PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywa dla białka?



jazdownica
05-11-07, 14:18
Witam, jak wiemy odzywki poszły w górę, do tej pory kupowałem system protein 80 z Olimpu kosztował 50zł, jednak teraz kosztuje już 70zł i chciałbym się dowiedzie czy jest może jakieś inne biało 80% w lepszej cenie, ale takie które jest tez dobre a nie jakies byle co.pomocy, dzieki z gory

duzen
05-11-07, 14:23
Spectra, Ostrowia ze wskazaniem na drugie.


Btw, poszukaj na Allegro. Można jeszcze kupić np ProLongatum za 40 zl 750g

Prezydent_1c
05-11-07, 19:17
Mi się wydaje że jak wejdziemy do UE to jeszcze ceny odzywek skoczą (a co do tych białkowych to na bank jestem pewien). I co to szukania "tanich" odżywek na allegro to odradzam....

jazdownica
05-11-07, 19:37
czyli mistrzu co radzisz bo nie wyraziles sie jasno?????

dzako18
05-11-07, 20:02
prezydent czyli teraz nie jestesmy w UE ?

Symu
05-11-07, 20:34
Co do białek najekonomiczniejsza ostrowia, dobre i polskie prolongatum ale nowa cena jest chora, polecam spróbować coś zagranicznego np. syntrax matrix (pycha :) )

Punisher
05-11-07, 20:44
Ultimate protein TREC za 1,5 kg 80zł 70ileś tam %

Prezydent_1c
05-11-07, 22:12
PRZEPRASZAM Z GÓRY NIE UE :D:D Chodziło mi o strefe euro ;) Ale mam nadzieje ze zrozumieliście :P:P Sory jeszcze raz za taki głupi błąd ;)

jazdownica
05-11-07, 22:26
A co myślicie o firmie TREC i o białku TREC Ultimate PROTEIN. jedni mowia ze jest ok a inni się w sklepie mówią że na szczęście z tej firmy nie mają rzeczy. jak to się ma między ta ostawią, biogenixem, olimpem a trecem. chronologicznie??

rozumiem ze 1 jest olimp a co dalej

duzen
05-11-07, 22:55
Po 1 Olimp wiele produktów ma przreklamowanych i często płaci się za markę. Przykład ? Proszę, HMB, ThermoSpeed Extreme itd :)

Co do Treca. W ofercie maja super izolat - Trec Isolate ale ze smakami to różnie. Owoce leśne, Arbuz i coś tam. Ja brałem arbuzowy i "zakochałem" się. Super wchodzi i smakuje bosko :)

600g - 59 zł

Symu
05-11-07, 22:56
Niekoniecznie nie można oceniać ogólnie firm a ich produkty. IMO nr.1 wśród polskich białek jest prolongatum. olimp, biogenix i trec wszystkie te firmy trzymaja poziom może nie światowy ale dobry. Co do ostrowii nie oszukujmy się ale najlepszym białkiem ona nie jest.

Chronologicznie- czyli według daty powstania :D
coś czuje że nie o to CI chodzi :)

duzen
05-11-07, 23:07
olimp, biogenix i trec wszystkie te firmy trzymaja poziom może nie światowy ale dobry.


te firmy są wysoko w rankingu jeżeli chodzi o renome i rozpoznawalność :)
A czy prolongatum jest najlepsze ? Może jeżeli chodzi o WPC, ale to tez kwestia raczej gustu, ale na pewno jest pyszne :P

Nie ma idealnego białka, jedne maja super czas wchłaniania, inne super wartość białka do reszty, a jeszcze inne są dobre na noc. Dobre białko jest takie po którym można uzyskać takie efekty jak się chce.

A co Ostrowii, temat sie przewija od dawien dawna. Ja osobiscie polecam Ostrowie. Na jakiej podstawie twierdzic ze jest slaba ? Ja ją stosuje i widze wieksze rezultaty niż np Vitalmax Spectra.

Symu
05-11-07, 23:43
Prolongatum to poprostu mixs dobrych białek o różnym czasie wchłaniania, pod względem składu dla mnie narazie najlepszy, co do smaku to taki se. Te 3 firmy są najbardziej rozpoznawalne masz rację też nie jestem jakimś ich specjalnym zwolennikiem. Jakoś między białkami nie widzę dużej różnicy pod względem działania ale 3 spostrzeżenia moje osobiste:
1. odczucia organoleptyczne- wiatry, bóle brzucha, mdłości u wielu osób niestety ale to znak, że to białko nie jest tolerowane dobrze przez organizm. Pamiętajmy, że najważneijsze nie jest przyjecię białka a jego strawienie i wchłonięcie.
2. smak dla mnie odgrywa ważną rolę gdyż wcinam białko praktycznie codziennie i nie może to być dla mnie przykrym obowiązkiem
3. Najważniejszy pkt. Białka przyjmowane z pożywieniem zawierają dużo różnych enzymów, witamin, minerałów i innych gówien (nie będę się rozpisywał bo to dłuższy wywód), które mają kluczowe znaczenie dla przyjmowania pożywienia przez nasz organizm, nawet najlepsze białko nigdy mu nie dorówna maksymalnie osiągnie poziom połowy tych wszystkich składników, ostrowia niestety ale jest zwykłym wpc nawet nie wzbogacanym niczym, docelowo nie przeznaczonym dla sportowców. Tu moim zdaniem mamy wyższość białek dla sportowców jak np. prolongatum nad ostrowią, ale żądne z nich nie umywa się do prawdziwego jedzonka.

duzen
05-11-07, 23:46
Tylko że popatrz na sklad prolongatum a ostrowii. Ta sama technologia produkcji ... obydwa sa robione za pomocą mikrofiltracji. Zreszta jak mnostwo białek. A Otrowia jest firmą która własnie od zawsze miała docelowo WPC dla sportowców :)


Kwestia gustu ... smak jak kto woli, mnie nie przeszkadza. Bąki po białku ? Normalne przy każdym ... mdłości, od kazdego mozesz dostac. Ok, nie jest to białko górnej pólki ale trzyma poziom.

Punisher
06-11-07, 14:07
Ostrowia i Prolongatum są tworzone dla różnych klientów. Jednego zadowoli to(ostrowia), jednego dopiero coś z wyższej półki(bo takie jest prolongatum).
Wszystko na temat.

Symu
06-11-07, 16:59
"Tylko że popatrz na sklad prolongatum a ostrowii. Ta sama technologia produkcji ... obydwa sa robione za pomocą mikrofiltracji."

chodzi o skład białek kazeina, albumina itd.

" Zreszta jak mnostwo białek. A Otrowia jest firmą która własnie od zawsze miała docelowo WPC dla sportowców :) "

Ostrowia od zawsze miała serki które są nawet dobre. Odpadem przy produkcji serków jest serwatka (laktoza i trochę białka), sprzedaje się ją do produktów spożywczych, poddana mikro i ultrafiltracji nie jest jeszcze pełnowartościowym białkiem dla sportowców.

"Kwestia gustu ... smak jak kto woli, mnie nie przeszkadza. Bąki po białku ? Normalne przy każdym ... mdłości, od kazdego mozesz dostac. Ok, nie jest to białko górnej pólki ale trzyma poziom."

Smak ok masz rację, ale bąków i mdłości od mojego ulubionego Nectara nie mam.

"Ok, nie jest to białko górnej pólki ale trzyma poziom."
"Ostrowia i Prolongatum są tworzone dla różnych klientów. Jednego zadowoli to(ostrowia), jednego dopiero coś z wyższej półki(bo takie jest prolongatum)."

Całkowicie się zgadzam, to jest tylko moje zdanie