PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy;)



Faranns
17-11-07, 19:09
Siemka! Jestem tu nowy.
Mam problem jak duużo innych ludzi a mianowicie chodzi mi o masę.
Mam 15 lat, wzrost: 181cm, waga: 60kg i moje pytanie:
Jak nadrobić masę, ale tak żeby poszło wszystko w masę mięśniową.
Niestety heh jestem synem leśniczego:P i mieszkamy w takiej duużej leśniczówce:P heh więc nie mam zbyt dobrego dostępu do siłowni :(:(
W domu robię wieczorami brzuszki po 2x 200 i pompki jakieś 60... heh wiem leszcz ze mnie... jem dużo ryżu płatki owsiane i dużo rzeczy co ma białko i węglowodany... możecie mi poradzić co zrobić aby przybrać na masie?? i jakie ćwiczenia wykonywać?? takie w domuu... ćwiczę od niedawna;)
Za każde słowa krytyki oraz słowa które mi pomogą z góry dziękuje!
Pozdrawiam!!:)

milo90
17-11-07, 19:27
ja jak robie mase, to czy chciał czy nie chciał zawsze troche tłuszczyku sie dostanie, to jest nieuniknione. ale nie jest problem spalis to co sie nazbierało. NIe wiem jak u ciebie jest z kasą, ale jezeli mozesz to kup sobie ze dwa hantle na początek, i troche obciązenia które z czsem mozesz sobie dokupywac. ja napoczątku tez nie miałem dostepu do siłki. jak myslisz co zrobiłem?? kupiłem hantle i cwiczyłem, nawet ławeczke sobie zrobiłem z 2 pustaków i mocnej deski. z czasem mozesz cobie kupic dobrą ławczke i gryf. warto tez jest zaopatrzyc sie w gryf łamany.

milo90
17-11-07, 19:29
poczytaj jeszcze zakładkie dieta, chociaz z tego co napisałeś to widze ze sie troche na tym znasz. Jednak do masy musisz spozywac wiecej wegli i tłuszczów (najlepiej roślinnych). jedzenie rozłóż na szesc posiłków dziennie co ok 2 godziny. na noc mozesz jesc produkty białkowe. mozesz równiez zaopatrzyc sie w gajnera

Deathbreaker
17-11-07, 19:46
Siemka! Jestem tu nowy.
Mam problem jak duużo innych ludzi a mianowicie chodzi mi o masę.
Mam 15 lat, wzrost: 181cm, waga: 60kg i moje pytanie:
Jak nadrobić masę, ale tak żeby poszło wszystko w masę mięśniową.
Niestety heh jestem synem leśniczego:P i mieszkamy w takiej duużej leśniczówce:P heh więc nie mam zbyt dobrego dostępu do siłowni :(:(
W domu robię wieczorami brzuszki po 2x 200 i pompki jakieś 60... heh wiem leszcz ze mnie... jem dużo ryżu płatki owsiane i dużo rzeczy co ma białko i węglowodany... możecie mi poradzić co zrobić aby przybrać na masie?? i jakie ćwiczenia wykonywać?? takie w domuu... ćwiczę od niedawna;)
Za każde słowa krytyki oraz słowa które mi pomogą z góry dziękuje!
Pozdrawiam!!:)
No więc jeśli chcesz przybrać na masie (mięśniowej , ale tłuszczu też Ci trochę przybędzie - to nieuniknione , ale można go spalać) to kup sobie gainera , ułóż sobie dietę na masę (dodatni bilans kaloryczny) ,no i ćwicz sobie te brzuszki , pompki , możesz się zaopatrzyć w drążek rozporowy (mniej więcej 20 PLN na allegro) no i kup sobie jakieś hantle najlepiej z regulowanym obciążeniem (obciążniki na gryfach) abyś mógł regulować ciężar , w późniejszym czasie możesz zaopatrzyć się w gryf i ławeczkę (ja ławeczki nie mam ale ćwiczę na podłodze. Nie mam jakichś tam dobrych warunków do ćwiczeń ale daję radę

Faranns
17-11-07, 19:58
wiem, wiem tłuszczyk to na początku chyba podstawa :P heh a czy bez tego gainera(w ogóle zdrowe to bo jeszcze o tym nie słyszałem...) by sie obeszło?? bo cieniutko u mnie z kasą ... hehe aa w hantle właśnie mam zamiar się zaopatrzyć... a szóstka Weidera też jest dobra?? aha i tak żeby moja waga była proporcjonalna do wzrostu ile muszę mieć?? 181cm-60kg narazie mam tyle;/to do 70 mam dojechać??bo i tak ostatnio przybrałem jakieś 5kg... bo się przestraszyłem swoją wagą i postanowiłem coś z tym zrobić!

Deathbreaker
17-11-07, 20:07
wiem, wiem tłuszczyk to na początku chyba podstawa :P heh a czy bez tego gainera(w ogóle zdrowe to bo jeszcze o tym nie słyszałem...) by sie obeszło?? bo cieniutko u mnie z kasą ... hehe aa w hantle właśnie mam zamiar się zaopatrzyć... a szóstka Weidera też jest dobra?? aha i tak żeby moja waga była proporcjonalna do wzrostu ile muszę mieć?? 181cm-60kg narazie mam tyle;/to do 70 mam dojechać??bo i tak ostatnio przybrałem jakieś 5kg... bo się przestraszyłem swoją wagą i postanowiłem coś z tym zrobić!
No bez Gainera się obejdzie,ale będzie trochę trudniej , ale spokojnie - dasz radę.Tak to jest zdrowe - Gainer to zastępczy posiłek (w płynnej formie - proszek który rozpuszczasz w mleku lub wodzie ) stosowany gdy ktoś chce nabrać masy lub nie ma czasu po prostu przyrządzić sobie jedzenia ;) Tak 6 Weidera to bardzo dobre ćwiczenie, ale też nie należy do najłatwiejszych(poczytaj w dziale ''trening'' tam są wyczerpujące informacje na interesujący Cię temat:) No dojedź do 70 kg , nawet możesz do 75 kg z powodzeniem.

Korzon
17-11-07, 20:12
No bez Gainera się obejdzie,ale będzie trochę trudniej , ale spokojnie - dasz radę.Tak to jest zdrowe - Gainer to zastępczy posiłek (w płynnej formie - proszek który rozpuszczasz w mleku lub wodzie )

Nie przesadzaj, że gainery to samo zdrowie, wiadomo nie szkodzą jakoś strasznie, ale na pewno zawierają dużo chemii.

Faranns
17-11-07, 20:17
ok postaram się więcej spożywać pokarmów które zawierają białko i węglowodany, będę ćwiczyć z hantlami(w niedalekiej przyszłości;))i sprobuje dojechać najpierw do 70;) hehe bo i tak dużo czasu to zajmie... no i brzuszki oraz pompki i szóstka.... heh a mleko w proszku ponoć jest dobre czy to prawda? i z czym je można spożywać bo słyszałem ze można je dodawać do zwykłego mleka bo z gainera raczej nie chce korzystać . a w szkole co mam spożywać jakieś batoniki czy co...?? i jakie najlepiej sobie śniadanko robić do szkoły.

Dzięki za fatygę i dobre rady :)

Deathbreaker
17-11-07, 20:18
Nie przesadzaj, że gainery to samo zdrowie, wiadomo nie szkodzą jakoś strasznie, ale na pewno zawierają dużo chemii.
To ja spytam tak... Co w dzisiejszych czasach nie zawiera chemii ? Owoce są pryskane , w chlebie są spulchniacze i polepszacze , nawet guma do żucia zawiera barwnik (np.E171 - który jest chemiczny) ... A z tymi gainerami nie jest wcale tak źle ;)

Korzon
17-11-07, 20:26
No wiadomo że nie są szkodliwe jak np. papierosy, ale nie mów że są zdrowe, wiesz zdrowiej chyba zjeść normalny posiłek z takich produktów jak twaróg, chleb pełnoziarnisty, warzywa, owoce niż wypić gainera

Deathbreaker
17-11-07, 20:27
ok postaram się więcej spożywać pokarmów które zawierają białko i węglowodany, będę ćwiczyć z hantlami(w niedalekiej przyszłości;))i sprobuje dojechać najpierw do 70;) hehe bo i tak dużo czasu to zajmie... no i brzuszki oraz pompki i szóstka.... heh a mleko w proszku ponoć jest dobre czy to prawda? i z czym je można spożywać bo słyszałem ze można je dodawać do zwykłego mleka bo z gainera raczej nie chce korzystać . a w szkole co mam spożywać jakieś batoniki czy co...?? i jakie najlepiej sobie śniadanko robić do szkoły.

Dzięki za fatygę i dobre rady :)]
Chcesz brzuszki , pomki i szóstkę powiadasz... Nie dasz rady robić brzuszków i szóstki , możesz robić pompki i 6W - nie ma się co katować robiąc brzuszki i 6Weidera (zbyt duże obciążenie dla mięśni brzucha). Mleko w proszku nie jest wcale aż takie dobre , ogólnie np. ja dużo mleka nie spożywam (bo tylko około 1 litr dziennie).Mleko zawiera laktozę a laktoza to cukier mleczny.No jak gainera nie chcesz to nie - ja tylko zaproponowałem ;) Broń Boże nie spożywaj żadnych batoników... Do szkoły to ja sobie robię kanapki z tuńczykiem(z puszki) do tego jakieś warzywo no a zapijam to wszystko koktajlem (mleko,banan i trochę rodzynków razem ze sobą zmiksowanych w mikserze) No więc kanapki do szkoły to z ciemnego chleba najlepiej z twarogiem , tuńczykiem no i z wędliną też możesz sobie zrobić.

Deathbreaker
17-11-07, 20:29
No wiadomo że nie są szkodliwe jak np. papierosy, ale nie mów że są zdrowe, wiesz zdrowiej chyba zjeść normalny posiłek z takich produktów jak twaróg, chleb pełnoziarnisty, warzywa, owoce niż wypić gainera
No zgadzam się z Tobą kolego ;) Ale ja nie mówiłem wcale ,że gainery są zdrowe , ale aż tak bardzo niezdrowe to też nie są:P Ogólnie gainera to tylko od czasu do czasu jak nie ma czasu sobie czegoś konkretnego do jedzenia zrobić ;)

Faranns
17-11-07, 20:37
ok to szóstka i pompki;) heh a do szkoły postaram się robić coś podobnego jak ty;) a żadnych suplementów nie chcę brać bo trzeba najpierw troszkę poćwiczyć zanim się je zabierze... a więc trzymajcie kciuki;P hehe i jak macie jakieś rady to byłbym wdzięczny gdybyście ja napisali!

Dzięki i Pozdrawiam!!

Korzon
17-11-07, 20:40
Widzę, że nie znajdziemy konsensusu, więc kończmy tego offtopa

Deathbreaker
17-11-07, 20:52
ok to szóstka i pompki;) heh a do szkoły postaram się robić coś podobnego jak ty;) a żadnych suplementów nie chcę brać bo trzeba najpierw troszkę poćwiczyć zanim się je zabierze... a więc trzymajcie kciuki;P hehe i jak macie jakieś rady to byłbym wdzięczny gdybyście ja napisali!

Dzięki i Pozdrawiam!!
No zgadza się , ja też nie biorę żadnych supli (wcale). ćwiczę na sucho i chcę wycisnąć ile sie da a potem dopiero odżywki.

Lukasz_L
17-11-07, 21:32
Jesli chodzi o prawidlowa wage to oblicza sie w ten sposób:

waga/wzrost²

Jesli Ci wyjdzie pomiedzy 18.5 a 22,5 (moge sie mylic, jak cos to poprawcie) to znaczy, ze masz normalna wage :)

Deathbreaker
17-11-07, 21:40
Jesli chodzi o prawidlowa wage to oblicza sie w ten sposób:

waga/wzrost²

Jesli Ci wyjdzie pomiedzy 18.5 a 22,5 (moge sie mylic, jak cos to poprawcie) to znaczy, ze masz normalna wage :)
Polecam odwiedzenie tej stronki - http://dieta-metaboliczna.com/1tabel.htm ;) Podaję się wagę i wzrost i wszystko nam wyskakuje ;D

Korzon
17-11-07, 21:44
A tu macie temat z forum, tam są rożne kalkulatory nie tylko BMI:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6792

Deathbreaker
17-11-07, 21:46
A tu macie temat z forum, tam są rożne kalkulatory nie tylko BMI:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6792
Widziałem już tą stronkę - bardzo przydatna jest.

Białas
18-11-07, 15:51
ja ławeczki nie mam ale ćwiczę na podłodze

Od razu przepraszam za offtop, ale ciekawi mnie jak można ćwiczyć na podłodze, jak na płaskim nie da się opuścić łokci poniżej linii barków?
Po to stworzono ławeczkę. Już lepiej ćwiczyć jak to już ktoś napisał pustaki + deska + kocyk, a chwytacz na gryf zrobić sobie z jakiś zwykłych haków wkręconych do ściany.

Deathbreaker
18-11-07, 15:56
Od razu przepraszam za offtop, ale ciekawi mnie jak można ćwiczyć na podłodze, jak na płaskim nie da się opuścić łokci poniżej linii barków?
Po to stworzono ławeczkę. Już lepiej ćwiczyć jak to już ktoś napisał pustaki + deska + kocyk, a chwytacz na gryf zrobić sobie z jakiś zwykłych haków wkręconych do ściany.
Ten jak zwykle złośliwy ;) No nie da się , ale pomyślę nad zrobieniem mini siłki w altance na działce ;D