PDA

Zobacz pełną wersję : oddawanie krwi



sarsik87
23-10-07, 22:13
czy w czasie cyklu na kretce mozna oddac krew?? czy podwyzszony poziom kretyny w niczym nie przeszkadza??

ubermas
23-10-07, 23:03
Te kretyny to do nas? :)

Nie powinno sie oddawac krwi w ogole, a zwlaszcza kiedy trenuje sie sporty silowe. Kumpel studiuje medycyne i mowil mi, ze to bardzo niezdrowe, bo organizm naraz traci prawie pol litra krwi i bardzo sie oslabia. WIec lepiej zrobisz jelsi zaniechasz tego szlachetnego czynu, zreszta krwi u nas w Polsce nie brakuje. Pozdro

sławo
24-10-07, 10:44
nie brakuje ?
kto ci to powiedział krwi brakuje i to sporo

w ogóle jakieś bzdury piszesz
że osłabia to co z tego przecież nie idziesz po tym na siłke
krew się bardzo szybko regeneruje

mało tego powiem ci że na drugi dzień po oddaniu zawsze czuję się bardzo dobrze
i jestem dużo świeższy na siłce

a co do pytanie kolegi o kreatyne
nic to nie przeszkadza śmiało możesz iść

ReGsio
24-10-07, 19:32
A ta osoba co dostanie tą krew z kreatynką poczuje kopa?jak myslicie?:D

sławo
24-10-07, 19:38
a ty jak brałeś pierwszy raz kretę podziałało od razu ? :)

ReGsio
24-10-07, 19:47
Nie myśle że jak jakas potrzebująca osoba dostanie taką krew z kreatynką nagle sie napompuje, ale taka krew sportowców chyba jest o wiele bogatsza i wogóle, można by nawet powiedziec że uzdrawiająca:D

Prezydent_1c
24-10-07, 20:44
Raczej nie ma to znaczenia ... Bo i tak póżniej ją lekarze badają czy sie nadaje czy nie. Więc nie może być lepszy czy gorsza..

pey
25-10-07, 20:01
Jakiego kopa? Myślisz że pół litra krwi zawiera niewiadomo jakie ilości kreatyny? Bzdura! Oddawanie krwi to czyn, póżniej regeneracja, tak jak Sławo pisał - jeden dzień i wracasz do siebie...

HuGsoN
25-10-07, 20:29
Ej ziomki, a jak biore HMB od dłuższego czasu to też nieprzeszkadza ? Bo starsza chce mi badania robić i nie wiem, czy czekać aż cykl na hmb i krecie zrobie.

milo90
09-11-07, 00:10
moj kumpel po oddaniu krwi, bił rekordy na siłowni... a to mutant

Deathbreaker
15-11-07, 18:33
Te kretyny to do nas? :)

Nie powinno sie oddawac krwi w ogole, a zwlaszcza kiedy trenuje sie sporty silowe. Kumpel studiuje medycyne i mowil mi, ze to bardzo niezdrowe, bo organizm naraz traci prawie pol litra krwi i bardzo sie oslabia. WIec lepiej zrobisz jelsi zaniechasz tego szlachetnego czynu, zreszta krwi u nas w Polsce nie brakuje. Pozdro
A więc głupoty pleciesz jak mały Kaziu po zsiadłym mleku ;) Jeżeli oddajesz krew to w 1-szym dniu organizm może być skołowany , senny itp. Na 2 dzień jesteś w dobrej formie i organizm wyprodukuje sobie nową ''świeżą'' krew ;) :PP

milo90
15-11-07, 18:36
zgdzam się z przedmówcą:)

ubermas
16-11-07, 10:44
A skad wy drogie dzieci mozecie takie rzeczy wiedziec jak wam jeszcze krwi oddawac nie wolno. Pozatym Deahtbreaker za malo cheba zjadles zeby tak podskakiwac smarku jeden. Sam piszesz brednie, kazde gwaltowne oslabienie organizmu, a takim jest oddanie krwi nie jets zdrowe dla organizmu i to sa slowa kumpla (to na temat oddawania krwi), ktory jest na 4 roku medycyny. To co Pani na przyrodzie ci powiedziala to nie zawsze jest prawda, wiec synku sie nie wymadrzaj

dzako18
16-11-07, 15:22
ja oddaje krew i mam gdzies czy to osłabia organizm czy nie wazne ze sie komus pomoze, moze kiedys Ty bedziesz potrzebowal i nikt Ci nie pomoze bo to go osłabi

milo90
16-11-07, 15:48
jak wczesniej juz napisałem, oddawanie krwi nie działa na kazdy organizm tak samo. mojemu komplowi to pomagało. a pozatym bzdurą jest ze w polsce nie brakuje krwi...
Jezeli masz 21 lat to nie znaczy ze wszystko wiesz, pozatym medycyna tez nie jest genialna i nie potrafi wyjasnić wszystkich przypadków.
Kazdy sam musi sprawdzic jak na niego działa ten szlachetny czyn. jezeli bedziesz czuł sie słabo nie musisz wiecej oddawac krwi. Ja jak tylko skończe 18 mam zamiar udac sie do punktu krwiodastwa... POZDRO:)

dzako18
16-11-07, 18:40
i tak własnie Milo zrób a w Polsce moze bedzie lepiej :-)

ubermas
16-11-07, 18:49
Problem w tym chlopcy, ze ja oddaje regularnie krew. U mnie w rodzinie to juz tradycja, wszyscy procz mnie narazie sa honorowymi Dawcami. Ja mowie tylko, ze to jest niezdrowe, ale na 1 miejscu stawiam i tak dobro innych. To podobnie jak z fajkami, kazdy wie, ze szkodza, ale i tak ludzie pala. Mam nadziej, ze przyblizylem Wam teraz o co mi chodzi. To wszystko nie zmienia faktu, ze oddawanie krwi nie jest zdorwe...

milo90
16-11-07, 19:50
he spoko, ja rozumiem o co ci chodz:)

Deathbreaker
16-11-07, 21:10
A skad wy drogie dzieci mozecie takie rzeczy wiedziec jak wam jeszcze krwi oddawac nie wolno. Pozatym Deahtbreaker za malo cheba zjadles zeby tak podskakiwac smarku jeden. Sam piszesz brednie, kazde gwaltowne oslabienie organizmu, a takim jest oddanie krwi nie jets zdrowe dla organizmu i to sa slowa kumpla (to na temat oddawania krwi), ktory jest na 4 roku medycyny. To co Pani na przyrodzie ci powiedziala to nie zawsze jest prawda, wiec synku sie nie wymadrzaj
Tak na początek to mnie nie obrażaj , bardzo bym prosił - szanujmy się... Tak , wiem że mnie jeszcze krwi nie wolno oddawać ale wiem dużo na ten temat ale nie od pani , która mi coś mówiła na ''przyrodzie'' a raczej biologii... Phi kolega ze studiów , to ja Ci powiem że mam mamę pielęgniarkę(bo mam) No i... ? Oddawanie krwi może być nawet w pewnym sensie ''zdrowe'' ponieważ pobudza organizm do produkcji nowej porcji świeżej krwi... (No ja się nie wymądrzam bo wiem to od różnych ludzi , którzy jakieś tam pojęcie o tym mają:)

Pozdrawiam.

ubermas
16-11-07, 22:44
Z tego co ja wiem to pielegniarki sa od podawania kaczek, i to niekoniecznie z frytkami... a nie od leczenia. Ty pierwszy mnie obraziles mowiac cos o jakims Kaziu... a ja przeciez nie znam twoich kolegow. Masz racje szanujmy sie. Jak dla mnie koniec tematu. Pozdro

dzako18
17-11-07, 08:41
[quote=ubermas;77777]Z tego co ja wiem to pielegniarki sa od podawania kaczek, i to niekoniecznie z frytkami... a nie od leczenia.
Kolego nie obrazaj pielegniarek bo moja mama nia jest i wiem ze to nie jest lekka praca jak Ci sie wydaje. 12 godzin za marne pieniadze

sławo
17-11-07, 10:48
ubermas doigrałeś się


wypad z forum jesteś tak tu potrzebny jak dziura w moście
a i powiedz temu swojemu koledze żeby lepiej się przykładał na tych studiach

ubermas
17-11-07, 11:26
Ciekawi mnie slawo kim ty jestes z wyksztalecnia zebys komus doradzala przykladanie sie? Murarz??!! Sorry Deahtbraker, przegialem z tym tekstem o pielgniarkach. Wiem, ze te kobiety nie maja lekko, ale jelsi twoja mama jest naprawde pielegniarka to nie wydaje mi sie, zeby nie wiedziala takiej rzeczy. Inna sprawa, ze jest to czyn godny chwaly, ja nie napisalem, ze to potrafi zabic, ale ogolnie nie jest to zdrowe dla organizmu. Zrodlem tej informacji nie jets tylko kolega, ale takze moja rodzinka. Ojciec, mama i brat to Honorowi Dawcy krwi. Ojciec oddal juz jej ponad 40 litrow. Slawo mam wrazenia, ze to ty estes potrzebny temu forum jak dziura w moscie, dla ciebie najwazniejsze jest tylko twoje zdanie i to na kazdy temat.Pisales kiedys, ze ty masz staz, ale taka prawda, ze staz jest 0 wart. Bo mozna cwiczyc i 20 lat a nie znac sie wcale, jak zreszta jest z toba. Smieszysz mnei czlowieku, poczytaj sam swoje wypowiedzi, ile to razy ty kogos obraziles... nie che mi sie juz pisac. A ciebie Deathbraker jeszcze raz przepraszam

sławo
17-11-07, 11:38
trochę za późno na skruchę
odpoczniesz sobie chwile od forum

a za jakiś czas napiszę do admina aby cię odblokował

Punisher
15-12-07, 10:07
Unban him... (zbliżające się święta)

HuGsoN
15-12-07, 18:05
Masz SOGa ( 3setnego :) ) ale na unbana nie zasłużył :)

Punisher
15-12-07, 23:18
Masz SOGa ( 3setnego :) ) ale na unbana nie zasłużył :)
200. też mi dałeś:)


a za jakiś czas napiszę do admina aby cię odblokował
Ja po prostu nie lubię jak ktoś nie dotrzymuje słowa.(pewnie zapomniał)

sławo
16-12-07, 08:57
200. też mi dałeś:)


Ja po prostu nie lubię jak ktoś nie dotrzymuje słowa.(pewnie zapomniał)


pewnie jeszcze nie nadszedł ten czas
może zapomniałem
może napisałem tak tylko

w każdym bądź razie nie tęskno mi do niego

HuGsoN
16-12-07, 14:20
Szzczerze to ja też za nim nie tęsknię :)

Hehe no fakt 2setnego też Ci dałem :)

Street Fighter
16-12-07, 15:03
Co do pielęgniarki to chce powiedzieć że między pielęgniarką magistrem ze specjalizacją (tak jak moja mauśka)a lekarzem jest niewielka różnica w wykształceniu i dodam jeszcze że pielęgniarki w Polsce są bardzo potrzebne!!

sławo
16-12-07, 16:44
dokładnie
pielęgniarki są bardzo potrzebne sam ostatnio byłem w szpitalu i widziałem ile one mają roboty

a taki głąb napisze coś takiego
osobiście jak widze takie wypowiedzi to szlag mnie trefia

po mnie może jechać
ale tez do pewnego czasu

ale nie cierpię braku szacunku do innych

47
16-12-07, 17:47
panowie spokojnie bo wam żyłka w bicepsie strzeli ]:->
pielęgniarki jak i krew są potrzebne i tyle w temacie pisze :D
pozdro :)