PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o rade



GhosT
14-11-07, 21:53
Witam...Mam pewien problem..Właściwie nie tyczy się to mnie ale mojego przyjaciela...Ma on 14 lat, jest wysoki (ok 175cm) i dobrze zbudowany (z tego co wiem bierze na klatę na atlasie 80 kg)...Z tego co wiem ćwiczy około 1,5 roku ale bez żadnego pojęcia o treningu (robi powiedzmy serie pompek po 50 powtórzeń, albo tyleż na noc...A ja trenując według planu po 1,5 miesiąca go doganiam w osiągach)

Teraz do rzeczy...Ostatnio strzeliło mu do głowy, aby napchać sie kreatyną....Nie wydaje mi się to za dobrym pomysłem i chce go odwieść od tej myśli...Tylko sam do końca nie wiem jak...Co mogę mu powiedzieć aby nie zaczął brać krety??Sam już nie wiem a on jest taki uparty...Wiem że nie powinno się brać w tak młodym wieku ale nie idzie mu tego wytłumaczyć...Może wy i pomożecie...HELP

Active1987
14-11-07, 22:02
Powiedz mu,że kreatyna zachamuje jego dalszy rozwój siłowy i masowy,który bedzie pozniej coraz cięzej zdobywać.Jesli nie ma pojęcia o treningu to niech ułozy mu instruktor na siłowni,a jesli chodzi na swoja to jako jego kumpel wyszukaj mu jakis plan na tym forum.Jesli koleś sie uparł,że chce cos brac,bo ma taką wkretke i jest podjarany na maxa to powiedz mu,aby zakupił sobie jak juz Mass XXL 4.8kg.Jednak moim zdaniem jest on za młody na suplemantacje,ale co zrobic reklamy robią swoje:P....
Pozdro

GhosT
14-11-07, 22:15
Ehh...Postaram sie wytlumaczyc to jakos mu jeszcze raz...Ale nie ukrywam ze bedzie ciezko ;/...No nic dzieki bardzo :) Sog dal ciebie :P

kox
14-11-07, 22:20
ja jak mialem 14 lat wziolem mono olimp:( nie polecam niech kupi sobie witaminy i sie zdrowo odzywia.. pozdro

GhosT
14-11-07, 22:56
A te witaminy to tez jakies ,,sportowe"(chemiczne) czy może jakieś inne?Bo szczerze mówiać nie mam o tym zielonego pojęcia ;D

Punisher
14-11-07, 23:01
Normalne witaminki z apteki czy sklepu. Wszystkie są chemiczne w tabletach, kapsach itp.