pare tygodni i potem dieta+trening na mase
kup gainera jesli nie mozesz 3mac dobrze diety