PDA

Zobacz pełną wersję : kuraś



sławo
01-03-06, 20:49
Ireneusz Kuraś Ur. 20.06.1973
Absolwent Technikum Budowlanego.
Technolog montażu w budownictwie.

Mój kontakt ze sportem zaczął się od kolarstwa wieku 13 lat doskonale sobie radziłem na w wyścigach regionalnych. Wiem, że byłem bardzo utalentowany w tej dyscyplinie sportowej, lecz czułem, że to nie jest to co pragnę robić. W wieku 15 lat dużo biegałem pływałem byłem ogólnie bardzo sprawny i nadal miałem epizody w różnych dziedzinach sportowych. Lecz w wieku 17 lat zacząłem chodzić do piwnicy gdzie zaczęła się moja przygoda z kulturystyką. Tu ujawnił się mój charakter zawziętość i duże ambicje by z dnia na dzieÃą być większym i silniejszym. Przechodziłem metamorfozę moje ciało bardzo pozytywnie reagowało na trening. Wtedy poczułem i byłem pewien, że ciężary to jest moja miłość życia. Przyrost wagi i siły był gwałtowny w wieku 19 lat już zaliczałem na ławce 200kg dużo w tym czasie mi pomógł Janusz Woch. Również na siłownie tą którą chodziłem przychodził Mirek Daszkiewicz. Miałem od kogo się uczyć i kogo naśladować. Siłownia stała się dla mnie drugim domem, to był narkotyk ,a ja byłem uzależniony. Wiedziałem, że trenuje bardzo ciężko i do granic możliwości. W wieku 21 lat miałem mały epizod z trójbojem w mistrzostwach polski wywalczyłem złoto w kategorii do 125kilogramów juniorów, by następnie bezgranicznie poświęcić się kulturystyce. W wieku 24 lat wystartowałem w zawodach o dużym prestiżu i udało mi się wygrać swoja kategorie wagową jak i open. Co było dla mnie dużym zaskoczeniem, że na 88 startujących zawodników okazało się, że zostałem uhonorowany przez sędziów nagrodą za najlepszy brzuch na zawodach. Siłownia stała się moja obsesją w wieku 26 lat ważyłem już 150 kg i miałem 60cm w bicepsie tu nagle zaskoczenie oglądając eursport zobaczyłem strong manów i byłem pełen zachwytu. Ci wielcy umięśnieni faceci zakręcili mi w głowie. I zdarzył się cud dowiedziałem się o pierwszych mistrzostwach polski Strong Mam zgłosiłem się, lecz miałem pecha i problemy z policją co wykluczyło mnie ze startu. Nad czym bardzo ubolewam, bo wiem, że poszło by mi bardzo dobrze. Cóż potem już było bardzo dobrze. Pierwszy mój start to Kielce i konfrontacja na dzieÃą dobry z Mariuszem Pudzianowskim i duże zaskoczenie mimo bardzo dużej wagi 148 kilogramów zająłem drugie miejsce, wiec czas było zacząć show .Drugi mój start Lublin i znów konfrontacja z Mariuszem Pudzianowskim i wygrana pokochałem wtedy ten sport. Spotkanie z Jankiem Łuka i jego słowa "Irek masz świetne predyspozycje to jest to co powinieneś robić" Byłem szczęśliwy Janek Łuka był dla mnie wzorcem i mistrzem...Dalej już wiecie bo wierze, że śledzicie moje poczynania. Rok 2004 będzie dla mnie przełomowy wierze w to ,że wrócę, by walczyć o pierwszą 3.Ciesze się i jestem szczęśliwy ,że uprawiam tą dyscyplinę sportu. Dużo się nauczyłem poznałem fantastycznych ludzi zjechałem polskie w złóż i wszerz. Kochani uwierzcie w siebie i pracuje ciężko bo naprawdę warto. Mimo ,że nie posiadam Mercedesa klasy S jestem szczęśliwy, że mogłem i mogę to robić, bo to nadaje sens mojemu życiu. Gryzzli jeszcze pokaże na co go stać, wiec bądzcie czujni bo wzlecę jak Fenix z popiołów. Pozdrawiam i do zobaczenia ...

Pseudonim "Gryzzli"

Wymiary:

» wzrost - 183 cm
» waga - 144 kg
» kladka piersiowa - 140 cm
» biceps - 58 cm
» udo - 82 cm
» barki - 150 cm

Rekordy życiowe:

» przysiad - 320 kg
» wyciskanie - 255 kg
» martwy ciąg - 345 kg

Najważniejsze osiągnięcia:
2000r. - czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski Strong Man
2001r. - szóste miejsce na Grand Prix Polski Stong Man
2001r. - drugie miejsce na Mistrzostwach Ă?ćwiata Par Strong Man
2001r. - zwycięzca czwartej edycji Pucharu Polski Warka Strong Man
2002r.- Wicemistrz Polski Strong Man
2002r.- czwarte miejsce w Zimowym Pucharze Ă?ćwiata w Szczyrku
2002r.- trzecie miejsce w Pucharze Polski
2003r. - szóste miejsce w Pucharze Polski

ŁuKaSz_GT
18-03-06, 01:42
Zdjecia efektów dawnych treningów kulturystycznych Gryzzliego...

http://www.witnet.gda.pl/~lukas/irek1.jpg

http://www.witnet.gda.pl/~lukas/gryzzli.jpg

http://www.witnet.gda.pl/~lukas/gryzzli1.jpg

http://lukenet.ath.cx/irek/kulturystyka/irek001.jpg

Pierwszy start (zarazem ostatni) owocował w wygrana Irka swojej kategori ,Open i nagrode za najlepszy brzuch zawodów...

źródło forum irka [/list]

tomek.
18-03-06, 01:55
sławo nie wiem czemu te foty tak sie pierdolą....

jak był kulturystą to zajebiscie wyglądał ciekawe czemu zrezygnował

vold
22-03-06, 19:13
Nie jest jedynym SM który zrezygnował z kulturystyki i pszeszedł na ten sport.

ŁuKaSz_GT
22-03-06, 19:26
jak był kulturystą to zajebiscie wyglądał ciekawe czemu zrezygnował

Nie podobały mu sie werdykty i wogóle na pierwszych zawodach zjadała go trema chciał sie wycofac po tym jak zapytał sie innego zawodnika jak forma a ten odparł ze zyciowa... :mrgreen:

tomek.
22-03-06, 19:47
ludzie to mają problemy wygrał kategorie open a narzeka...

ze strong menów jest wieksza kasa niż z kulturystyki?

ŁuKaSz_GT
24-03-06, 13:26
ze strong menów jest wieksza kasa niż z kulturystyki?

Z tych 2 sportów pieniadze sa żałosne a wiec nie wiem czy gdzies kasa jest duza wiadomo czołówka polskich strongów moze hajsu skosic za pokazy, trasy itp i jezeli maja sponsora. W kulturystyce podobnie choc i tak w przygotowania do sezonu w tych sportach pochłania bardzo duze pieniadze...

romekskowronek
25-03-06, 22:22
MĂ?WCIE CO CHCECIE KURAŚ JEST WIELKI

ŁuKaSz_GT
25-03-06, 22:30
Tu nikt nie pisze ze jest słaby. Irek to wporzadku ziomal w koncu nalerze do jego oficjalnego fan clubu :grin: Gryzzli Team

vold
26-03-06, 01:37
MĂ?WCIE CO CHCECIE KURAŚ JEST WIELKI


Ja bym nawet powiedział że prawie największy :wink:

forever
26-03-06, 12:39
Nigdy nie sądziłem że mógł tak kiedyś wyglądać, naprawde świetne łapki i klata, szkoda że niema zdjęcia z tamtych czasów bez koszulki. Teraz irek jest już zbyt zalany i nie robi takiego wrażenia ale i tak szczunek dla niego :smile:

MADOX
01-04-06, 18:00
MOJ ULUBIENIEC ON BYŁ BEDZIE ZAJEBISTY KAWAL BYDLAKA Z NIEGO

Gojas
18-04-06, 15:24
Wielki jest

MADOX
18-04-06, 15:35
wielki to malo owiedziane widzialem go na wlasne oczy to kawal masy jego lapa to monstrum i ma zajebiste poczucie humoru a kulturysta tez byl niezlym ale srtongmen mu bardzei pasuja jakps tak moim skromnym zdaniem prawdziwy nedzwiedz

answer
18-04-06, 16:50
ostatnimi laty nękają go kontuzje :neutral:

MADOX
18-04-06, 20:34
no niestey kontuzje sie go czepily niesamowicie z jednej sie wykuruje to w druga wadnie

woli23
22-02-07, 21:14
CZY WIDZIELIśCIE U JAIEGOś STRONGA TAKIE UDA JAKIE MA OBECNIE KURAś. DLA MNIE SZOK 82CM W UDZIE.SZACUNEK

rocky_balboa
22-02-07, 21:20
no koleś niezły, co do kasy to chyba więcej biorą za reklamy niz za zawody strongmen

daniels51
23-02-07, 01:36
Nie moge uwierzyc ze Kuras tak wygladal, wielki szacunek dla niego, jest wielki

Blakee
23-02-07, 23:33
Respect dla niego...zdecydowanie jeden z największych strong-man'ów! Czasami spotykam go w sklepie sportowym...

daniels51
24-02-07, 02:02
pewnie kupuje duzo odzywek :mrgreen:

Blakee
24-02-07, 11:26
Najczęściej przychodzi pogadać sobie z kumplem, który tam pracuje jako sprzedawca, ale pewnie potrzebuje wiele supli żeby utrzymać formę :)

daniels51
24-02-07, 13:15
no napewno,ostatnio mowili w tv, ze pudzian wydaje 6000 zł na miesiac na suple, to Kuraś tez musi niezle wydac kasy

Blakee
13-03-07, 22:55
Jak znowu spotkam Irka to spróbuję zaprosić go na nasze forum.. :)

AnetaFlorczyk
14-03-07, 00:12
no na pewno,ostatnio mowili w tv, ze pudzian wydaje 6000 zł na miesiac na suple, to Kuraś tez musi niezle wydac kasy

Zastanawia mnie dlaczego pudzian miałby wydawać jakiekolwiek pieniądze na odżywki skoro ma sponsorów takich jak Met Rex czy Olimp.....

fantomas
21-02-08, 22:09
Respect dla niego...zdecydowanie jeden z największych strong-man'ów! Czasami spotykam go w sklepie sportowym...
Jakbyś zeżarł tyle koksu co on, to też byś był wielki.