PDA

Zobacz pełną wersję : Co na zahamowanie wzrostu?



Punisher
20-11-07, 19:37
Yo.
Wiecie jakie ćwiczenia przyczyniają się do zahamowania wzrostu człowieka wzwyż. Kolo ma 194cm i nie chce rosnąć już wzwyż tylko tylko w szerz :p

GhosT
20-11-07, 19:44
Hmm...Dziwne pytanie...Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy jakiekolwiek ćwiczenia są w stanie zahamować wzrost ;|...A tak swoją drogą może jakaś chemia może pomóc :)

Roczek180
20-11-07, 20:35
Wydaje mi sie ze martwy ciag ,ogulnie cwiczenia na stojaco na plecy ,a napewno sterydy w jakims tam stopniu

milo90
20-11-07, 21:27
najlepiej robic cwiczenia obciazające kregosłu. tak jak kolega napisał wyzej np martwy ciąg, ale nalezy uwazac zeby sie nie nabawic kontuzji (pas sobie kup) pomóc moze równiez uboga dieta w wapń, czyli unikaj mleka i jego przetworów. ale to moze nie poskutkowac. Moze to byc równiez choroba tzw gigantyzm, wiec mozna udac sie do lekaza, napewno są jakies metody wstrzymywania wzrostu.

MaXior
20-11-07, 21:34
moim zdaniem an to juz nie poradzi..;) wiesz 2 metry i masa:) terminator;D to jest wzrost naprawde przydatny w zyciu...wzrost...szcunek:d dla byka:D

milo90
20-11-07, 22:28
moim zdaniem an to juz nie poradzi..;) wiesz 2 metry i masa:) terminator;D to jest wzrost naprawde przydatny w zyciu...wzrost...szcunek:d dla byka:D

zgadzam sie w 100%. ja tez bym tak chciał, a mam zaledwie 187cm:/ (oraz nadzieje ze jeszcze urosne:))

Punisher
20-11-07, 22:34
Mówiłem, że nie chodzi o mnie, ja jestem dużo niższy:p

Hmm...Dziwne pytanie...Szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy jakiekolwiek ćwiczenia są w stanie zahamować wzrost ;|...A tak swoją drogą może jakaś chemia może pomóc
skoro nie wiesz to po co mówisz?

Chodzi o to, że ten kolo ciągle rośnie, a to nie jest potrzebne. A byk to swoją drogą:D

Czekam na dalsze rady.

dexter
20-11-07, 23:41
nic nie zrobi, a jak bedzie bardzo kręgosłup obciążał to sie jeszcze pokrzywi...
w sumie to te cm mógłby mi oddac jak by sie dało hehe

Lukasz_L
21-11-07, 07:05
Uczylem sie na bioli, ze podczas snu wydziela sie hormon odpowiedzialny za wzrost. Wiec moze krotki sen? Co o tym myslicie?

monohydrat
21-11-07, 08:55
W ogole jak moderator moze zadac tak glupie pytanie? Chlop sie chce okaleczyc? Jesli bedzie robil cwiczenia ibciazajace kregoslup to moga powstac roznego rodzaju deformacje, jednym slowem bedzie sie grabil bardzo. 194 cm to wcale nie jest jeszcze taki gigant, a poza ym skad on wie, ze jeszcze urosnie

sławo
21-11-07, 09:20
i tu teraz wychodzi częste wasze rady nie rób niektórych ćwiczęń bo nie urośniesz
a ten trochę stereotyp wziął się z trójboistów bo są raczej oni niższego wzrostu
i mają trochę powykrzywiane nogi w kolanach

ale to właśnie wina wielu lat treningu już od młodych lat

a nie to co kulturystyka tu nie ma takiego nacisku na ciężar jaki tam jest

i wracając do pytanie
nie zahamujesz wzrostu urośniesz tyle ile jest ci przewidziane
a swoją drogą chyba każdy by się cieszył z tego że ma taki wzrost a nie rozpaczać nad tym

a kolega co napisał że sterydy to zahamują to już w ogóle brak mi słów na to

Punisher
21-11-07, 15:39
W ogole jak moderator moze zadac tak glupie pytanie? Chlop sie chce okaleczyc? Jesli bedzie robil cwiczenia ibciazajace kregoslup to moga powstac roznego rodzaju deformacje, jednym slowem bedzie sie grabil bardzo. 194 cm to wcale nie jest jeszcze taki gigant, a poza ym skad on wie, ze jeszcze urosnie
Jak może zadać takie głupie pytanie? Twoja odpowiedź jest głupia.
Jego staż to około 3 lata treningów. Przeczytał w gazecie, że urośnie wiesz?
Nie będę się zniżał do twojego poziomu, bo mnie pokonasz doświadczeniem.

nie zahamujesz wzrostu urośniesz tyle ile jest ci przewidziane
a swoją drogą chyba każdy by się cieszył z tego że ma taki wzrost a nie rozpaczać nad tym
Myślałem, że są jakieś zestawy ćwiczeń coś może.. kto pyta nie błądzi przecież, a ja się na tym nie znam.
Wiadomo, że wysokim jest trudniej w tym sporcie, ale gdy się rośnie wzwyż jeszcze przy takim wzroście...

Seweryn11
22-11-07, 16:18
za ten tekst łap soga a tak na marginesie masz racje

Dinko17
24-11-07, 18:00
No ja mam 193 wzrostu, i do tego jestem chudy.

Deathbreaker
25-11-07, 14:24
Ja mam tylko 189 cm wzrostu i mógłbym jeszcze podskoczyć z 3 cm. ;) ;P

Punisher
25-11-07, 15:13
No ja mam 193 wzrostu, i do tego jestem chudy.

Ja mam tylko 189 cm wzrostu i mógłbym jeszcze podskoczyć z 3 cm. ;P

Dzięki za pomoc, łapcie sogi chłopacy !