PDA

Zobacz pełną wersję : Ból przy wyciskaniu za kark



legionista
23-10-07, 15:20
Witajcie mam pewien problem z nadgarstkami gdy wyciskam za kark to strasznie łupie mnie w nadgarstkach i łokciach niewiem czym moze to byc spowodowane Pozdro

oSiŁeK_sNd
23-10-07, 19:40
nie wiem jaki masz staz i jakimi ciezarami cwiczysz ale powiem Ci ze tez tak mialem, u mnie to ustąpilo samo...bolalo czasem znacznie ale i tak cwiczylem dalej bo jestem dosyc zawziety,a z czasem zaczolem przykladac wieksza wage do rozgrzewki wlasnie stawow lokciowych i w nadgarstkach...mysle ze tez powinienes na to polozyc nacisk,po prostu dobrze sie rozgrzewaj...moze to byc tez jakies nadwyrezenie jesli dlugo cwiczysz(nie w sensie treningu tylko stazu).pozdro ( L )

ps.a jesli cos moge doradzic to kup sobie moze cos na stawy, na wzmocnienie...nie wiem jakie to produkty bo nie kupowalem ale w aptece napewno cos ci doradza konkretnego

sławo
23-10-07, 19:48
rozgrzewka to podstawa

ale to ćwiczenie jest dość kontuzjogenne i wcale nie jest takie niezbędne
zamiast tego spróbuj hantli
lub wyciskania z przodu

oSiŁeK_sNd
23-10-07, 19:56
z przodu to mu wejdzie na przednie aktony...sam robilem w sumie dosc dlugo i przestalem bo mi wyj*balo przedni akton i teraz wygladam jakbym sie garbil bo tylni troche ciezko dotyrac, a tak apropos to co mozna na tylni akton jeszcze robi procz wymachow bocznych w sklonie hantlami??

sławo
23-10-07, 20:04
to co z tego że na przedni zrobi najpierw ćwiczenie na przód potem środek i na koniec na tyły
a ty myslisz że jak wyciskasz z tyłu to ci idzie w tyły nic bardziej mylnego

tyłów barków nie zrobisz poprzez wyciskanie

legionista
23-10-07, 22:06
Dzieki Wielkie Za Szczere Wypowiedzi Postaram Sie Wieksza Wage Przykładac Do Rozgzewki I Jutro Pojde Do Apteki Spytam Sie O Jakies Specyfiki Pozdro (l)

legionista
23-10-07, 22:11
Osiłek jak bys niewiedział tył barków robi sie poprzez unoszenie hantli w opadzie tułowia

legionista
23-10-07, 22:15
Co mozesz robic na tylnie miesnie naramiene najjlepjej zobacz do atlasu tam sie wszystkiego dowiesz co i jak
http://www.kulturystyka.pl/atlas/naramienne.asp

oSiŁeK_sNd
23-10-07, 22:35
no wlasnie wiedzialem ze unoszenie i juz wczesniej zadalem pytanie co procz tego mozna robic wiec czytaj uwaznie, a ta strone juz kiedys obczajalem...i wcale nie napisalem ze uwazam ze przez wyciskanie z tylu rosnie tyl :/ wiec z dupy se to wzioles

oSiŁeK_sNd
23-10-07, 22:45
aha no i napisales ze "no to niech najpierw robi przod potem srodek a potem tyl" no to spoko...tylko ze on tutaj mowi o problemie przy wyciskaniu z za glowy wiec na srodkowy akton to cwiczenie kladzie nacisk, to po co polecasz wyciskanie z przodu skoro ono jest na przod, to przynajmniej moglbys mu cos doradzic zeby zastapic to cwiczenie innym ale na ta sama grupe miesniowa...i zeby nie bylo, nic do Ciebie nie mam, kulturka, spokoj hehe ;) pozdro

sławo
24-10-07, 11:32
problem tu stanowi że bolą go łokcie i nadgarstki
to częsty problem przy wyciskaniu zza karku dlatego podałęm mu co może robić zamiast tego wyciskania
bo ono wcale nie jest takie dobre i więcej z tego złego niż dobrego
ale że wyciskanie jest bardzo dobre na mase więc doradziłęm mu aby robił te z przodu do tego środek i tył i cały trening barków ma zrobiony

wyciskanie z przodu nie jest tylko na przód

poczytaj troszeczke jak nie wiesz ze swojego doświadczenia

legionista
26-10-07, 15:11
ja wiem co moge robic zamiast wyciskania za kark chodzi mi o porade tameat bołu a nie wykonywania cwiczen zastepczych

oSiŁeK_sNd
26-10-07, 23:31
nie jest na sam przod, ale ze jest na sam to ode mnie nie uslyszales...napisalem ze bardziej idzie w przod niz w srodek i tak jest