PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Dobrze Się Rozwijam??



Bartomello
18-11-07, 20:42
To moj pierwszy post na tym forum. Mam pytanie.
Otóż mam 13 lat(1 gimnazjum), wyciągam 65,5 kg. Jak myślicie czy to dobry wynik? Pakuje od marca, czy nie wydaje wam się ze to za wczensie? :(
Pozdrawiam i licze na szybka odpowiedz

tom
18-11-07, 21:05
bardzo dobry wynik
moj kolega w 2 gimnazjum ciskal 110 ale to inna historia

GhosT
18-11-07, 22:13
Ja mam 15 latek i cisnę jak narazie 72,5 kg a atlasie...Z tym że ja ,,pakuje" od 1,5 miesiąca oczywiście na sucho ;)

MaXior
18-11-07, 23:14
15 lat 62 kg wagi 102kg na płaskiej:) znajomy....

Robalo
19-11-07, 12:33
Ćwiczyć możesz czemu nie ? Unikasz tylko zbytniego przeciążania kręgosłupa a będzie dobrze. Nawet niezły wynik miałem podobny w tym wieku okolo 65x2.

Sosnalol1705
19-11-07, 15:12
dobry wynik :) tak jak mowi robalo lekko z kręgosłupem i na sucho (kretyna od 15 lat)pozdro

Toomekk6
20-02-08, 21:47
to ja nie bede sie przyznawać ile wyciskam:( aż wstyd sie przyznać:P

tom
20-02-08, 21:52
zaden wstyd kazdy kiedys zaczyna...

lukemaster
20-02-08, 22:41
ta a mój stary to spiderman chłopcze daj filmik to uwierrze hehe te 62 chyba na atlasie hehe

slim shady
21-02-08, 00:20
jesli tyle bierzesz to aż trudno wierzyc chyba że dobre uwarunkowania masz

lukemaster
21-02-08, 16:07
pierdoli bzdury a wy mu wirzcie a ja wyciskam 160 dobrze sie rozwijam../???i mam 12 lat haha

Rickey
21-02-08, 17:04
Mi też się nie chce za bardzo w to wierzyć!!
Cwiczę prawię rok i ciskam 60 (na sucho) !! To on musi być Jakimś prze! Musiałby zapieprzać na treningach jak głupi + zajebista dieta!! Jakoś to 65 do mnie nie przemawia. A dodam jeszcze że ja na treningach się raczej nie opieprzam, więc...
Pozdro!!

47
21-02-08, 17:23
ja mu wierze. nic w tym dziwnego - pewno odziedziczyl sile.

Ikar
21-02-08, 17:51
jesli tyle bierzesz to aż trudno wierzyc chyba że dobre uwarunkowania masz

to zalezy ile wazy bo podniesc swoja wage to nie wyczyn

deskjet
21-02-08, 17:56
ta a mój stary to spiderman chłopcze daj filmik to uwierrze hehe te 62 chyba na atlasie hehe

i tu tez :
http://e-kulturystyka.info/newreply.php?do=newreply&p=98100



To nieprzystoi moderatorowi w ten sposób zachowywac sie na forum. Lukemaster powinien dawac przykład innym uzytkownikom jak nalezy prowadzic kulturalną dyskusję, a nie ich poniżać. Skoro jestes taki arogancki, pewny siebie to sam wrzuc swoje zdjecia na forum i wtedy może inni posmieją sie z Ciebie. Zobaczysz czy to tak miło. Tylko prosze Cie, nie wrzucaj fotek na których nie jestes Ty lecz kto inny...
Nie ma idealnych forumowiczów i moderatorów. Według mnie solidnymi jest znaczna wiekszość tu działają, oprócz dwóch: Punishera (sofok666) -przedostatnie miejce w moim rankingu oraz lukemaster-ostatnie. Swoją drogą jestem ciekaw czy LUKEMASTER zbanuje mnie za ten ranking i umieszczenie jego osoby na samym dole ? Znając jego charakter to mozliwe, wszak juz kiedys zrobił to gdy kulturalnie napisalem, iż temat, który założył moze posłużyć do wpisywania bardzo wielu postów niezgodnych z prawdą, zabarwionych kłamstwami.

tom
21-02-08, 17:59
To macie problem, to jest tylko internet...

Poza tym przeczytajcie mój pierwszy post w tym temacie i patrzcie na daty postów bo ten jest z listopada i jest conajmniej nieaktualny.

fantomas
21-02-08, 19:29
to zalezy ile wazy bo podniesc swoja wage to nie wyczyn
Bzdura ! ! ! Gdyby tak było - że podnieść swoją wagę to nie wyczyn - to każdy summita musiałby cisnąć np. 200 kg. To niemożliwe.

wislak<<16>>
21-02-08, 20:00
Mi też się nie chce za bardzo w to wierzyć!!
Cwiczę prawię rok i ciskam 60 (na sucho) !! To on musi być Jakimś prze! Musiałby zapieprzać na treningach jak głupi + zajebista dieta!! Jakoś to 65 do mnie nie przemawia. A dodam jeszcze że ja na treningach się raczej nie opieprzam, więc...
Pozdro!!
Rok stazu i 60 na klate? To od ilu ty zaczynales od 20?

johny
21-02-08, 20:07
pewno ze mozliwe sa te wyciskania :) jak zaczynalem cwiczyc co bylo kilka miechow temu to od razu wycisnolem 80kg mimo ze wczesneij tylko pompki ladowalem.....

Ikar
21-02-08, 22:00
Bzdura ! ! ! Gdyby tak było - że podnieść swoją wagę to nie wyczyn - to każdy summita musiałby cisnąć np. 200 kg. To niemożliwe.

ejj normalnie ze skrajnosci w skrajnosc. Mowimy tutaj o ćwiczacych i normalnej budowie ciala a nie obrzydliwych grubych wieprzach np osoba wazaca 50 kg bez problemu podniesie tyle tak samo 100kg tez nie bedzie mial problemu z podniesiemiem swojej wagi
tak z mojego zyciowego przykladu znam kilka osob i waza tak po 50 -55 kg a wpadlu do mnie na silke i 70kg wycisneli a cwicza tyle co kot naplakal

Ikar
21-02-08, 22:08
sorry 60 wyciskali policzylem sobie teraz moj nowy gryf
ale inna opcja moj sasiad 17 lat 58kg wagi wyciska 77kg wiec jak on wazy 65 i wyciska 65 to nic nowego
a typek ktory pisze ze po roku 60kg wyciska to poraszka stary wez sie za siebie napisz nowa diete i trening bo cos ci nie idzie

slim shady
21-02-08, 22:16
po pierwsze on jest młody jeszcze po drugie pewnie nie robi pełnych treningów zły wogóle plan treningowy

Rickey
22-02-08, 09:19
Bynajmniej się tego nie wstydzę i nie pierdolę głupot!!!
I wbrew pozorom nie zaczynałem od 20,ale wcześniej nic nie ćwiczyłem!!
Ale widzę że na tym forum same koksy są i zaczynali o 60!!! Smich!!!!!!!!!

Ikar
22-02-08, 12:29
no wiadomo kazdy kiedys zaczyna no ale sluchaj rok to jest troche czasu a wiadomo ze sila na paczatku leci szubciutko wiec jak np zaczynales od hmm 35-40 bo to taki obciazenie wlasnie na poczatek to powinienes podnosic troche.. troche duzo wiecej :) i ja sie z ciebie nie smieje tylko radze zebys zmienil trening i diete bo slabo ci idzie zrob np trening piramidalny mi na nim sila szybko szla dosyc

milo90
22-02-08, 12:31
panowie mój kumpel kiedyś przyszedł na siłkie do mnie i cisnął 70 kg, dodam ze nigdy nie ćwiczył, a wtedy miał 16lat. ja wywaliłem tylko gały i mnie zamurowało, ale po nim widać ze ma dobrą genetyke, jest nabity bez zadnych ćwiczeń. nawet go namawiałem zeby zaczął ćwiczyć bo mogą z niego być ludzie, ale mu sie nie chce- pojeb...:/

Arek17
22-02-08, 12:34
u mnie w szkole jest mutant który w pierwszej klasie technikum cisnął 170 na klate..........
Teraz jest w drugiej tak jak ja i chyba koło 190 wyciska na klate może i więcej ale widać że jest potężny

warmach1ne
22-02-08, 12:39
hmmmmm ja cwicze od pol roku 2 miesiace tak bardziej powaznie bo wczeniej to bylo na zasadzie przyszedlem wypchnolem ... zadnego ladu i skladu for fun mozna powiedziec . Od 9 lat cwicze Karate Kyokushin ... mozecie mi wierzyc lub nie .. mam 22 lata ... przy wadze 68 wyciskalem 70 kg .. nigdy nie trzymajac sztangi w rekach obecnie wyciskam 80 kg, przy wadze 72 kg .. pozdrawiam

Arek17
22-02-08, 12:43
to wszystko zależy od genetyki i jaką siłę naturalną odziedziczyłeś .....
Dlaczego mamy ci nie wierzyć??
Każdy zaczyna od czego innego.Niektórzy zaczynają od 30-40kg inni od 60-70 kg.
Pozdro

wislak<<16>>
22-02-08, 18:39
Bynajmniej się tego nie wstydzę i nie pierdolę głupot!!!
I wbrew pozorom nie zaczynałem od 20,ale wcześniej nic nie ćwiczyłem!!
Ale widzę że na tym forum same koksy są i zaczynali o 60!!! Smich!!!!!!!!!
Skad wiesz ze on pierdoli glupoty? To ze ty cisniesz po roku 60 kg, to on juz musi pierd*lic, bo cisnie 65? Zastanow sie w ogole co Ty gadasz.. i wez sie powaznie za treningi i diete bo 60 kg na klate po roku to troche dziwne..

Myolog
23-02-08, 20:12
Hmm...ja moge dodac taka ciekawostke, ze zanim w ogole poszedlem na silownie to cwiczylem dosc dlugo (z 1,5 roku) ogolnorozwojowke, jak mialem 18 lat to poszedlem na silownie i na "klate" podnioslem max. 60kg czyli z tego co tu czytam wychodzi ze to nie wiele :P Ale po jednym miesiacu cwiczenia i to bez diety, bez suplementow (w miare lekki trening: 1,5h / 3 w tyg.) juz 76kg podnioslem, takze to, kto ile podnosi wg mnie zalezy mocno od dobrego przygotowania, btw. w te wakacje mam nadzieje wycisnac 100kg :D, moze sie uda :)

Kaczybielawa123
23-02-08, 21:36
ja po 2 latach cwiczen dzisiaj wycisnelem 115kg raz sam i 2 z niewielka pomoca:)
Martwy 110 5 czy 6 razy
http://pl.youtube.com/watch?v=xD1VB7BEkck filmik z martwego:)
i co sadzicie o moim przypadku?? zaczynalem od 30kg na klate...

milo90
23-02-08, 21:38
hmmm jezeli w 2 lata z 30 kg doszedłeś do 115 to sie nie wypieraj ze nic nie brales.... no ale gratuluje

Sliski
23-02-08, 22:23
co w tym dziwnego że z 30 na 115kg w 2 lata? na początku do tych np. 70kg szło mu bajerancko, co 2-3 treningi pewnie coś dokładał, potem pewnie kretka jakaś i szło...

2 lata to kupa czasu i można się dobrze skoksować bez koksu ;)

Rickey
24-02-08, 12:24
Fakten jednak jest, że nie mam zbyt dobrej diety, bo chodzę do szkoły itd., ale staram się!!
Wziąłem 60, bo tyle miałem na siłce a jak na razie nie mam gdzie się sprawdzić.
Zresztą pewnei teraz mi nie uwierzycie w to co napiszę, bo wcześniej mówiłem że ćwiczę rok a teraz zmieniam zdanie!! Policzyłem sobie rok, ale z przerwami, dosyć długimi! Tak na dobrą sprawę ostrego treningu było jakieś 9 miechów!!
Zresztą nie ćwiczę po to, żeby jakiś wiślak mógł się tym jarać, jakie mam osiągi!!! Ćwiczę dla siebie, żeby być lepszym, żeby się lepiej czuć i nie obchodzą mnie wasze gadki!!
Spoko-jestem cieniasem!!!!!!!!!
Ale bynajmniej COŚ z tym robię, chcę to zmienić a nie siedzę tylko przed telewizorem, czy komputerem i pożeram fast food-y!!!

milo90
24-02-08, 13:23
ale tu nik z ciebie nie drwi, my poprostu doradzamy, po co masz sie męczyć i nie ieć efeków sporo mozesz osiągnąć więcej przeprowadzając drobne zmiany. Ale musisz wiedzieć ze jak ci nie chce iść to nie znaczy ze nikomu nie idzie....

wislak<<16>>
24-02-08, 13:39
Rickey- wali mnie to ile bierzesz na klate ... i to ty zaczales drwic z kolesia ktory wzial 65 na klate, twierdzac że pierdoli. Skad ty to mozesz wiedziec? Dorosnij czlowieku, bo zachowujesz sie jak rozkapryszony gowniarz.

Rickey
24-02-08, 13:49
Jak ktoś ciska dużo w stosunku do swojego wieku, czy wagi to mówicie że zajebista genetyka!! A jak ktoś już trochę ćwiczy i ciska mało to od razu mówicie że nie umie ćwiczyć!!! A może ma taką genetykę!!???
O jakich zmianach mówisz milo??
Chodzi o trening??

milo90
24-02-08, 22:00
genetyka moze duzo pomóc, ale jak jest coś nie tak to załoze sie ze to nie wina genetyki, moze coś nie tak z treningiem, moze z dietą. Kazdy człowiem może sobie wypracowac odpowiednią sylwetkie i siłe, z tym ze jednym to przyjdzie łatwiej a innym trudniej. Trzeba dopasować sobie odpowiednią diete i trening i nie wieze ze nic ci nie da, trzeba tylko chcieć. Nie zwalajcie winy na genetyke...

Aires
25-02-08, 15:22
Niezalaleznie od genetyki mozna poprawic swoja budowe ciala ... Genetyka moze nam to jedynie ulatwic badz utrudniac. Kazdy czlowiek jest inny i kazdy powinien budowac swoj sukces metoda prob i bledow, nie ma idealnego treningu dla kazdego, tak samo jest z dieta, ukladamy ja sobie sami wedlug naszch potrzeb, zachcianek itp(np nie kazdy lubi jesc wszystko to samo co ronnie colema :p)

Bartomello
23-03-08, 22:23
Dziekuje Ikarowi i Wislakowi16(swoja droga tez jestem Wislakiem ;)) za okazane zaufanie.Bardzo mnie to motywyje do dalszych treningow.Jezeli chodzi o Rickiego to nie bede komentowal tego co tu napisales. Uwazasz ze jezeli Ty brales na klate duzo mniej w moim wieku to inni nie moga byc duzo silniejsi.... zastanow sie co piszesz a nie od razu "co on pierdoli".Lekko mnie to zbulwersowało... i to jest wlasnie najgorsze co moze byc ze tacy jak Ty oskarzaja a nie moga udowodnic swoich przekonan, ja natomiast moge to udowodnic(filmiki - youtube,wrzuta itd...). Filmiki postaram sie wrzucic w najblizszych tygodniach.Niestety mialem zlamany nadgarstek i nie moglem cwiczyc przez okolo miesiac, jednak wartosc wyciskanego przeze mnie ciezaru zbytnio sie nie zmienila(jestem pewny, ze wycisne napewno wiecej niz 63). Teraz juz wszystko wrocilo do normy. Pozdrawiam :)

PS:Dla ciekawskich:
Wzrost:169 cm
Waga 61 kg
Biceps:31 cm

PS2:Co do zlamania nadgarstka zaraz pewnie posypia sie kolejne obelgi, ze miesiac nie cwiczyl i juz 2 kg mniej. To prawda. Sami wiecie ze do pierwszej 100 na sztandze dochodzi sie niespotykanie szybko ale rownie latwo stracic czesc masy miesniowej. Jest to po prostu taki stan gdzie miesnie musza byc caly czas trenowane i nie moze byc miejsca na jakies dluzsze przerwy.

PuaPAj
23-03-08, 22:49
Ja uwazam ze sile mozna duzo latwiej sobie wyrobic od np dobrej masy miesniowej i rzezby... Wystarczy odpowiedni do tego trening na sile. Ale malo kto chyba chce wygladac jak ciezarowiec-maly knypek tylko tachajacy ze 150 kg

Orson
24-03-08, 09:21
nie jest zajebisc*e ale nie jest też źle :) ja mam 15 lat i wyciskam 80, ale jade na suplach. ćwicz dalej a bedzie dobrze. I staraj sie wykonywac cwyczenia w lezeniu, poniewaz w wieku 13/14 lat Twoj kręgosłup jeszcze sie rozwija i nie nadwyrężaj go zabardzo. pozdrawiam

Bartomello
24-03-08, 15:16
Ja uwazam ze sile mozna duzo latwiej sobie wyrobic od np dobrej masy miesniowej i rzezby... Wystarczy odpowiedni do tego trening na sile. Ale malo kto chyba chce wygladac jak ciezarowiec-maly knypek tylko tachajacy ze 150 kg
U mnie na osiedlu mieszka(jak Ty to okresliles) ciezarowiec, maly knypek ;D moge Ci dac jego zdjecia na priv;) chlop ma taka mase ze to sie w glowie nie miesci :O

karol93
24-03-08, 17:45
a ja mam 14 i zaledwie 42 kg , aż wstyd sie przyznać ;/

kornik17
24-03-08, 19:00
Wydaje mi sie ze jak na 1 gim. to b. dobry wynik. Ja mam prawie 16 lat i na ławeczce wycisne 63kg(bo tyle mam obciazen) to to wezme 5 razy a na atlasie w szkole 80kg biore 12 razy :/ troche słabo jak na 3 gim. ale co poradzic ;D

wsp18
24-03-08, 19:58
tak czytam to ni ktorzy ladnie cisną na poczatek przyszli kulturysci heh:) ja z czego pamietam pierwsze stykniecie mialem u znajomego chodzilem wtedy do podstawowki i oni wszyscy cwicza cwicza a ja taki malolal 35kg 20razy wzialem moze to nie jakis duzy wynik ale dla nich to bylo cos mowili ze ladnie :)

Bartomello
28-03-08, 21:05
Mozecie mi wierzyc lub nie,dzis wycisnalem 75 kg..... =) Filmiki beda do miesiąca

Bzdet
28-03-08, 21:39
Witam. Bartomello ja Ci wierzę. Wg mnie wiek tu sie nie liczy tylko to ile ważysz. Ja w wieku 14 lat i przy wadze 51kg podniosłem 80kg na klatęwięc trochę Ci do tego brakuje tym bardziej że ważysz ponad 10kg więcej ode mnie. I nic to wg mnie nie jest nadzwyczajnego. Tylko teraz żałuję że tak wcześnie zacząłem chodzić. Zapytaj się każdego profesionalisty czy w Twoim wieku można takie ciężary brać. Nie ćwicz na hardcore bo wyjdziesz na tym źle. Kości w wieku 13 lat nie są aż takie twarde jak u 18latka i mogą się pokrzywić wiem z doświadczenia. Ogranicz ciężary dobrze Ci radzę.

Moody
29-03-08, 11:02
Niektórzy z Was to bajko pisarze ale przecież Pudzianowski w wieku 16 lat podnosil 160kg

fantomas
29-03-08, 11:25
Niektórzy z Was to bajko pisarze ale przecież Pudzianowski w wieku 16 lat podnosil 160kg
Jasne, ale kupe koksu już zdążył zjeść.

Bzdet
29-03-08, 13:01
Moody jeśli masz na myśli mnie że ja jestem bajkopisarzem to mylisz się ;) Wg mnie wiek nie liczy się tylko to ile ważysz. Mój kolega ma 16 lat, 185cm wzrostu i wazy ponad 100kg. I wydaje i mi się że podniósł by ponad 100kg na klatę. Wiek tutaj nie ma znaczenia. Tylko to ile ćwiczysz i jaka masz masę. Ja zaczynałem od około 20kg a skończyłem na 80kg no później zdrowie nie pozwoliło ćwiczyć i chyba przez ten harcorowy trening. Poprostu nie możecie się pogodzić że w takim wieku da się podnieść tyle kg. Ja jak robiłem ostre wyciskanie z kolega, który miał 19 lat to odejmował mi tylko 10kg bo sam dawał radę jedynie 90kg. Ale wg mnie jest to głupota szaleć z takimi ciężarami w młodym wieku. I autorowi tematu radze przestać ćwiczyć zbyt mocno.

usuniety
29-03-08, 14:14
Nie rób ćwiczeń obciążających twój kręgosłup ponieważ jeszcze rośniesz.Dobrze się odżywiaj i nie trenuj mocno .Mimo to że już jesteś silny to twoje ciało jeszcze nie jest gotowe na duże przeciążenia

marcin2447
29-03-08, 16:55
nierozumie was ludzie co w tym dziwnego że chłopak w wieku 15 lat podnis 60 kg ja rok temu mając poczotek 16 lat dzwigałem u kumpla 70 kg a mój staż wtedy był jakieś max 2 miechy noi i robota na gospodarce ale tego nielicze, a i kumpel rok młodszy odemnie nic niećwicząc podniósl też 70kg i co w tym dziwnego w wieku 15 lat 60kg normalne przynajmniej u mnie we wsi.

Bartomello
29-03-08, 18:31
Bzdet dziekuje Ci za te wypowiedzi... moze zrobie tak jak mowisz, zmniejsze obciazenia. Teraz pakuje na hantlach 6 kg. Zmniejszyc gdzies tak do 4? Aaa... i zapomnialbym dodac, masz u mnie Soga :)

Bzdet
29-03-08, 19:43
Dziękuję za soga ;) Wiesz ogólnie powinieneś trochę przystopować. Podobnie jak Ty szalałem. Nie miałem nawet podstawowych wiadomości o siłowni. Podnosiłem ciężarki 5kg ponad 100razy na biceps przy czym wychodziły mi ogromne żyły, które pozostały. Możesz zostawić te 6kg ale nie rób dużo serii. Najlepiej jakbyś znalazł sobie dobrego trenera który by Cię dopilnował abyś nie zepsuł sobie zdrowia bo skutki bezmyślności są beznadziejne i raczej nie odwracalne. Mi wzrost zatrzymał się na 164cm. Nie urosłem ani 0.5cm przez ponad rok przy czym już nie chodziłem na siłownię. Mam zamiar wrócić na siłownię już w najbliższym czasie ale nie zabierać się za Hardcore. Widać że masz dobre geny i coś z Ciebie będzie w przyszłości :) Tylko ćwicz z rozsądkiem i powoli.

usuniety
29-03-08, 20:47
nierozumie was ludzie co w tym dziwnego że chłopak w wieku 15 lat podnis 60 kg ja rok temu mając poczotek 16 lat dzwigałem u kumpla 70 kg a mój staż wtedy był jakieś max 2 miechy noi i robota na gospodarce ale tego nielicze, a i kumpel rok młodszy odemnie nic niećwicząc podniósl też 70kg i co w tym dziwnego w wieku 15 lat 60kg normalne przynajmniej u mnie we wsi.
Nic w tym dziwnego .Kiedyś ludzie byli silniejsi takie kilogramy to była norma że młody chłopak był wyrobiony i ciężary go nie wzruszały. Jednak popatrz co jest teraz jak większość ludzi wygląda .Siłownia i tego typu sprawy to rzadkość.Prędzej prochy i nic nie robienie.Dlatego taki co jest ambitny odstaje jak gwóźdź do deski .Popieram cię że ta opcja może być realna

Rickey
30-03-08, 10:58
To ile masz teraz lat Bzdet?? Urosłeś co czy dalej stoisz?? Ile lat miałeś jak zaczynałeś ćwiczyć?? Ile ćwiczyłeś? Jakie osiągi??
Pozdro!!

Bzdet
30-03-08, 14:06
Kiedy zaczynałem miałem 14lat ważyłem jakieś 48kg i miałem wzrostu 164cm. Chodziłem ponad pół roku ćwicząc hardcore. Na klatę mój rekord to 80kg, na nogi niestety nie wiem jak to ćwiczenie się nazywało ale siadało się i nogami odpychało ciężary to brałem 130kg w serii po 15 przez co prawdopodobnie nogi mi się skrzywiły. Pompki na rozgrzewkę robiłem z 70.Mój rekord to 100. Martwego ciągu nie robiłem ponieważ wiedziałem że od niego wzrost się zatrzymuje ale to na nic sie nie sprzydało... Reszta ćwiczeń to obwodowe. Dość szybko urosłem w sylwetkę bo kolesie na siłowni myśleli że ja mam co najmniej 18 lat a nie 14. Ćwiczyłem na sucho bez diety i żadnych odżywek. Moje wymiary po zakończeniu ćwiczeń to biceps 31cm, klata 91cm, Uda 53cm czyli w wieku już 14.5lat. Teraz mam 16. Wzrost taki jak poprzednio nic nie urosłem. Nie chodzę na siłownie od ponad roku. Dodam jeszcze że przez jakiś dłuższy czas plecy mnie okropnie bolały. Chyba to jednak wina siłowni bo raczej ćwiczeń poza nią z takimi ciężarami sie nie spotykałem.

Bartomello
31-03-08, 21:15
hmm... ja mam w bicepsie rowniez 31 cm i ostatnio tez mnie zaczely plecy bolec... :(

Bartomello
21-04-08, 19:07
http://pl.youtube.com/watch?v=p3YW-XM176g
10 razy 80 kg na atlasie ;P