PDA

Zobacz pełną wersję : Kreta, Dextro, Glutamina - doradźcie ;-)



paczko
04-11-07, 20:27
Witam,

od grudnia mam zamiar zacząć brać:

- VITALMAX Monohydrate Creatin 1200g (zielona)
- Dextro Juice
- Glutamina

moje pytania do was:

1) czy 1200g krety wystarczy, czy lepiej kupić 2400g?
2) ile kupić Dextro?
3) jaką glutaminę kupić?
4) czy jeszcze coś dokupić?

Mój staż w grudniu to będzie 3,5 miesiąca. Obecnie spalam brzuch na Animal Cuts, HMB Revolution (mam zapas na 6 miesięcy) i BCAA Mega Caps (zapas do końca roku).

za pomoc oczywiście SOG

nowin
04-11-07, 20:31
stary 1200g to Cie starczy na 2 a nawet na 3 cykle także wystaczy spokojnie
2. zamiast dekstrozy kup carbo albo jak masz kase vextargo
3. moze być vitalmax, modzi to chyba ją jedzą i chwalą
4. białko i gainer ew jeszcze aminokwasy

Punisher
04-11-07, 20:32
) czy 1200g krety wystarczy, czy lepiej kupić 2400g?
Zależy na ile cykli chcesz kupić to mono. Cykl powinien trwać z 6-8 tyg więc 420-560g kreatyny na jeden cykl.

2) ile kupić Dextro?
Zamiast dextro kup carbo albo gainera lub taurynę

3) jaką glutaminę kupić?
Ja polecam Glutamin, Vitalmaxa. (lista supli godnych polecenia)

4) czy jeszcze coś dokupić?
Jak brakuje coś w diecie to białko czy tam j.w. gainer i styka.

Heh nowin pierwszy :p

paczko
04-11-07, 20:38
Ale jak kupie Carbo albo Gainera to nie będę obrastał w tłuszcz? Bo nie po to teraz zapierdzielam na siłowni i basenie żeby później znowu dostać brzucha.

nowin
04-11-07, 20:39
aah to gainer sobie daruj ale carbo po treningu koniecznie od tego tłuszczu CIe nie przyjdzie na pewno

Punisher
04-11-07, 20:47
To kup białko zamiast gainera.

nowin
04-11-07, 20:53
tylko nie zapomnij węgli po ternigu bo są ważniejsze od białka
białko później troche

paczko
04-11-07, 20:56
to może taki zestaw:

- VITALMAX Monohydrate Creatin 1200g (zielona)
- Dextro Juice 1500g
- TREC Carbo Max 2000g
- VITALMAX L - GLUTAMINA 400 g
- HMB Revolution 1200caps. (mam)
- Olimp BCAA Mega Caps 900caps. (mam)

Może być? Czy jak dokupiłbym białko, to nie przytyję?

Prezydent_1c
04-11-07, 20:57
Do 30-40min. po treningu potrzebne są tylko wegle. Po godzinie białko dopiero (uzupełnienie postu nowin'a)

Punisher
04-11-07, 21:05
Czy jak dokupiłbym białko, to nie przytyję?
Obawiasz się, że przytyjesz od białka, a decydujesz się na dextro - cukier prosty, który tylko ciebie utuczy. Po co ci w ogóle to?
Kreatyne mieszaj z carbo, a jak nie chcesz jeść tyle carbo to kup taurynę.
I wszystko.

tom
04-11-07, 21:05
tylko nie zapomnij węgli po ternigu bo są ważniejsze od białka
białko później troche
z tym sie nie zgodze

MaXior
04-11-07, 21:08
Tom to jak to jest?? bo wdawalo mi sie ze zaraz po treningu sa najwazniejsze wegla a na drugim miejscu jest białko??np. zaraz po treningu 70 g carbo:)

paczko
04-11-07, 21:11
Kreatyne mieszaj z carbo.
w jaki sposób? Tak jak by to było w przypadku Dextro? Rozpuścić w wodzie najpierw Carbo, a następnie w tym Kretę?

Które białko polecicie?

tom
04-11-07, 21:37
bialko jest niezbedne
natomiast weglowodany przy treningu masowym maja na celu nie tyle uzupelnienie glikogenu (ktorego straty sa i tak nieznaczne) co poprawienie wykorzystania białka
jesli spozyjesz samo bialko po treningu przyrosty beda napewno moze i nieco mniejsze niz razem z ww. ale beda napewno
natomiast przy opcji samych ww. przyrostow masy miesniowej nie bedzie

to tyle.

proponuje brac ww. razem z bialkiem

nowin
04-11-07, 21:47
po treningu siłowym orgaznim jest tak zmęczony że w mózgu pojawia się informacja o zagrożeniu życia - wycieńczeniu aby temu zapobiec organizm przetwarza wszystkie składniki w energie czyli zjesz białko i tak pójdzie odzyskanie równowagi organizmu pozatym po trenigu następuje wyrzut insulinowy czyli węgle niezbędne

Punisher
04-11-07, 22:19
uzupelnienie glikogenu (ktorego straty sa i tak nieznaczne)
Czy są znaczne, czy nie to zależy od treningu. Uzupełnienie glikogenu jest bardzo ważne tak jak pisali koledzy.

tom
04-11-07, 22:28
aby temu zapobiec organizm przetwarza wszystkie składniki w energie czyli zjesz białko i tak pójdzie odzyskanie równowagi organizmu pozatym po trenigu następuje wyrzut insulinowy czyli węgle niezbędne
nie organizm po treningu nie przetwarza wszystkich skladnikow na energie bo jw. straty glikogenu przy treningu masowym/silowym sa nieznaczne i poprostu nie musi tego robic
co innego jednak przy dlugotrwalym wytrzymalosciowym treningu...
insulina tak jest przydatna - poprawia wchlanialnosc bialka do komorek wyzej napisalem ze weglowodany-posrednio przez insuline i bezposrednio przez dostarczenie energii.

tom
04-11-07, 22:40
Uzupelnienie glikogenu jest bardzo wazne w sportach wytrzymalosciowych gdzie jego straty sa naprawde duze.
Natomiast po zwyklym treningu masowym organizm nie ma tak duzych strat glikogenu ze trzeba je od razu uzupelniac jednak lepszym wyjsciem bedzie jesli je uzupelnimy.Zreszta juz wyzej pisalem jak to jest.
Ale nie o to chodzi
chodzi o to że bialko to podstawa, a weglowodany sa na 2. miejscu a nie odwrotnie.

paczko
05-11-07, 06:52
chłopaki jakie dobre białko polecacie do tego zestawu:

- VITALMAX Monohydrate Creatin 1200g (zielona)
- carbo olimp
- VITALMAX L - GLUTAMINA 400 g

paczko
05-11-07, 12:04
ostatecznie zdecydowałem się na zakup:

kreatyna: Creatine Micro 250 mesh Vitalmax 1200g
glutamina: L-Glutamine 100mg Mega Caps 300szt.
carbo: Carbo Plex Vitalmax 4500g
białko: CFM Whey Isolate 2500g
HMB Revolution 900szt.
BCAA Olimp Mega Caps 900szt.
Vita-Min Plus 90szt.

Myślicie, że to dobry wybór. Jeżeli nie, to dlaczego? Za jakiś czas podzielę się efektami. Lecą sogi za pomoc.

tom
05-11-07, 12:49
mozesz odpuscic glute i bcaa jak masz izolat i kase zostawic na nast cykl.
chyba ze cie na to stac to kupuj.

duzen
05-11-07, 14:27
Dlaczego moze zrezygnowac z bcaa jak ma izolat ? Przeciez BCAA tez jest antykatabolikiem, ja bym polecal. Wg mnie nie zaluj kasy na bcaa.

paczko
05-11-07, 19:07
BCAA i tak już mam, ale co z tą glutą? Jest zbędna jak mam izolat?

Punisher
05-11-07, 19:13
W izolacie nie dostarczysz tyle glutaminy ile możesz dostarczyć glutaminą.

Prezydent_1c
05-11-07, 19:13
Może być nie musi. Ja bym sobie darował HMB do tego. Ewentualnie bym zaczął brać tak 2 tygodnie przed końcem cyklonu i pozniej do nastepnego (czyli koło 2-3 miechy) bo już tam troche chemi masz ;]

paczko
05-11-07, 19:15
a czy jest coś, co mogę kupić zamiast carbo? z tego, co czytam na forum, to po tym się tyje, a ja nie mogę sobie już na to pozwolić...

Prezydent_1c
05-11-07, 19:19
To nie kupuj wogóle i jedz sobie banana po treningu ... Proste i logiczne ;) Banan = węglowodany(ale akurat w dobrej ilości po treningu siłowym) + sporo witamin

nowin
05-11-07, 23:11
tom ty wiesz swoje ja swoje dla mnie białko zaraz po treningu bez węgli to głupota do kwadratu tak samo zresztą jak mówienie że białko po treningu ważniejsze od węgli no offence

duzen
05-11-07, 23:30
Bo białko jest ważniejsze niż carbo po treningu. Jest antykatabolikiem i masz tylko "złotą godzine" na wziecie koktajlu białkowego. carbo odpowiada za regenerację fizyczna a białko za niedopuszczenie do niszczenia fizycznego mięsnia poprzez katabolizm.


btw oczywiscie nie branie carbo jest głupie, ale jeżeli chodzi o priorytet suplementacji to białko jest ważniejsze.

paczko
06-11-07, 04:58
dlaczego nie branie carbo jest głupie? Jak do tej pory nie biore carbo i jest ok. Po prostu nie chce zaczac tyc tylko zdobywac mase miesniowa...

duzen
06-11-07, 08:49
Bo z samego białka skad organizm weźmie energie ? Musisz uzupełnić wegle po treningu. Jeżeli nie jakimś suplem to np banan, rodzynki. Nie przytyjesz od tego. Nie boj sie

tom
06-11-07, 14:44
Organizm po treningu silowym ma energie zeby wchlaniac bialka
Zeby zobrazowac:
czas calkowity wysilku w przecietnym 1-1,5 godzinnym treningu silowym wynosi ok. 20 minut a reszta to przerwy miedzy seriami(przecietnie 1 seria trwa ok.25s).
W porownaniu bieg dlugodystansowy trwajacy np.2 godziny czyli 120 minut mecz pilki noznej trwa 90 minut.
czyli wiele razy dluzej.

uzupenienie ww. po treningu silowym nie jest tak wazne ze wzgledu na uzupelnienie glikogenu tylko :
-podniesienie poziomu transportujacej insuliny - (bialka szybkowchlanialne rowniez ja podnasza)
-szybkim przestawieniu organizmu na anabolizm

A co do bananow to sprzyjaja odbudowe raczej glikogenu watrobowego niz miesniowego, na miesniowy cukier prosty-glukoza.

paczko
06-11-07, 15:17
czyli jednym słowem lepiej kupić carbo? I jak będę w dni nietreningowe ćwiczył przez 1h ćwiczenia aerobowe to od carbo i białka nie przytyję? Dodatkowo 5 razyw tygodni chodzę na basen.

duzen
06-11-07, 19:50
Wiem że może to co napisze będzie głupie :P Ale ja bym carbo brał tylko po treningu żeby szybko uzupelnic. Natomiast w dni nietreningowe tylko suplementacja bialkiem.

Punisher
06-11-07, 20:12
To zależy od suplementacji.

paczko
06-11-07, 20:42
To zależy od suplementacji.
proszę jaśniej

Punisher
06-11-07, 20:49
proszę jaśniej
To była odpowiedź na post duzen'a


jak będę w dni nietreningowe ćwiczył przez 1h ćwiczenia aerobowe to od carbo i białka nie przytyję?
Powiedz co to są dni nietreningowe, skoro ćwiczysz w nie? heh

paczko
06-11-07, 21:18
Racja, źle się wyraziłem. Miałem na myśli wtorek, czwartek i sobotę. Dni w których tylko biegam, jeżdżę na rowerku oraz pływam.

Karbi
23-01-08, 13:46
Jak macie takie problemy czy brac po treningu białko czy carbo, to najlepiej wziac gainera. :) macie i to i to

Punisher
23-01-08, 15:35
Nieźle odkopałeś.