PDA

Zobacz pełną wersję : Mała ocena



GhosT
11-11-07, 23:34
Witam :) Mam prośbę...Mianowicie chodzi mi o waszą ocenę...
Nazywam się Bartek i mam 15 lat ...Ćwiczenia zacząłem od niedawna może gdzieś koło 1,5 miesiąca temu...Większość tematów początkujących brzmi ,,Ehh nie mogę zauważyć efektów moich treningów" czy coś w tym stylu...Ja mam mianowicie inna sprawę...Wiem że zabrzmi to nieco dziwnie ale ja mam nieco inną sytuację...Mianowicie Gdy zaczynałem treningi brałem może na klatę max ok 40 kg....Postanowiłem poćwiczyć trochę...Zacząłem szukać informacji w necie jak ćwiczyć, jaką dietę stosować itp...Dziś biorę 65 kg spokojnie a nie dużo brakuje mi do 72,5 kg....Chodzimy na siłownie co tydzień z kumplami i za każdym razem od 3 tyg biorę coraz to większy ciężar (+7,5kg)..Moim ,,problemem" jest to, iż mam nieco inny styl trenowania...Ćwiczę codziennie, robie pompki, około 60-100 dziennie w seriach po 10-12 powtórzeń...Co do diety to jem w miarę normalnie jak inni ludzie...Rano chleb z czymś (serek topiony, ser żółty, wędlina itd), potem obiad (jem to co mama ugotuje :D), no a potem kolacja....Jeśli robie ją sobie sam to staram się jeść ryby albo coś co powinno się jeść trenując a jak nie to jem to co jest ...Pomimo tego, że trenuje w strasznie dziwny sposób widzę duże efekty tego co robie :) Mam na myśli wzrost mięśni, siły a także rzeźby...Trochę mnie to dziwi dlaczego idzie mi tak dobrze z tym treningiem ....Sam nie wiem czy popełniam jakiś błąd....Np przez ostatnie 10-14 dni masa zwiększyła mi się o 3 kg, a wątpię abym zgrubł..To raczej przyrost mięśni...Wiem że to co tu napisałem może jest trochę dziwne ale proszę Was abyście ocenili co sądzicie o takiej sytuacji...Z góry dzięki

Ps.Sorka za trochę chaotyczny styl wypowiedzi ale jestem już troche styrany a już jest późno ^^

tom
12-11-07, 00:27
Chodzimy na siłownie co tydzień /ZE CO?.Pomimo tego, że trenuje w strasznie dziwny sposób widzę duże efekty tego co robie /TO NORMALNE NA POCZATKU:) Mam na myśli wzrost mięśni, siły a także rzeźby.../WSZYSTKO NA RAZ?Np przez ostatnie 10-14 dni masa zwiększyła mi się o 3 kg, a wątpię abym zgrubł..To raczej przyrost mięśni.../A MOZE UROSLES?GENETYKA MOZE BEDZISZ LEPSZY OD ARNIEGO KTO WIE...:)


pozdro

MaXior
12-11-07, 00:51
powiem tak nie przyzwyczajaj sie do takich przyrstów...:) kazdy to przeszedl:Dnapewno cwiczysz tylko klate;P

GhosT
12-11-07, 08:57
No cóż :) Dzięki za info :D Nie ćwiczę cały czas na klatę wbrew pozorom :P
Staram się ćwiczyć wszystkie mięśnie w miarę równomiernie...Dobra to nic...Dzięki za tak szybkom pomoc... Pozdro

Robalo
12-11-07, 10:07
Ale ty ćwiczysz raz w tygodniu czy 3 razy w tygodniu ? bo nie zrozumiałem :P a co do tych przyrostów to w sumie to raczej normalne przez jakiś czas jeszcze zobaczysz szybkie efekty u mnie przez pierwszy miesiac jak zaczynałem było to ponad 1,5 cm w kablu wiec na miesiac to git :D :P

Seweryn11
12-11-07, 12:29
Ciwicz dalej robisz wszystko w porządku tylko no właśnie jeśli ciwiczysz 1 raz w tygodniu (co wądpie bo piszesz że się rozwijasz) to postaraj się chodzić 4 razy w tygodniu a tak jest bajer=)

Street Fighter
12-11-07, 16:47
Na początku zawsze tak jest , nie podniecaj sie bo jak przestanie ci iść to sie załamiesz i skończysz z treningiem ;P pozdr0

GhosT
12-11-07, 20:48
Mała poprawka :P ...Dla tych co niezrozumieli :D Ćwicze raz w tygodniu na siłce, ale codziennie wale po 60-100 pompek w domku po 10-12 w serii...Także cwicze normalnie prawie na codzien...I tu pojawia sie jedno pytanko...Przy takim treningu jak czesto robic przerwe i na jak dlugo??(chodzi mi oczywiscie o przewy w dniach)

MaXior
12-11-07, 22:53
napisz jaki to trenig...moze rozpsiz najlepiej caly tydzien jak wyglada...(chodzi mi o trening na silce i w domu)i bedzie wszytko jasne...

GhosT
12-11-07, 23:03
Hmmm...NIech pomysle...Nie mam zbytno sprecyzowanego planu...Ale przykmijmy ze robie na codzien cos takiego:
Pompki 4 serie pompek po 10 (normalny rozstaw rak), 2 serie po 10 na kościach(wąski rozstaw) i w zaleznosci 2-4 serii po 10 (szeroki rozstaw)...
Praktycznie za kazdym razem nogi mam na wysoksci ok 30-40 cm (taka mala podpurka)...Staram sie hamowac i nie robic pompek codziennie, ale na szczescie mam taki zapal do pracy po tych wynikach jakie osiagam ze ciezko sie oprzec pokusie :D...Tak jak mowie...Srednia dieta i systematyczny, nieco chaotyczny trening....Ale sa rezultaty i duuuzy zapal do pracy ^^

milosc309
16-11-07, 19:33
Troche to wszystko chyba sobie podkolorowałeś :)

GhosT
16-11-07, 19:40
Bo ja wiem ;P ...Tak mi się wydaje...Teraz już poczytałem trochę i MaXior mi wytłumaczył parę spraw :D I wiem jakie popełniałem błędy i staram się ich już nie popełniać :)

milosc309
16-11-07, 19:43
Bo ja wiem ;P ...Tak mi się wydaje...Teraz już poczytałem trochę i MaXior mi wytłumaczył parę spraw :D I wiem jakie popełniałem błędy i staram się ich już nie popełniać :)

lol:neutral: jakie błędy ? przyszłeś się żalić że zaszybko rośnie Ci siła masa i rzeźba ? zastanawia mnie tylko że to wszystko naraz rośnie itp...ehh szkoda gadać. Poza tym mówisz że ćwiczysz 1,5 miesiąca i mówisz że siła Ci rośnie po około 7KG na 3tygodnie przy podnoszeniu czegoś tam hmmm
czyli dwa razy miałeś taki przyrost ? to moze tylko się rozruszałeś i dlatego...

Nie chce uchodzić za specjaliste, ale to co ty piszesz jest dla mnie zlekka przechwalaniem się

Korzon
16-11-07, 19:45
A zresztą piszesz że rozwijasz każdą grupę mięśni. Czym pompkami?? Klata i triceps tylko :p A jak idziesz raz na siłownie to co plecy, biceps barki, nogi, brzuch??

GhosT
16-11-07, 20:01
Hantelki zamówione ;P...A na siłke to do kumpla będe chodził bo własnie robi :P A to nie przechwalanie się tylko rodzaj zapytania cyzy to normalne :P