PDA

Zobacz pełną wersję : Jakieś porady?



J-23
22-11-07, 21:06
1. 18 lat
2. 177 cm
3. 60 kg
4. Nie specjalnie gruby jestem, wąski i szczupły
5. szybki metabolizm, ektomorfizm (dokładnie ekto-endo leptosom)
6. cel: ~10-15 kg do marca, ew. kwietnia 2008 roku Łapka lekko większa
7. zacząłem trenować dopiero od niedzieli, ale zrobiłem sobie przerwę z powodu kosmicznych zakwasów przez które nie mogłem ruszać (2 dni mocne "zakwasy" ramion (zrobiłem sobie mały trening* ), 1 dzień lekkich-znośnych i do dziś się trzymają).
8. Dotychczas nie brałem żadnych odżywek.

*trening ten mniej więcej wyglądał tak

zjadłem sobie parę kanapek + herbatka
na stojąco zacząłem ćwiczyć (obie łapy w tym samym czasie) a) normalnie na biceps b) podciągając ręce z hantlą do góry (wszystko 7kg (wiem cienka dupa jestem) x10seriix10 powtórzeń
kolejne "am am" i poszedłem "lulu"
Zapomniałem dodać, zę nierobiłem przerw między seriami (jedynie robiłem raz to ćwiczenie a) a potem ćwiczenie b) na zmianę ).

Prośba: Liczę na jakieś sensowne porady w stosunku do mojej osoby.

Zamierzam ćwiczyć około 3 razy w tygodniu (NIE-WT-CZW), trochę więcej żarcia szamać.

Co do nóg, w zasadzie mam nadzwyczajnie wykształcone "że tak powiem" Dlatego co do nóg jakoś specjalnie porad nie oczekuje.

podro

dexter
22-11-07, 22:37
1 zacznij od ogólnorozwojówki jakies 4-6 tyg - ACT
2 potem trening na mase i dieta
3. od razu mzoesz zacząc brać białko albo gainera
4. pozostałe specyfiki conajmniej po poł roku
5. nie masz co liczyc że nawet do konca kwietnia zrobisz 15kg masy to ejst tylko 5 miesiecy, więc na samej diecie + em białku i gainerze biorac pod uwagę ze jestes ekto nuie ma szans.Mysle że mozę ci sie uda zrobić z 7 kg
6 a łapke lekko większa będziesz miec na pewno
to tyle pozdro

aidos
22-11-07, 22:52
Co do odżywek to najlepiej gainera ale taki do 20% białka (np. http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/cPath/54/products_id/503/products_name/vitalmax-gainer-1-4800g-whey-nowa-formuLa.html tani i dobry) Też bylem strasznie chudy i w 2 miesięcy poszło 8 kg.

J-23
24-11-07, 14:15
hm... dodam też, ze mój ojciec jak był młody to posiadał budowę mesomorficzną, lecz był chudy. Dopiero jak wyszedł za moją matke to się "roztył" :) .

MhL
24-11-07, 15:25
hm... dodam też, ze mój ojciec jak był młody to posiadał budowę mesomorficzną, lecz był chudy. Dopiero jak wyszedł za moją matke to się "roztył" :) .

Na genetyke bym nie liczyl, lubi platac figle :P

Moze twoja mama dobrze gotuje i tyle ;)