PDA

Zobacz pełną wersję : przysiady z obciążeniem



ciaastek91
10-11-07, 19:54
ymm czy takie przysiady nie sa zbyt duzym obciazeniem dla kregoslupa? mam 16 lat i nie chcialbym sie jakos mocno pokrzywic, albo zachamowac wzrost... czy istnieje jakas alternatywa do cwiczenia 4 glowego uda? robie jeszcze wyprosty na maszynie, no ale w planie mam ujete 2 cwiczenia na ta partie miesni...

Nuru89
10-11-07, 21:19
Mysle ze jesli zachowasz krzywizne kregoslupa przy przysiadach i ubral bys pas usztywniajacy kregoslup to nic nie powinno sie stac. Ale jesli wolisz to mozesz robic wiciskanie na suwnicy skosnej na przyklad... Ale przysiady jednak sa najlepsze :)

MaXior
10-11-07, 23:31
Jakiekolwiek cwiczenie jesli robisz w 100% technicznie i z rosadkiem,odpowiadnia rozgrzewka,rozciagnieciem...gwarantuje Ci ze nie zaczkodzi napewno wrecz przeciwnie pomoze...przysiady sa najlepsze tylko nogi sa abrdzo silne i dosyc tego ciezaru sie walai to fakt...jesli czujesz bol przy przysaidach lub bardzo martwisz sie o sówj kregosup to wzmocnij plecy...szcególnie odcinek ledzwiowy...i bedzie git:):):)

ciaastek91
11-11-07, 18:53
no wlasnie nogi to mam dosc potezne :D:D ze tak powiem, bo pare ladnych lat trenowalem pilke nozna... jezeli chodzi o bol, to podczas cwiczen go nie odczuwalem, ale raczej nie dawalem za wiele kg na sztange bo dopiero zaczynam ;p ale tak 40kg 4x8 to loozno... mm no i wlasnie wczoraj cwiczylem nogi, mam jakies tam lekkie zakwasy, ale wlasnie plecy mnie bola dosyc w ledzwiowej czesci... chyba slabe mam tam miesnie... jakie cwiczenie robic zeby je wzmocnic?

dudixx90
12-11-07, 15:59
używaj pasa nawet przy malych ciezarach on naprawde pomaga odciazyc i zabezpieczyc kregoslup przeczytaj ten art napewno bedziesz wiecej wiedzial i przyda ci sie to podczas treningu a na forum jest mnostwo tematow o treningu plecow wyszukiwarka nie gryzie uwierz mi masz ciekawy art o plecach http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#1

Nuru89
12-11-07, 21:15
Njlepiej ładuj martwy ciag :)

Nuru89
12-11-07, 21:20
Tylko to martwego ciagu kup sobie juz pas bo z kregoslupem nie ma zartow :) pozdro

lo3
12-11-07, 22:31
Przeciez on chce cwiczenia ktore mniej obciazają kręgosłup, a Ty mu z MC wyskakujesz :D

MaXior
12-11-07, 22:31
na ten odcianek najlepsza cwiczenia to:
-dzien dobry
-unoszenie tułowia w opadzie
-martwy ciag(na cale placy...ale tez w nim pewnie bedzie Cie bolaly plecy(ledzwiowy))


zrob sobie jeden cykl bez przysiadów,martwego ale dodaj cwiczenie do plecow i pozniej sprobuj a bole pozinnly zniknoc...

dudixx90
13-11-07, 15:50
ja gdzies czytalem ze MC zaleca robnic sie na poczatku treningu plecow minimalizuje sie wtedy bledy popelniane przez zmeczenie ktore czesto prowadza do kontuzji teraz sie do tego stosuje i cwiczy mi si enaprawde dobrze

MaXior
13-11-07, 16:02
A jest to cwiczenie bardzie jogólne na plecy wiec smiao mozna od martwego zaczac.A ze skupieniem to tez racja..;)