PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to dobry plan na początkującego?



DaveZG
05-11-07, 19:54
Czesc!

Mam 18 lat... i waże ok .104-105 kg. Dużo za dużo ;)

Wzrostu mam ok. 188 cm.

I postanowilem zaczac chodzic na silownie.
Chce schudnąć tak do... 85 kg i reszte przerobic na mase miesniowa, a nie na tłuszcz ;) Wiem, że nie bedzie łatwo, ale dam rade ;)

Na Waszym forum, znalazłem takowy plan trenningowy:


TRENING DLA POCZUTKUJACEGO PIERWSZA FAZA
Zacznij od malych na razie ciezarow po to by nauczyc sie techniki a nie walczyc z ciezarem
i po to ze przy malym ciezaze latwiej napinac miesnie
dobrze zeby ktos osobiscie pokazal ci prawidlowe wykonanie techniczne cwiczen
trening zaczynasz od rozgrzewki 10min rowerek nastepnie tradycyjna rozgrzewka
wymachy rak krazenia tulowia ,bioder barkow wymachy nog przysiady itd

.---klata ----wycisk sztangi lezac
plecy ---sciaganie drazka wyciagu do klatki z gory szeroko / lub podciaganie na drazku do klatki
barki----wycisk sztangi za karku siedzac/plecy oparte o lawke
nogi ----przysiady ze sztanga
tric------- prostowanie rak na wyciagu /drazek/ lub wyciskanie francuzkie sztanga lezac lub siedzac
bic------ uginanie rak ze sztanga
brzuch --- lezac na ziemi na plecach z ugietymi w kolanach nogami
rece trzymajac na karku unosisz lopatki od ziemi i na sekunde utrzymujesz napiecie w miesniach brzucha 20 powtorzen

wykonujesz po jednej serii 12 powtorzen/oprocz brzucha/ po kolei kazda grupe zaczynajac od klaty a konczac na brzuchu /tak zwana runda/niezawolno i niezaszybko staraj sie napinac trenowana grupe miesni
1 tydzien wykonujesz poniedzialek -czwartek dwie rundy
2 tydzien jak wyzej
3tydzien 3 rundy
4 tydzien jak 3
5tydzien wykonujesz 4rundy
6 tydzien jak 5
w kazdym tygodniu mozesz zwiekszac obciazenie /okolo 5-10%obciazenia stosowanego -lecz powtarzam nadmierny ciezar zaburza napinanie i prawidlowa technike wiec sie niespiesz z dodawaniem ciezaru pochopnie
nastepnie zastosowac trzeba podziel na grupy i progresje

Czy to dobra rozpiska, na początek?
Czy kupywac jakies suplementy, stosować jakas diete? Jestem zielony w tym temacie, wiec prosze o pomoc, a karnet już kupiłem i od jutra chce zacząć.

Pozdrawiam

dudixx90
08-11-07, 16:10
suplementy zostaw w spokoju narazie dobra dieta redukcyjna i cwiczenia powoli zalatwia wszystko rozpiska jest alkiem w porzadku n apoczatek zrobisz sobie ogolno rozwojowke a zeby spalic tluszczyk nic innego nei pozostaje jak aeroby (sprobuj skakanki, biegania, jazdy na rowerze co kolwiek co zmusza cie do wzmozonego wysilku a sprawia ci przyjemnosc) bedzie ci na poczatku latwiej ja naprzyklad gram na chali w pilke po silowni brzuch mozna robic codziennie a jak poczujesz sie na silach to mozesz zaczac robic A6W ale nie radze jeje robic od poczatku bo szybko zwatpisz tu masz link tak na przyszłosc
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=75 pozdrawiam i zycze sukcesow poszukaj na forum jest sporo diet musisz duzo czytac i przyswajac wiedze pozdro gdzies na forum przeczytalem madre slowa im wiecej wiedzy teoretycznej tym lepsze wyniki na silowni i to jest 100 % prawdy podejrzewam ze przy tej wadze mozesz podnosic ok 70 kg moze wiece to zalezy ale zacznij malymi ciezarami i staraj sie zwracac na poprawne wykonywanie cwiczen dopóki nie wejdzei ci to w nawyk bo jak zle sie nauczysz ciezko si ebedzie odzwyczaic no to by bylo na tyle nara (pomoglem daj soga):D:D pozatym jak sie zapisales na silke to napewno bedzie tam ktos kto ci podpowie

DaveZG
08-11-07, 17:37
Dzieki! Pozdro!