PDA

Zobacz pełną wersję : Co sie dzieje z mięśniami niećwiczonymi ?



vegos00
04-11-07, 19:09
Co się dzieje z niećwiczonymi mięśniami, a dokładniej co się z nimi dzieje w przecięgu powiecmy 2 tygodni. Gdybym trenował jaką grupe mięśniową co 2 tygodnie, były by jakieś efekty ?

Hellmut89
04-11-07, 19:16
W przeciągu dwóch tygodni nic wielkiego się nie dzieje, nie byłoby żadnych efektów.

vegos00
04-11-07, 19:46
No ale dlaczego nie byloby efektów ? Przecierz po treningu zerwane włukna się odbudowują i tak aż do nast treningu ?

nowin
04-11-07, 20:26
efekt jakiś będzie zawsze to coś da niż gdybyś nie ćwiczył ale fatk efekt raczej mizerny

MaXior
04-11-07, 20:54
mizerne??znam 3 co u mnie na silce cwicza co 2 tygodnie...uwazaja ze jest wiecej czasu na regeneracji i bardziej moge sie skupic na treninu lepsza intesywnosc...2 nawet dzieli plan na 10 dni...w te dni rozklada plan tak jak my tu wszyscy w 7.I sa niezle efekty.Wiec nei ma powiedziane co ile powinnlo sie cwiczyc...tak naprawde w kulturystyce nie ma zadnych zasad...wszytko zalezy indywidualnie od organimu co jak na kogo dziala...

ubermas
05-11-07, 11:22
To ja Maxior proponuje raz na rok jebnac sobie taki 48 godzinny trening i pozostale 363 dni poswiecic na regeneracje...

duzen
05-11-07, 14:08
:D ubermas też słyszałem ze przyrosty są o 100 % po tym treningu :D

a co do wątku, miesien potrzebuje od 24 do 48 h na regenracje więc 2 dni wystarczą.

btw, pozdrów tych ziomkow z silowni. Pewnie wielkie karki :D

Seweryn11
05-11-07, 19:03
ubermas to było genialne a co do tych 10dni to jest to taki średni pomysł można by się pobawić jak ktoś ma masuwke wtedy to mogło by działać . A ile tych 2 ziomkuw już ma stażu.

Punisher
05-11-07, 19:16
a co do wątku, miesien potrzebuje od 24 do 48 h na regenracje więc 2 dni wystarczą.
To nie jest do końca prawda. Regeneracja mięśnia zależy od grupy mięśniowej oraz intensywności ćwiczeń. Nie ma stałego czasu, po którym są wszystkie mięśnie zregenerowane.

duzen
05-11-07, 19:49
Przy treningu obwodowym miesień wymaga wiecej czasu na regenerację bo jest cyklicznie pod takim samym obciazeniem, np co 2 dni. Ale gdy robisz partiami optymalny czas miedzy treningami to 48 h. Jasne ze np 72 h będzie lepsze ale wtedy wypadaja 2 treningi na tydzien :) Pozatym zalezy tez co jesz, jakie suple a nawet to czy bierzesz głupi goracy prysznic po treningu ktory tez przyspiesza regenerację.

tom
05-11-07, 21:21
anabolizm miesnia utrzymuje sie do 2 dni po treningu , natomiast pelna regeneracja tak jak pisal sofok
ps. 2 tyg. to strata czasu...

tom
05-11-07, 21:22
jw.
:) dubel sie zrobil

Punisher
05-11-07, 21:27
le gdy robisz partiami optymalny czas miedzy treningami to 48 h. Jasne ze np 72 h będzie lepsze ale wtedy wypadaja 2 treningi na tydzien
Co to za regeneracja powysiłkowa mięśnia, jeżeli więcej czasu da więcej? Regeneracja to pełna regeneracja.

duzen
05-11-07, 22:59
Ale ja nie neguje tego co piszecie :) W teorii jest dokładnie tak jak piszecie, natomiast czas regeneracji nie jest określony dla każdego tak samo. Jak pisalem wcześniej, szybciej się zregenerujesz jak będziesz np brał suple (jak aminy, białko, carbo) a wolniej bez tych rzeczy, dieta też ma duży wpływ :)

Gdzieś czytałem, że napięcie mięśniowe może się utrzymać nawet do tygodnia ale nie wiem czy ma to ścisły związek z tematem. Pozdro

Punisher
05-11-07, 23:16
No to wtedy oks, jest racja w tym co mówisz.