PDA

Zobacz pełną wersję : L-glutamina cy bcaa?



Conan
18-11-07, 21:16
Mam dylemat. Chce zrzucić troszkę tłuszczyku zalegającego na brzuchu. 3 razy w tygodniu mam typowe aeroby. Zastanawiam się nad kupnem bcaa lub l-gutaminy jako antykatabolik. Co mam wybrać , może macie jakieś inne propozycje aby zminimalizować ubytek mięśni. Dodam, że odżywki które aktualnie spożywam to białko biogenix Pro Langatum i Tauryna.

rafalkomando
18-11-07, 21:26
moze aminokwasy a nie glute albo bcaa, moze połaczenie bcaa+jakis spalacz +L-katnityna i bedzie wypas.

Punisher
18-11-07, 21:31
moze aminokwasy (...) albo bcaa
hm?

Conan, zdecydowanie wybierz glutaminę.

Nuru89
19-11-07, 11:16
Ja bym wybral Hmb, l karnityne i glutamine... Bardzo dobre polaczenie :) pozdro

tom
19-11-07, 11:24
hmb?praktycznie pomaga tylko jako antykatabolik i nie ma jakiegos specjalnie odczuwalnego dzialania.
l-karnityna?wcale nie odczujesz jej dzialania.
glutamina i bcaa silne antykataboliki - mozesz zmieszac i brac w jednej porcji 5+5gr i 2g tauryny po treningu.
kreatyna wykazuje rowniez dzialanie antykataboliczne

mały huba
19-11-07, 11:26
Nie chcę się kłócić, ale :D Glutamina przed aerobami to kiepski pomysł ponieważ podobnie jak z tauryną i argininą następstwem jej łykania jest produkacja azotu co wiąże się z zmniejszeniem wytrzymałości.Ja spróbowałbym raczje opcji z bcaa przed i glutą po.
Pozdrp

tom
19-11-07, 11:43
noi dobrze ze to napisales - glutaminy nie poleca sie stosowac przed wysilkami dlugotrwalymi, wytrzymalosciowymi natomiast w treningu silowym nie ma to wiekszego znaczenia.

Punisher
19-11-07, 15:27
Bo glutamine bierze się po treningu. A przed to tylko opcjonalnie.
Glutamina wykazuje działanie wspomagające przy aerobach itp.(ale stosujesz po)

Conan
19-11-07, 15:42
Dzięki wielkie za pomoc. Zdecyduje się na l-glutamine, co do l-karnityny, to nie nie jestem do końca do tego przekonany. Wole nie stosować żadnych reduktorów tłuszczu, tego tłuszczyku nie mam zbyt dużo i najlepszy sposób to systematyczność, a z czasem na pewno stracę trochę zbędnej tkanki .