PDA

Zobacz pełną wersję : Suplementacja dla początkujących



Strony : [1] 2

nowin
21-10-07, 18:35
Suplementacja dla początkujących

Hmm temat poruszany na każdym forum nie zliczoną ilość razy. Jedni krzyczą warto! Inni wstrzymaj się! Jak jest na prawdę ? a wiec... tak naprawdę... to nikt nie ma racji;)

Od razu mówię że ten tekst jest raczej dla osób szczupłych czyli osób o typie budowy ektomorficznej (czyt. chudzielców) którzy właśnie rozpoczęli swoją przygodę z siłownią. Proszę nie brać sobie informacji w nim zawartych do serca. To tylko spostrzeżenia wynikające z własnego doświadczenia.
Po pierwsze i najważniejsze odżywki to tylko DODATEK do diety
dieta to podstawa wiec pokarmu nie da się zastąpić żadną ale to żadną nawet najlepszą odżywką. ważne tu jest słowo "dodatek" jak wiadomo na dodatkach daleko się nie zajedzie najważniejsze są fundamenty, podstawy a podstawy to dieta. Więc młody adepcie jeśli nie myślisz że bez diety zbudujesz dobrą muskulaturę to lepiej od razu daj sobie spokój z siłownią.
Jeśli nie masz diety i szukasz sposobu na zwiększenie masy mięśniowej to pomyliłeś dział - wracaj do działu dieta. Jeśli uważasz że masz dobrą dietę i trening a mimo to nie masz efektów ( a ćwiczysz od nie dawna) to pomyliłeś dział wróć do działów trening i dieta.
to tylke słowem wstępu a teraz przejdźmy do głównego tematu czyli suplementacji
1. dlaczego nie należy brać suplementów gdy zaczyna się ćwiczyć?
odpowiedź jest prosta, bo ich nie potrzebujesz. Zaczynasz ćwiczyć, twoje mięśnie na początku są w szoku i nie wiedzą co się z nimi dzieje ale po pewnym czasie rozpoczyna sie proces wzrostu i jest on znacznie szybszy bardziej gwałtowny w początkowych miesiącach niż po kilku latach ćwiczeń. Jedyne co Ci wtedy jest potrzebne to duuużo jedzenia, ale o tym w dziale dieta, podsumowując, nie warto brać supli bo efekty w pierwszych miesiącach (nawet do 2 lat) są bardzo dobre a branie kreatyn, białek aminokwasów i tak ich nie przyspieszy w jakiś znaczący sposów.
Biorąc np. kreatynę w okresie wcześniejszym niż po poł roku ćwiczeń moim zdaniem robimy wielki błąd. dlaczego?
- nasze mieśnie rozwijają sie bardzo szybko bez żadnych wspomagaczy
- za każdym kolejny razem kreatyna działa słabiej wiec nie warto marnować potęcjału zawartego w niej dopóki nie nauczymy się poprawnie wykonywać ćwiczeń, stosować diety w 100%
- po co brać cos co nam nie będzie potrzebne bo przecież znaczna cześć bierze kreatyne a po 2 miesiącach daje sobie spokój z siłownią
-szkoda kasy
Po drugie; czy gdy zaczynam ćwiczyć potrzebna mi jest tylko dieta?
tak ... i nie. ;) podstawą zarówno dla zawodowców jak i osób początkujących jak również zwykłych zjadaczy chleba są witaminy.
Nigdy nie zapominajmy o witaminach dostarczają niezbędnych składników nie tylko do rozwoju mięśni ale również ale prawidłowego funkcjonowanie organizmu.
Po trzecie - to po jakim czasie do ch.... mogę zacząć brać odżywki i jakie?
Moje zdanie jest takie, że nie wcześniej niż po pół roku. a co do tego jakie to już zależy od portfela
Przede wszystkim dla każdego ektomorfika podstawowa i właściwie jedyna odżywka to gainer. Dużo gainera. Wybór jest ogromny więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeżeli ktoś ma więcej $$$ to proponuje przed i po treningiem carbo/vitargo/vextargo + aminokwasy a 30 minut po tym białko. i oczywiście gainer zawsze gdy tylko mamy słaby posiłek.
Więc to pół roku suplementacja którą możemy stosować stale to wiatminy, białko, carbo, aminokwasy.
Suplementy które stosujemy cyklicznie to kreatyna, no booster, boostery testosteronu.
Na pierwszy cykl na czymś mocniejszym proponuje kreatyne - oczywiście nieśmiertelny monohydrat.

Tyle ode mnie
Pozdro Nowin

rafalkomando
21-10-07, 21:17
dobry art, do podklejenia

HuGsoN
21-10-07, 21:19
Szacunek za pracę. SOG

Punisher
21-10-07, 21:23
Mówiłem już Ci, że Cię kocham? :D:D:D
(pare poprawek gramatycznych by się przydało, żeby ładniej wyglądało)
Dla tych których nie wiedzą, co tzn. "zdaniem Nowin'a" to mówię, że to jest zdanie ogółu kulturystów:)

SEBAN
22-10-07, 19:11
Dobry art tylko czy ktos z nowych użytkowników,tzn poczatkujący będzie zagladał.....

pw
22-10-07, 20:08
dlatego jak zada pytanie dajesz link

Punisher
22-10-07, 20:15
Musi zaglądać:D Jak nie to np sie napisze zeby czytal podwieszone i (tom) zamknie temat:p
Dodano:
jw :p

tom
22-10-07, 22:32
wkoncu od czegos podwieszone sa no nie?niech czytaja:)

MariuchxD
26-10-07, 00:24
czy zamiast diety mozna jesc normalnie sniadanie drugie sniadanie obiad i kolacja czy dieta jest jednak konieczna?

Punisher
26-10-07, 15:12
Dieta to nie tylko schudnięcie, tu akurat chodzi o dietę, aby dostarczać do organizmu odpowiednią ilość białek, węglowodanów tłuszczy, lub dieta masowa na zwiększenie masy ciała.
<rotfl>

MariuchxD
26-10-07, 23:50
wiem. tylko chodzi mi o to czy moge sie normalnie odzywiac jak reszta rodziny a nie miec jakis rozklad ktory pokazuje co jem teraz a co jutro. nie mam na to zbytnio czasu...

MariuchxD
26-10-07, 23:55
wiem. ale chodzi mi o to czy moge sie odzywiac jak reszta rodziny a nie miec wykres ktory mi pokazuje co jem dzis o ktorej ile itp. nie mam zbyt duzo czasu na to... przynajmniej na razie..

gangster
27-10-07, 01:36
Na tym polega ten sport,zeby planowac posilki w odpowiednim czasie i jesc to co Ty potrzebujesz a nie Twoja rodzina.

ProxX
07-11-07, 17:31
Witam
Mam takie pytanie, ćwiczyłem około roku po 5-6 miesiącach wziąłem kreatyne oraz HMB później białko. Białko mi jeszcze zostało, kupiłem je jakoś przed czerwcem a w połowie czerwca przestałem chodzić ponieważ zaczęły się wakacje wyjazdy itp. Wracam teraz i zaczynam od diety itp i mam pytanie od kiedy mogę zacząć brać białko oraz resztę suplementów ?

pozdrawiam

tom
07-11-07, 19:34
bialko i dieta od razu!
kreatyna po najpredzej po ogolnorozwojowce

ProxX
07-11-07, 21:03
ogolnorozwojowki nie robie tylko od razu partiami, a HMB kiedy moge wziąść ?

tom
07-11-07, 22:05
po takiej przerwie dobrze zrobic z 2-3 tyg ogolnorozwojowke i pozniej dzielony
hmb od razu mozesz
kreatyne zarzuc na 2 cykl

ProxX
07-11-07, 23:23
Od 2 cyklu tzn jak ? i jak brać bo z tego co czytałem to są jakieś etapy przyjmowania przez 3 tyg więcej a pózniej mniej albo cały czas tyle samo.

Może jakieś porady (nie odsyłajcie do tematu kreatyna w pigułce czytałem ;p)

takie pytanie ile cwiczeń na plecy ? mam namyśli tylko maszyny martwy ciąg i wiosłowanie odpada za młody jestem na to.

Oraz kolejne waże 83 kg przy wzroscie 178 cm (no awięc mam z deczka nadwagę) jak ćwiczyć spalać ten tłuszcz czy lecieć na masę?

I kolejne ktoś mi mówił zebym od rana brał masówkę a po treningu wieczorem białko czy tak mogę bo nie chce przytyć jeszcze bardziej i jakie byście mi polecili białko 80-100%.

Oraz czy HMB Vital maxa 900mg HMB na caps

no to tyle ;p

tom
08-11-07, 00:21
Od 2 cyklu tzn jak ? i jak brać bo z tego co czytałem to są jakieś etapy przyjmowania przez 3 tyg więcej a pózniej mniej albo cały czas tyle samo.

Może jakieś porady (nie odsyłajcie do tematu kreatyna w pigułce czytałem ;p)

-wg badan 5 gr/dzien przez caly cykl
albo
-10gr/dzien i po 15-20 dzniach zmniejsz do 0,03gr/kg
w ten sposob zrobisz dlugi cykl i lepsze beda efekty

takie pytanie ile cwiczeń na plecy ? mam namyśli tylko maszyny martwy ciąg i wiosłowanie odpada za młody jestem na to.

-ile masz lat?
-wypelnij profil

Oraz kolejne waże 83 kg przy wzroscie 178 cm (no awięc mam z deczka nadwagę) jak ćwiczyć spalać ten tłuszcz czy lecieć na masę?

-to juz sam musisz ocenic albo daj foty do galerii

I kolejne ktoś mi mówił zebym od rana brał masówkę a po treningu wieczorem białko czy tak mogę bo nie chce przytyć jeszcze bardziej i jakie byście mi polecili białko 80-100%.

- jak chcesz 0 dodatkowego fatu to dobrze Ci mowil
- bialko zwykle wpc z tanszych np. system protein

Oraz czy HMB Vital maxa 900mg HMB na caps

- dzialania hmb nie odczujesz raczej( co nie znaczy ze nie dziala) ale wg mnie nie warto tracic $

no to tyle ;p

no to to na tyle

ProxX
08-11-07, 00:26
Aha ok wielkei dzięki ale no sora jeszcze musze poszerzyć wiedzę ;p
Wiek 17 lat w lutym 18

Teraz mam zamiar wybrać to moje białeczko + dieta a nastęnie kupic masowe i bialko rano masówke wieczorkiem bialeczko i na bank nie przytyje FATEM ?:D

I w takim razie jaka masowka i bialko (kasa jest więc nie ma tu granic no oprucz granicy zdrowego rozsadku ;p) u mnie wzrost 177 cm 83 kg

i cos dla kolegi jakas masoweczka wzrost 180 waga 75

tom
08-11-07, 00:38
to jeszcze zalezy jaki wyjdzie Ci bilans kcal. musi byc lekko na +
trenuj plecy tak jak powinienes nie piesc sie z nimi...dobra technika i nic sie nie stanie MC to podstawa.
jak jest kasa:
gainer-up your mass, monster mass
bialko-prolongatum w ciagu dnia a po treningu jakies wpc

ProxX
08-11-07, 00:47
No dobra wielkie dzięki za pomoc jak by co jeszcze się odezwę. Puki co zmęczony jestem i nie bardzo wiem o co pytac :D

ProxX
08-11-07, 19:35
I kolejne pytanie się mi nasowa Arqinina kiedy to brać chodzi mi po jakim czasie i czy jest sens wydawać na to $$. I z czym łączyć ;p

tom
08-11-07, 20:09
aakg - przed treningiem
moze byc np. na 2,3,4.... cykl z mono lub inna forma kreatyny
sens jest lepszy trening,pompa...
albo zamiast laczyc kreatyne z arginina prosty stack np. CP jedna cena wyjdzie

ProxX
08-11-07, 20:20
Jaki jest koszt arqininy ? i jaką byś polecał ?

taka mała prośba nie pisz do mnie skrótami :D narazie ich nie ogarniam ;p

tom
08-11-07, 21:56
ok.
koszt zwyklej aakg(najlepsza forma)z olimpu ok.70$
czytaj
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6859

ProxX
08-11-07, 23:45
Dobra a jak stosować ?? Ile dzienie w dni treningowe i nie treningowe ?
I to naj lepsze ? http://allegro.pl/item261883797_olimp_aakg_extreme_x_300_arginina_do st_prior_1zl.html
I na 2,3,4 cykl kreatyny cyzli po 2 tyg braniu kreatyny ?

A i tak myślę ze wezmę to jak poćwicze z 1 miesiąc żeby mięśnie trochę wróciły

Punisher
08-11-07, 23:53
Kreatyna (http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=6634)

ProxX
09-11-07, 00:02
Ok juz wiem co to cykl i jak to będe brał :D wilelkie thx a i moge prosić o gg do toma :) ? będzie szybciej ;p

ProxX
09-11-07, 10:54
takie szybki pytanie mam HMB vitalmaxa 900mg na kapsulke na opakowaniu napisane 3 dziennie po przebudzeniu i po treningu to jak brac ? 2 od rana czy 2 po treningu ? i jak w dni nie treningowe ?

tom
09-11-07, 13:05
bierz rano, przed i po treningu i mozesz jeszcze na noc po 1 kaps. powinno byc ok.

ProxX
10-11-07, 18:02
Jakie ćwiczenia robić najlepiej żeby biceps rósł duzy :D ?:P I czy raz w tyg wystarczy czy np w domu moge się hantelkami wspomóc ?

Seweryn11
10-11-07, 18:44
Zbytnio nierozumiem to raz w tygodniu to ma być bic jeżeli się zgadza to tak a tu masz ciwiczenia nietylko na bica (ale to też może się przydać) www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=3733
No i mnie zastanawia co ty chcesz osiągnąć?Grubą ręke czy całe ciało w należytym pożądku?

ProxX
10-11-07, 20:47
Nie no nie chce tylko lap :) ale chce żeby lepiej rosła :D i tyle :) wiem ze czasu potrzeba ale nie byłem pewien ile razy w tyg mozna bica robic i tyle

Seweryn11
10-11-07, 21:08
Jak mase robisz to tylko 1 tyg. bo możesz zajechać ręke ale pamientaj jeszcze o tricu gdyż to on zajmuje więcej od bica

lo3
10-11-07, 22:06
sereryn dobrze pisze :D

Punisher
10-11-07, 22:08
Początkujący 1 w tyg. Często robią błąd i ćwiczą 2 w tyg lub jakieś zestawy na powiększenie ramienia(zestawy treningowe) i spalają mięsień.

tom
10-11-07, 22:24
jak narazie rob raz w tygodniu.

pozdro

ProxX
10-11-07, 22:47
Acha dobra a możecie mi opisać dokładnie jak to jest z tym spaleniem mięśnia bo już o tym słyszałem ale nie wiem jak to sie objawia jak ewentualnie leczyć i czy np jednarozowe cwiczenie w tyg 2-3 razy ta sama partie moze juz to spowodowac czy musi to byc przez dluszy czas ? i w sumei czym to grozi ?

Punisher
10-11-07, 23:44
Po prostu mięsień zamiast się zwiększać się zmniejsza itp.

ProxX
12-11-07, 20:41
To jest moja dieta co są dzicie ( co prawda jem mniej bo tu sa za duże ilości nie jestem w stanie tyle na raz zjeść)
http://proxx.impuls-camp.pl/dieta.jpg

ProxX
22-11-07, 19:59
To znowu ja i kolejne pytania;p
A właściwie to prośba aby ktoś mi napisał jak przyjmować
Glutamine OLimpu BCAA Dymatiza + Kreatyne Weidera

tom
22-11-07, 20:08
ile masz tego?

porcja kreatyny 5gr
porcja glutaminy i BCAA 1gr/10kg masy
z rana BCAA , przed treningiem BCAA , po treningu glutamina5g+BCAA 5g, na noc gluta
kreatyna 5gr rano i 5 po treningu w DNT5gr z rana i moze byc jeszcze 5gr po poludniu

najwazniejsze porcje masz pogrubione.

ProxX
22-11-07, 20:57
no to by mi wyslzo kolo 8 piguł na raz nie za duzo tego ?:D też mi tak mówiono ale np na opakowaniu pisza zbey nie brac wiecej niz 4 ;p

tom
22-11-07, 22:32
na opakowaniu to roznie pisza...
najlepsze efekty daje 1g/10kg
wazysz 83 wiec bierz min.5-8gr na porcje , po treningu 5gr bcaa i 5 glutaminy
-to sa najwazniejsze pory
pozostale rano, wieczor nie musisz brac wogole.

ProxX
01-12-07, 21:17
takie pytanko jakie witaminy powinienem brać ? prosił bym o nazwe itp :) firme (takie vitaminki z apteki)

Hellmut89
01-12-07, 22:13
Ja biore tran ok 10zł 100 kaps. i do tego Vigor Compleks 30 tabl. ok 30zł. Starczy tego na miesiąc.

ProxX
02-12-07, 22:05
mam pytanie bo czytałem ze z allegro nie powinno się zamawiać odrzywek ale kusi mnie glutamina z olimpu http://allegro.pl/item275523493_olim...megacena_.html (http://allegro.pl/item275523493_olimp_l_glutamina_mega_caps_30kaps_m egacena_.html)

cena bardzo dobra bo u siebie przeplacam za 1 blistr o 13 zl ;/ co mi radzicie ?

tom
02-12-07, 22:47
sprzedawca w miare ok.

wiele sklepow sprzedaje na allegro

Twoj wybor, mysle ze w sklepie internetowym znalazl bys w podobnej cenie

ProxX
03-12-07, 23:46
Mam pytanko odnosnie witaminy B6 występuje ona a właściwie jest dodawana do większości supli np Bcaa HMB kreatyna białka masówki itp jest jej dużo czy przypadkiem jej nie przedawkuje skutki są dosyć nie fajne przedawkowowania tej witaminy co radzicie ?

tom
04-12-07, 00:08
nie masz sie czym martwic - jest dodawana ale w malutkich ilosciach

przy duzych niedoborach tej witaminy podaje sie jej nawet 300mg dziennie

katmen
15-12-07, 15:40
Mam wage 100kg i troszke brzucha mam, niewiem co wziasc cos na spalenie tkanki czy odrazu cos na siłe jak creatyne?? Co poradzicie

Ikar
15-12-07, 16:22
narazie jakis spalacz by ci sie przydal bo cos mi sie wydaje ze ta oponka jest spora no chyba ze sie myle
napisz jakie masz cele

Nuru89
15-12-07, 22:19
Bardzo ciekawy artykul :) a ty drogi katmenie cos malo na klate bierzesz w porownaniu do martwego, powinienes ze 200 targac ;)... Wez jakis spalacz...

katmen
18-12-07, 16:52
Przedewszystkim chciałbym zrzucić pare kilogramów, no i chciabył, także chciałbym zrobić rzeżbie jak narazie, bo wygladam jak pół cycka za szafy :) No i pózniej bym coś wbił żeby 100 wycignać na klate narazie robie 80kg

tom
18-12-07, 23:36
dieta, trening silowy i aeroby
ew. jakis spalacz typu tse.
jak sie przylozysz to ladnie poleci waga

Ikar
19-12-07, 20:24
Słuchajcie a te gryfy proste hmm jak by to powiedziec z tak jak by juz zamontowanym obciazeniem naturalnym maja 20kg ??

reman
19-12-07, 20:36
Tak, przynjamniej tak jest u mnie na silowni:)

Ikar
19-12-07, 20:41
aha :P
wczoraj bylem na silce takiej profesional nie mojej domowej i tak wpadam patrze 2 wozaczkow meczy sam gryf i rozkmina o co kuzwa chodzi ^^ czy to wazy z 80 kg czy jak^^ pewnie tylko i az 20 kg ale zabawnie to wygladalo jeszcze jak pozniej dolozyli po 1,25 na strone ^^^

ProxX
23-12-07, 22:02
Universal&#174; Mikronized Creatine Powder 1000g



Dobre to ?? za 79 zl mam brać ?

tom
23-12-07, 23:53
kreatyna 1 klasa

ale tanio jakoś...

jakaś promocja?:)

ProxX
24-12-07, 00:55
Tak promocja :D juz zamowione ;D skonczyla sie o 22 ;p

Toomekk6
14-02-08, 09:20
ja jestem początkujący a przeczytałem to już może z 10 razy. Bardzo dobry temat :)

Jaco90
16-03-08, 12:16
Witam
Udzielam sie na tym forum pierwszy raz.
Jestem początkujący i chciał bym sie kilka rzeczy dowiedzieć od zawodowców, lub osób , które mają coś z tym do czynienia. Na początku chciałbym zacząć ćwiczyć na Domatora ( w domu) za pomocą hantli ,drążka, itp. Dlatego też chciał bym sie dowidziec co będzie dla mn ie dobre na początek mojej przygody. Mój pierwszy pomysł, to branie odżywek takich jak : Olimp Gain Bolic 6000 oraz Olimp HMBolon w kapsułkach.

Z Góry Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

123
16-03-08, 15:15
gb w zupelnosci starczy ewentualnie jeszcze jakies bialko

Jaco90
16-03-08, 16:21
A po jakim czasie zobacze piewsze efekty??
I ewentualnie po pierwszym cyklu mógł bym przeżucić sie na GB6000+keatyna+hmb??

Z góry Dziękuje za odpowiedzi

123
16-03-08, 16:47
wogole to chcesz na mase sile rzezbe?

Jaco90
16-03-08, 17:03
głównie to na mase i przy okazji na siłe

123
16-03-08, 17:06
efekty beda na pewno bo na poczatku dosc latwo przychodza dlatego procz diety,treningu i ewentualnie gainera i bialka nie potzrebujesz nic wiecej

Jaco90
16-03-08, 17:53
Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Jaco90
17-03-08, 22:44
Witam ponownie.
Właśnie zakupiłem Gain Bolic 6000 i od przyszłego tyg. zaczynam trening.
Chciałbymsie dowiedzieć jak mam dawkować TREC HMB FC , przy mojej masie (75kg)

Z Góry Dziękuje za odpowiedzi

wara
18-03-08, 12:08
dn treningowe 2rano na czczo dwie przed treningiem 2 po i 2 przed snem
dn nietreningowe 2rano na czczo dwie przed obiadem i przed snem

Jaco90
18-03-08, 19:32
Dzięki za pomoc. :)
Lecz mam jeszcze jedno pytanko, właśnie zakupiłem hmb trec 70 kapsułek (starczy mi na 12 dni) oraz gain bolic 6000 2x1 kg (starczy na 2tyg.) ponieważ chce brać jedną porcje dziennie GB6000.
Mam dlatego pytanie:
Czy gdy już wykorzystam tą dawke w 2tyg. to lepiej zrobić przerwę??
Czy też może dalej brać tak samo lub np.
Olimp Kreatyne Mega Caps 1250 , GAINER 737- 3OOOg- MEGABOL ??

Prosze o odpowiedzi ;]

123
18-03-08, 20:34
jedna porcja GB to 100g wiec 2 kg starczy ci na 20 dni a nie na 14

Jaco90
18-03-08, 21:29
wiem wiem ale chce brać tak, aby starczyło na 14dni, czyli w granicach 140gram dziennie

Symu
18-03-08, 21:34
Dieta jest?? HMB w ciagu 12 dni nic ci nie da. Kratyne odpusc bo na poczatku tylko ja zmarnujesz bo i bez tego efekty sa bardzo szybkie.

Jaco90
18-03-08, 21:52
właśnie z dietą jest marnie

Symu
18-03-08, 22:01
No to krete odpusc. Uloz dietke i do tego ewentualnie gainery/bialka.

Jaco90
18-03-08, 22:14
OK
A czy Gain Bolic 6000 to dobry gainer na początek?? Biere to z HMB Treca ale nie zaprzestane tego tak szybko brać myśle to brać co najmniej 4 miesiące.

Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam

123
18-03-08, 22:39
BG ma w sobie krete 1,5g, ja go bralem na poczatek i bylo dobrze nie wiem czy ta kreta w nim cos dawala bo z poczatku zawsze jest przyrost, mozesz zmienic na np. Mega Mass z Vitalmaxa podobno dobry, teraz kupilem ale jeszcze nie jadlem, a GB ma ten plus ze jest w przystepnej cenie i dobry sklad ma

V.Binary
19-03-08, 18:15
Sluchajcie mam takie pytanie. Zamierzam kupic Gain Fast'a.. no ale wlasnie przed chwila przeczytalem tutaj na stronie w dziale odzywki i suplementy: temat "Gain'ery w pigulce" ze zawiera on " - czynniki redukujące tłuszcz;" kurde, co to jest? nie chce pakowac w siebie niewiadomo czego. zdrowe to bedzie?!

Jaco90
21-03-08, 14:54
Witam Ponownie
Z Góry przepraszam że znowu zawracam głowe, leczm mam jeszcze jedno pytanko: Zaczołem ćwiczenia , i biore takie suplementy jak HMB+ Gain Bolic 6000 , lecz po jakiś 2-3tyg. sie to skończy . Dlatego chciał bym sie zapytać co dalej??
Myślałem nad takim rozwiązaniem jak : TREC HMB FC 180kaps + OLIMP CREATINE MEGA CAPS 150kaps+ do tego jakiś Gainer lub Białko ;]
Dlateg też prosze o rade czy to dobry pomysł ?? Jeśli tak to jakie białko a jeśli nie to co zmienić ?
Dziękuje za wszystkie Odpowiedzi;]

Symu
21-03-08, 22:51
Lepiej zakladajcie osobne posty bo wtedy latwiej przesledzic cala historie :)

Bialka/gainery to stosuj caly czas jak potrzebujesz. Co do HMB mozesz ciagnac jak uznasz ze cos ci daje. Z kreta bym jeszcze poczekal do pierwszego zastoju.

Jaco90
26-03-08, 21:34
Witam;]

Mam trzy pytanka:
Ponieważ chce zrobić 1 cykl kreatynowy na kreatynie Olimp Creatine MEGA caps 1250(300kaps) oraz do tego DEXTROZA olimpa.
Chce ten cykl zacząć za jakiś miesiąć , oprócz tego przez cały czas biore GB6000 oraz HMB.

1,Czy GB6000 jest dobry czy np. lepszy jest OLIMP GAiner MTC??
2,Czy podczas wakacji, gdy przestane chodzić na siłownie moje mięśnie strasznie sflaczeją??
3,Czy moge zrobić tylko 1 cykl na kreatynie i odstawić ją na stałe?

Z Góry Dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;]

Symu
26-03-08, 21:43
1.trudno powiedzie ktory lepszy, jeden ma 21 g bialka drugi 15 i tym sie wlasciwie roznia. W GB masz troche krety.
2. Zalezy czy bedziesz trzymal diete czy nie ale norma jest ze jak nie cwiczysz to miesnie opadaja, ale jak trzymasz diete to spadki moga byc niezauwazalne.
3. Chodzi o to czy mozesz zrobic 1 i ostatni cykl ?? TAK

bonus89
29-03-08, 15:16
Ja mam takie pytanie !
Czy opłaca mi sie łączyć kreatyne + gainera + L-glutamina ?

Czuje ze ostatnio brakuje mi sił , organizm sie wolniej regeneruje ,bardzo mizerne znaki przyrostu masy mięśniowej :/ !
Kreatyne brałem 2 miesiące temu !

Symu
29-03-08, 20:43
Gainer do uzupelnienia brakow wiec jak potzrebujesz to bierz. Krete mozesz wciagac jak juz 2 miechy minely. Co do glutaminy to na regeneracje jakos lepiej mi podchodzi BCAA, ale ta gluta tez moze byc. Najlepszym rozwiazaniem bylyby mieszanki aminokwasow jak Xtend (swietny produkt) czy purple wrath .

Zastanow sie czy nie potrzebujesz regeneracji (przerwy od treningow na tydzien czy ich zlagodzenie). Może też troche przeciązasz organizm.

bonus89
29-03-08, 21:52
Wielkie Dzięki za Pomoc !:]

Jaco90
06-04-08, 21:28
Witam :D
Za 10 Dni skończy mi sie Gain Bolic 6000.
Po tym myśle sie przeżucić na białko Ostrowii oraz Biogenix Carb BX.
Chce w miare widoczne efekty, żeby troche poprawić mase ponieważ mam 178cm wzrostu i 72kg . I mam pytanko:
Co dokupić w miare nie drogiego do tego składu??
Teraz biore HMB , ale dopiero od 1tyg. ( Trec HMB formula caps ) , i nie wiem czy dokupić więcej tego HMB do ostrowii i carbo czy coś innego??
Co moglibyście poleci ??
Pozdrawiam

Symu
06-04-08, 21:50
Bez problemu mozesz przejsc na ostrowie + carbo. HMB przy masie raczej nie daje widocznych efektow. lepiej zainwestuj wiecej w diete lub jakas krete. Jaki masz staz na silowni??

Jaco90
06-04-08, 22:17
teraz dopiero chodze 2tyg.

a wcześniej chodziłem 2miechy ale bez żadnych efektów. Czyli HMb nic mi nie da?
Znaczy na krete to za krótki staż mam ;]

Symu
07-04-08, 20:53
No HMB to raczej malo skuteczny supelek a drogi. Niektorzy chwala przy rzezbie (zejscie do BF 5-6%) ale moim zdaniem ni warto. Na krete za wczesnie. Skoro 2 pierwsze michy nic nie daly to znaczy ze albo trening, albo dieta leza i kwicza.

Jaco90
08-04-08, 16:38
Właśnie wiem że HMB jest słabe. A czy to wogóle dobry pomysł przy treningu na mase?? Ewentualnie co by było lepsze zamiast HMb??

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi;]

Symu
09-04-08, 16:51
HMB na masie jak dla mnei strata kasy. Narazie nie potrzebujesz supli co najwyzej jakies odzyweczki (gainery, bialka).

lukas_cs
12-04-08, 15:41
Jestem bardzo chudy jak na moj wzrost, teraz cwicze 3x w tygodniu trening na mase, do tego ostro diete, czy warto do tego dodac gainer 2x porcje okolo 50g dziennie ?

Symu
12-04-08, 15:58
Gainer przydaje sie po treningu, a w dzien jak dieta jest ok to zbedny.

123
12-04-08, 19:55
pod warunkiem ze dieta jest wystarczajaca bo jesli nie to mozesz posilek uzupelnic gainerem byle bez przesady

Jaco90
05-05-08, 14:39
Witam
w czerwcu mam zamiar zrobić 6,tyg cykl na kreatynie olimp creatine mega caps 1250, 300 kaps.
Co wziąść do tego??
Tauryne czy olimp dextro-juice??
Oprócz tego biore ostrowie i carbo bx.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi .

Mieczu93
05-05-08, 14:46
bardziej przyda się tauryna, a dexstro to sam cukier. Możesz też dać glutamine lub/i bcaa.
Pozdro.

123
05-05-08, 16:01
odpusc i tauryne i dextro, glutamina bardzo sie przyda bcaa tez

marko
24-05-08, 22:39
Witam!Mam 15 lat. Chcialbym kupic jakas odzywke.Poleccie mi cos konkretnego....

milosc309
24-05-08, 23:12
podaj staz wymiary itd itp

tom
24-05-08, 23:36
zacznij sie dobrze odzywiac to beda efekty

marko
24-05-08, 23:38
cwicze od pol roku.mam 175 cm wzrostu i waze 58 kg.Jem duzo a nie moge przytyc i stad moja prosba...

slim shady
25-05-08, 13:26
gainer.....+ duzo węglowodanów(ryż,makaron)+trening na mase

marko
25-05-08, 13:32
no wlasnie jaKI TEN GAINER???Moze kreatyna?

slim shady
25-05-08, 13:37
Activita - Massive Gainer
Biogenix - Monster Mass
BSN - True Mass
Hi Tec - Master Mass
Hi Tec - Super Mass
Olimp - Gain Bolic
Olimp - Super Whey Gainer 4000
Sports One - Size Factor
Sports One - Super Hard Gainer
Trec - Hard Mass
Trec - Magnum 8000
Trec - Mass XXL
Universal - Gain Fast
Vitalmax - Gainer1
Vitalmax - Gainer2
Weider - Mega Mass

a to juz od Ciebie zalezy ale jak sie zdecydujesz to mono ale bez odpowiedniej diety i transporterów zaduzo Ci nieda

marko
25-05-08, 18:03
a ktory z tych bylby najlepszy?????

marko
01-06-08, 10:37
?????????

Symu
02-06-08, 17:52
dla mnie monster mass z tych najlepszy ale opierałbym się jeszcze w twoim wieku głównie na normalnym jedzeniu.

prokopek
02-06-08, 18:39
cwicze od pol roku.mam 175 cm wzrostu i waze 58 kg.Jem duzo a nie moge przytyc i stad moja prosba...


to chyba ćwiczyłeś bez diety że tyle ważysz

marko
04-06-08, 19:19
http://allegro.pl/item369506034_silny_magnum_mega_masa_bialko_kreaty na_mct.html
A to byloby dobre?

kigam
05-06-08, 14:22
Bardzo ciekawy i wartościowy artykuł.

Znalazłem jednak pewną nieścisłość, tzn. mówisz, że wartos się wstrzymac nawet przez pierwsze dwa lata, następnie piszesz, żeby zacząć po pół roku... Teraz to już sam nie wiem...

Chodziłoby mi głównie o gainer.



Suplementacja dla początkujących

Hmm temat poruszany na każdym forum nie zliczoną ilość razy. Jedni krzyczą warto! Inni wstrzymaj się! Jak jest na prawdę ? a wiec... tak naprawdę... to nikt nie ma racji;)

Od razu mówię że ten tekst jest raczej dla osób szczupłych czyli osób o typie budowy ektomorficznej (czyt. chudzielców) którzy właśnie rozpoczęli swoją przygodę z siłownią. Proszę nie brać sobie informacji w nim zawartych do serca. To tylko spostrzeżenia wynikające z własnego doświadczenia.
Po pierwsze i najważniejsze odżywki to tylko DODATEK do diety
dieta to podstawa wiec pokarmu nie da się zastąpić żadną ale to żadną nawet najlepszą odżywką. ważne tu jest słowo "dodatek" jak wiadomo na dodatkach daleko się nie zajedzie najważniejsze są fundamenty, podstawy a podstawy to dieta. Więc młody adepcie jeśli nie myślisz że bez diety zbudujesz dobrą muskulaturę to lepiej od razu daj sobie spokój z siłownią.
Jeśli nie masz diety i szukasz sposobu na zwiększenie masy mięśniowej to pomyliłeś dział - wracaj do działu dieta. Jeśli uważasz że masz dobrą dietę i trening a mimo to nie masz efektów ( a ćwiczysz od nie dawna) to pomyliłeś dział wróć do działów trening i dieta.
to tylke słowem wstępu a teraz przejdźmy do głównego tematu czyli suplementacji
1. dlaczego nie należy brać suplementów gdy zaczyna się ćwiczyć?
odpowiedź jest prosta, bo ich nie potrzebujesz. Zaczynasz ćwiczyć, twoje mięśnie na początku są w szoku i nie wiedzą co się z nimi dzieje ale po pewnym czasie rozpoczyna sie proces wzrostu i jest on znacznie szybszy bardziej gwałtowny w początkowych miesiącach niż po kilku latach ćwiczeń. Jedyne co Ci wtedy jest potrzebne to duuużo jedzenia, ale o tym w dziale dieta, podsumowując, nie warto brać supli bo efekty w pierwszych miesiącach (nawet do 2 lat) są bardzo dobre a branie kreatyn, białek aminokwasów i tak ich nie przyspieszy w jakiś znaczący sposów.
Biorąc np. kreatynę w okresie wcześniejszym niż po poł roku ćwiczeń moim zdaniem robimy wielki błąd. dlaczego?
- nasze mieśnie rozwijają sie bardzo szybko bez żadnych wspomagaczy
- za każdym kolejny razem kreatyna działa słabiej wiec nie warto marnować potęcjału zawartego w niej dopóki nie nauczymy się poprawnie wykonywać ćwiczeń, stosować diety w 100%
- po co brać cos co nam nie będzie potrzebne bo przecież znaczna cześć bierze kreatyne a po 2 miesiącach daje sobie spokój z siłownią
-szkoda kasy
Po drugie; czy gdy zaczynam ćwiczyć potrzebna mi jest tylko dieta?
tak ... i nie. ;) podstawą zarówno dla zawodowców jak i osób początkujących jak również zwykłych zjadaczy chleba są witaminy.
Nigdy nie zapominajmy o witaminach dostarczają niezbędnych składników nie tylko do rozwoju mięśni ale również ale prawidłowego funkcjonowanie organizmu.
Po trzecie - to po jakim czasie do ch.... mogę zacząć brać odżywki i jakie?
Moje zdanie jest takie, że nie wcześniej niż po pół roku. a co do tego jakie to już zależy od portfela
Przede wszystkim dla każdego ektomorfika podstawowa i właściwie jedyna odżywka to gainer. Dużo gainera. Wybór jest ogromny więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeżeli ktoś ma więcej $$$ to proponuje przed i po treningiem carbo/vitargo/vextargo + aminokwasy a 30 minut po tym białko. i oczywiście gainer zawsze gdy tylko mamy słaby posiłek.
Więc to pół roku suplementacja którą możemy stosować stale to wiatminy, białko, carbo, aminokwasy.
Suplementy które stosujemy cyklicznie to kreatyna, no booster, boostery testosteronu.
Na pierwszy cykl na czymś mocniejszym proponuje kreatyne - oczywiście nieśmiertelny monohydrat.

Tyle ode mnie
Pozdro Nowin

Wariat90
20-06-08, 18:39
siemka, mam 18 lat 180cm wzrostu i 61kg wagi
ćwiczyłem w zeszlym roku 6 miesiecy i jakies 2 w tym. Teraz na wakacje chcialem wrocic do cwiczenia i myslalem aby Lipiec cwiczyc na 'sucho' bez zadnych odzywek a w sierpniu brac KRE-ALKALYN mocna kreatyna no i 3kg białka do tego, myslicie ze to dobry pomysl ? to jest dosc kosztowna sprawa wiec chcialbym miec pewnosc ze nie robie bledu, moze jednak dalej cwiczyc na sucho i nie zawracac sobie tym glowy ale jednak doswiadczenie w cwiczeniu juz mam i jakos tak bez niczego to mi sie nie widzi zwlaszcza ze chcialbym przybrac troche na masie. Wiec, co o tym sądzicie ? prosze o odpowiedz na moje pytanie pzdr !! :)

mały huba
20-06-08, 18:47
Mały edit. Sądząc po twojej wadze kup sobie masę ryżu,kaszy,makaronu,ziemniaków,chleba, jakieś jaja i mięso, ewentualnie z gainera . Bez diety nie pójdzie nic, samo białko i kreatyna nie dadzą efektu.Oczywiście zakładam ,że nie zamierzasz po wakajach przestawać ćwiczyć.

Wariat90
20-06-08, 18:50
Zamierzam ćwiczyc juz dalej regularnie to nie jest wakacyjna zachcianka, myslisz ze po tak sporej przerwie ta kreatyna i bialko (wydatek jakis 300zl) nie pojdzie na marne ? taka miesieczna kuracja moze cos dac i nastepne regularne treningi tego nie zmarnują ??

Symu
20-06-08, 18:52
Nie warto brac krety teraz masz duzy potencjal do rosniecia na zwyklym jedzeniu.

Wariat90
20-06-08, 18:55
wiem, miesnie moga same rosnac itd itp. Ale mi chodzi bardziej o SZYBSZY przyrost niz roczne cwiczenie

Symu
20-06-08, 19:31
Jak masz za dużo kasy to wciagaj krete w takim razie ale mowie z cala pewnoscia ze nie da Ci ona nic ponad wyniki jakie możesz osiągnąć z dobrą dietą i treningiem bo na początku można osiągnąć dużo i szybko.

"Ale mi chodzi bardziej o SZYBSZY przyrost niz roczne cwiczenie "

Pomyliłeś sporty. Tu mówimy raczej po 1-2 latach o jakiejś tam sylwetce.

Wariat90
20-06-08, 21:23
widze ze mnie nie rozumiesz... chodzi mi (wiem ze to troche glupie) ale o przybranie na swojej posturze przez wakacje oczywiscie potem kontynuowane treningami

Symu
20-06-08, 21:29
Mysle ze spokojnie bez krety i potem jak bedzie ci potrzebna to ja kupisz i tyle.

Wariat90
20-06-08, 21:36
rozumiem, ale czy efekty beda tak samo widoczne jak bym bral w tym czasie krete+bialko ?

Symu
20-06-08, 21:46
Tzn bialko to podstawa diety jesli dostarczysz je z diety w wystarczającej ilosci to odzywka jest ci niepotrzebna i nie zauwazysz roznicy w tym czy stosujesz czy nie.

Czy kreta da Ci lepsze rezultaty na poczatku ?! pewnie da ale ja sam pamietm ze w ciagu pierwszych 2 miesiecy treningu przybralem na masie 6-7kg i uwazam ze kreta duzo by tu juz nie pomogla. Przy czym dieta była zapięta na ostatni guzik :)

Wariat90
20-06-08, 21:47
no ja niestety diety nie moge specjalnie utrzymywac, jedynie wpieprzanie wszystkiego w max ilosciach teraz mi dochodzi praca i masa innych obowiazkow wiec trudno jesc regularne posilki.

Symu
20-06-08, 21:51
mysle ze wszyscy pracuja badz sie ucza. Pojemniczki na jedzenie - swietny wynalazek :)

Wariat90
21-06-08, 00:06
hm no jednak masz racje, poki co bede cwiczyl bez zadnych odzywek jedynie duzo jadl, moze tak byc ? jesc duzo niekoniecznie regularnie ?

Symu
21-06-08, 10:17
To troche jak w lotto :D Może urosniesz, może nie.

Lookass
05-08-08, 22:55
Witam, jestem początkujący w tej dziedzinie. Dowiedziałem się już z pierwszego postu tego tematu autorstwa nowin'a, ze w poczatkowej fazie nie nalezy brac supli bo nie sa potrzebne organizmowi itd. Jednak mam pytanie czy odzywka typu gainer tez sie do tego zalicza? Jest to przeciez odzywka uzupelnialaca diete. Czy mimo to gainery na poczatku tez nie sa potrzebne organizmowi?

12uxerbq34
05-08-08, 23:06
na poczatku nawet zupelnie suche trenowanie i podstawowe nawyki zywieniowe przynosza efekty :) gainer ? hmm nic sie nie stanie jak dodasz go do diety , dobrze sie lapie na nim mase:) ale mimo wszystko cwicz zupelnie placebo po jakims czase zacznij brac suple

Asafa
26-08-08, 14:47
Witam wszystkich, chlopaki motrzebna porada:/ Jezeli chodzi o mnie, musze spalic troche bebech, bo urusł ze masakra, chce i musze smigac na silke, myslalem tak wiecie 2 razy w tyg i basen wtym jednym week, mysle tez nad jakimis odrzywkami, slyszalem tam o HMB ze daje rade, a co na bebech, jest cos takiego? POMOCY!!:cry:

MateY136
27-09-08, 17:30
mam 16lat

oskar87
13-10-08, 21:20
siema mam 21 lat, 175 cm wzrostu, 66kg wagi
Rok temu ćwiczyłem przez jakieś 4 miesiące , brałem nitrobolon i nie wiem czy dobra jest to odżywka.Przez jakiś czas czułem efekty ale stanąłem na 72 kg na klatę i zniechęciłem sie . Teraz od nowa chcę ćwiczyć ale nie wiem czy na sucho czy coś mam wziąć. Licze na waszą rade.

123
14-10-08, 00:10
odzywka dobra ale nie po 4 miesiacach cwiczen, pomachaj se na sucho a pozniej jakies mono

oskar87
14-10-08, 14:09
lepsze są odżywki w tabletkach czy w proszku

123
14-10-08, 15:32
wg uznania,chociaz mi osobiscie sie wydaje ze w proszku chociaz dla wygody co tylko sie da mam w tabletach

oskar87
14-10-08, 22:05
ile trwają poszczególne cykle?

123
15-10-08, 00:08
na mase 4-8 tygodni chociaz ja teraz jestem w trakcie 8tygodniowego i powiem szczerze ze taki dlugi nie ma wiekszego sensu bo poszlo mi pare kilo w pierwszych 4tyg a teraz jedynie sila

Megamass
13-11-08, 21:55
Spoko artykulek szacunek,biore sie za diete:D

Villain_In_Black
24-11-08, 19:44
Mam pytanie.
Słyszałem od kumpla, że istnieje jakiś suplement powodujący gigantyczne pocenie się ciała. Dzięki temu tłuszcz spala się kilkukrotnie szybciej. Czy to prawda, że jest taki suplement? Jeśli tak, to gdzie można go dostać?

wukio
24-11-08, 20:55
Kolejne herezje...

Pocenie się nic Ci nie pomoże w zrzucaniu tłuszczu, to jest tylko efekt uboczny intensywnych ćwiczeń i to negatywny bo tracisz minerały wraz z wodą.

Jak już koniecznie chcesz coś do spalenia tłuszczu to poszukaj jakichś spalaczy, w dziale odżywki i suplementy jest o tym masa tematów.

Ikar
04-12-08, 23:30
chyba wszystkie spalacze tluszczu, maja to do siebie ,ze sie ,,gigantycznie" pocisz

Zioman
06-12-08, 15:57
Ostatnio miałem na stanie fut burnera + Cla + l-karnitynę i aż tak mocno podczas cyklu się nie pociłem.

MORDA
03-01-09, 18:03
ciekawy temat... dużo zrozumiałem. Pozdro dzięki

DonMajster
11-01-09, 15:41
yo:)pytanie banalne aczkolwiek nie umiem znalesc na nie jednoznacznej odpowiedzi.Jaka odzywka jest najlepsza na przyrost masy miesniowej moze byc polaczenie np Gainer plus kreatyna?zaznaczam tez ze kwota ktora moge przeznaczyc na te odzywki miesiecznie to 200zl.Ćwicze na siłowni 3 razy w tygodniu(trening intesywny godzinny) nie jestem poczatkujacym cwiczylem wczesniej jednak byla dosc duza przerwa.Prosze o pomoc znajacych sie na rzeczy.peace:)

pako28
06-03-09, 13:52
spoko artykuł na pewno się m przyda i innym też:smile::smile:

Notos
22-03-09, 23:21
Witam!
Nie wiem, czy miejsce jest tu najlepsze do mojego pytania, ale zaryzykuję! :)
Chcę pomóc sobie w budowie masy i siły, przy okazji chcę stracić nieco balastu zalegającego w okolicach brzucha...
Pytanie więc o suplementy, z zastrzeżeniem zachowania następujących zasad: bez dopingu a tylko suplementy, eliminacja działań suplementów na ciśnienie krwi.
Widzę to tak:
1. treningi 2x w tygodniu
2. przed treningiem kreatyna i karnityna, może również z filiżanką kawy?
3. w czasie treningu powertrade czyli izotonik w kolorze borygo,
4. zaraz po treningu białko z węglowodanami (czy bez?) Biorę whey elite, wanilia, bardzo mi zresztą smakuje.
Pytania takie mam:
1. czy a jeśli tak to co dołożyć i jak brać? Dextroza do kreatyny? Glutamina? Aminokwasy? HMB?
2. jakieś wskazania firm produkujących środki z punktu 1?
3. jak z dniami bez treningu?
4. którą kreatynę uważacie za najlepszą? Jakiś monohydrat czy jabłczan?
Będę wdzięczny za rady i sugestie!
Notos

wukio
22-03-09, 23:26
Trening 2x w tygodniu to trochę za mało. Filiżankę kawy musisz odpuścić jak bierzesz kreatynę, kofeina źle wpływa na działanie kreatyny. Po treningu jak najbardziej białko i węgle ok. Dextrozy ani hmb nie kupuj, jakieś aminokwasy jak najbardziej. Nie wiem o co pytasz w pkt 3 :P A co do kreatyny to śmiało mogę polecić mono z vitalmaxa zieloną.

budrys23
29-04-09, 00:00
witam w tym dziale poraz pierwszy prosze podpowiedzcie mi jakie suplementy bedem dlamnie dobe waze obecnie 110 kg moj wzrost to 187 cm wiek 23 lata chcem zredukowac mase do 95-100kg a reszte przerabiac na mase .Narazie jestem na etapie redukcji co powinienem zastosowac w moim przypadku

budrys23
29-04-09, 00:02
A i jeszcze jedno niemam dostepu do polskich producentów odrzywek . Zna sie tu ktos moze na angielskich producentach suplementów i podpowiedziec ktore sa dobre ,kiedys w polsce stosowalem HI-TREC ale tego tu niemoge znalesc z gory dzieki

slim shady
29-04-09, 00:19
dieta i aeroby/interwały + omega 3,czosnek w kapsułkach, wapń i ocet jabłkowy

Symu
29-04-09, 01:01
W Anglii mozesz poszukac treca, albo gro amerykańskich supli NOW, optimum, dymatize, gaspari, universal............ w zaleznosci czegos potrzbeujesz.

Brałeś cos wczesniej??

budrys23
30-04-09, 21:49
Kiedys ale to ponad rok temu jak cwiczylem bralem HMB olimp mega caps i l-karnityne w plynie . Z HMB bylem bardzo zadowolony poniewasz skutki dalo sie zauzawyc juz po 2 miesiacach zazywania ale potem dozucilem do tego ta karnityne ale ruznicy nawet po 4miesiacach nie widzialem dlatego ja odstawilem

poczatkujący
13-05-09, 16:19
Z tego artykułu wynika że białka i gainery można brać dopiero po poł roku a w innych artykułach czytałem że białka i gainery można stosować od początku jako uzupełnienie diety, a kreatyne do piero po pół roku. Więc jak w koncu jest?

michal_f
13-05-09, 17:49
Z tego artykułu wynika że białka i gainery można brać dopiero po poł roku a w innych artykułach czytałem że białka i gainery można stosować od początku jako uzupełnienie diety, a kreatyne do piero po pół roku. Więc jak w koncu jest?

bialka i gainery mozna jesc odrazu bo to jest tylko uzupelnienie diety ... kreatyne dopiero po paru miesiacach ;)

slim shady
13-05-09, 17:55
chyba cos źle przeczytałe gainery i białka mozesz brac cały czas od poczatku

poczatkujący
13-05-09, 19:28
Po trzecie - to po jakim czasie do ch.... mogę zacząć brać odżywki i jakie?
Moje zdanie jest takie, że nie wcześniej niż po pół roku. a co do tego jakie to już zależy od portfela
Przede wszystkim dla każdego ektomorfika podstawowa i właściwie jedyna odżywka to gainer. Dużo gainera. Wybór jest ogromny więc każdy znajdzie coś dla siebie.

źle nie przeczytałem ale dzięki za wyjaśnienia

michal_f
13-05-09, 22:08
mylisz pojecia odzywka a suplement to jest cos innego ;p
odzywki ( gainer,bialko,bulk ) mozesz brac od samego poczatku cwiczen ale suplementy np kreatyna juz nie ;)pzdr

maciek459
28-05-09, 17:57
A jak to jest z kreatyną? czy trzeba ją brać przez pewien czas przed zaczynaniem treningów czy można ją brać od razu, i w jakich dawkach i w jakich porach w dni trenowane i w dni nietreningowe?? dzięki za odpowiedź!!!

Villain_In_Black
28-05-09, 21:16
A jak to jest z kreatyną? czy trzeba ją brać przez pewien czas przed zaczynaniem treningów czy można ją brać od razu, i w jakich dawkach i w jakich porach w dni trenowane i w dni nietreningowe?? dzięki za odpowiedź!!!

ja słyszałem o keratynie, że jak bierzesz ją to jest git ale potem jak chcesz odłożyć to efekty są znikome więc osobiście- nie polecam

tom
28-05-09, 21:51
maciek459 wyszukiwarka forumowa i podwieszone tematy

popracuj troszke....

maciek459
30-05-09, 16:09
Ja biore kreatyne 1250 i czy moge z niej wysypywac proszek, mieszac go z woda i pic? czy lepiej lykac cale tabletki????

KowalX
30-05-09, 18:39
a po co wysypywać ?
kapsułki mają ten plus ,że wszytko się dostaję przez kwasy żołądkowe
i działają jak proszek (powłoka kapsułki dosłownie znika w żołądku)

za to tabletki gorzej się wchłaniają i siadają na kichy bardziej od proszku ;)

TABAŚ
01-06-09, 02:14
A jaka rada dla chłopaka 23 lata na siłce 5 miesięcy, 2 miesiące temu brałem kreatyne z l-glutaminą teraz mi brzucha troche przybyło ale to też pewnie ma wiele wspólnego z pracą bo mam siedzącą, jakie odżywki wziąć aby poprawić sylwetke? klatka 113, biceps38,5 w pasie 91:(

KowalX
01-06-09, 13:49
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?p=230019#post230019

maciek459
01-06-09, 18:34
czy mozna brac kreatyne i thermo stim??

pysia
14-06-09, 21:07
Na pierwszy cykl na czymś mocniejszym proponuje kreatyne - oczywiście nieśmiertelny monohydrat.

No dobra po 6 miesiacach biore kreatyne a co chodzi z tym niesmiertelnym monohydrat .Można jechać na samej kreatynie? tak długo jak bedećwiczył?

lukasz231
14-06-09, 21:22
Taki żart słowny. Widać po tym poście,że nie masz pojęcia o kreatynie. Szczerze Ci radzę zanim cokolwiek łykniesz przeczytaj ile się da w necie o tym. Jest masa taki artykułów.
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=12127 tu masz spis tresci. Poczytaj tam o kreatynie.

Villain_In_Black
17-06-09, 12:37
kurde nie wiem czemu każdy się podnieca keratyną. Skoro efekty są tylko podczas używania a po odstawieniu zanikają...

p_narozny
17-06-09, 12:48
A jaka rada dla chłopaka 23 lata na siłce 5 miesięcy, 2 miesiące temu brałem kreatyne z l-glutaminą teraz mi brzucha troche przybyło ale to też pewnie ma wiele wspólnego z pracą bo mam siedzącą, jakie odżywki wziąć aby poprawić sylwetke? klatka 113, biceps38,5 w pasie 91:(

Ja pierdziele... Niedlugo zeby pojsc sie odlac trzeba bedzie wziasc jakis suplement... 5 lat stazu i juz odzywki co troche brzucha jest.... Wez sie za trening i bieganie i przestan rozgladac sie za chemia...

Symu
17-06-09, 19:47
Villain in Black o czym Ty piszesz?? Brałes kreatyne???

p narozny : "5 lat stazu i juz odzywki co troche brzucha jest"

xD wiem o co chodzilo ale smiesznie zabrzmialo :P

Villain_In_Black
19-06-09, 17:36
Villain in Black o czym Ty piszesz?? Brałes kreatyne???


nie brałem. Ale dużo słyszałem o tym i mówili mi to ludzie, którzy pojęcie o kulturystyce mają olbrzymie więc wierzę im na słowo :twisted:

kapec
26-06-09, 20:46
nie brałem. Ale dużo słyszałem o tym i mówili mi to ludzie, którzy pojęcie o kulturystyce mają olbrzymie więc wierzę im na słowo :twisted:
Tru. Też co nieco słyszałem i sam musze spróbować ;-)http://www.pasjoneo.pl/profil,8307/

damian19Slask
03-07-09, 18:49
Jestem poczatkujacy,zaczalem cwiczyc od niedawna.
i kupilem sobie tauryne ,czy to dobry srodek?
i po jakim czasie myslicie powinienem zaczac brac?
z gory dzieki

Symu
03-07-09, 21:09
Villain in black czyli ze jak odstawisz krete to wszystko co zrobiles na cyklu znika?? Nie wiem czy to jeszcze przeczytasz :D

Sory ale to najwieksza bzdura jaka slyszalem. Dzialanie mono jest potwierdzone wieloma badaniami jak i jest jest podstawowoym suplem wiekszosci kulturystow.


Damian sama tauryna raczej nic nie da i jest zbedna.

Villain_In_Black
04-07-09, 00:52
może nie wszystko ale tak słyszałem od ludzi, z którymi chodzę na siłownię

silesia crime
03-08-09, 01:38
Elo jestem nowy cwicze juz 1 rok na siłowni mam małe efekty przede wszystkim trudno mi przybrac mase na rękach raeszta w miare . mam 33 w łapie ;[ klata i reszta jakos idzie kupiłem sobie creatyne z olimpa 2500 megaa caps i do tego aminokwasiki creatyne jem juz z 2 tygodnie mam pompe ale po siłowni wszystko wraca do normy ;[ dla tego te aminokwasy . pomóżcie bo juz sam nie wiem co mam robic moze zaproponujecie mi jakis plan do tego prosze o odpowiedz ;] pozdro

fallenursus
03-08-09, 03:17
trening armageddon, jak przezyjesz napewno ci w bicu urosnie:twisted:

KowalX
10-08-09, 16:58
Elo jestem nowy cwicze juz 1 rok na siłowni mam małe efekty przede wszystkim trudno mi przybrac mase na rękach raeszta w miare . mam 33 w łapie ;[ klata i reszta jakos idzie kupiłem sobie creatyne z olimpa 2500 megaa caps i do tego aminokwasiki creatyne jem juz z 2 tygodnie mam pompe ale po siłowni wszystko wraca do normy ;[ dla tego te aminokwasy . pomóżcie bo juz sam nie wiem co mam robic moze zaproponujecie mi jakis plan do tego prosze o odpowiedz ;] pozdro

zamiast aminów mogłeś wybrać białko ,bo chyba nie masz diety.

Damiano220
25-09-09, 19:47
co myslicie o animalu?
animal Mstack
amimal nitro
to sobie zamowilem na necie,
beda to moje 1"prawdziwe" odzywki,(5 lat temu bialko i 3 gainery wzialem)
mozecie cos na temat tych odzywek powieidziec i czy dobrze zrobilem?
kreatytny nie bralem,

rifek
19-10-09, 23:52
Xpand Energized + Xpand recovery
czy
No xplode + xpand recorvery ??
jaka lepsza opcja ?? :)

Symu
19-10-09, 23:59
Xp + xp

Krakusbujakszasamafia
11-11-09, 15:46
Witam Serdecznie
Mam do Was prośbę abyście pomogli mi dobrać odpowiedni zestaw suplementów. Moim celem przede wszystkim masa ale i również siła. Mam 27 lat 180cm i ok 75kg wagi.
Z początkiem 2009 roku zacząłem z większym zaangażowaniem ćwiczyć. Po miesiącu treningu na sucho zacząłem sie wspomagać GAIN BOLIC 6000 na przemian z PROFI WHEY MASS (po skonczeniu gainbolicka brałem profi i po skonczeniu profi znowu gainbolic). Ciągneło sie tak do ok czerwca. Łącznie zjadłem po ok 3-4 kg każdego. Pzryniosło mi to niewielkie efekty po doszedłem do masy ok 80kg. Później cały czas kontynuowałem treningi juz na sucho ale w sierpniu dokupiłem sobie CREATINE MAGNA POWER (Olimp). Zażywałem wg instrukcji obsługi ale niestety zaczołem z powrotem chudnąć. Kończąc opakowanie spadło mi ok 3kg. Od września miałem przerwę z treningami (problemy z nadgarstkiem + zmiana pracy). Teraz ważę znowu 75kg.
Planuje zacząć coś z powrotem działać. Mam pracę fizyczną. Na trningi moge sobie pozwolić max2-3 razy w tygodniu. O dobrej diecie raczej nie ma co pisać bo na to pozwolić sobie praktycznie nie mogę.
Proszę Was doradźcie jakie suplementy dobrać. Tylko proszę o pełne nazwy produktów ( bo opisy skrótami nic mi nie mówią )
Dodam że fajnie by było jak by nie było coś drogiego ( do Olimpa mam tanio dostęp więc może coś z Olimpa) a jak nie to prosze o wszystkie możliwości. Grunt żeby w miare szybko nabrać masy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

michal_f
11-11-09, 16:46
nie ma diety nie ma masy. Jak chcesz to mozesz wspomoc sie bialkiem albo gainerem ale to bedzie mialo male efekty bo to tylko uzupelnienie diety a jak sie jej nie ma to lipa.

Krakusbujakszasamafia
11-11-09, 16:57
To możesz mi powiedzieć jaką dietę mam stosować?
Bo hasła typu kurczaki,ryże,makarony,sery to z własnego doświadczenia wiem że to ściema (kwestia przemiany materii). Przez pewien okres dosłownie wchłaniałem tego gigantyczne ilości (syte śniadanie,3 posiłki ciepłe właśnie kurczki,schaby zazwyczaj z ryżem bo lubię ryż i baaaaardzo obfite kolacje)
Tak więc proszę jaką dietę masz na myśli?

Aponax
11-11-09, 17:07
To możesz mi powiedzieć jaką dietę mam stosować?
Bo hasła typu kurczaki,ryże,makarony,sery to z własnego doświadczenia wiem że to ściema (kwestia przemiany materii). Przez pewien okres dosłownie wchłaniałem tego gigantyczne ilości (syte śniadanie,3 posiłki ciepłe właśnie kurczki,schaby zazwyczaj z ryżem bo lubię ryż i baaaaardzo obfite kolacje)
Tak więc proszę jaką dietę masz na myśli?

ha ha ha :]. Jak tak podchodzisz do sprawy to rob co chcesz.

michal_f
11-11-09, 17:19
Wlasnie taka diete mialem na mysli jak ryze, peirsi z kuraka itp. Widocznie miales zle ulozona diete. Dieta to klucz do masy. Nie wystarczy jesc duzo ale trzeba jesc dobrze :) Kazdy profesjonalista powie Ci ze dieta to podstawa wiec nie mow ze jest to sciema !! Przemiana materi swoja droga jak masz dobra przemiane to trzeba jesc wiecej. 5-6 posilkow tak rozplanuj abys dostarczal tyle zarcia ile potrtzebujesz a na 100% przytyjesz.

Krakusbujakszasamafia
11-11-09, 19:02
No tak ok. To powiedz mi jeszcze ile to jest "wystarczająca ilość"?
Potrafię dużo zjeść:) z tym że jeszcze więcej za przeproszeniem wydalić.
Na śniadanko 7-9 godzina z reguły zjadam ok 5 kanapek (serek topiony+wędlinka+ser żółty+jakieś warzywko typu pomidorek ogórek) a jak nie to jajeczniczka 4 jajeczek + kiełbaska + papryczka+to co pod ręką co pasuje.
2 śniadanko ok godz11-13 zazwyczaj 3-4 pączki lub drożdżówki do popicia jogurt pitny lub kefirek a jak nie to 3 cheesburgery (BURGER KING + mała cola)
Co do obiadu ok 15-17godziny. Średnio na obiad zjadam 150g ryżu z warzywami i do tego podwójna średnia pierś kurczka lub spagetti carbonara domowa nie z torebki z połowy opakowania makaronu PENNE. Inne obiady w podobnych ilościach.
Ok 18-19 też zawsze sobie wszame jakieś gadżety i na kolacyjke ok 21:30-22:30 zjadam ok 5-6 kanapek.
Tak więc jak widzisz.
Wiesz już mniej więcej jak jem to proszę przedstaw mi mniej więcej jak ma moja dieta wyglądać.
Acha i dziękuję za szybkie odpowiedzi
Pozdrawiam

Voice666
11-11-09, 19:15
Z tego co piszesz to jesz 4 posiłki dziennie, a to o 2 za mało:twisted:
Po za tym na burgerach, coli i pączkach mięśni nie zbudujesz, i nie traktowałbym tego jako "posiłek".
Piersi z kurczaka to najlepsze co może na tym świecie być jeśli chodzi o dietę kulturystyczną. Oprócz tego zainwestuj w ryby, Jako zródło węglowodanów wybieraj twój ulubiony ryż, makaron, kasze, ciemne pieczywo. Unikaj pączków coli, burgerów, nie mówię żebyś całkowicie z nich zrezygnował, ale ogranicz. Tłuszcze to następna sprawa, nie chodzi tu o smalec, tylko o te "dobre" np: tłuszcze z oleju lnianego. Tłuszcze i białko to najlepsze anaboliki, węglowodany to paliwo.

Oprócz tego jesli chcesz inwestować w suplementy to przedewszystkim witaminy, bcaa, kreatyna. To plus "dobra" dieta zrobią z ciebie monstrum
To tak po krótce, jak masz jakieś pytania to wal śmiało.

michal_f
11-11-09, 19:26
Krakusbujakszasamafia pytanie kierowales do mnie ale Voice669 odpowiedzial bardzo dobrze :) mozna powiedziec ze wyjał mi to z ust :smile:
Zastosuj sie do tych rad a bedziesz rosł. Najlepiej jakbys jeszcze zagladnal do dzialu dieta i troche poczytal :)

Krakusbujakszasamafia
11-11-09, 20:39
Dziękuje Panowie za szybką reakcję
A teraz kolejna seria pytań :)
Jakie dokładnie suplementy polecacie ?
Jakie te witaminy?
Jakie BCAA ?
Jaka Cretaina?
Pytam ponieważ jak pewnie sami wiecie jest pełno firm i różne produkty
Pozdrawiam

kamil83
23-11-09, 19:31
czy ktoś pomógł by ułożyć dietę i dobrać do tego jakieś odzywki ? ćwiczyłem wcześniej około roku czasu bez ułożonej diety i odżywek :( przez wakacje miałem przerwę, teraz wracam do ćwiczeń . Mam 26 lat waga 89kg wzrost 180.

mtm
23-11-09, 19:51
- Dział dieta , tematy podwieszone , opcja szukaj
- Google .

Nikt ci tu diety nie "ułoży" sam ją znajdź , a następnie dodaj w celu sprawdzenia.

D3
23-11-09, 20:44
Co raz więcej koncertów życzeń, ale to chyba normalne, bo się święta zbliżają...

master25
25-12-09, 16:39
Mam pytanie: mam problem z przytyciem< zastanawiam sie nad polaczeniem metki, megace i kreatyny na sile-1350?

mtm
25-12-09, 17:35
Mam pytanie: mam problem z przytyciem< zastanawiam sie nad polaczeniem metki, megace i kreatyny na sile-1350?

jedno zasadnicze słowo : d i e t a :pray:

tom333
22-01-10, 22:22
Witam. Mam 30 lat i szczupłą budowę ciała. Od 2 miesięcy cwiczę intensywnie na siłowni,ale nie mogę przytyc(pewnie za szybko chcę efekty), ale zdecydowałem wspomóc się GNC Creatine monohydrate i 100% whey protein -ale potrzebowałbym porady jak to zażywac. Dodam również ,że w mojej diecie mam dużo makaronu,ryżu mięsa warzyw i owoców.

fallenursus
22-01-10, 22:35
jesli przez dwa miesiace nic nie przytyles utrzymujac diete, to dieta(trening) wymaga poprawek. rozpisz w dobrym dziale , to ci pomoga.

specjal
29-01-10, 15:50
Szamał ktoś Trec Hard Mass o smaku waniliowym? Jak z rozpuszczalnością? Czekoladowy trochę mi się znudził i myślę na zmianą smaku.

mtm
29-01-10, 16:02
Ja aktualnie kończę czekoladę ,nie wiem jak wanilia ale powinna być git skoro czekolada daje rade :)

Jeśli chcesz robić sobie gainer'y kup białko+ carbo, wtedy dokładnie wybierzesz proporcje jakie tam chcesz ...

a tak pozatym jak Fallen pisał ; zmielone owsiane +miód:headbang:

specjal
29-01-10, 16:54
(...)Jeśli chcesz robić sobie gainer'y kup białko+ carbo, wtedy dokładnie wybierzesz proporcje jakie tam chcesz ...(...)

I nie będzie kompletnie żadnej różnicy niż miałbym brać gotowego gainera?
Białko to mniej więcej wiem jakie wybrać(np Gaspari Myfusion), a jakie carbo polecacie? Może być zwykłe olimpu?

mtm
30-01-10, 13:29
policz ile zapłacisz za bulk'a , a ile za białko + carbo :twisted:
białko dobre , a carbo weź jakieś z olimpa 20zł/1kg i będzie SI .

specjal
31-01-10, 13:19
Ok. W takim razie co zastosować jako antykatabolik?(w hard massie była L-glutamina)

marire
02-02-10, 16:45
witam
zalogowalem sie dzis po raz1 tu i chcialbym otrzymac od was kilka rad
odnosnie moich poczynan :happy: a wiec wyjasniam
mam 29lat waga 94kg 175 wzrost
zero sylwetki bardziej tluszcz
jest jakas sila i troche ksztaltow ale to znikle
zaczalem ostro trenowac wiem ze pozno ale lepiej niz wcale
trenuje co dziennie i robie partie typu klatka barki biceps triceps plecy po 2 razy w tygodniu mowia ze za duzo
zaczalem uzywac spalacza tluszcze thermo fat burner
trec
transporter fat oraz amino kwasty
mam w zanadrzu kreatynetzn jablczan ale niektorzy mowia nie mieszaj
BARDZO PROSZE WAS
napiszcie czy uzywac tego jak cwieczyc najlepiej
moje oczekiwania nie sa wielkie
chce zgubic te walki co wisza ale nie sa wielkie sa srednie heh
czyli jakies 15-20 kg
ale i zarazem chcailbym podkresliuc sylwete
troszke chociaz
co robic pomocy i dziekuje z gory pozdrawiam

Essen
02-02-10, 17:03
Dieta+aeroby+trening siłowy.
zrób plan ćwiczeń najlepiej najprostsze polaczenie partii czyli:
klatka+tric
plecy+ bic
nogi+ barki
po cwiczeniach zacznij robic aeroby 3x w tygodniu po 15minut rowerek stacjonarny

Do tego masz spalacze wiec to narazie wystarczy. Kreatyne zostawsobie na pozniej.

I najwazniejsza dieta z ujemnym bilansem kalorycznym.

marire
03-02-10, 03:23
dzieki za rady tylko jeszcze jedno czy moze cwiczyc czesto taz silownia 5 razy w tygo oczywiscie roweryk i aeroby czy to za duzo bo np powtarzam te same partie tzn pn klatka i barki np
a w czwartek znowu wypada klatka weekend odpuszczam silke basen i spacer z rodzina
niektorzy mowia ze jak aminokwasy biore to moge cwiczyc ostro
dzieki z gory a i
co to sa aeroby dokladnie bo moja wiedza to rozciaganie sie sklikny brzuszki itp?
ale nie jestem pewiem pozdrawiam

Essen
03-02-10, 15:48
Aeroby: jazda na rowerze, bieganie, skoki na skakance itp
Niemam sensu az tyle trenowac co za duzo to nie zdrowo. a co do aerobow to zacznij 3x w tygodniu po 15minut, a po tygodniu zacznij juz 3x po 20 minu i stopniowo zwiekszaj. Ale podstawa musi byc dieta.

marire
03-02-10, 17:09
dzieki chciale mocno trenowac bo wiesz szybko ale chyba nie ma sensy zebym sie nie zniceciil
a i polecam wam spalacz thermo fat burning plus transporter fat kopie i nie chce sie z silowni wychodzic pozdrawiam i jeszcze raz dzieki

Pusia
04-02-10, 03:08
Moze sie nie znam, eskeprtem nie jestem ale 15min to stanowczo za malo do palenia fatu. Najpierw spala sie chyba to cosmy szamali niedawno, a dopiero po ok.20min - fat. Takze jak aeroby to nie krocej niz 30min - chyba zeby dobic sie 15min po _dobrej_ silowce.

Essen
04-02-10, 15:10
Oczywiście ze po treningu siłowym.

Pusia
04-02-10, 16:20
ciagle troche malo jesli chodzi o redukcje ;)

Ja przy 120kg(pure fatu) robilem 10min ergometru, 20 bierznia chill tempo, rower i orbiter - to on nie da rady po silowce z 40min chociaz poswiecic?

Ja jestem zdania albo sie do czegos dazy i robi sie to na powaznie albo robi sie na odwal bo sie nie chce.

Mowi ze bierze spalacz i z silowni nie chcce mu sie wychodzic, takze jak trza to wykorzystac i polecam 40min po silowych a jak zobaczysz efekty to na pewno sie nie zniechecisz :)

marire
04-02-10, 16:44
dzieki pusia a masz moze jakas diete redukcyjna normalna?

Pusia
04-02-10, 18:57
Niech Pusia Cie nie zwiedzie i nie zmyli - to taka ksywa dla niepoznaki i przyczajki :D

Nasze Relacje - moj topic :) tam jest +/- zdrowa redukcja

marire
05-02-10, 01:28
spoko rozumie tylko diety nie potrafie ulozyc pozdro

mich016
25-02-10, 23:25
witam, mam pytanie ile glukozy mam brać do wymiesznia z wodą po treningu??? Jedni piszą 30g inni, że 0,5-1kgmc a to chyba za duzo bo 77g na 0,5 wody??

KowalX
08-03-10, 20:59
witam, mam pytanie ile glukozy mam brać do wymiesznia z wodą po treningu??? Jedni piszą 30g inni, że 0,5-1kgmc a to chyba za duzo bo 77g na 0,5 wody??

Nie wiem czy w tym dziale zadaję się pytania.
Ilość węgli zależy od rodzaju treningu i twojej masy,ale olałbym ją i zajął się białkami.

tastek
11-03-10, 00:28
witam.

ja zaglądłem. a ponieważ jestem początkującym ,czytam od kilku dni na temat; diety i suplementów .efekt jest taki-im więcej czytam tym mniej wiem,

koks80
31-03-10, 22:36
nie wiesz co brac i jak? gg: 21163741 napisz! niskie ceny

Deanna
02-04-10, 11:21
Proszę o poradę nt jakiego gainera zakupić. Jest dużo rodzajów i nie potrafię sama wybrać. Podkreślam, że jestem dziewczyną. 17 lat, 168cm, 44kg. Jestem baaaardzo szczupła i chciałabym nabrać masy. Zależy mi na gainerze, który dostarcza bardzo dużo kalorii. Oczywiście nie mam zamiaru obrosnąć w tłuszcz ;D. Ćwiczę mięśnie brzucha i trochę yy... nie wiem... biceps? xD w sensie, że pompki robię ;-) Oczywiście dochodzi dieta, a gainer to suplement. Chcę nim uzupełniać tylko braki + trochę kalorii ponad dzienny bilans, żeby przybrać na wadze. Mam bardzo dobrą przemianę materii i nie jestem w stanie przytyć na samym jedzeniu.

Adamek
04-04-10, 15:27
91 kg wzrost 190cm whey pro gainer vitalmaxu 10 kg. aminokwasy 325tabl. kreatyna biotech 200tabl. jak sądzisz da mi to cos?

PJ Harvey
09-04-10, 12:26
Jednym słowem trzeba udać się do profesjonalnego dietetyka (http://trening-odchudzanie.webpark.pl/dieta.html)... i podążać drogą środka nie kierując się w żadną skrajność... Jestem dziewczyną szczupłej budowy 163cm - 52kg - i chciałabym nieco poprawić rzeźbę swojego ciała, przede wszystkim ujędrnić je i tak się zastanawiam nad stosowaniem odżywek - twój artykuł trochę mi wyjaśnił jak się sprawy mają - bo rozumiem, że nie ma żadnych przeciwwskazań żeby takie odżywki brały kobiety?! dzięki

łukasz1994
20-04-10, 08:20
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy połączenie Creatine 3 z TCM jest opłacalne ?
coś takiego:
Rano na czczo- 4 kaps. creatine 3
Po treningu- 5 kaps. TCM
Przed snem - 5 kaps. TCM
Co o tym myślicie ?
a potem jak mi się skończy creatine 3 to będę na samym TCM czyli rano na czczo nie creatine 3 tylko TCM.

Merkeni
23-01-11, 20:09
Odemnie jak najbardziej sog za ten temat.

Chcę_być_wielki
24-01-11, 19:18
Moim zdaniem to nie , bo za dużo kreatyny, nie wiem czy organizm tyle przyjmie.

Indiana
31-03-11, 23:20
http://allegro.pl/show_item.php?item=1538531216 powiedzcie mi czy to białko jest coś warte ? według mnie skład nie jest zły.

Ninja165
02-04-11, 09:49
410g.... za 21zl to juz lepiej cie wyniesie bardzo dobre uns enoco

malwa
11-09-11, 23:21
Właśnie co na początek byście zalecali? Dopiero zaczynam.

slim shady
12-09-11, 00:21
odpowiednie jedzenie, duzo miesa

MATCYP
23-11-11, 00:29
Panowie jak brac nastepujace sumple ktore posiadam: BCAA z olimpu / Bialko WPC 80 / L-karnityne 3000mg w płynie.

luo
04-12-11, 20:22
bcaa 1g/10 kg wagi, bezpośrednio po treningu, jak chcesz budować masę to możesz dorzucić do tego jeszcze jakieś cukry i kreatynę.
wpc do biedniejszych w białko posiłków, możesz też dorzucić do śniadania
l-karnityna wg mnie zbędna, nie widziałem żadnych badań które potwierdziły jej właściwości termogeniczne. Teoretycznie powinna poprawiać transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie zostają spalane; praktycznie ma to znikome działanie. Najlepiej spróbuj ją komuś sprzedać, albo ładuj 1-1.5g przed treningiem/aerobami, zawsze lepsze to niż wyrzucić do kosza

zioOmeCzek
06-11-12, 21:00
Witam zmierzam kupic gainera chcialbym zebyscie pomogli mi go wybrac ;) zastanawiam sie nad Dymatize super mass gainer , Mhp up your mass a Jumbo z gory bardzo dziekuje za odpowiedz :)

piuras86
07-11-12, 07:33
ja juz bym wolał zakupić 100% isolate z scitec bardzo dobre białko + carbo z vitalmax w saszetkach lub tez bialko w saszetkach z vitalmaxa praktyczne i wygodne 3x proteiny przed treningiem razem z bcaa tak jak luo napisał po treningu to samo i jakąs kreatynke do tego 15g dziennie i wsio + jedzenie duzo miesa makaronu sera bialego ryzu jak kto woli kasza gryczana

thisbody
28-03-13, 15:21
Potrzebuje alternatywy dla kreatyny najlepiej ekonomicznego rozwiazania. Myslalem nad GlycerGrow (kiedys jadlem), ale ostatnio nie jest chyba zbyt popularny i ponizej stowki sie nie kupi. Moze to byc cos przed treningowego, ale najlepiej zeby nie bylo tam mnostwo cukru czy kofeiny (z tej kategorii jadlem: detonator, shock, cell pump, jack3d). Staz kilkuletni.

maniek1988
28-03-13, 15:26
W takim razie zostały same tlenki azotu np. nitro caps, xtreme pump FA, vasobolan hitec, badz cos typu beta alanina, aakg, cytrulina.
Po treningowo wtedy jakies wegla, bcaa, albo produkty laczone typu transformator, reaimator ale to juz z wieksza dawka wegli typowo po treningu.

thisbody
28-03-13, 20:37
a czy nitro caps to dobre polaczenie z beta alanina?

maniek1988
28-03-13, 21:50
Dobre nitro caps masz tylko arginije i cytruline to dostarczy wiecej tlenu do kiesni podczas treningu a beta alanina podwyzszy wytrzymalosc ja tak robie czasem lacze a poza tym praktycznie wszystkie przedtreningowki maja taki sklad plus dodatki.

Matisz
08-04-13, 22:13
Ja cisne na gainerku SIZE MAXX vanilia - bardzo dobry :)

bronkao77
10-04-13, 09:58
Ja cisne na gainerku SIZE MAXX vanilia - bardzo dobry :)

Racja SIZE MAXX vanilia jest dobry, potwierdzam.



(http://www.zegarek.net/zegarki/swatch/index.html)

Misiaczek123
18-11-13, 11:57
Oczywiście masz rację, jeśli chodzi o osoby, które zaczynają swoją przygodę z siłownią ale po 2 miesiącach z organizmu wypłukują się witaminy, minerały, zwykłe jedzenie nie jest w stanie nam ich zastąpić, dlatego warto po nie sięgnąć. Tak samo jak po węglowodany zaraz po ćwiczeniach. Jeśli nie uzupełnisz energii organizm sam sobie pobierze tą energię z zapasów, a skąd pobiera na początku, oczywiście że węglowodany ale jeśli zapas się skończy to potem idą białka a to już jest niedobre dla Twojego ciała. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, że nie ma co się ładować na głęboką wodę ale podstawowe suplementy mają pomagać nie szkodzić.

Misiaczek123
18-11-13, 12:03
Misiaczek123 chyba odpisałeś na główny temat ale w sumie to masz po części rację.:)

Igunia20
15-12-14, 11:41
Misiaczek - rozmawiasz sam ze sobą ?:D

jodek
08-02-16, 12:44
dokladnie- odzywki to tylko dodatek diety
moja diete uzupelnia odzywka Somatodrol dziala bardzo dobrze, intensywnosc cwiczen mega sie zwiekszyla mam wiecej energi bo od tej pory bylem strasznie zmeczony po silce supelemnt somatodrol znalazlem w porównywarce odzywek ma dobre opinie dobre ceny i promocje wiec zaryzykowalem- a dzsiaj jestem zadowolony z osiagnietych rezultatow nie wiedzialem z jakiej stronki kupowac zeby sie nie przejechac, teraz jestem fanem swojej wybranki :D wpisalem w google- "somat odżywki na mase" i wybralem pierwsza stronke, najpopularniejsza
POZDRO!

marcin001
08-02-16, 17:14
nosz kurwa..

szycha
08-02-16, 18:22
kurewska kryptoreklama "cudownego" gówna!!!

AniaGorska
22-03-16, 14:12
no niestety, większość osób nie rozumie, że dzięki samym odżywkom nic się osiągnąć nie da...
Odpowiednio ułożona dieta, regularne treningi i ewentualnie dodatek w formie odżywek (a nie odwrotnie) to sposób na jakieś rezultaty

rzdr
21-04-16, 16:12
zamawiacie w necie czy kupujecie w stacjonarnych sklepach? jak lepiej wychodzi cenowo?

marcin001
21-04-16, 16:19
ja mam na miejscu hurtownię która w necie sprzedaje i ceny w porównaniu do neta są średnio 30% niższe a i 50% się zdarzy ;)

laperka
05-09-16, 10:47
Moja mama zabiera się za ćwiczenia, to dopiero będzie ciężka praca! ;P Trzeba jej zrobić plan treningowy.

szycha
06-09-16, 22:00
Jak to trzeba??? Polska to wolny kraj.

mnichadam81
20-09-16, 17:38
witam,

może i suplementy są potrzebne, lecz czy najważniejsze. Szkoda wątroby:)

komil
15-07-17, 19:26
a czy korzystacie tez z izotoników bezpośrednio po treningu ?? Przykładowo z takich napoji izotonicznych (http://www.freshdrink.pl/pl/produkty/napoje-izotoniczne,10026) ? Ja kiedyś używałam tylko takich sklepowych, ale były wg mnie za słodkie.