PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mam szanse nauczyc sie samoobrony?



starykot
27-05-06, 23:26
Siema mam taki problem:

Otóż chcial bym sie nauczyc jakiejs samoobrony \, moze sztuki walki bo troche glupio nie umieć sie obronic :lol: i jest problem, otóż kiedyś byłem w jakiejś tem poradni dla dyslektyków i powiedziano mi ze mam słaby refleks :???: czy to nie bedzie mi czasami przeszkadzać? Bo sam to widze ze mam bardzo wolne odruchy :oops: .

Prosze o pomoc. Dziekuje z góry :grin: .

degustator
27-05-06, 23:34
kup sobie gnata :D i chodz z klamka :D

starykot
28-05-06, 10:15
Jeszcze rok i 2 miesiace :mrgreen: . Klama to nie jest zły pomysł, ale co w szkole będe przed innymi wymachwiał klamą :razz: ??. Nie bardzo, wolał bym walke na pięści niż straszyć kogoś srutówką :o .

degustator
28-05-06, 14:55
ja mam ochote zapisac sie na kickboxing
:d

Yoshi
01-06-06, 11:45
hmm moze BJJ nie byłoby takie złe ?? :wink:

degustator
01-06-06, 13:21
samoobrony najlepiej nauczy cie lepper :D

rocky_balboa
15-07-06, 21:20
Mylse ze mozesz, mało kto się rodzi z refleksem jak chuck norris.
W sztukach walki są rowniez cwiczenia ogólno-rozwojowe, ja tam troche sie nawet nauczylem refleksu i troche szybszych ruchów.

johny
04-05-07, 19:04
hmmm ja chodzilem juz na karate,tekwondo (czy jak to sie tam pisze) a tyeraz na samoobrone i musze powiedziec ze to jest najlepszy system walki,nie uzywasz sily ani refleksu,liczy sie technika i opanowanie,(u mnie w grupie cwiczy gosciu co ma ponad 60 a widzilame na wlasne oczy jak nie jednego koksa napierdo***)

Prezydent_1c
08-05-07, 15:15
Ja polecam vale tudo (MMA).

HuGsoN
03-09-07, 20:40
Co chłopakowi polecacie ??? MMA ??? Jak ma słaby refleks to coś łatwiejszego, żeby się nie martwił, że nie wychodzi.

Ja Ci polecam Policyjne Ju- Jitsu.

rashido
14-10-07, 08:22
moze was to rozsmieszy ale :P jesli chcesz miec refleks ze lapiesz lecace piesci przeciwnika to zapsiz sie na szermierke tma cwiczysz refleks i wladanie szpada wiem bo chodzilem za w 5 klasie podstawowki;]
no a jak ktos cie zaatakuje to patyka w dlon i za ojczyzne xD

HuGsoN
14-10-07, 12:53
lol?!

NIKOLIS 168
26-10-07, 16:51
chłopie zapisz sie na box lub na kicka obydwie sztuki walki są dobre a nie sa takie trudne a efektywne

Prezydent_1c
27-10-07, 11:20
No moim zdaniem albo box +siłownia albo przy solówkach najlepsze jest BJJ.
PS. oczywiście jeżeli nie MMA :P

Alkalyn
27-10-07, 11:56
zalezy czy masz na mysli walke z jednym czy kilkoma przeciwnikami... jesli z jednym to w zupelnosci wystarczy Ci ju-jitsu, moze byc tez BJJ, po okolo kilku sekundach walki czesto przechodzi sie do zwarcia. Jesli masz trche sily i techniki wyniesionej z ju-jitsu to powalisz go na ziemie, a wtedy parter nalezy do Ciebie:)
ja cwiczylem 7 lat judo i troche mma i musze przyznac ze judo bardzo sie przydaje na ulicy. zamiast kopac goscia w morde az mu czaszka peknie (co prowadzi do zamkniecia w wiezieniu), zalkadasz mu taka dzwignie ze sra z bolu i w najgorszym przypadku mu lamiesz gnaty a nie bijesz do nieprzytomnosci:) mialem wiele takich sytuacji i wiekszosci poprostu odpuszczali z textem "ok wytgrales, tylko mnie pusc" pozdrawiam i zachecam do uczeszczania na teningi judo, ju-jitsu:)
walka z kilkoma przeciwnikami...ciezka sprawa. w takich przypadkach przydaja sie sprzety. Zachecam do mniej radykalnych sposobow niz gnat. Moze poprostu KUTBOTAN. Informacje o tym niepozornym sprzeciku znajdziesz na http://bb.suple.net/sterydy/a/11805/kubotan_czyli_quotlamacz_kosci_quot

pozdrawiam:)

moro
01-11-07, 19:16
Polecam ci judo, sambo, bądź bjj. Moim zdaniem, wszystko można jeśli sie chce. Na wymienionych wyżej martial arts gwarantuje ci, że nabierzesz refleksu i zwinnośći. Oczywiście wszystko to żależy od twojego nastawienia psychicznego. Jeśli posiadasz możliwość trenowania w swoim mieście boksu, kickboxingu, muay thai, tkd. To poprostu miód. Potrenuj, doświadcz czegoś nowego. W dzisiejszych czasach naprawde nie ma lepszego połączenia od parteru + stójki. Jeśli już będziesz miał dobre wyczucie czasu, poczucie odpowiedniego dystansu, oraz zachowany spokój umysłu i ciała. Możesz sprobować swoich sił w MMA. Bądź możesz od teraz zacząć treningi aMMA (amatorskiego MMA), aczkolwiek nie polecam, jeśli masz słaby refleks ;)