PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta dla początkującego



sl4vcio
05-11-07, 21:25
Witam! Mam 15 lat, 179cm wzrostu i mam zamiar niedługo zacząć ćwiczyć.
Siłownia odpada, gdyż ciągle rosnę, więc zajmę się takimi domowymi metodami :)
Mój wujek(który zna się na kulturystyce) powiedział mi żebym przeszedł na dietę wysoko węglowodanową i wysoko białkową. Czy ktoś z Was zna może jakąś taką dietę, i może mi ją polecić(wkleić na forum)? Byłbym bardzo wdzięczny.
Aaaa zapomniałem dodać..ważę 68 kg

duzen
05-11-07, 23:11
A co chcesz osiągnąć ? Dlaczego siłownia odpada ? Co rozumiesz przez to że ciągle rośniesz ? Hmmm ... albo wysokobiałkowa dieta albo Low Carbo.

Z tego co moge sadzic nie jestes jakiś gruby 179 i 68 kg.

BMI masz 21.4 wiec waga super.


Napisz co chcesz osiągnąć. pozdro

sl4vcio
06-11-07, 13:17
Chciałbym przybrać na masie ale bez wpier**lania pizzy i jakichś tam odżywek... Chciałbym zapisać się na muay-thai i przyjść tam z taką posturą by mnie nie wyśmiali, a dobra dieta to, z tego co słyszałem, połowa sukcesu.
Nie chodzi mi tu o dietę z wyznaczonymi godzinami na posiłki, gdyż chodzę dpo szkoły i nie mogę w czasie lekcji jeść :/

A z tym ciągłym rośnięciem...Chodzi o to, że nie chcę obciążąć kręgów i stawów, bo wiadomo że jak się coś zaczyna to chce się być w tym najlepszym, a ja miewam skłonności do katowania swojego ciała ćwiczeniami:p

duzen
06-11-07, 14:07
Wiekoszsc z nas chodzi do szkoly, i pogodzenie diety i szkoly to zaden problem. Nikt Ci nie kaze jest pelnego obiadu na lekcji. Pozatym, silownia to podstawa a dobra dieta to nawet wiecej niz 50% sukcesu.

Jeżeli masz jakieś złogi tłuszczu to rób trening aerobowy. Bez suplementów cieżko Ci będzie zbudować mase.

Zbilansuj dietę pod kątem zwiekszonego spozycia białka i węgli. Na forum jest milion diet, poprzeglądaj i wybierz cos dla siebie.

Co do posiłków, jedz 5 -6 posiłkow dziennie aby przyspieszyc metabolizm. Lekkie przekąski w czasie szkoły a porządne jedzenie w domu.

Co do Mhuay Thai dlaczego maja sie z Ciebie smiac ? Myslisz ze tylko mega koksy chodza na sztuki walki . Daj spokoj i sie teraz zapisuj.

sl4vcio
06-11-07, 21:25
Nie chodzi mi o to, że same koksy tam chodzą...Chodzi mi o ten skromny fakt, że nie chcę lezeć na ziemi jak dostanę w brzuch, lub paść po rozgrzewce.
A diety nie umiem odpowiedniej znaleźć, bo się nie znam na tym, toteż proszę o pomoc :)
No i dobrze by było żeby ktoś dokładnie powiedział co mogę jeść a czego mi absolutnie nie wolno jeść.
Taka porządna dieta z rozpiską co kiedy i jak :D

Symu
06-11-07, 21:53
Dieta w tym wieku nie może być jakaś jednolita jak to mają w zwyczaju kulturyści. Wszelkei low carby odpadają. Jedz po prostu dużo staraj się jeśc wartościowe produkty, mało przetworzone np. mięsa, jaja, ryż, ziemniaki, owoce, unikaj fast-foodów, batonów, chipsów i innych syfów.

"Bez suplementów cieżko Ci będzie zbudować mase."

CO to za podejście, ja zbudowałem bez supli 15kg w rok, suple to tylko dodatek

duzen
06-11-07, 22:53
Mierzac 179 i warzac 69 kg moge twierdzic ze jest ektomorfikiem wiec raczej bez supli bedzie ciezko:)


Zapisuje sie na te treningi i nie marudz. Nie kazdy kto zaczyna jest szafa nie do ruszenia.

tom
06-11-07, 22:58
diata bez planu na mase na ch*** sie zda

Symu
06-11-07, 22:59
Ja też jestem ekto poprostu więcej kcal trzeba wrzucać. Jak kolega mówi zapisuj się na trening masa przyjdzie z czasem.

pw
06-11-07, 23:01
Jeśli trudno o nadmiar to bardzo pomoże większa ilosć tłuszczy, ponad 2x więcej kcal w 1g

sl4vcio
07-11-07, 15:11
A mogę prosić o jakieś konkrety?
Potrzebuję wiedzieć co mogę, co powinienem a czego absolutnie nie mogę jeść. Po prostu lubię mieć wszystko jasno przedstawione.

duzen
07-11-07, 15:20
Jak napisał PW. Szukaj produktów o zwiekszonej kaloryczności i zawartości tłuszczu (ale najlepiej o jednonienasyconych łańcuchach) Poprzeglądaj tabele wartosci odzywczych produktów i dobieraj tak aby wypelnic zapotrzebowanie kaloryczne organizmu wszystkimi składnikami.


Unikaj np. smalcu :) fast foodow, jakiegos bardzo
tlustego miesa itp ...

sl4vcio
08-11-07, 15:03
Wiem, że staracie mi się pomóc ale nie za bardzo Was rozumiem. Nie ma jakiejś konkretnej diety, takiego gotowca?

Lukasz_L
08-11-07, 18:00
Pewnien czas temu wystawilem swoja propozycje diety, a w zasadzie to co jem o danej porze dnia.

http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6396

Dostalem tylko jedna odpowiedz...

sl4vcio
17-11-07, 18:49
Dostanę jakąś dietę-gotowca ?? :p
No i jeszcze jedno. Chcę mieć mocny i ładny brzuch, bez siłowni. Udowadniam kumplowi, że to możliwe. Podrzuci mi ktoś jakiś program treningowy?

milo90
17-11-07, 19:00
w zakładce trening w pierwszej od góry zakładce masz trening a6w. polecam:)

Deathbreaker
17-11-07, 19:55
Witam! Mam 15 lat, 179cm wzrostu i mam zamiar niedługo zacząć ćwiczyć.
Siłownia odpada, gdyż ciągle rosnę, więc zajmę się takimi domowymi metodami :)
Mój wujek(który zna się na kulturystyce) powiedział mi żebym przeszedł na dietę wysoko węglowodanową i wysoko białkową. Czy ktoś z Was zna może jakąś taką dietę, i może mi ją polecić(wkleić na forum)? Byłbym bardzo wdzięczny.
Aaaa zapomniałem dodać..ważę 68 kg
No więc ja powiem tak.... :D Podziel sobie całe dzienne żarcie na 6 posiłków (jedz mniej więcej co 3 godziny).Unikaj spożywania węglowodanów w wieczornych porach , na noc to tylko białko.Unikaj takiego ''śmietnikowego jedzenia'' jak chipsy , frytki , hamburgery , batoniki różnego rodzaju (ogólnie fast foody i jakieś słodkości:) Jeśli masz ochotę na jakiegoś tam batonika to zjedz sobie np.banana no i zapomniałem dodać ,żebyś nie pił alkoholu ;)

Deathbreaker
17-11-07, 19:57
Dostanę jakąś dietę-gotowca ?? :p
No i jeszcze jedno. Chcę mieć mocny i ładny brzuch, bez siłowni. Udowadniam kumplowi, że to możliwe. Podrzuci mi ktoś jakiś program treningowy?
No więc 6 Weidera to moim zdaniem dobre rozwiązanie (bez siłowni) wejdź w zakładkę ''trening'' i poczytaj sobie o tym ;)