PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysłs na siebie-co myślicie?



maku9
18-11-07, 13:16
Witam wszystkich, otóż sprawa wyglada tak. Mam 166cm 70-72kg, 18lat dosyć sporo zbędnego tłuszczu. Kiedyś troche cwiczyłem ale miałem długa przerwe. Chciałbym wszystko zacząc od pocztaku i na poważnie wziać sie za siebie. Czytałem forum i wybrałem na poczatek to:

Ogólne zasady ACT:
-trenujemy najlepiej trzy razy w tygodniu co dugi dzieĂ�ą (np pon, śr, pt)
-przed treningiem oczywiście 10-15 minutowa rozgrzewka
-czas: w zalezoności od liczby obwodów
-wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane w dość szybkim tempie-12-15 powturzeĂ�ą

I)Przykładowy trening:

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).

No i mam pytanie, rozgrzewka to moze byc np 30minut biegania czy moze coś innego? Zależało by mi również na ogólnych poradach dotyczących żywienia co jesc czego nie... Do tego w dni nie treningowe czyli np wtorek i czwartek planuje zapisać sie na basen + jesli dam rade a6w, nie wiem czy to nie za ambitne plany?? Prosze o wszelkiego roadzaju wskazówki które mogłby mi pomóc, bede bardzo wdzieczny

paczko
18-11-07, 13:55
Jeżeli to początek, to uważam, że 30 minut biegania jako rozgrzewka to zły pomysł, bo się zmęczysz przed treningiem. Poza tym aeroby lepiej robić na koniec treningu.

Deathbreaker
18-11-07, 14:03
Witam wszystkich, otóż sprawa wyglada tak. Mam 166cm 70-72kg, 18lat dosyć sporo zbędnego tłuszczu. Kiedyś troche cwiczyłem ale miałem długa przerwe. Chciałbym wszystko zacząc od pocztaku i na poważnie wziać sie za siebie. Czytałem forum i wybrałem na poczatek to:

Ogólne zasady ACT:
-trenujemy najlepiej trzy razy w tygodniu co dugi dzieĂ�ą (np pon, śr, pt)
-przed treningiem oczywiście 10-15 minutowa rozgrzewka
-czas: w zalezoności od liczby obwodów
-wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane w dość szybkim tempie-12-15 powturzeĂ�ą

I)Przykładowy trening:

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).

No i mam pytanie, rozgrzewka to moze byc np 30minut biegania czy moze coś innego? Zależało by mi również na ogólnych poradach dotyczących żywienia co jesc czego nie... Do tego w dni nie treningowe czyli np wtorek i czwartek planuje zapisać sie na basen + jesli dam rade a6w, nie wiem czy to nie za ambitne plany?? Prosze o wszelkiego roadzaju wskazówki które mogłby mi pomóc, bede bardzo wdzieczny
Więc jeśli robisz rozgrzewkę to musisz rozgrzać wszystko , więc samo bieganie jak dla mnie odpada... No więc staraj się nie spożywać węglowodanów w wieczornych porach (wogóle staraj się je ograniczać) , nie jedz ''śmietnikowego żarcia'' np.chipsy , batoniki etc. i nie jedz po godzinie 18 (no jeszcze zależy o której chodzisz spać:) No i chodzenie na basen to dobry pomysł , dorzuć też codzienne 30 minutowe aeroby.

Punisher
18-11-07, 15:14
Rozgrzewasz te mięśnie, które będziesz ćwiczył. Zaczynasz zawsze od góry a nie np od nóg. Najpierw bez ciężarów jakieś wymachy skłony itp w zależności co ćwiczysz. Potem wchodzisz na ciężary, ale nie duże. I robisz pełno ruchów mające na celu rozgrzać mięśnie, stawy. Tyle serii aż poczujesz się rozgrzany.

Białas
18-11-07, 15:31
[..]nie jedz po godzinie 18

Co to za głupota? Powinno się właśnie jeść przed samym spaniem, byle nie węgle, a dużo białka.

Deathbreaker
18-11-07, 15:48
Co to za głupota? Powinno się właśnie jeść przed samym spaniem, byle nie węgle, a dużo białka.
No niekoniecznie. Powinno się jeść 2 godziny przed spaniem.A powiedz mi co ma dać posiłek zjedzony od razu przed pójściem spać ?

Białas
18-11-07, 15:54
A powiedz mi co ma dać posiłek zjedzony od razu przed pójściem spać ?

Ma dostarczyć zapas białka na noc, bo przecież nikt nie będzie wstawał w środku nocy żeby żarcie sobie zrobić.

Riddick
18-11-07, 16:46
Jeśli robi sie mase to mozna jesć nawet w srodku nocy!!

Punisher
18-11-07, 22:41
Jeśli robi sie mase to mozna jesć nawet w srodku nocy!!
Ale on nie robi raczej masy.

Deathbreaker
19-11-07, 08:20
Jeśli robi sie mase to mozna jesć nawet w srodku nocy!!
Ale w tym problem ,że on masy nie robi ;)