PDA

Zobacz pełną wersję : Barki



rashido
21-10-07, 10:48
Odkad zaczelem cwiczyc duzymi ciezarami to mi w barkach chrupie ;/
cyz powinienem zaczac brac jakies odrzywki na stawy lub witaminki ???
bo slyszalem ze to potrzeben przy treningu na sile

Yoshi
21-10-07, 12:29
a boli cie to ?? Wydaje mi sie ze to powod braku kolagenu. Warto zaopatrzyć sie w glukozamine albo np. Kolagen Vitalmaxa

Podczas ruchu. starzenia lub obciązenia nasze stawy podlegają uszkodzeniom - scierają sie. NAturalnym zabezpieczeniem jest glukozamina, która jest waznym skłądnikiem mazi stawowej. Kiedy brakuje jej - maź staje sie bardziej rozwodniona i rzadka co prowadzi do niewystarczajacego "nasmarowania" stawów, które są o wile bardziej narazone na uszkodzenia. JEst to bardzo nieprzyjemne ponieważ sprawia nam to ból oraz trudnosci w poruszaniu sie. Glukozamina jest aminocukrem, który występuje naturalnie w naszym organizmie i wchodzi w skład tzw. związków cukrowo - białkowych. A te z kolei budują tkankę chrzęstną. Chrząstka odżywiana jest własnie za pomocą mazi stawowej. Dostarczenie Glukozaminy jest wieć niezbędne do prawidłowego funkcjonowania stawów.

pey
21-10-07, 23:24
Witaminy jak najbardziej! Zastanów się jednak na treningiem barków...czy chcesz za wszelką cenę wyciskać na starcie maksymalne ciężary?...czy lepiej zacząć od małych, wygodnych kilogramów, które nie będą powodowały : "chrupania", kłucia i nadwyrężania stawów barkowych...polecam Ci to drugie, bo daję Ci słowo że odcierpisz to bólem w barkach przy ćwiczeniach innych partii mięśniowych jak: klatka piersiowa, biceps, triceps...wiec podstawowych partii:/

rashido
29-10-07, 17:43
no wlasnie a zostalo mi jeszcze 3 tygodnie na sile ;p
zastanowie sie ...
ale barki mi wlasnie chrupia przy klacie

sławo
29-10-07, 18:28
kolego
treningi na siłe to odstaw jeszcze
na razie przyłuż się do techniki i podstaw

bo jak sam widzisz już ci chrupie w barkach więc co za tym idzie jaki to możesz mieć trening na siłę jak trzeba się oszczędzać

w ogóle trening na siłę na barki to jakies nieporozumienie

motoboy
29-10-07, 19:55
zgadzam się z przedmówcą, najpierw trzeba podtsawy, a potem za coś cięższego mozna sie zabrać. Witaminy i Kalogen ise przydam napewno nie zaszkodzi, ale warzny tez jest odpoczynek, ja sam ostatnio przesadziłem i musżę teraz troszkę dac luzu aby odpocząć. Ćwiczenie nie ma sensu gdy jest sie przemęczonym, nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie, do jeszcze gorszego zmęczenia organizmu.

Pozdrawiam i zycze zdrowia. Motoboy ;)

rashido
29-10-07, 22:27
to kots powyzej napisal ze trening na sile na barki
ja robie tylko klate a cwicze okolo 5 miechow