PDA

Zobacz pełną wersję : Bialko



JOKER
29-10-07, 14:34
witam spalam tkake tłuszczowa biorac l-karnityne i Hmb a dzisiaj mi ktos poecił zeby dokupic do tego białko i aminokwasy ale boje sie ze jak to dołoze to nie bede tracił tkanki tłuszczowej tylko znowy zyskam pare kilo co wy na to???

HuGsoN
29-10-07, 14:38
Aminokwasy jak najbardziej.
Co do białka to policz ile w diecie dostarczasz, jak brakuje to dokup. Jeżeli jesz wystarczająco dużo, to nie opłaca się kupować, bo skończy w WC :)

Punisher
29-10-07, 14:56
Nie mówione, że w WC, może też się odłożyć w ciele jako tłuszcz.
Odwiedź dział dieta i czytaj podwieszone.

dzako18
29-10-07, 15:19
ja brałem białko i chudłem takze sie nie bój tylko kup jak masz braki jakies dobre

Punisher
29-10-07, 16:43
Nie chudłeś od białka przecież. wofff

dzako18
29-10-07, 16:48
heh wiadome ze nie ale chodzi mi o to ze białko mi nie przeszkadzało w chudnieciu :-)

sławo
29-10-07, 17:24
a niby dlaczego od białka nie miał chudnąć

dużo podaż białka sama w sobie jest termogeniczna

Punisher
29-10-07, 18:48
Ale białko to też kalorie i jak masz za dużo to przecież to nie wyprauje. O to mi chodzi.

sławo
29-10-07, 19:43
nadwyżki białka wychodzą z organizmu razem z moczem

żeby białko odkładało się jako tłuszcz musiałbyś dostarczać go jakiejś kiepskiej jakoś z dużą zawartością laktozy

a tak spróbuj przybrać na większej podaży białka

Punisher
29-10-07, 19:51
nadwyżki białka wychodzą z organizmu razem z moczem
Ha, chyba tylko wtedy, gdy ktoś ma białaczkę.(chyba białaczka to jest, ale wiem, że to nie jest u zdrowego człowieka-chyba, że bardzo śladowe ilości)

żeby białko odkładało się jako tłuszcz musiałbyś dostarczać go jakiejś kiepskiej jakoś z dużą zawartością laktozy
Przecież laktoza to nie białko, coś nie tak...

a tak spróbuj przybrać na większej podaży białka
?

sławo
29-10-07, 20:02
człowiek nie może przyjąc większej ilości białka

nie wiem teraz dokładnie ile tego może przyjąć
resztą po prostu nie toleruje

wiem ze laktoza to nie białko
ale są takie białka które zawierają laktoze

i nie sprzeczaj sie bo nie masz racji

jak co odsyłam do lektury

Punisher
29-10-07, 20:08
człowiek nie może przyjąc większej ilości białka
No nie może, to jest prawda, tego nie negowałem.

wiem ze laktoza to nie białko
ale są takie białka które zawierają laktoze
Co ty mówisz, że białko odkłada się jako tłuszcz jeżeli jest z zawartością laktozy. To jak pije mleko to wszystko odłoży mi się jako tłuszcz?No prosze cię. Nie wiem nawet czy są jakieś białka z duż ą zawartością laktozy, a jeżeli by było to wątpie, że by ktoś takie wcinał.

i nie sprzeczaj sie bo nie masz racji
Forum służy do dyskusji, jeżeli uważasz to za sprzeczkę to twoja sprawa.

jak co odsyłam do lektury
Jak masz taką lekturę i mi dasz namiary to chętnie przeczytam.

sławo
29-10-07, 20:17
nie mówię że jak bedziesz pił mleko to obrośniesz w tłuszcz
aczkolwiek jakbyś z tym przesadzał to na pewno tak by było

nie wiesz czy sa takie białka

ot już ci daję przykład -Ostrowia dobra na mase nie za bardzo na rzeźbę właśnie na owa zawartość laktozy

co do lektury pozostawiam to twojej inwencji i ciekawości i dociekliwości :)

ubermas
29-10-07, 20:26
Mleko jest jednym z najbardziej otluszczajacych produktow... jest bardzo odzwycze. Jak podaje sama Ostrowia, ich bialko jest pozbawione laktozy, weic nei wiem slawo skad masz te dane. Prawde jednak mowisz o laktozie, ze tyje sie po niej, bo to cukier... mleczny.

"i nie sprzeczaj sie bo nie masz racji" by slawo- bardzo madre zdanie, swiadczace o yntelygencjy czlowieka

Punisher
29-10-07, 20:38
żeby białko odkładało się jako tłuszcz musiałbyś dostarczać go jakiejś kiepskiej jakoś z dużą zawartością laktozy

nie mówię że jak bedziesz pił mleko to obrośniesz w tłuszcz
aczkolwiek jakbyś z tym przesadzał to na pewno tak by było
No to się zdecyduj, bo zmieniasz zdanie, które podważyłem.


nie wiesz czy sa takie białka
ot już ci daję przykład -Ostrowia dobra na mase nie za bardzo na rzeźbę właśnie na owa zawartość laktozy
Co powiesz na to:

Skoncentrowana frakcja białkowa z serwatki (oddzielona od cukru mlecznego i tłuszczu) zostaje tutaj zagęszczona.

co do lektury pozostawiam to twojej inwencji i ciekawości i dociekliwości
Hm nie wiem, czy znajdę gdzieś takie informacje.

Nie odpisałeś na to:


Cytat:
nadwyżki białka wychodzą z organizmu razem z moczem
Ha, chyba tylko wtedy, gdy ktoś ma białaczkę.(chyba białaczka to jest, ale wiem, że to nie jest u zdrowego człowieka-chyba, że bardzo śladowe ilości)

Cielu7
29-10-07, 20:46
laktoza nie ma nic wspolnego z bialkiem alktoza jest dodawana jako slodzik !!!!! ehh czytajcie troche

tom
29-10-07, 20:54
kazde wpc zawiera laktoze w mmniejszej lub wiekszej ilosci - dobre wpc zawiera mniej gorsze wiecej

mały huba
29-10-07, 22:30
Mam przypadkiem przed sobą stare wiadro z ostrowią :) i zawiera ona max 5 g w 100g proszku( tyle samo co w 100 ml mleka ). Dla porównania przeciętne białko treca(w tym przypadku Nitroprogren):

wartość odżywcza w 100 g

jednostka

rda
Białko
72,30 g
Węglowodany
7,87 g
Tłuszcz
3,89 g
Peptyd l-glutaminy
5 g

Witamina C
15,00 mg

25%
Niacyna
4,50 mg

25%
Witamina E
2,50 mg

25%
Kwas Pantotenowy
1,50 mg

25%
Witamina B6
0,50 mg

25%
Ryboflawina
0,40 mg

25%
Tiamina
0,35 mg

25%
Folacyna
50,0 µg

25%
Biotyna
0,0375 mg

25%
Witamina B12
0,25 µg

25%
Białka te(kazeiniany ) różnią się tylko stopniem przetworzenia, co efektuje różną szybkością wchłaniania.Ostrowia wchłania się dłużej, a mimo to ma mniej laktozy o prawie 30% :)

Ps. Cielu poczytaj trochę bo załamujesz mnie :D Laktoza jako słodzik ... Chyba aspartam ?

Punisher
29-10-07, 23:02
Krowa w cycu ma też laktoze dla smaku?heh

Cielu7
29-10-07, 23:05
Stosowana w przemyśle farmaceutycznym (jako wypełniacz), spożywczym (jako składnik mleka i żywności dla niemowląt) i w pirotechnice. dlatego mały huba lepiej jest pic mleko prosto od krowy bo tej laktozy jest nie duzo a ona nie fermentuje wiec w przetworniach jest dodawana do mleka by bylo zekomo jeszcze lepsze to tyle na ten temat

sławo
30-10-07, 18:02
podobno człowiek jednorazowo może przyjąć od 30 do 40 gram białka

ale jeśli przyjmuje tego więcej obciąża bardzo nerki bo organizm nie może tego przyjąć więc filtruje to przez nerki co puźniej wylewamy

i nie żadne tam śladowe ilości poprostu tyle ile organizm nie przyjmie

na mleku mógłbyś obrosnąć w tłuszcz gdyż mleko zawiera bardzo dużo laktozy
ale nie jak będziesz pił szklanę na dzień - o to mi chodziło

co do ostrowi tak jak kolega wyżej napisał każde wpc zawiera laktoze
a ostrowia to jednak nie jest główny produkt jak jest produkowany
w owej mleczarni
poprostu jakoś wykorzystali serwatkę
i to białko ma właśnie więcej laktozy niż lepsze białka
dlatego też napisałem dobre na masę na rzeźbę już nie
ale za tą cenę i tak nie można wybrzydzać

Punisher
30-10-07, 18:26
organizm nie może tego przyjąć więc filtruje to przez nerki co później wylewamy
Podaj mi źródło, skąd masz takie informacje.

sławo
30-10-07, 19:40
Nadmiar białka nie jest bezpieczny dla zdrowia!

Białko spożywane w ilościach przekraczających fizjologiczne potrzeby organizmu, nie tylko nie przyczynia się od poprawy wyników sportowych, ale także może powodować poważne zaburzenia zdrowotne.

Zbyt duże spożycie białka prowadzi do niepełnego przyswajania i utleniania aminokwasów, co obciąża dodatkowo wątrobę i nerki. Wątroba jest narządem, gdzie odbywa się zasadniczy proces rozkładu białek pokarmowych, nerki z kolei usuwają powstałe produkty metabolizmu. Nadmiar białka może zatem wpływać bardzo niekorzystnie na funkcjonowanie tych narządów.

Przy wysokim spożyciu białka zwiększa się proces filtracji w kanalikach nerkowych, co może być przyczyną utraty znacznych ilości wody i wapnia z organizmu. W pewien sposób można zapobiegać temu niekorzystnemu procesowi, np. poprzez wypijanie większej ilości płynów oraz spożywanie produktów bogatych w wapń (mleko i jego przetwory). Niestety większość kulturystów ogranicza spożywanie produktów nabiałowych, a co 'mądrzejsi' eliminują je całkowicie z diety. Niekorzystny proces utraty wody z organizmu może powodować zagęszczanie się moczu, co przy diecie wysokobiałkowej może być przyczyną licznych schorzeń układu moczowego.

Należy także pamiętać, że białka należą do silnych 'łapaczy' wolnych rodników. Pod wpływem tych niezwykle aktywnych cząstek, aminokwasy białkowe ulegają bardzo niekorzystnym przemianom. Na przykład wolne rodniki silnie uszkadzają histydynę, jeden z aminokwasów wchodzących w skład hemoglobiny, co może być przyczyną niedokrwistości. Nadmiar aminokwasów siarkowych w diecie, a szczególnie metioniny, może być przyczyn ą powstawania w organizmie homocysteiny, związku, który bardzo silnie uszkadza śródbłonek naczyniowy, zwiększa kumulację niekorzystnego cholesterolu LDL w ścianach tętnic, nasila działanie wolnych rodników oraz hamuje działanie enzymów, które je degradują. Nadmiar metioniny przy niedoborze witaminy B6, B12 i kwasu foliowego może powodować przerost nerek, uszkodzenia wątroby, trzustki, nadmierną degradację hemoglobiny oraz odkładanie się żelaza w śledzionie, co w konsekwencji może powodować anemię.

Nie bez znaczenia jest także wpływ nadmiaru białka na funkcjonowanie systemu nerwowego. Przy wysokim spożyciu białka wyraźnie upośledza się czynność mózgu. Dochodzi do wytwarzania błędnych neurotransmiterów, oraz upośledza się prawidłowy transport aminokwasów do komórek nerwowych. W wyniku łączenia się amoniaku z kwasem glutaminowym, w układzie nerwowym powstaje duża ilość glutaminy, która hamuje transport glukozy i ketokwasów do mózgu, związków będących głównym paliwem systemu nerwowego.

Jeszcze bardziej niebezpieczna wydaje się suplementacja pojedynczymi aminokwasami. Mogą one powodować zaburzenia metaboliczne, hormonalne i pokarmowe. Niektóre z nich wykazują działanie wręcz toksyczne. W latach osiemdziesiątych stwierdzono wiele przypadków śmiertelnych w wyniku rzadkiej choroby krwi, spowodowanej suplementacją wysokimi dawkami tryptofanu. Stwierdzono również, że nadmiar argininy u osób zażywających sterydy może być przyczyną śmierci. Wielu naukowców podkreśla ogromną rolę pojedynczych aminokwasów w metabolizmie ustrojowym, jednak nie widzą żadnej konieczności stosowania ich suplementacji. Zapotrzebowanie na te aminokwasy jest wystarczająco pokrywane przez prawidłowo zestawioną dietę.

Na zakończenie chcę zaznaczyć, że nie jest moim celem umniejszanie roli białka w żywieniu sportowców, a w szczególności kulturystów, lecz po prostu zachęcenie niektórych internautów do pewnych przemyśleń.

na podst. art. zamieszczonego na stronach: kulturysta.com

AUTOR POSTU: PIKADOR25


jako mod odżywek i supli powinieneś chyba mieć większą wiedzę
w końcu ludzie prosza cię o rady

suple i odżywki to nie moja domena a jednak wiem trochę więcej niż ty

takich artykułów jest całe mnóstwa

Punisher
30-10-07, 20:12
Ok, to weź mi teraz powiedz, gdzie jest napisane w tym artykule, że usuwamy (lub "wylewamy" jak to ująłeś) białko z moczem? Bo może ślepy jestem.
Gdy białko występuje w moczu, to znaczy, że osoba to nie jest zdrowa osoba.
Jedynie zdarzają się bardzo małe ilości białka w moczu u zdrowego człowieka.
Tak uciekasz od mojego pytania i wklejasz mi jakieś arty o czymś innym.


jako mod odżywek i supli powinieneś chyba mieć większą wiedzę
w końcu ludzie prosza cię o rady
suple i odżywki to nie moja domena a jednak wiem trochę więcej niż ty
Jak udowodnisz swoją tezę, to odpowiem na to zdanie.
Czy wiesz więcej niż ja, czy nie, to mnie w tym momencie mało obchodzi.

sławo
31-10-07, 17:34
Zbyt duże spożycie białka prowadzi do niepełnego przyswajania i utleniania aminokwasów, co obciąża dodatkowo wątrobę i nerki. Wątroba jest narządem, gdzie odbywa się zasadniczy proces rozkładu białek pokarmowych, nerki z kolei usuwają powstałe produkty metabolizmu. Nadmiar białka może zatem wpływać bardzo niekorzystnie na funkcjonowanie tych narządów.

widzę że ci to musze łopatologicznie wyjaśnić
bo widzę że coś ciężko z pojęciem i przyczepiłeś się do tego że wydalamy białko w moczu

że zbyt duże ilości białka organizm nie może przyjąć więc je wydala
poprzez wątrobe i nerki masz tam bardzo ładnie napisane

ale nie wydala tego w tej postaci co przyjął
dlatego też napisałem że nerki to filtrują
może mój błąd że nie napisałem dokładnie że wątroba to przerabia a resztą zajmują się nerki

ale nie jestem jakims naukowcem

a główna myśl to taka że organizm nie przyswaja większej ilości białka niż może
i od białka na pewno się nie zatłuścisz

Punisher
31-10-07, 19:00
Nic mi nie musisz wyjaśniać. Po prostu w tym artykule tego nie ma, co mi zarzucałeś.
Zmianiasz teraz swoją tezę, bo wkońcu uznałeś, że nie masz racji.
I zanim zaczniesz mi zarzucać brak wiedzy, może najpierw spójrz na siebie.
Ja nie napiszę nic typu:
"jako mod odżywek i supli powinieneś chyba mieć większą wiedzę
w końcu ludzie prosza cię o rady
suple i odżywki to nie moja domena a jednak wiem trochę więcej niż ty"
bo to mnie nie rajcuje.
Nie jestem od wytykania cudzych błędów i komentowania w tym wypadku twojej wiedzy, ale chciałem Ci powiedzieć, że jeżeli korzystasz z jakiś źródeł, to rób to dokładnie, a nie powierzchownie, a jeżeli to są powierzchowne informacje, to proszę to zaznacz.
Z poważaniem.

sławo
31-10-07, 20:13
co bym nie wkleił to i tak nie przyznasz się że nie masz racji
i będziesz upierał się przy swoim

nie wiem czego tak na prawdę byś chciał
żeby było to wyjaśnione i napisane tak abyś ty zrozumiał
wszystko w tym artykule jest czarno na białym

popytaj ludzi popisz na innych forach
jest sporo speców może oni ci to jakoś wyjaśnią

Punisher
31-10-07, 22:57
Oj sławo teraz odwracasz kota ogonem, nie potrafisz przyznać się do błędu, zasłaniasz się tym artem, w którym nie ma poruszonej kwestii na temat której dyskutujemy, zmieniasz temat, odwracasz uwagę.

że zbyt duże ilości białka organizm nie może przyjąć więc je wydala
poprzez wątrobe i nerki masz tam bardzo ładnie napisane

ale nie wydala tego w tej postaci co przyjął
Tym przyznałeś mi rację, zmieniłeś swoje zdanie.
To wszystko.

Symu
01-11-07, 00:26
Sławo naucz się więcej pokory nie wiesz wszystkiego najlepiej. Mogę tu znaleść pare farmazownów które wypowiedziałeś, ale do rzeczy:

Nadmiar białka jest zamieniany w energię niby czemu białko ma wartość energetyczną 4 kcal, niestety jest to proces bardzo toksyczny i nieporządany przez nasz organizm . Białko jak wiadomo jest trawione do aminokwasów, gdy mamy ich nadmiar wątroba odłącza od nich grupę NH2, która konweruje do amoniaku i potem do mocznika, który jest potem wydalane z moczem (w tych procesach po dupie dostają nerki i wątroba). To co pozostało zamienia się w glukozę, która jest dla nas paliwem, dlatego też stwierdzenie:

" od białka na pewno się nie zatłuścisz" to gówno prawda

Wydalanie białka z moczem jak twój kolega powiedział to choroba.

Następnie:
"o białko ma właśnie więcej laktozy niż lepsze białka
dlatego też napisałem dobre na masę na rzeźbę już nie
ale za tą cenę i tak nie można wybrzydzać"

Problemem w laktozie przy takich dawkach nie jest zatłuszczenie bo 30g białka to ok. 1,3g laktozy. Problemem jest to, że dużo ludzi nie trawi laktozy i ma po niej okropne bóle brzucha.

Z tych też pwodów uważam, że twój kolega miał więcej racji niż ty i powinieneś postąpić honorowo i przeprosić go.

pozdrawiam

kAMool
03-11-07, 07:04
^ wlasnie nie chudles chyba od bielka :>:P

sławo
04-11-07, 11:44
główny temat był o tym że od białka niby sie można zatłuścić

ja napisałem że nadmiar białka jest wydalany w moczu
potem dodałem że wcześniej przetważany przez wątrobę i nerki

nie mówiąc już o tym że spożywanie nadmiernych ilości białka
kończy się nieprzyjemnymi wędrówkami do kibla gazami itp.
nawet chorobami skóry

a teraz co do zatłuszczania białkiem
żeby przyswoić białko potrzeba nam węgli

jeśli ich nie dostarczamy a dostarczamy białko wtedy energię pozyskujemy z białka ale energia pozyskana z białka jest bardzo mała
i wykorzystana na energię użyteczną czyli taką jak ogrzewanie organizmu
czyli normalne funkcjonowanie organizmu

a jak tu zapotrzebować organizm jak się regularnie ćwiczy czyli bardzo obciąża organizm jak tu odbudować mięśnie po treningu

wtedy braknie tej energii z dostarczonego białka
i organizm zacznie poszukiwać rezerw a więc z naszego ciała

dlatego też przy wycince spożywa się większe ilości białka
i nie po to chyba aby się nim zatłuścić

Punisher
04-11-07, 12:07
ja napisałem że nadmiar białka jest wydalany w moczu
potem dodałem że wcześniej przetważany przez wątrobę i nerki
Tak dopiero potem podałeś, po tym jak podważyłem twoją "teorię"
Później ją uznałeś za swoją własną?

Weź pomyśl sobie, że kulturyści by srali uszami białkiem.

Nie chce mi się więcej dyskutować na ten temat, bo nie idzie dojść z tobą do porozumienia.
Ty przecież nie wyrazisz pokory dla jakiegoś tam moda w suplach.

Dziękuje Symu za udział w dyskusji.

duzen
04-11-07, 12:36
Heh jak dzieci :)

Z tego co wiadomo białko (wpc i izolat) są stosowane w celu zbicia tkanki więc nie wiem dlaczego ktoś się upiera, że od białka sie obtłuścisz. Każdy dietetyk powie, że produkty wysokobiałkowe w tym samo wpc i izolaty są b. pomocne przy oczywiscie odpowiedniej diecie w zbiajniu wagi.


Co do nadmiaru białka, tak naprawdę zwiększenie ilości spożycia powyżej normy dla danej masy ciała jest nieobojętne dla organizmu. Mama mojej dziewczyny jest nefrologiem i twierdzi, że nadmiar jest usuwany z moczem ale b. obciąża nery więc co jakiś czas należy odstawić na jakiś czas żeby nie zwalić nerek.


Ktoś napisał, że Ostrowia jest lepsza na masę... ciekawe dlaczego tak uważasz. Wcale, nie uważam ze jest ono gorsze niż inne wpc. To że cena jest taka jaka jest o niczym nie świadczy. Pozdro