PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mam ćwiczyc ? Pomocy.



sznajper
29-10-07, 20:03
http://www.forumpc.pl//style_emoticons/default/biggrin.gif Witam All którzy tutaj zajżeli, no więc problem jest następujący : mam u siebie w domu ławeczkę rzymską oraz hantle <sztangi jednorącz> i chciałem sie zapytać czy ktoś by mógl poradzić jak ćwiczyć < serie obciążenia itp.> Głównie chodzi o partię mięśni brzucha, pleców, bicepsy, tricepsy, i klata :] :] (najważniejsze) Jak by ktoś się znał to proszę o pomoc. Z góry dziękuję. http://www.forumpc.pl//style_emoticons/default/rolleyes.gif
Pozdrawiam

Ponad to, nie chce wyglądać jak jakiś kulturysta bo nie mam masy takiej, chodzi o ćwiczenie i o ładne ciało a co za tym idzie mięśnie.

JOKER
29-10-07, 21:06
Ale muszisz powiedziec na co chcesz cwiczyc. Na mase a siłe czy na rzezbe bo to sa oddzielne cwiczenia.

sznajper
29-10-07, 21:07
najbardziej chodzi o rzeźbę zdecydowanie.

na siłe i rzeźbe.
nie chce być ''dużym silnym chłopcem''. nie chce upodabniać sie do takich jak pudzian.

JOKER
29-10-07, 21:11
Wiec na mase musisz robic kótkie serie np po 4-5 powtórzen ciezarem wiekszym np. na 75% obciazenia i przerwy miedzy seriami do 120 sek jesli chodzi o rzezbe musisz robic wieksze e=serie np. od 15-20 powtórzen ciezarem mniejszym na siłe ilosc cwiczen nie powinna przekraczac 3 na dana partie miesni.

sznajper
29-10-07, 21:14
JOKER a czy to nie jest za malo ? chodzi mi o to co napisales na rzezbe. 15-20 powtorzen po ile serii ? i jakie obciazenie. ? moglbys podac jakies przykladowe cwiczenia ?
cos w stylu : pozycja stojaca i przyciaganie hantli do ciala i opuszczanie na kat 90stopni. cos w tym stylu

a z brzuchem jak ? też serie po 20 ? i ile ?

ubermas
29-10-07, 21:22
Kurwa rozmowa dwoch ekspertow hahahah. Sznajper zeby miec rzezbe trzeba miec mase, bo rzezba to ODTLUSZCENIE masy miesniowej, a ty je zapewne nie masz. Musisz zrobic kilkanascie kilo masy miesniowej zeby potem moc ja wyrzezbic, ot cala magia... Sila NIGDY nie idzie w parze z rzezba. Zajmij sie na poczatek masa

sznajper
29-10-07, 21:25
Ubermas ale nie chodzi o to ze ja nie mam w ogole masy niewyrobionej.
powiedz co robic na to co mam. gdybym nie mial masy to bym mial niezle miesnie a tak nie jest, mam niewyrobione, a jest z czego to wypracowywac ;] powiedz cos o brzuchu jak cwiczyc na tej laweczce bo rekoma sie zajac potrafie.

JOKER
29-10-07, 21:25
wiec np. na rzezbe robisz po 3 góra 4 cwiczenia na partie miesni po ok 15-20 powtórzen obciazeniem 50%-60% np. na barki robisz wyciskanie zza karku 1 seria załuzmy 20kg 2 seria 25 kg i 3 seria 30kg i raz na max ta waga potem unoszenie sztangi do podbródka tak samo i jeszcze jedno cwiczenie dobierz i rób tak samo mi chociaz tak wyrazie pomaga cos takiego a jesli chodzi o brzuch to ja robie brzuszki i nozyce 5 serii po 25 rzy i jedna na maxa. 3 razy w tygodniu

ubermas
29-10-07, 21:34
JOKER chopie nie pisz wiecej. Treningi po 20 powtorzen sa dobre, ale tylko okresowo, bo polepszaja gestosc miesni i wyrabiaja wytrzymalosc ( pzy krotkich przerwach), a tak poza tym to nie sluza niczemu. Trening na rzezbe nie roznis sie niczym od trenigu na mase, zakres powtorzen to 12-6, mozna porzerwy skrocic do 1 minuty. Rzebza polega na ograniczeniu liczby kalorii, zmiejszeniu liczby weglowodanow i wporwadzeniu wiekszej ilosci bialka, celem zapombiegniecia procesowi spalania miesni, zwanego katabolizmem, NO i najwazniejsze do tego zestawu to cwiczenia aerobowe, plywanie, bieganie, skakanka minimum 30 minut 3 razy w tygodniu. To jest przepis na rzezbe, mysle, ze lepszego nie ma

sznajper
29-10-07, 21:40
UBERMAS podaj swoje gg jesli bys mogl, widze ze sie znasz troche, po twoich statach juz nawet..

tam byloby latwiej sie dogadac.

a jesli nie mozesz to powiedz jakie obciazenie mam brac na jedna reke.

badz moje gg : 5486101

MaXior
30-10-07, 18:53
bez obraz yale troche zalosne...jesli ja sie na czyms nie znam to nie odpowiadam na post...to chyba logiczne??prawda??tu sie powinnlo pomagac a nie macic w głowie