PDA

Zobacz pełną wersję : Policyjne Ju-Jitsu. Łatwa samoobrona. Charakterystyka. Ebook



HuGsoN
21-10-07, 21:16
Policyjne Ju- Jitsu. Zmodyfikowane Ju- Jitsu dla potrzeb wojska, policji, oraz innych tego typu. Jest to jedna z najmniej czasochłonnych i jedna z najłatwiejszych sztuk walki. Przez wielu traktowana, jako " podstawa, bez której nie można wyjść na ulicę ". Swego czasu było nawet głośno, że znana bojówka jednego z Warszawskich klubów, była szkolona przez byłego policjanta, który wykładał wyżej wymieniony sport. Ju- Jitsu wywodzi się z Japonii. Ju po japońsku znaczy miękki, łagodny, Jitsu oznacza drogę, sztukę. Tłumacząc bezpośrednio Ju-Jitsu można określić jako łagodną sztukę, sztukę samoobrony. Jest to prosta definicja bardzo skomplikowanej sztuki walki. W skład Ju-Jitsu wchodzą techniki rzutów, dźwigni, duszeń, kopnięć i uderzeń, a także walka przy użyciu broni takiej jak miecz, kij itp. Trening policji w polsce składa się miedzy innymi na nauce wali wręcz, oraz przy użyciu pałki.

Czy warto poświęcić czas na naukę, czy można nauczyć się czegoś innego w tak krótkim czasie ?

-Według mnie każdy kto posiada chociaż trochę kondycji, trochę wiary w siebie, oraz swoje umiejętności, powinien poświęcić czas, chociażby na ten sport, który pomoże nam uwierzyć we własne siły, oraz doda nam w dużym stopniu samopoczucia. Jednak należy pamiętać, że nie staniemy się odrazu osiłkiem, który jest w stanie obronić się przed bandą ludzi, na takie coś należy poświęcić znacznie więcej czasu, natomiast uważam, że osoba mająca odpowiednie walory fizyczne, wiedzę na temat tejże sztuki, oraz psychikę jest w stanie obronić się praktycznie przed każdym napastnikiem na ulicy. Obecnie istnieje dość duży wybór pomiędzy różnymi sztukami walki, sportami walki. Zanim jednak podejmiemy wybór czemu chcemy się poświęcić warto rozważyć sentencje wypowiedzianą przez Bruce Lee "Jest jedno ludzkie ciało. Dopóki człowiekowi nie wyrośnie trzecia noga, albo ręka- wszystkie sztuki walki opierać się będą na tych samych zasadach". Aby opanować podstawy wystarczą około 3 miesiące treningu, aby zaistnieć w innej dyscyplinie z
fightingu, należy poświęcić conajmniej rok.

Artykuł jest mojego autorstwa.

Ebook: "Policyjne ju-jitsu" W książce znajduje się kilka przydatnych ciosów, chwytów, oraz trochę są opisane zapasy. 40 stron. Wersja PL.

http://www.speedyshare.com/231945143.html

Sonny_Black
22-10-07, 15:15
nie idzie cos sciagnac a poza tym to jest tylko fragment?
jak by ktos mogl tu niech wrzuci np. na wrzuta.pl

Yoshi
22-10-07, 18:48
idzie sciagnac :P klikasz prawym posladkiem myszy i "zapisz element docelowy jako..." :)

HuGsoN
22-10-07, 19:32
Na wrzucie jest przez 7 dni chyba. Tutaj jest lepszy transfer i ogolnie. Fakt to jest tylko fragment, nie udało mi się znaleść pełnej wersji.

KamilosZMC
17-01-08, 15:54
Szczerze mówiąc to nic z tego E-booka raczej sie nikt nie nauczy...jakby ktoś miał pełną wersje to co innegoo;) Może ktoś wrzuci Full??

47
17-01-08, 16:48
w ogole ludzie uswiadomcie sobie cos wreszcie!!
to jest moja wielka prosba i rada!! mam nadzieje ze cenna:
przez internet, ksiazki czy telewizje nie nauczycie sie bic ani nie urosna wam miesnie. zapiszcie sie do jakiegos klubu z trenerem!!

KamilosZMC
17-01-08, 23:32
No i Twojaa radaa jest jak najbardziejj własciwaa;)) trenowałem kilka sztuk walki troche czasu...więc przyznam ze masz racje...ale czasem też można wiele podpatrzeć na internecie i poćwiczyć jakieś chwyty z kolegą;) to nie to samo co trening z prawdziwym trenerem ale raczej nie zaszkodzi to nikomu a zawsze coś można sie nauczyć

pakerski
10-02-08, 09:21
No wlasnie to nie jest to samo co nauka z Masterem. Sam sięuczylem na filmikach z neta, powiem wam ciezko sie nauczyc co prawda kilku rzeczy sie nauczylem ale to nie to samo co nauka z mistrzem.

http://www.anemora.com/voltov

HuGsoN
10-02-08, 14:50
Czasami da się coś załapać z filmików touriali, ale nie proponuję tego byle komu.

stolar_23
06-06-09, 09:45
wrzuci ktoś jeszcze raz ten ebook? albo poda dokładną nazwę?

patryk1336
06-06-09, 09:56
policyjne to wystarczy z pałką chodzic i lac jak ktos zaczepi pałą przez łep tak polska policjia zarabia na chleb :) xD