PDA

Zobacz pełną wersję : Trening nieobciążający kręgosłupa



AleCham
28-05-06, 18:47
Witam.
Jakieś dwa lata temu lubiłem sobie zrobić serie brzuszków, pompek i miałem nawet ciężarki, aż pewnego razu znajomy mi powiedział, że to obciąża kręgosłup i w okresie dojrzewania trening może mi przeszkadzać we wzroscie. Mam 15 lat i mój wzrost mnie nie satysfakcjonuje (170 cm), oczywiscie nie bede pytal jak urosnąć, chce tylko wiedzieć jak mogę trenować i jaką część ciała, żeby nie przeszkadzać wzrostowi. Chodzi oczywiście o treningi takie jak pompki, brzuszki i z użyciem ciężarków. Jeśli w ogóle są ćwiczenia nie obciążające kręgosłupa ? Proszę o pomoc

Dj AiS
28-05-06, 18:54
wszystkie cwiczenia w jakis sposob obciazaja kregoslup....jedne mnie drugie bardziej. mysle ze nie masz co sie przejomowac....jezeli bedzie wykonywal cwiczenia poprawnie technicznie i nie szalal z ciezarem to wg mnie nie masz sie czego obawiac.

sławo
28-05-06, 20:03
takie ćwiczenia jak pompki czy brzuszki nawet z ciężarem nie zahamuja wzrostu

ćwiczenia które mogą zastopować wzrost to przysiady martwy ciąg wyciskanie na barki itp
i nie tyle ćwiczenia co za duży ciężar nakładany na gryf

Jose
28-05-06, 20:34
ale w wieku 15 lat to i tak urosniesz tyle ile masz urosnac teraz wszystko juz zalezy od genetyki ile jeszcze w gore pojdziesz...
no chyba ze bys zaczal uprawiac np trojboj silowy i zakladal wielkie ciezary ale tak to nie ma obaw ...

degustator
28-05-06, 23:07
to jaka jest granica wiekowa zeby zaczac cwiczyc???

sławo
29-05-06, 09:29
16 lat to dobry wiek

AleCham
30-05-06, 01:01
to teraz będzie śmiech na sali jeśli miałem takie obawy, a wam powiem, że nie zamierzam się zagłębiać w kulturystyce i będe trenował z ciężarkami 5kilowymi (maks. 10) i raczej nie zmienie tego wagi.
No to fajnie, utrzymam chociaż dobrą forme i coś tam sobie wyrzeźbie, dzięki za pomoc !

sławo
30-05-06, 09:11
nigdy nie mów nigdy
może się zapalisz do tego sportu i może w zaniedługim czasie zmienisz wagę tych ciężarków
sport ten wciąga w miarę polepszających sie wyników

degustator
30-05-06, 17:51
jeszcze ja kna poczatku wszystko leci bardzo szybko to wciaga jak choleraaa: D