PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciskanie



janior9
23-10-07, 15:31
czy od wyciskania jest dobrym treningiem ogólnorozwojowym na klatę i czy wystarczy. Lepiej wprowadzać jakieś urozmaicenia czy np. przed 5 dni w tygodniu mogę śmiało sobie wyciskać z myślą o tym, że za jakiś czas moja klata będzie ładnie wyrzeźbiona??

Nie zależy mi na tym, żeby być wielkim nie wiadomo jak tylko chcę wytrenować mięsień piersiowy większy i biceps powiększyć.

Czy wyciskanie wystarczy??

Do profesjonalnej siłowni nie mam za bardzo dostępu (tylko ławeczka na strychu;)

Proszę o jakąś podpowiedź

KoVaL
23-10-07, 21:44
jak ciągle będziesz walił klate to w końcu przepalisz mięśnie ćwicz regularnie i troche cierpliwości do tego sportu trzeba mieć

hans87
23-10-07, 21:54
jw. ćwicząc 5 dni w tyg. klatke przepalisz jej mięsnie i bedzie dupa. Mowisz ze masz ławeczke, do tego skombinuj sobie jakas sztange i hantelki i mozesz ćwiczyc wszystkie partie miesni. Na poczatek ogolnorozwojówka przez 2 miechy, plany znajdziesz w "przyklejonych", albo te ktore daja ludzie do oceny i poprawy. Pozdro

rashido
24-10-07, 20:35
ja zaczelem odrazu na mase jechac :D
poniedzialek
klata
wtorek
plecy przedramie
sroda
wolne
czwarrtek
barki i kaptury
piatek
piceps triceps
wiec jak koledzy wyzej napisali nie rob klat 5 razy w tyg bo ja spalicz , ale mozesz robic co 5 dni w tym dzien przed wolny od cwiczen :D

Robalo
24-10-07, 21:27
Tak jeden z błędów ,który popełnia przeważnie każdy kto zaczyna ćwiczyć pamiętaj mięsień rośnie podczas odpoczynku nie podczas treningu. Musisz zacząc od treningu obwodowego 2 miechy potem zaczniesz trenować na mase bo pewnie nie masz takowej masy mięśniowej więc nie masz czego narazie rzeźbić. Poszukaj troche na forum ułóż sobie plan na mase znajdziesz w tym dziale jest tego od zaje... do tego znajdź odpowiednią diete i możesz zaczynać. Nie licz zbyt szybko na efekty.

janior9
25-10-07, 16:11
Mam jeszcze takie jedno pytanie od jakich ciężarów najlepiej zaczynać bo zdecydowałem się na kupno sztangi ale nie wiem jak dużego obciążenia potrzebuje na początek. Moja waga to 75Kg, tak jak sobie sprawdzałem to 60kg wypchnę ale jest to w seriach dość ciężkie!

KoVaL
25-10-07, 19:52
rób tak żeby ostatnia seria to była 80% tego co zdołasz wycicnąć czyli np jak cisniesz 100kg to na ostatnia serie 80 wrzoc a na poprzednie o10 % mniej