PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje dobrej pomocy...



Pachu1991
07-11-07, 20:23
hm... moze omine wstep, ale najwazniejsze zeczy ... Mam lat 16 cwicze z pół roku ale zetknolem sie z ''siłownią'' w wieku 12 lat... hm... mam kilka pytan :
1. Czy zdrowo cwiczyc DZIENNIE przez około 40 min - 1 godz.( intensywnie )
nie moge sobie odpuscic zadnego dnia bo w tedy mam wyzuty sumienia ... stalo to sie takim nalogiem , lubie i chce cwiczyc... ale czy to zdrowe dziennie?
2.Nie zadawalaja mnie moje efekty pracy... np. ( za malo sily , za malo miesni )
3. Czy zdrowe sa ODŻYWKI , nie mowie o koksie itp. sprawach...
4. heh i najwazniejsze pytanie czy malo jedzac ( wstaje sniadanie ( serek ;pp) ide do szkoły i przez 8 godz. nie jem pózniej zjem kolacje odczekam z 2 godz. i ide cwiczyć )
5. co musze zmienic ?? zeby bylo LEPIEJ ...
hm.. troche za malo szczegulow dalem ... ale daje tu linka do mojego zdjecia ....------->http://www.fotka.pl/profil/Pachu1991/

dudixx90
07-11-07, 21:30
1.nie nie jest zdrowo cwiczyc co dziennie bo miesnie rasna gdy odpoczywasz a nei gdy cwiczysz trening jest tylko impulsem ktory je pobudza do rozbudowy
2. takei wyniki jak mowisz sa spowodowane tym ze za czesto cwiczysz i malo jesz jesli zmienisz te podstawowe rzeczy napewno to sie poprawi
3.Tak odzywki sa zdrowe jednak w twoim wieku i starzu rozsadnym wyjsciem byla by dieta nie ma cos narazie sie rozgladac za suplami
4. malo jedzac nie polepszasz sytuacji nie dosc ze bardzo duzo cwiczysz to nie odzywiasz sie wlasciwie a organizm ktory jest neidozywion nie buduje miesni w sposob wlasciwy zalecane jest jest czesciej lecz w malych porcjach (ja jem 6 razy dziennie)
5.co mozesz zmienic ? wszystko :
1 ustal sobie dni nie trenigowe zazwyczaj cwiczy sie 3-4 razy w tygodniu (np: pn,wt,czw,pt)
2 cwicz zgodnie z jakims planem treningowym to pomoze ci nabrac systematycznosci i zapobiegnei przetrenowaniu (jesli np robisz co chcesz i kiedy chcesz teraz) i pomoze ci on okreslic cele (masa,rzezba,sila)
3 zacznij si elepiej odzywiac jedz czesceij w mniejszych ilosciach odstaw puste kalorie jesli juz bardzo chcesz to kup sobie jakies odzywki ale ja uwazam diete za odpowiednie wyjscei przynajmnije jak narazie

to tyle mam do dodania jesli choc troche pomoglem SOG miel widziany
(sory za ort i interpunkcjie)

Pachu1991
07-11-07, 22:54
Wielkie dzieki... postaram se jakos zmniejszyc trening i dostosowac sie do twoich rad... jak to w ciagu 4 miesiecy pomoze to bede to stosowal ( rozklad cwiczen na tydzien i jedzenie )