PDA

Zobacz pełną wersję : Garbienie się



roWdy
23-05-06, 18:30
WITAM !!
mam problem, a mianowicie to, ze się garbie. Ciagle pilnuje siebie zeby sie prostować ale to nie zawsze pomaga. Jak zapobiec temu ?? jakis trening?? sprawdzone metody?? wskazowki??

Matrixs88
23-05-06, 18:50
radze wybrać się do lekarza, niech zbada Twój kręgosłup i powie jakie ćwiczenia wolno Ci wykonywać. Polecam zwis na drążku- serie ok 30 sekund. Jeśli będziesz wykonywał trening taki jak kulturyści- siłowy to mięśnie się wzmocnią i odciążą kręgosłup. Jednak przed rozpoczęciem takich treningów udaj się do lekarza.

Jose
23-05-06, 21:12
"pajączek" pomoże :mrgreen:

degustator
23-05-06, 21:15
te cwiczenia od lekarza sa przejesrane.... nienawidzilem ich...

roWdy
23-05-06, 21:58
a czy te cwiczenia pomogły przynajmniej?? A i dzieki za rade!! jak najszybciej udam sie do przychodni.
a jeszcze jedno :
nie chce zakladac nowego tematu i zasmiecac forum = Jakie polecacie białko na początek ćwiczeń po przerwie 2-miesiecznej ?? co sadzicie o tym:
http://sklep.pakernia.pl/product_info.php?cPath=31&products_id=408 + http://sklep.pakernia.pl/product_info.php?cPath=36&products_id=385

degustator
24-05-06, 00:02
a nie mozesz na sucho na roztrenowanie a pozniej dopiero?? nie szkoda kasy???

ps te cwiczenia troche pomagaja ale trudno jest je robic systematycznie...... mi sie szybko znudziły a trzeba ze 3 razy w tygodniu. do tego dobre jest podciaganie na drazku szerokim nachwytem za glowe. i uwazaj przy cwiczeniach łamanym gryfem zeby sie nei garbic bo mozna se sylwetke szybko zjepsujc, pozdrawiam deg

Jose
24-05-06, 00:45
z poczatku to odradzam Ci jakiekolwiek odzywki bo wszystko i tak bedzie ladnie szlo.. jak juz to zakup je za jakis miesiac...dwa... a ten multi pack to bedzie Ci zbedny jak juz to jakies gainery czy/lub/i bialka ;)

degustator
24-05-06, 11:04
znalzem metode na garbienie sie :D deske do plecow se przywiazac :D

wklein
24-05-06, 12:17
odnośnie garbienia to przede wszystkim trzeba sie pilnować. Jeżeli nie masz żadnych delegliwości tylko efekt wizualny to możesz ćwiczyć
do tego dobre jest podciaganie na drazku szerokim nachwytem za glowe. ale pamietaj o pełnej rozgrzewce. Jeżeli masz możliwość chodzić na basen to bardzo dobre jest pływanie tzw "damską" żabką czyli głowa non stop nad powierzcnią wody. Ogólnie basen jest wskazany na kręgosłup ale nie w każdej sytuacji.
To wszystko jeżeli nie masz żadnych dolegliwości natomiast jeżeli dręczą cię bóle lub odczuwasz np mrowienie w nogach czy rękach to bezwłocznie udaj się do neurologa. Np jeżeli drętwieje Ci noga w okolicy pośladków uda i pod kolanem to masz kłopoty z kręgosłupem na poziomie lędźwiowym, jeżeli drętwieje Ci ręka zaczynając od najmniejszego palca tzn że siedząc przy kompie opierasz rękę o stół na wysokości przedramienia tuż przed łokciem i tam uciszkasz za nerw odpowiadający za 2 mniejsze palce

degustator
24-05-06, 12:27
to sie nazywa żabka krajoznawcza albo turystyczna :D no to prawda basen bardzo dobry

iknow
24-05-06, 18:09
pytanie;] co do garbienia .. mam 185 cm i kregoslup mam prosty tak mowi lekarze;] zawsze tak mowili ;] ale zlekka, zawsze mi sie zdaje ;] ze tak glowe mam bardziej wysunieta do przodu nie tak duzo ale troche, niewiem czy mam za slabe miesnie szyji ?

ciekawe czy ktos to zrozumie ;] chyba widzieliscie czasem jak kolesie majacy 2 metry i glowa tak bardziej wysunieta jest do przodu.

degustator
24-05-06, 18:11
no ot bansuj tak :D bedzie szpan :Duc uc uc uc tochybasienieda ztym nic zrobic

roWdy
25-05-06, 16:06
pytanie;] co do garbienia .. mam 185 cm i kregoslup mam prosty tak mowi lekarze;] zawsze tak mowili ;] ale zlekka, zawsze mi sie zdaje ;] ze tak glowe mam bardziej wysunieta do przodu nie tak duzo ale troche, niewiem czy mam za slabe miesnie szyji ?

ciekawe czy ktos to zrozumie ;] chyba widzieliscie czasem jak kolesie majacy 2 metry i glowa tak bardziej wysunieta jest do przodu.

Ja tez mam podobny problem. Bardzo czesto rozciagam miescie szyji tzw. krecenie glowa w prawo i lewo. Staram sie tez jak najczesniej dawac glowe maksymalnie do tylu. Chyba to pomaga, ale czuje ze po cwiczeniach np na barki czy na plecy to juz nie mam sily kontrolowac tego i garbie sie.

[ Dodano: 2006-05-25, 15:08 ]

a nie mozesz na sucho na roztrenowanie a pozniej dopiero?? nie szkoda kasy???

Kasy mi nie szkoda. Moge duzo wydac na suplementy. Myslalem ze pomoga mi one dojsc szybciej do takiej formy jaka mialem przed przerwa. Odzywki chyba nie moga zaszkodzic // moga tylko pomoc (mowie tu o bialku dla mnie i zestawie witamin)

degustator
25-05-06, 18:50
no lae jak sie duzo je stosuje to ich dzialanie sie zmniejsza bo orgazim sie przyzwyczaja wiec narazie moim zdaniem nie ma senu jechac na odzywkach