PDA

Zobacz pełną wersję : Cykl treningowy dla piłkarza



naws
02-11-07, 20:06
Witam. Mam lat 18, i od 11 lat trenuje pilkę nożną. Chciablym w tym roku intensywnie przetrenowac cala zime na silowni. Zalezy mi na cyklu treningowym, odpowiadającemu wymaganiom potrzebnym na boisku pilkarskim. Przedewszystkim nogi, mięśnie skośne brzucha, plecy. Chcialbym zwiększyc przedewszystkim wytrzymałosc i szybkosc, ale "uciąg" maksymalny tez wchodzi w grę. Problem w tym, ze nie wiem jak mam sie zabrac za te wszystkie cwiczenia, nie wiem w jakiej kolejnosci, intensywnosci w tygodniu, oraz kombinacji zestawienia cwiczen - cwiczyc. Myslę rowniez o zazywaniu odrzywek, lecz nie wiem jakie byly by najlepsze dla mnie, a nie chcę "przedobrzyc" , bo glownie chodzi mi o szybkosc, wytrzymalosc.
Mam 185 cm wzrostu i waze 75 kg.
Bardzo proszę o pomoc, gdyz nie znam sie na kulturystyce i chcialbym poradzic sie fachowcow, ludzi ktorzy siedzą w temacie i znają sie na rzeczy. Czy pomogliby mi ktos wstępnie rozpisac cykl treningowy ?
Z góry dziękuje.

KoVaL
02-11-07, 20:51
co do odżywek to wystarczy gainerek albo carbo i jakieś witaminki takie uzupełnienie diety
a trening ogólny będzie dobry
- przysiady(czworogłowy uda)
- uginanie nóg na maszynie leżąc(dwugłowy uda)
- wspięcia na palce stojąc(łydki)
- unoszenie nóg na poręczach(brzuch)
- wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce poziomej(klatka)
- wyciskanie francuskie ciężarka jednorącz(triceps)
- unoszenie sztangielek bokiem(barki)
- podciąganie się na drążku szerokim uchwytem za brodę(plecy)
- uginanie przedramion ze sztangą(biceps)
- uginanie nadgarstków podchwytem(przedramię)

Każde ćwiczenie wykonywać po 1 serii(po kolei) 10-12 powtórzeń(przerwy między ćwiczeniami około 30 sekund). Skończenie tych 10 ćwiczeń nazywamy obwodem. Należy wykonywać na początku 2 obwody zwiększając stopniowo do 4 obwodów. Trening wykonywać 3 razy w tygodniu(między każdym treningiem powinien nastąpić 1 dzień przerwy)

Nuru89
02-11-07, 21:18
Trening ogolny bedzie idealny. Natomiast odzywki wsumie nie wiem czy sa konieczne. Rozumiem ze nie mozesz za bardzo przybrac na masie. Wiedz jezeli juz to faktycznie Gainer. Natomiast ja na twoim miejscu odpuscil bym sobie odzywki, rozpisal jakas dobra diete i poprostu cwiczyl na maxa :)

naws
02-11-07, 21:27
Dieta...czyli rozumiem ze lekkostrawnie i czesto ? Ryz, kasza, KURCZAK itp ? Witaminy...sa jakies specialne zestawy witamin w sklepach do kulturystow, czy moga to byc jakies zwyczajne multiwitaminki ? Nie wiem ktore lepsze ?

Gutek
03-11-07, 09:57
Proponuje kupic Vigor Sport. 20 tab kosztuje 12 zł

naws
03-11-07, 11:50
ok :D dziekuje bardzo za pomoc