PDA

Zobacz pełną wersję : Ostry trening na mase



olek
11-11-07, 17:48
Witam Mam 14 lat 167 wzrostu i waże ok. 65kg Chciałbym w dość szybkim czasie przypakować na klatkę, bo niedługo wyjeżdżam i przez jakis czas nie bede mógł cwiczyc. Słyszałem, że jest coś takiego,że przez pewien okres bardzo ostro się ćwiczy a potem jakis czas odpoczywa i przez okres odpoczynku mięśnie się regenerują i rosną. Czy taki trening byłby dobry, proszę jakis przyklad takiego treningu na mase.

nowy89
11-11-07, 19:05
masz 14 lat i chcesz się już napakować ... ;];] może poczekaj jeszcze ze 3 lata jak dorośniesz ;]

w temacie napisałeś : "Ostry trening na mase"

trening na masę i na klata jest wogóle inny... bo na masie przybierasz dodatkowe KG na całym ciele a jak chcesz wyrzeźbić sobie klatę to masz trening na rzeźbę nie na masę ....

PS.

hhahahahaha to już nawet dzieci chcą pakować <lol2>

MaXior
11-11-07, 19:06
jak przedmówca...

paweleeekkk
13-11-07, 18:37
Nie lubię ludzi, którzy "dopiero co" skończyli 18nastke i już sie wymądrzają na temat "dzieci" .
Żałosne. :/

nowy89
13-11-07, 18:48
no comment ...

Nuru89
13-11-07, 18:52
Poczekaj jeszcze 2 lata... Dobra rada :) pozdro

Seweryn11
13-11-07, 19:48
Te spokuj tam słuchaj możesz sobje ułożyć LEKKI!!! plan na mase bez zbędnego zajeżdżania się i bez pleców tu masz plany www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3577 (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3577)
dostosuj i napisz oraz nie słuchaj się osub odradzających masz tu ciwiczenia www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3733 (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3733)
Ciwicz np.
PON : KLATKA + TRIC
WT : BICEPS +BRZUCH
CZW : BARKI + KAPTURY
PIA : NOGI + BRZUCH

Z tym odpoczynkiem to tak rużnie

Riddick
13-11-07, 19:52
Dlaczego bez pleców?? Moze robic plecy tylko w tym wieku niech nie robi martwego ciągu.

sławo
13-11-07, 19:54
tzn mc może nie robić
a np. przysiady ,wyciskanie na barki moze robić?

Seweryn11
13-11-07, 19:56
Zauważ że jest nisjki i niech jak naj mniej obciąża krzyż tag do 16

olek
14-11-07, 19:16
Wiecie ja to już pakuje troche od dłuższego czasu, tylko klatka mi słabo idzie chciałem mocno na nią przypakować szczególnie że niedługo wyjeżdzam. Czyli odradzacie ten trening i w ogole ciezkie cwiczenie. dzieki seweryn za plan treningowy. Masz soga

Riddick
14-11-07, 19:32
Pon Klata+tric
Wt Plecy+Biceps
Cz Barki+Kaptury
Pt Nogi

na klatke wystarczy jak bedziesz robił
1.Wyciskanie na płaskiej 4x12/10/8/6
2. Wyciskanie na skosie głową w górę na hantlach lub sztandze 4x8
3. Rozpietki 4x10-12

Nie rób martwego ciągu, przy przysiadach zakładaj pas i dbaj o technike

pumba
14-11-07, 19:36
E mały wiesz że zaczynając teraz ćwiczyć to za kilka lat będzisz karłem z dużym garbem poczekaj lepiej sobie ze dwa lata ale to twój wybór co zrobisz

lo3
14-11-07, 20:27
E mały wiesz że zaczynając teraz ćwiczyć to za kilka lat będzisz karłem z dużym garbem poczekaj lepiej sobie ze dwa lata ale to twój wybór co zrobisz


Hahaha tutaj Ty jak i inny przedmówcy co piszą w taki sposób poprostu mnie rozsmieszają. Oczywiście 14 lat to najlepszy wiek, aby zacząć ćwiczyć. MC możesz robić ale przy mniejszych ciężarach przysiady też. Pudzian zaczynał jak miał 13 lat i 164 wzrostu, a teraz ma 186 i jakoś nie jest karłem z garbem. Kazdy lekarz powie, ze 14 to dobry wiek do ćwiczeń.

lo3
14-11-07, 20:28
Oczywiście nie zaczynając od hardcore'u ;p

milo90
14-11-07, 20:40
uwazam, ze cwicząc ostro na mase i na siłe w tym wieku, bez odpowiedniej diety i ewentualnie suplementacji jest nieodpowiednie. Naprawde wzrost moze byc zachamowany. Pudzian był w dobrych rekach (ojciec go szkolił) Natomiast jezeli ktos nie ma ułozonej odpowiedniej diety bogatej w substancje odzywcze, witaminy, sole i pierwiastki nie powinien sie przemeczac na siłowni. Mozna natomiast spokojnie swiczyc zezbe, przy takich cwiczeniach człowik staje sie sprawniejszy, bardziej dynamiczny, i najwazniejsze- organizm nie musi sie martwic o miesnie dostarczając mu srodków do wzrostu, a moze sie skupic na wzroście organizmu w zwyż

Riddick
15-11-07, 07:49
Zaczynałem ćwiczyc w wieku 13 lat. Robiłem wyciskanie na barki i przysiady i jakos nie przeszkodziło mi to jeszcze urosnąć.
Teraz mam prawie 190cm wrostu

Street Fighter
15-11-07, 08:45
W treningu na masę nie chodzi o to żeby katować różne partie ciała tylko o to aby stymulować po przez odpowiedni trening mięśnie do wytworzenia nowych włókien mięśniowych.Wogłe klate to powinieneś tylko delikatnie ruszać i bedzie szła pamiętaj o rozciąganiu i rozgrzewce to również bardzo ważny elemęt treningu.masz 14 lvl OK możesz ćwiczyć , ale z głowa tak żebyś za pare lat nie spamował w dziale ZDROWIE 3maj sie :P

paweleeekkk
15-11-07, 18:28
Ja mam 175cm około. Czyli taki standardowy prawie. :)

No 164cm to trochę kurdupel więc możesz troche urosnąć, ale nie sądze żeby od siłki przestał rosnąć...

Pzdr.

lo3
15-11-07, 19:14
1. W tym wieku dieta jest (chyba) niewskazana. Oczywiście ogreaniczona ilosc slodyczy i tluszczy.

2. Jak twierdzicie, ze od siłowni sie nie rośnie to PROSZE POKAZAĆ jakiś konkretny przykład na jakimś zawodniku, bo jak narazie wszyscy mowią, ze rosło im sie bardzo dobrze

milo90
15-11-07, 19:24
ciezko jest podac przyład. Wiekszosc znanych osób, cwicząc wiedziała jak sie odzywiac. Ja znam kilka osób cwiczących kulturystykie, którzy nie sa zbyt wysocy. Jednak na wzrost duze znaszenie odgrywa róniez genetyka. Wiem tylko jedno, i to są teorie naukowców.. DO OK 13 ROKU ZYCIA NIE POWINNO SIE UPRWIAC SPORTÓW SIŁOWYCH

lo3
15-11-07, 20:37
Dziękuję

olek
16-11-07, 19:52
No ja jak byłem młodszy i ćwiczyłem tak jakies pompeczki i taka tam zabawa to rosłem dwa razy mniej. 2/3 lata temu to byłem karłem teraz jak cwicze ciezej w porównaniu z tym co było to jestem tyczka, wiec nie sadze aby cwiczenia ktore wykonuje wplywaly jakos drastycznie na wstrzymanie wzrostu, oczywiscie no moze kilka cm miałbym wiecej jakbym w ogole nie cwiczyl, ale nigdy niewiadomo. czyli radzicie poczekac jakies 2 latka ale na siłownie zawsze chodzilem mniej lub wiecej wiec trudno teraz tak zmienic cwiczenia czy przestac cwiczyc

olek
16-11-07, 19:55
o i martwego ciagu nigdy nie robiłem, wiec kregoslupa jakos nie obciazalem, przysiadów tez nie w kosza tez gram i nie chce dodatkowo kolan obciazac. wiem ze to troche dziwne bo niski jestem

T-Bag90
16-11-07, 19:59
tyczka to ty nie jestes;] mozesz spokojnie cwiczyc kazda partie tylko nie laduj ile wlezie;]

lo3
16-11-07, 22:32
Nie zaczynaj od hardkoru możesz ćwiczyć na rzeźbe

SEBAN
16-11-07, 22:44
Nie zaczynaj od hardkoru możesz ćwiczyć na rzeźbe

No teraz toś mu poradził !! A co on ma rzeźbić,hm?????
Na twoim miejscu nie przesadzałbym z ćwiczeniami w twoim wieku.Nie rób ćwiczeń obciążajacych kręgosłup(przysiady,wyciskanie w siedzeniu,MC).Jak będziesz o tym pamiętał to będzie dobrze.Pozdro!!!!

olek
17-11-07, 11:57
no ja wykonuje tylko cwiczenia na leząco np. klatka na lawce poziomej albo na siedzaco na biceps no wiecie z ta rzezbą to tak ciezko bo jeszcze zbytnio nie mam co rzezbic